5 نکته برای ترویج اصالت در محیط کار و مدیر قابل اعتماد بودن

5 نکته برای ترویج اصالت در محیط کار و مدیر قابل اعتماد بودن

اکثر افراد زمانی که آزادانه بیان خود را داشته باشند، وضعیت بهتری دارند و برای اینکه احساس آزادی کنند (شما به عنوان مدیر و کارفرما یکی از این افراد هستید)، باید محیطی ایجاد کنید که اصالت را در محل کار افزایش دهد. از تبلیغ آن حمایت کنید این چیزی است که شما برای آن هستید تیم سازی و هر تیمی به تعامل بیشتر، نوآوری و عملکرد بهتر نیاز دارد.

اما به راستی اصالت در کار چیست؟ چرا اینقدر مهم است؟ چگونه می توانید یک محل کار مبتنی بر اعتماد برای خود و تیم خود بسازید؟

اصالت در کار چیست؟

اصالت محل کار این است که شما به عنوان یک مدیر یا کارفرما، خود واقعی خود هستید و این در مورد کارمندان نیز صدق می کند. اصالت در محل کار را می توان به روش های مختلف به دست آورد. این روش ها عبارتند از:

شخصیت خود را نشان دهید و خودتان باشید

اول از همه، اصالت در محیط کار به معنای خود بودن و نشان دادن واقعیت است. این بدان معناست که تحت هیچ شرایطی خود را مجبور به انجام کارهایی نکنید که با روحیه و توانایی های شما سازگار نیست و یا با شما سازگار نیست. در دنیایی که مرزهای بین کار و خانه دیگر معنا ندارد، اصالت بیش از همیشه مهم است. تلاش برای نشان دادن چیزی متفاوت از خود واقعی خود در محل کار، خسته کننده است و می تواند به مرور زمان منجر به فرسودگی شغلی شود.

احساس سلامت روانی کنید

وقتی در تیم خود سلامت روانی ایجاد می کنید، همه اعضای تیم احساس راحتی می کنند، نظرات خود را به راحتی بیان می کنند، اشتباه می کنند و در تعامل با همکاران خود صادق خواهند بود. این به افراد امکان می دهد در مورد اشتباهات در محل کار صادق باشند، اشتباهات خود را بدون نیاز به مداخله برای خراب کردن سایر همکاران، اصلاح آنها و حتی بازخورد خوب در مورد اشتباهات و چالش های سایر اعضای تیم بیان کنند.

شخصیتی که دارید و دستاوردهایتان را ارزیابی کنید

اصالت همچنین به معنای قدردانی و قدردانی از خود واقعی شما در محل کار است. کارکنان شرکت ها علاوه بر اینکه مایلند همانگونه که هستند پذیرفته شوند، می خواهند احساس کنند که مشارکت، ایده ها و نظرات آنها مورد توجه مدیران و کارفرمایان است. بالاخره هر کس باید به خودش احترام بگذارد.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که وقتی کارکنان یک شرکت مورد احترام قرار نگیرند، کار با آن شرکت را متوقف کرده و شغل خود را رها می کنند. این به ما چه می گوید؟ دلایل زیادی برای این جدایی وجود دارد، اما نکته اینجاست که افراد رفتار خود را متفاوت از رفتار دیگران درک می کنند. به همین دلیل است که متخصصان بر احترام و ارزش در محل کار تاکید دارند و این یک عنصر کلیدی در آن است استخدام کارکنان متخصص می دانند.

مدیریت قابل اعتماد

به عنوان یک مدیر نیز بسیار مهم است مدیریت و رهبری قابل اعتماد باشید و این را در محل کار نشان دهید. در واقع اساس اصالت در محیط کار با همین ویژگی مدیران شروع می شود و زمانی که کارکنان آن را در محیط کار احساس کنند می توانند به اصالت پی ببرند. به عنوان یک مدیر، باید مطمئن شوید که همه خود واقعی خود را نشان می دهند و شخصیت واقعی در کار دارند و برای آنها ارزش قائل هستید. اما واقعاً بخش سخت این داستان چیست؟ اشتباهات خود را در محل کار بپذیرید، در مورد فرآیند انجام کارها خودتان سؤال بپرسید، بازخورد دریافت کنید و موفقیت های خود را جشن بگیرید.

اصالت در کار چه مزایایی دارد؟

تیم و شرکتی که از اصالت کار مراقبت می کنند از مزایای مختلفی برخوردار هستند که عبارتند از:

 • کارکنان شادتر: افرادی که احساس می کنند در محل کار می توانند خودشان باشند، شادتر هستند و زمانی که کارکنان در محل کار شادتر باشند، مشارکت، بهره وری تیم و انگیزه کلی آنها افزایش می یابد.
 • تیم های قوی تر: روابط در تیم زمانی قوی تر می شود که افراد با نشان دادن خود واقعی خود احساس ارزشمندی و ارزش بیشتری داشته باشند. این منجر به همکاری بهتر و تیمی با بهره وری بالاتر می شود.
 • بازخورد مؤثرتر: صادق بودن با همکاران به این معنی است که مردم کمتر از به اشتراک گذاشتن نظرات و بینش واقعی خود می ترسند. این مزیت منجر به بازخورد صادقانه و ارزشمندی می شود که به رشد و بهترین عملکرد افراد کمک می کند.
 • نوآوری های بیشتر: وقتی مردم می توانند در کار خود اصالت نشان دهند، از به اشتراک گذاشتن ایده ها یا اشتباه کردن نمی ترسند. آنها ریسک بیشتری می کنند (محاسبه شده) و خلاق هستند که منجر به نوآوری بیشتر می شود.

چگونه یک مدیر قابل اعتماد باشیم؟

اصالت در محل کار با رهبران مورد اعتماد شروع می شود. وقتی تیم‌ها مدیران خود را قابل اعتماد می‌دانند، نه تنها اعتماد کلی را در محل کار ایجاد می‌کند، بلکه به آنها اجازه می‌دهد که معتبرتر به نظر برسند. پس اگر می خواهید تیمی قابل اعتماد و قابل اعتماد داشته باشید، ابتدا باید خودتان قابل اعتماد باشید.

