منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Python 2 vs. 3 – مهمترین چیزهایی که تازه کارها باید بدانند

Python 2 vs. 3 – مهمترین چیزهایی که تازه کارها باید بدانند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگر با پایتون تازه کار هستید، احتمالاً از خود می پرسید که باید به کدام نسخه از پایتون عادت کنید. دو انتخاب رایج‌تر، پایتون 2.7 و پایتون 3.5 یا پایتون 2 و 3 هستند که بیشتر شناخته شده‌اند. در این مقاله به مزایای هر سیستم و استفاده از کدام یک نگاه می کنم.

وقتی پایتون 2 را با 3 مقایسه می کنید، فقط یک برنده وجود دارد. پایتون 3 برنده آشکار است. به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید چرا پایتون 3 بهترین نسخه است.

به طور خاص، پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی اجباری است که اگر می خواهید در علم داده ها حرفه ای داشته باشید، دوست دارید بدانید.

تفاوت اصلی پایتون 2 و 3 چیست؟

اولین تفاوت پایتون 2 و 3 در مسیر حرکت آنهاست. پایتون 2 یک مدل قدیمی است که در شرف عرضه است. در حالی که پایتون 3 هنوز به تنهایی می آید. این بدان معناست که در آینده پایتون 3 همچنان قوی تر خواهد شد. اگر تازه وارد پایتون هستید، بهتر است پایتون 3 را یاد بگیرید زیرا در آینده از آن استفاده خواهید کرد.

مزیت واضح دیگری نسبت به پایتون 3 با نگاهی به کتابخانه مشاهده می شود. Python 3 سازگار است، در حالی که Python 2 سازگار نیست. این بدان معنی است که بسیاری از فایل های جدید را نمی توان در Python 2 باز کرد. بسیاری از توسعه دهندگان فقط برای Python 3 کتابخانه ایجاد می کنند، بنابراین اگر یکی نداشته باشید، از دست خواهید داد.

پایتون 3 دارای پشتیبانی عالی از یونیکد است. این اجازه می دهد تا متن زبان خارجی، اعداد رومی و حتی ایموجی ها. این یک مزیت بسیار مهم نسبت به ASCII است که در پایتون 3 استفاده می شود. برای داشتن گزینه ها و انتخاب های بیشتر، باید Unicode را در پایتون 3 انتخاب کنید.

یکی دیگر از مزایای کلیدی پایتون 3 بهبود تقسیم اعداد صحیح است. در پایتون 2، اگر 5 را بر 2 تقسیم کنید، 2 می شود زیرا سیستم به نزدیکترین عدد صحیح گرد می شود. برای به دست آوردن نتیجه صحیح، باید نقطه اعشار را اضافه کنید. اگر از پایتون 3 استفاده می کنید، اینطور نخواهد بود.

بدون اضافه کردن رقم اعشار، پاسخ صحیح را دریافت خواهید کرد. این ممکن است یک تفاوت کوچک به نظر برسد، اما می تواند در طولانی مدت زمان زیادی را برای شما صرفه جویی کند. این همچنین یادگیری پایتون را آسان‌تر می‌کند، زیرا نحو بصری‌تر است.

آیا باید پایتون 2 یا پایتون 3 را به عنوان یک مبتدی یاد بگیرید؟

پایتون 3 بهترین انتخاب برای مبتدیان است. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد، از جمله:

پایتون 3 آینده است. اگر این نرم افزار تا چند سال دیگر منسوخ شود، یادگیری پایتون 2 فایده ای ندارد. بنابراین، برای اینکه زمان را تلف نکنیم؛ شما باید شروع به یادگیری پایتون 3 کنید.

Python 3 همچنین با بسیاری از ویژگی های مفید جدید، مانند نحو بصری تر، کاربر پسندتر است. این به شما کمک می کند تا سریع یاد بگیرید تا بتوانید سرعت خود را افزایش دهید.

اگرچه پایتون سیستم بهتری برای شروع یادگیری است، اما شرایطی وجود دارد که پایتون 2 ممکن است برای شما بهتر باشد. معقول

چه زمانی انتخاب برای یادگیری پایتون است?