1. از اینکه خودتان باشید نترسید

بسیاری از مدیران معتقدند که برای جلب احترام تیم خود باید به روشی خاص عمل کنند. ممکن است فکر کنید که باید به شدت حرفه ای، جدی و سرسخت باشید. اما اصالت می تواند در ایجاد روابط قوی تر، احترام و درک متقابل بسیار موثر باشد. پس به دنبال راه هایی باشید که اصالت را به زندگی کاری خود بیاورید.

مثلا: برخی از مدیران سعی می کنند آنچه را که در خارج از محیط کار اتفاق می افتد به اشتراک بگذارند تا سردی روابط خود با کارکنان را کاهش دهند. آنها داستان هایی از خانواده خود، داستان هایی در مورد حیوانات خانگی یا سرگرمی های مورد علاقه خود یا گفتگوهای خارج از محل کار می گویند. حتی می‌تواند یک رویداد جهانی برای بحث درباره احساسات و نظرات شما یا گنجاندن ارزش‌ها، باورها و انگیزه‌های شخصی شما در یک بحث گروهی باشد.

2. به تیم خود نشان دهید که اشتباه کردن بخشی از کار است

وقتی به تیم خود نشان می دهید که اشتباه کردن نه تنها خوب است، بلکه اشتباهات در واقع فرصتی برای رشد هستند، به آنها اجازه اشتباه نیز می دهید. چرا این مهم است؟ کارمندان در هنگام بروز اشتباه با رفتار شما صادق هستند، اشتباهات را کنترل می کنند و سعی نمی کنند آنها را پنهان کنند. یعنی راه حل های بهتری برای اصلاح اشتباه ارائه می شود و حتی تیم برای اصلاح آن وارد بازی می شود.

مثلا: از تاخیر در کار انجام شده تا آخرین لحظه ای که منتظر تکلیف مربوط به پروژه بودید بگویید. به جای تهدید و تنبیه کارکنان به دلیل تاخیرهای موجه، اشتباه تیم خود را بپذیرید و به آنها بگویید که چگونه در آینده بهتر با آنها برخورد کنید. حتی می توانید کارهایی را در آینده برنامه ریزی کنید تا همه چیز را دو هفته قبل اعلام کنید و به آنها فرصت دهید تا کارها را به درستی انجام دهند.

نکاتی برای ترویج اصالت در تیم

مدیر مورد اعتماد بودن یک راه عالی برای تبدیل شدن به یک الگو برای کارمندان است. اما اگر می‌خواهید از یک محل کار معتبر و قابل اعتماد نهایت استفاده را ببرید، باید فرهنگ اصالت را در تیم خود ترویج کنید.

1. تیم را به بحث های سازنده تشویق کنید

نحوه ارتباط ما بخش مهمی از اصالت در محل کار است. تیم شما باید در بیان نظرات و به اشتراک گذاشتن افکار، ایده ها و نظرات خود احساس امنیت و حمایت کند. برای ترویج این نوع فرهنگ در تیم خود، باید فضایی برای بحث صادقانه ایجاد کنید.

به تیم خود بگویید که می خواهید آنچه را که آنها در مورد کار می گویند بشنوید، حتی اگر چالشی برای ایده ها، اهداف یا روند شما در تیم باشد. هنگامی که کارکنان شما نظرات خود را به اشتراک می گذارند، در مورد آنها مشتاق باشید و ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب آنها تشویق می شوند تا در آینده ایده های بهتر و موثرتری را با شما در میان بگذارند.

مثلا: اگر کسی ایده‌ای را به اشتراک می‌گذارد که لزوماً برای تیم مؤثر نیست، از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید و آن را به یک گفتگو تبدیل کنید. اجازه دهید بحث صورت گیرد و سایر اعضای تیم خود را تشویق کنید تا در آن شرکت کنند و ایده هایی ارائه دهند.

همیشه به تیم خود یادآوری کنید که همیشه زمان و مکان برای به اشتراک گذاشتن افکار و ایده‌هایشان وجود دارد، حتی اگر این کار را مستقیماً در یک جلسه شخصی یا تیمی انجام دهند. اگر اعضای تیم از انجام این کار در جوامع رو در رو احساس راحتی نمی کنند، آن را به پلتفرم های چت گروهی منتقل کنید و این اتاق را با ایده هایی در آنجا راه اندازی کنید.

۲- هویت واقعی اعضای تیم خود را بشناسید

اصالت به این معناست که هرکسی خود واقعی خود را در محل کار نشان دهد. اما اگر این “خود واقعی” را در تیم خود نمی شناسید، تشویق اعضای تیم به کار هر روز سخت تر خواهد بود. به همین دلیل است که به عنوان یک مدیر، شناخت اعضای تیم بسیار مهم است. زمانی را برای شناخت اعضای تیم خود اختصاص دهید و آنها را به جلسات فردی دعوت کنید. دریابید که آنها چه کسانی هستند و چه چیزی آنها را قوی تر می کند و سپس به دنبال راه هایی برای تقویت آنها در محل کار خود باشید.

مثلا: اگر متوجه شدید که یکی از اعضای تیم شما در حال اجرای یک استندآپ کمدی است و در آن مهارت دارد، به او اجازه دهید این کار را در محل کار انجام دهد و با طنز و شوخ طبعی او مشکلی نداشته باشید (البته تا حدی منزجر کننده) . اگر متوجه شدید که یک کارمند ساعت‌ها روی اولین کتاب خود کار می‌کند، مطمئن باشید که می‌تواند مهارت‌های نوشتاری خود را از این طریق بهبود بخشد که ممکن است در آینده مزیتی برای تیم باشد.

هرچه بیشتر اعضای تیم خود را بشناسید، بیشتر می توانید به آنها فرصت هایی برای بهبود و ارتقای عملکرد خود بدهید.

3- فرصت هایی برای تیم خود ایجاد کنید تا واقعیت خود را نشان دهند

ایجاد فرصت های شغلی متناسب با کارمندان شما یک راه عالی برای بهبود اصالت در محل کار است. اما اگر واقعاً می‌خواهید تیم شما در محل کار احساس راحتی کند، باید به اعضای تیم فرصتی بدهید تا فراتر از مسئولیت‌های شغلی خود عمل کنند. به عنوان یک مدیر، باید فرصت هایی را ایجاد کنید که در آن «شخصیت واقعی افراد» در اولویت قرار گیرد.

مثلا: اگر اعضای تیم شما به سرگرمی های خاصی علاقه زیادی دارند، می توانید یک برنامه استعداد تیمی ایجاد کنید که در آن هر کارمند می تواند سرگرمی، اشتیاق و استعداد خود را به بقیه اعضای تیم نشان دهد. اگر تیمی از خوانندگان مشتاق را مدیریت می کنید، می توانید یک کتابخانه ایجاد کنید و از آنها دعوت کنید تا کتاب های مختلف را بخوانند و نظر بدهند.

در بهترین محیط کار، افراد واقعی هستند

به عنوان یک مدیر، اینکه بتوانید خود واقعی خود را در محل کار نشان دهید و آن فرهنگ را به سایر اعضای تیم منتقل کنید، مهمترین چیز برای داشتن یک شغل اصیل است.

وی 5 نکته برای ترویج اصالت در محیط کار و مدیری قابل اعتماد را برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت منتشر کرد. به نظر می رسد.

بهترین کتابخانه های یادگیری ماشین پایتون + نمونه کدهای تمرین

همانطور که از نامش پیداست، یادگیری ماشینی، علم برنامه نویسی برای هوشمند کردن سیستم های کامپیوتری است تا کامپیوترها بتوانند از داده هایی که به آنها داده می شود یاد بگیرند. آرتور ساموئل، متخصص در این زمینه، می گوید: «یادگیری ماشین رشته ای است که به رایانه ها توانایی یادگیری بدون برنامه نویسی صریح را می دهد. الگوریتم های یادگیری ماشین معمولا برای حل مسائل مختلف زندگی استفاده می شود.

پیشنهاد مقاله: هوش مصنوعی دستمزدها را بین 50 تا 70 درصد کاهش می دهد.

در گذشته، افراد با کدگذاری دستی همه الگوریتم ها و فرمول های ریاضی و آماری، وظایف یادگیری ماشین را انجام می دادند. این باعث می شود فرآیند انجام کارها زمان بر، خسته کننده و ناکارآمد باشد. اما در عصر مدرن، کتابخانه‌ها، فریم‌ورک‌ها و ماژول‌های مختلف در زبان‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون کارها را آسان‌تر و کارآمدتر کرده‌اند. امروزه پایتون یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای این کار است و توانسته از رقبای خود پیشی بگیرد.

یکی از مهم ترین آنها نگهداری از مجموعه بسیار وسیعی از کتابخانه هاست که هر کدام توانایی انجام یک کار تخصصی را دارند. کتابخانه های مهم پایتون مورد استفاده در یادگیری ماشین عبارتند از:

 • ناامپی
 • Scipy
 • Scikit-uchi
 • تیانو
 • تنسورفلو
 • کراس
 • PyTorch
 • پانداها
 • Matplotlib

کتابخانه NumPy

NumPy یک کتابخانه بسیار محبوب پایتون برای پردازش آرایه های چند بعدی و آرایه های بزرگ است که به برنامه نویسان کمک می کند تا محاسبات را با طیف گسترده ای از توابع ریاضی سطح بالا انجام دهند. این کتابخانه کار برنامه نویسان را در محاسبات علمی پایه در یادگیری ماشین به ویژه در رابطه با جبر خطی، تبدیل فوریه و اعداد تصادفی ساده می کند. کتابخانه های پیشرفته مانند TensorFlow از NumPy به صورت داخلی برای دستکاری اجزای داخلی خود به نام تانسور استفاده می کنند. قطعه کد زیر نحوه استفاده از این کتابخانه را نشان می دهد.

# Python program using NumPy 

# for some basic mathematical 

# operations

  

import numpy as np

  

# Creating two arrays of rank 2

x = np.array([[1, 2], [3, 4]])

y = np.array([[5, 6], [7, 8]])

  

# Creating two arrays of rank 1

v = np.array([9, 10])

w = np.array([11, 12])

  

# Inner product of vectors

print(np.dot(v, w), "n")

  

# Matrix and Vector product

print(np.dot(x, v), "n")

  

# Matrix and matrix product

print(np.dot(x, y))

 

نتیجه قطعه کد بالا به شرح زیر است:

219

[29 67]

[[19 22]

[43 50]]

 

کتابخانه SciPy

SciPy یک کتابخانه بسیار محبوب برای علاقه مندان به یادگیری ماشین است، زیرا ماژول های مختلفی برای بهینه سازی، جبر خطی، ادغام و آمار ارائه می دهد. لازم به ذکر است که بین کتابخانه SciPy و پشته SciPy تفاوت وجود دارد. SciPy یکی از بسته های اصلی است که پشته SciPy را تشکیل می دهد، علاوه بر اینکه برای دستکاری تصاویر بسیار مفید است. قطعه کد زیر نحوه استفاده از این کتابخانه را نشان می دهد.

# Python script using Scipy 

# for image manipulation

  

from scipy.misc import imread, imsave, imresize

  

# Read a JPEG image into a numpy array

img = imread('D:/Programs / cat.jpg') # path of the image

print(img.dtype, img.shape)

  

# Tinting the image

img_tint = img * [1, 0.45, 0.3]

  

# Saving the tinted image

imsave('D:/Programs / cat_tinted.jpg', img_tint)

  

# Resizing the tinted image to be 300 x 300 pixels

img_tint_resize = imresize(img_tint, (300, 300))

  

# Saving the resized tinted image

imsave('D:/Programs / cat_tinted_resized.jpg', img_tint_resize)

مقاله پیشنهادی: 5 مورد از بهترین زبان های برنامه نویسی و کتابخانه های یادگیری ماشین

کتابخانه Scikit-Learn

Scikit-learn یکی از محبوب‌ترین کتابخانه‌های یادگیری ماشین در ارتباط با الگوریتم‌های یادگیری ماشین کلاسیک است. این کتابخانه بر اساس دو کتابخانه اصلی پایتون، NumPy و SciPy است. Scikit-learn از اکثر الگوریتم های یادگیری کنترل شده و کنترل نشده پشتیبانی می کند. علاوه بر این، Scikit-learn می تواند برای استخراج داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها مورد استفاده قرار گیرد، که آن را به ابزاری عالی برای شروع یادگیری ماشین تبدیل می کند. قطعه کد زیر نحوه استفاده از کتابخانه فوق را نشان می دهد.