در سناریوهای خاص، ممکن است شروع یادگیری پایتون 2 منطقی تر باشد. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا باید شروع به یادگیری پایتون 2 را انتخاب کنید.

اگر کسب و کار شما دارای کدهای قدیمی است که در پایتون 2 نوشته شده است، شروع یادگیری پایتون 2 منطقی است.

اگر پروژه‌ای را تکمیل می‌کنید که متکی به نرم‌افزار شخص ثالثی است که به پایتون 3 مهاجرت نمی‌کند، باید یادگیری استفاده از پایتون 2 را شروع کنید. این اطمینان می‌دهد که می‌توانید کار را انجام دهید و به تمام کتابخانه‌های مورد نیاز برای تکمیل پروژه دسترسی داشته باشید.

اگر می‌خواهید یک مهندس DevOps باشید یا اگر می‌خواهید با ابزارهای مدیریت پیکربندی کار کنید، احتمالاً باید با پایتون 2 و پایتون 3 کار کنید. این به این دلیل است که برخی از کتابخانه‌های موجود در ابزارهای مدیریت پیکربندی از طریق پایتون در دسترس نیستند. 3.

اینها برخی از دلایلی است که چرا ابتدا باید پایتون 2 را یاد بگیرید، اما در بیشتر موارد باید یادگیری پایتون 3 را شروع کنید.

چگونه یادگیری پایتون 3 را شروع کنیم؟

مانند یادگیری هر مهارت جدید، همیشه باید با یک دوره ثابت شروع کنید. این به شما امکان می دهد گواهینامه ای دریافت کنید که توانایی های شما را در پایتون 3 تایید می کند. این فقط یک راه عالی برای شروع یادگیری نیست، بلکه در رزومه شما نیز عالی به نظر می رسد. بسیاری از وب سایت ها گواهینامه هایی را در پایتون 3 ارائه می دهند، مانند:

Udemy یک انتخاب محبوب برای یادگیری هر گونه مهارت جدید کامپیوتر است. Udemy دوره های مختلفی را ارائه می دهد که دارای گواهینامه هستند. Udemy همچنین کلاس هایی را برای هزینه های مختلف ارائه می دهد، بنابراین می توانید سیستمی با بودجه محدود پیدا کنید.

edX وب سایت عالی دیگری برای شروع یادگیری پایتون 3 است. آنها دوره ای به نام مقدمه ای بر علوم کامپیوتر و برنامه نویسی پایتون ارائه می دهند. این دوره راهی عالی برای یادگیری تمام مهارت های اولیه برای شروع حرفه خود در برنامه نویسی است.

Coursera یک دوره برنامه نویسی را برای همه ارائه می دهد. این دوره با یک آزمایش 7 روزه رایگان ارائه می شود و سپس 45 دلار در ماه هزینه دارد. اگرچه این دوره گران‌تر از سایر دوره‌ها است، اما شما دانش برنامه‌نویسی جامعی کسب خواهید کرد و این فرصت را خواهید داشت که پس از آزمایش رایگان خود از شرکت خارج شوید.

Codeacademy به شما این فرصت را می دهد تا دوره پایتون 3 خود را یاد بگیرید. این دوره مخصوص پایتون 3 و نحوه استفاده از آن است.

آخرین افکار

یادگیری برنامه نویسی پایتون می تواند یک کار دشوار و اغلب گیج کننده باشد. این به ویژه زمانی که شما تازه شروع به کار کرده اید صادق است. به همین دلیل است که در این مقاله به نکات ارزشمندی اشاره کرده ام.

اگر شروع به یادگیری پایتون 3 برای اکثر تازه‌آموزان کنید، مفید خواهد بود. شرایط خاصی وجود دارد که در آن پایتون 2 مورد نیاز خواهد بود، اما این موقعیت ها به طور فزاینده ای نادر می شوند.

بسیاری از پلتفرم های آنلاین یادگیری پایتون 3 را برای شما آسان تر می کنند. این موارد در بالا توضیح داده شده است. هزینه دوره پایتون 3 فقط می تواند 10 دلار باشد. این آن را به یک مهارت یادگیری جدید تبدیل می کند.

Python 2 vs. 3 – مهمترین چیزهایی که تازه کارها باید بدانند ابتدا در Skillspot ظاهر شد.