# Python script using Scikit-learn 

# for Decision Tree Classifier

  

# Sample Decision Tree Classifier

from sklearn import datasets

from sklearn import metrics

from sklearn.tree import DecisionTreeClassifier

  

# load the iris datasets

dataset = datasets.load_iris()

  

# fit a CART model to the data

model = DecisionTreeClassifier()

model.fit(dataset.data, dataset.target)

print(model)

  

# make predictions

expected = dataset.target

predicted = model.predict(dataset.data)

  

# summarize the fit of the model

print(metrics.classification_report(expected, predicted))

print(metrics.confusion_matrix(expected, predicted))

 

نتیجه قطعه کد بالا به شرح زیر است:

DeCTTREECLASSIFIER (CLASS_WEY = هیچ ، معیار = ‘gini’ ، max_depth = هیچ ، max_features = هیچ ، max_leaf_nodes = هیچ ، min_impurance_decrease = 0.0 ، min_impurance_split = هیچ ، min_impurance_split = هیچ ، min_samples_leafeffe = 0mples1) 1.00 1.00 50 میکرو میانگین 1.00 1.00 1.00 150 کلان 0 متوسط ​​1.0 0 میانگین 1 , 0 0 متوسط ​​1.0 0 متوسط ​​1.0 0 متوسط [[50  0  0] [ 0 50  0] [ 0  0 50]]

کتابخانه Teano

همه ما می دانیم که یادگیری ماشین عمدتاً بر اساس ریاضیات و آمار است. Theano یک کتابخانه محبوب پایتون است که برای تعریف، ارزیابی و بهینه سازی عبارات ریاضی حاوی آرایه های چند بعدی استفاده می شود و جالب اینجاست که این فرآیند را به طور موثر انجام می دهد. کتابخانه فوق استفاده از CPU و GPU را بهینه می کند تا امکان طراحی مدل های سیال با عملکرد بهینه را فراهم کند.

رویکردی که به طور گسترده برای آزمایش و تأیید، شناسایی و تشخیص انواع مختلف خطاها استفاده می شود. Theano یک کتابخانه بسیار قدرتمند است که بسیار قدیمی است و عمدتاً در پروژه های تحقیقاتی محاسباتی در مقیاس بزرگ استفاده می شود، اما به دلیل ترکیب نحوی ساده و دسترسی آسان به توسعه دهندگان در پروژه ها استفاده می شود. قطعه کد زیر نحوه استفاده از کتابخانه فوق را نشان می دهد.

# Python program using Theano

# for computing a Logistic 

# Function

  

import theano

import theano.tensor as T

x = T.dmatrix('x')

s = 1 / (1 + T.exp(-x))

logistic = theano.function([x], s)

logistic([[0, 1], [-1, -2]])

 

نتیجه قطعه کد بالا به شرح زیر است:

آرایه ([[0.5, 0.73105858]، [0.26894142, 0.11920292]])

کتابخانه تنسورفلو

TensorFlow یک کتابخانه منبع باز بسیار محبوب برای محاسبات عددی با کارایی بالا است که توسط تیم Google Brain توسعه یافته است. همانطور که از نام آن پیداست، Tensorflow چارچوبی است که شامل تعریف و اجرای محاسبات مربوط به تانسورها است. ابزار فوق می تواند شبکه های عصبی عمیق را آموزش داده و اجرا کند که می تواند در ارتباط با توسعه برنامه های هوش مصنوعی پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد. TensorFlow به طور گسترده در تحقیق و کاربرد یادگیری عمیق استفاده می شود. قطعه کد زیر نحوه استفاده از فریم بالا را نشان می دهد.

#  Python program using TensorFlow

#  for multiplying two arrays

  

# import `tensorflow` 

import tensorflow as tf

  

# Initialize two constants

x1 = tf.constant([1, 2, 3, 4])

x2 = tf.constant([5, 6, 7, 8])

  

# Multiply

result = tf.multiply(x1, x2)

  

# Initialize the Session

sess = tf.Session()

  

# Print the result

print(sess.run(result))

  

# Close the session

sess.close()

نتیجه قطعه کد بالا به شرح زیر است:

[ 5 12 21 32]

کتابخانه کراس

Keras یک کتابخانه یادگیری ماشینی بسیار محبوب برای پایتون است. این کتابخانه یک رابط برنامه نویسی برای شبکه های عصبی سطح بالا است که می تواند روی TensorFlow، CNTK یا Theano اجرا شود. کتابخانه فوق می تواند به طور یکپارچه بر روی هر دو مؤلفه CPU و GPU اجرا شود. بنابراین قادر است از هسته های پردازنده فوق استفاده بهینه کند. Keras یک گزینه عالی برای شروع توسعه دهندگان یادگیری ماشینی است که می خواهند یک شبکه عصبی بسازند و طراحی کنند. یکی از بهترین چیزها در مورد Keras این است که به شما امکان می دهد به راحتی و به سرعت نمونه های اولیه ایجاد کنید. این کتابخانه با تمرکز بر تست سریع توسعه یافته است. دستیابی به نتایج حاصل از ایده با کمترین تاخیر ممکن، کلید انجام تحقیقات خوب است و این نکته همیشه در ساخت این کتابخانه مورد توجه قرار گرفته است.

کتابخانه PyTorch

PyTorch یک کتابخانه محبوب یادگیری ماشینی منبع باز پایتون بر اساس Torch است که در زبان برنامه نویسی C ++ توسعه یافته است. بد نیست بدانید که PayTorch یک کتابخانه یادگیری ماشینی منبع باز است که با استفاده از زبان برنامه نویسی C و بر اساس مدل های زبان برنامه نویسی Lua پیاده سازی شده است.

این کتابخانه دارای طیف گسترده ای از ابزارها و کتابخانه ها است که باعث می شود از بینایی کامپیوتر، پردازش زبان طبیعی (NLP) و بسیاری دیگر از برنامه های یادگیری ماشین پشتیبانی کند. کتابخانه فوق به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا محاسبات Tensor را با استفاده از یک پردازنده گرافیکی انجام دهند و همچنین به ایجاد نمودارهای محاسباتی کمک می کند. قطعه کد زیر نحوه استفاده از کتابخانه فوق را نشان می دهد.

# Python program using PyTorch 

# for defining tensors fit a 

# two-layer network to random 

# data and calculating the loss 

  

import torch

  

  

dtype = torch.float

device = torch.device("cpu")

# device = torch.device("cuda:0") Uncomment this to run on GPU

  

# N is batch size; D_in is input dimension;

# H is hidden dimension; D_out is output dimension.

N, D_in, H, D_out = 64, 1000, 100, 10

  

# Create random input and output data

x = torch.random(N, D_in, device = device, dtype = dtype)

y = torch.random(N, D_out, device = device, dtype = dtype)

  

# Randomly initialize weights

w1 = torch.random(D_in, H, device = device, dtype = dtype)

w2 = torch.random(H, D_out, device = device, dtype = dtype)

  

learning_rate = 1e-6

for t in range(500):

    # Forward pass: compute predicted y

    h = x.mm(w1)

    h_relu = h.clamp(min = 0)

    y_pred = h_relu.mm(w2)

  

    # Compute and print loss

    loss = (y_pred - y).pow(2).sum().item()

    print(t, loss)

  

    # Backprop to compute gradients of w1 and w2 with respect to loss

    grad_y_pred = 2.0 * (y_pred - y)

    grad_w2 = h_relu.t().mm(grad_y_pred)

    grad_h_relu = grad_y_pred.mm(w2.t())

    grad_h = grad_h_relu.clone()

    grad_h[h < 0] = 0

    grad_w1 = x.t().mm(grad_h)

  

    # Update weights using gradient descent

    w1 -= learning_rate * grad_w1

    w2 -= learning_rate * grad_w2

نتیجه قطعه کد بالا به شرح زیر است:

0 47168344.01 46385584.02 43153576.0 ……… 497 3.987660602433607e-05498 3.945609932998195e-05499603.

کتابخانه پانداها

Pandas یک کتابخانه محبوب تجزیه و تحلیل داده پایتون است. البته توجه داشته باشید که پانداها مستقیماً با یادگیری ماشینی مرتبط نیستند. همانطور که می دانیم مجموعه داده ها باید قبل از آموزش آماده شوند و کاستی های آنها برطرف شود. پاندا یک گزینه مفید در این زمینه است، زیرا به طور خاص برای بازیابی و آماده سازی داده ها طراحی شده است. این کتابخانه سطح بالایی از ساختار داده و انواع ابزارهای تجزیه و تحلیل داده را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. علاوه بر این، ویژگی ها و راه حل های کارآمدی را برای جستجو، ترکیب و فیلتر کردن داده ها ارائه می دهد. قطعه کد زیر نحوه استفاده از کتابخانه فوق را نشان می دهد.

# Python program using Pandas for 

# arranging a given set of data 

# into a  table

  

# importing pandas as pd

import pandas as pd

  

data = {"country": ["Brazil", "Russia", "India", "China", "South Africa"],

       "capital": ["Brasilia", "Moscow", "New Delhi", "Beijing", "Pretoria"],

       "area": [8.516, 17.10, 3.286, 9.597, 1.221],

       "population": [200.4, 143.5, 1252, 1357, 52.98] }

  

data_table = pd.DataFrame(data)

print(data_table)

نتیجه قطعه کد بالا به شرح زیر است:

 

مجتمع علم و فناوری بامداد ارائه می دهد: کمپ آموزشی یادگیری عمیق با رویکرد بینایی ماشین

 

کتابخانه Matplotlib

Matplotlib یک کتابخانه بسیار محبوب تجسم داده پایتون است. مانند کتابخانه پاندا، ربطی به یادگیری ماشینی ندارد. با این حال، زمانی مفید است که یک برنامه نویس بخواهد الگوها را در داده ها تجسم کند. Matplotlib یک کتابخانه نقاشی دو بعدی است که برای ایجاد نمودارها و نمودارهای دو بعدی استفاده می شود. ماژولی به نام pyplot طراحی را برای برنامه نویسان آسان می کند، زیرا عملکردهایی را برای مدیریت سبک خط، ویژگی های فونت، محورهای قالب بندی و موارد دیگر ارائه می دهد. انواع نمودارها و نمودارهای تجسم داده ها مانند هیستوگرام، نمودار خطا، میله و غیره را ارائه می دهد. قطعه کد زیر نحوه استفاده از کتابخانه فوق را نشان می دهد.

#  Python program using Matplotlib 

# for forming a linear plot

  

# importing the necessary packages and modules

import matplotlib.pyplot as plt

import numpy as np

  

# Prepare the data

x = np.linspace(0, 10, 100)

  

# Plot the data

plt.plot(x, x, label ='linear')

  

# Add a legend

plt.legend()

  

# Show the plot

plt.show()

نتیجه قطعه کد بالا به شرح زیر است:

کتابخانه PyBrain

PyBrain یک کتابخانه یادگیری ماشینی برای پایتون است. هدف این کتابخانه ارائه الگوریتم‌های انعطاف‌پذیر، با کاربرد آسان اما قدرتمند برای وظایف یادگیری ماشین و محیط‌های از پیش تعریف‌شده برای آزمایش و مقایسه الگوریتم‌ها است.

StatsModels

StatsModels یک بسته پایتون است که مکمل کتابخانه scipy است و برای انجام محاسبات آماری از جمله آمار توصیفی و تخمین‌ها و استنتاج‌های مدل‌های آماری استفاده می‌شود.

آخرین کلمه

لازم به ذکر است که از این کتابخانه ها برای پروژه های مختلف استفاده می شود و شما در تمامی پروژه ها از یک کتابخانه استفاده نخواهید کرد. برای مثال، کتابخانه نرم‌افزار متن‌باز Tensorflow عمدتاً برای یادگیری ماشینی استفاده می‌شود، در حالی که Cross یک کتابخانه منبع باز شبکه عصبی است که می‌تواند روی Tensorflow یا Dino اجرا شود. این به این دلیل است که Cross بیشتر از CicketLearn یک کتابخانه کاربر نهایی است، در حالی که Tensorflow بیشتر توسط افراد به عنوان محقق و مهندسان یادگیری ماشین استفاده می شود.

همچنین به خاطر داشته باشید که سایر کتابخانه ها مانند LightGBM (چارچوب بهبود شیب با کارایی بالا، توزیع شده و سریع (GBM، GBRT، GBDT یا MART) بر اساس الگوریتم های درخت تصمیم گیری رتبه بندی، طبقه بندی و غیره هستند. CatBoost یک مزایای اصلی CatBoost شامل کیفیت عالی نسبت به سایر کتابخانه های GBDT، سرعت دسته ای عالی، پشتیبانی از ویژگی های عددی و دسته ای و در دسترس بودن ابزارهای تجسم داده های موجود است.

منبع:

https://www.geeksforgeeks.org/best-python-libraries-for-machine-learning/?ref=rp

نویسنده: حمیدرضا طائبی

نوشته شده توسط بهترین کتابخانه های یادگیری ماشین پایتون + نمونه کدهای تمرین برای اولین بار در علم و فناوری بامداد. به نظر می رسد.

رباتیک آموزشی و برنامه نویسی: علاقه روزافزون به فعالیت های STEM برای کودکان

برنامه نویسی بعد از مدرسه و برنامه های رباتیک به طور فزاینده ای در میان فعالیت های فوق برنامه ارائه شده توسط مدارس و همچنین آکادمی هایی مانند Codelearn. در سال‌های اخیر، فعالیت‌های مرتبط با فناوری در میان ترجیحات و علایق کودکان اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند، که اگر به دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم و نحوه استفاده روزانه از فناوری (هم بزرگسالان و هم کودکان) نگاه کنیم، اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

ما در محیط کار، خانه، مدارس و دبیرستان ها و اوقات فراغت خود در محاصره فناوری زندگی می کنیم، بنابراین هر روز برای کودکان بیشتر متداول است که بخواهند با آن بازی کنند. ربات های آموزشی مانند Lego Mindstorms، و یک روز ممکن است بگویند که می خواهند بلند شوند توسعه دهندگان بازی های ویدیویی. برای آنها عادی و مهم است که به چیزهای اطراف خود علاقه داشته باشند و فناوری نمی تواند از آموزش آنها دور بماند زیرا در زندگی روزمره ما بسیار مهم است. دنیای امروز به لطف نرم افزار کار می کند و علاوه بر گزینه های سرگرمی که می تواند دروازه ای به دنیای برنامه نویسی باشد مانند بازی های ویدیویی، این که کودکان و نوجوانان تمایل به یادگیری کدنویسی دارند برای آنها بسیار مثبت است.

برنامه نویسی می تواند به آنها در پیشرفت شخصی کمک کند، زیرا یادگیری برنامه نویسی بهترین راه برای کار است تفکر محاسباتی، یک مهارت قابل انتقال است که می توانند در طول زندگی خود، چه در زندگی شخصی و چه در طول حرفه تحصیلی یا حرفه ای خود از آن استفاده کنند. به همین دلیل مهم است که تمام فعالیت های فناورانه برای کودکان، چه در مدارس و چه در باشگاه های فوق برنامه، با هدف کسب مهارت های عرضی و بر تخصص یا تدریس منحصراً در مورد نحوه استفاده از یک برنامه یا زبان برنامه نویسی خاص که به مرور زمان منسوخ می شود متمرکز نیستند.

بنابراین، اگر به فکر ثبت نام فرزندان خود در چنین فعالیتی هستید یا بخشی از مدرسه ای هستید که می خواهد برنامه های کدنویسی پس از مدرسه را در سال تحصیلی 2022-2023 آغاز کند، از شما دعوت می کنیم این مقاله را در مورد نحوه انتخاب برنامه برای کدنویسی و رباتیک بعد از مدرسه. Codelearn در تلاش است تا مسیر ذکر شده در این مقاله را طی کند تا فعالیت هایی را برای کودکان ارائه دهد که سرگرم کننده هستند و در عین حال به آنها کمک می کند تا برای آینده آماده شوند.

لطفا در صورت علاقه فرزندانتان با ما تماس بگیرید برنامه آنلاین ما یا فکر می کنید که مدرسه شما ممکن است بخواهد با هم همکاری کنند تفکر محاسباتی در کلاس درسچه در دوران مدرسه و چه در میان فعالیت های فوق برنامه شما.

چرا کارمندان خوب سازمان را ترک می کنند؟

در دنیای امروز شرکت ها و سازمان ها شرایطی به نام استعفای بی شمار و مکرر را تجربه می کنند. بسیاری به دنبال کار در یک شرکت جدید و شغل جدید هستند و بسیاری نیز به دنبال مکانی برای رشد و شکوفایی هستند. کارکنان همیشه به دنبال شغل بهتر، حقوق بیشتر، رسیدن به اهداف و انعطاف بیشتر در کار خود هستند. بیشتر مردم به دنبال فرصت‌هایی برای رشد هستند و جرات ایجاد تغییر را دارند.

برای رسیدن به مدل رشد انسان و کمک به مردم برای دیدن پیشرفت خود و هدایت آنها به سمت رشد، اصطلاحی به نام منحنی S را ابداع کردیم. به طور خلاصه چارچوب این منحنی به شرح زیر است: نقطه شروع منحنی نقطه پرتاب است. با شروع از نقطه شروع، افراد به آرامی رشد و توسعه می یابند زیرا اثبات شایستگی ها در طول زمان انجام می شود و این روند کمی کند است. وقتی شروع به کار روی این منحنی می کنید، ممکن است خسته شوید و احساس کنید که کار شما دلسرد کننده است و نیاز به مدیریت صحیح دارد.

با افزایش مهارت های خود، به نقطه شیرین در شیب «S» خواهید رسید. در این مرحله رشد سریع و مشارکت و بهره وری بالاست. در این مرحله باید استراتژی مناسبی برای مدیریت روند رشد داشته باشید تا بتوانید این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید. موضوع این مقاله آخرین مرحله است: تسلط بر نقطه پایانی “S” که می تواند به نقطه پرتاب شما تبدیل شود. بسیاری از مردم از حرکت در این مسیر خسته می شوند. اینجاست که کارمندی که آنقدر در کارش مهارت دارد احساس می کند دیگر نمی تواند ادامه دهد. آنها برای موفقیت و رشد به یک منحنی S جدید نیاز دارند. اما چرا اینطور است؟

منحنی S هنگام دستیابی به احساس رضایت شغلی

لذت و مشارکت ما در هر فعالیتی توسط بخش مهمی از بدن به نام اعصاب هدایت می شود. مغز ما یک ماشین یادگیری است و به طور پیش فرض برای رشد افراد تنظیم شده است. مغز ما با یادگیری تغییر می کند. این انعطاف پذیری عصبی نامیده می شود. سلول های مغز و اعصاب اتصالات سلولی به نام سیناپس را تشکیل می دهند که پیام های عصبی را پردازش و ارسال می کنند. همانطور که می آموزیم، سیناپس های جدید بین سلول هایی که قبلا به هم متصل نبودند، ایجاد می شوند. سیناپس ها در مغز با فعال تر شدن مغز رشد می کنند.

علاوه بر این، مغز ما دائماً با الگوهای پیش بینی شده کار می کند. وقتی چیزی برای ما جدید است، ممکن است پیش‌بینی‌های ما واضح نباشد. وقتی اشتباه می کنیم، دوپامین در مغز کاهش می یابد. زمانی بد است که آنچه را که انتظار داریم به دست نیاوریم و در این صورت سطح دوپامین ثابت خواهد بود. هنگامی که انتظارات ما فراتر رفت، دوپامین در دوزهای بالاتر آزاد می شود. دوپامین یک ماده شیمیایی برای تندرستی است که به ما احساس شادی می دهد. ما به طور طبیعی تلاش می کنیم تا دوپامین بیشتری ترشح کنیم تا در محل کار خود را شادتر کنیم.

این قیاس را در نظر بگیرید: در کوهنوردی واقعی، هدف قله است. این بالاترین حد منحنی S است. اما توقف طولانی مدت در ارتفاعات می تواند کشنده باشد. ارتفاع بالای 26000 پا نقطه مرگ محسوب می شود. در این نقطه از ارتفاع، میزان اکسیژن مصرفی بدن افزایش می یابد و حالتی به نام آنوکسی (کاهش اکسیژن به مغز) در بدن انسان ایجاد می شود. در مدت کوتاهی بدن و مغز به دلیل کمبود اکسیژن به مرگ نزدیک می شوند. حتی اگر دستگاهی برای جبران کمبود اکسیژن داشته باشید، خستگی جسمانی و اختلالات شناختی می تواند منجر به تصادفات جدی و مرگ شود.

احساس نارضایتی از کار

یادگیری – یا به عبارت بهتر، فعالیت بیشتر مغز و مواد شیمیایی مرتبط با یادگیری – به عنوان اکسیژن برای رشد انسان عمل می کند. در انتهای بالای منحنی S، جایی که ما بر کار خود مسلط هستیم، اقدامات ما خودکار هستند و در بالاترین سطح شایستگی قرار داریم، اما مغز ما خیلی فعال نیست. دوز دوپامینی که در بدن ما ترشح می شود کم است و بنابراین مشارکت و لذتی را که داشتیم احساس نخواهیم کرد. در این مرحله، علاقه ما کاهش می یابد. این امر منجر به رکود، کاهش بهره وری و عدم مشارکت می شود. در این مرحله از کار، مجبور کردن خود به انجام کارهایی که برای ما راحت است دشوار می شود.

مایکل ام در کتاب رفتار و انعطاف پذیری عصبی خود، نیکولیا می نویسد: “عادت کردن به واکنش بدن به محرک های محیطی که در طول زمان تجربه می کنیم.” عادت کردن به افراد باعث می شود بدن حداقل نسبت به آنچه از آنها انتظار می رود واکنش نشان دهد. «اگر بارها با چیزی مواجه شویم، بدن و مغز انسان دیگر نسبت به آن واکنش نشان نمی‌دهد، یا اگر این اتفاق بیفتد، کوچک خواهد بود. نیکولیاس اضافه می کند که مردم نسبت به رویدادهایی که بسیار آشنا هستند واکنش کمی نشان می دهند. در این لحظات ما واکنش عجیبی نخواهیم داشت و در واقع مغز ما فرآیند یادگیری جدیدی را تجربه نخواهد کرد.

به همین دلیل است که کارمندان خوب در شرکت ها اغلب به عنوان اولین گزینه برای استعفا در نظر گرفته می شوند. بنابراین، کیفیت کار آنها ممکن است بدتر شود. آنها فقط به دنبال تغییر شغل نیستند. آنها به کاری نیاز دارند که بتواند دوباره آنها را به چالش بکشد و البته اکسیژن را به مغزشان برساند.

نقش منابع انسانی در حفظ کارکنان

منحنی یادگیری در منحنی S یک زبان مشترک برای تسهیل این ارتباط حیاتی فراهم می کند. رهبران می توانند درک کارکنان از پیشرفت خود را نشان دهند و فرصت هایی را برای پیشرفت در شرکت فراهم کنند. آمادگی سازمانی می تواند تضمین کند که این کار برای کارکنان خوب عمل نمی کند و منابع انسانی باید رشد کارکنان را در اولویت اصلی سازمان قرار دهند. زیرا جذب نیروی متخصص کار ساده ای نیست و نباید شرایطی برای استعفای آن با دریافت آن فراهم شود.

یک مطالعه در سال 2019، چرخه حیات اجرایی، این فرآیند را در بالاترین سطح سازمان‌ها بررسی می‌کند. این مطالعه به بررسی رشد کارکنان، رکود و رشد مجدد در طول زمان پرداخت. این نظرسنجی سالانه به بررسی عملکرد مالی بیش از 700 مدیر اجرایی می پردازد که به مراحل خاصی از موفقیت شغلی خود دست یافته اند که از دوره ای به نام «ماه عسل» شروع شده و به «سال های طلایی» ختم می شود.

کسانی که تا 11 سال در سازمان دوام می آورند، زمانی که معمولاً سال های طلایی آنها شروع می شود، ابتدا باید با موفقیت از منطقه مرگ جان سالم به در ببرند. اوج منحنی S مدیر عامل در حدود سال ششم است. بر اساس این گزارش، اغلب در این سال ها رکود و نتایج متوسط ​​در سازمان ها رخ می دهد. وقتی این اتفاق می‌افتد، بسیاری از مدیران می‌روند یا اخراج می‌شوند. رهبران تنها زمانی به دوران طلایی می رسند که به طور عمدی و مکرر وارد منحنی های جدید شوند و مغز را به سمت تجربیات یادگیری جدید سوق دهند. مدیرانی که از دام رنجش جان سالم به در می‌برند، معمولاً بهترین سال‌های خلق ارزش را پشت سر می‌گذارند.»

کارمندان خوب شرکت زمانی می توانند ارزش را دوباره خلق کنند که بتوانند نسخه جدیدی از منحنی S را برای رشد پیدا کنند.

 • بیشتر بخوانید: چرا کارمندان شغل خود را ترک می کنند؟

چرا کارمندان خوب سازمان را ترک می کنند؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.

10 نکته کلیدی برای مصاحبه شغلی گروهی گرافیکی

طراحان گرافیک مسئول ایجاد محتوای بصری هستند که ارزش ها و آگاهی از برند یک شرکت را به مخاطبان هدف خود منتقل می کند. آنها می توانند به تنهایی، به عنوان عضوی از تیم بازاریابی شرکت یا برای یک آژانس تبلیغاتی و گرافیکی که به چندین مشتری خدمات ارائه می دهد، کار کنند. اگر قصد دارید به عنوان یک طراح گرافیک شغلی را شروع کنید و امیدوارید شغلی به عنوان طراح گرافیک پیدا کنید، باید برای مصاحبه آماده شوید تا بتوانید به طور موثر فرآیند طراحی و نحوه کار با مشتریان را توضیح دهید.

در این مقاله 10 نکته کلیدی در مصاحبه با یک طراح گرافیک را بررسی می کنیم که می تواند به شما کمک کند به مدیر استخدام نشان دهید که فرد خوبی در تیم آنها هستید.

مصاحبه با یک طراح گرافیک چیست؟

مصاحبه شغلی طراحی گرافیک فراتر از بحث حقوق طراحی گرافیک در ایران است. مصاحبه با یک طراح گرافیک به شما این امکان را می دهد که با پاسخ دادن به سوالات و بحث در مورد نقش، به مدیر شغل یا سایر مصاحبه کنندگان نشان دهید که شرایط لازم برای این موقعیت را دارید. مصاحبه فرصت شغلی برای یک طراح گرافیک بیش از هر موضوع دیگری بر روی موارد زیر متمرکز است:

 • ارتباط با مشتریان در مورد نیازهای طراحی آنها
 • نمونه هایی از طراحی هویت برند
 • برای طراحی وب سایت ها و برنامه ها با مهندسان نرم افزار و تیم های UX کار کنید
 • آرایش برای کالاهای مهم
 • از طیف گسترده ای از نرم افزارهای طراحی و هنری استفاده کنید
 • مفاهیم را بر اساس بازخورد مشتری مرور کنید
 • تایید طرح های چاپی و فیزیکی مطابق با مشخصات و هویت برند

نکات گرافیکی برای مصاحبه شغلی گروهی

در اینجا 10 نکته برای مصاحبه با طراحان گرافیک آورده شده است تا به شما کمک کند تأثیر خوبی بر مدیر استخدام خود داشته باشید:

1 قبل از مصاحبه شرایط صنعت گرافیک را مرور کنید

هنگام بحث در مورد نمونه کارها و تجربه کاری خود در مصاحبه، مدیر استخدام می تواند سوالاتی در مورد جنبه های خاص نمونه کار شما بپرسد، بنابراین بررسی عبارات کلیدی برای فونت ها، طرح ها و رنگ ها می تواند بسیار مفید باشد. آنها همچنین می توانند در مورد تجربه شما در تجارت طراحی گرافیک، از جمله کار با هویت برند، علامت تجاری یا راهنمای سبک، از شما سؤال کنند. بررسی اصطلاحات کلی طراحی گرافیک می تواند به شما کمک کند تا گفتگوی سازنده ای با آنها داشته باشید و همچنین دانش شما را از این صنعت نشان دهد.

2. پاسخ دادن به سوالات متداول مصاحبه را تمرین کنید

آماده سازی پاسخ به سوالات متداول در مصاحبه شغلی طراحی گرافیک می تواند به شما کمک کند به راحتی به این سوالات پاسخ دهید و به شما اعتماد به نفس می دهد، که می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما انتخاب خوبی برای این موقعیت هستید. اگرچه هر سازمان و مدیر استخدام ممکن است شرایط استخدام خود را داشته باشد، بسیاری در مورد سبک کاری، تجربه طراح گرافیک و اهداف شغلی آنها می پرسند. در اینجا برخی از سوالات متداول مصاحبه برای شغل طراحی گرافیک آورده شده است:

 • چه چیزی شما را وارد صنعت گرافیک کرد؟
 • آیا تا به حال در پروژه ای به مانعی برخورد کرده اید و آن را حل کرده اید؟
 • برای پروژه های حرفه ای از چه نرم افزاری استفاده می کنید؟
 • در 5 سال آینده کجا کار خواهید کرد؟

3. با تمرکز بر پروژه های بزرگ، پورتفولیوی خود را آماده کنید

در حالی که بسیاری از مدیران استخدام ممکن است در مورد کل تجربه کاری شما بپرسند، بسیاری بیشتر بر پروژه های بزرگ شما تمرکز می کنند، که در واقع می تواند آینه تمام عیار مسیر شغلی شما باشد. قبل از مصاحبه، پروژه های اصلی خود را مرور کنید و آنها را از اولین آثار تا طراحی نهایی فهرست کنید. در حین انجام این کار، به این فکر کنید که چرا این طرح ها را برای این پروژه خاص انجام دادید و بر چه موانعی در این راه غلبه کردید. به این ترتیب، می‌توانید برای هر سؤالی که مدیر استخدامتان درباره این پروژه‌ها و گردش کارتان می‌پرسد، آماده باشید.

4. درباره شرکت تحقیق کنید و سوالاتی را برای مصاحبه کنندگان آماده کنید

کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماموریت شرکت و مشتریان آن می تواند به شما امکان دهد مهارت ها و توانایی های خاص خود را برجسته کنید و به مدیر استخدام نشان دهید که برای نیازهای آنها مناسب هستید. شما همچنین می توانید در مورد این شرکت تحقیق کنید و از این مطالعه برای تهیه سوالات مصاحبه استفاده کنید. پرسیدن این سوالات به شما کمک می کند تا مشخص کنید آیا برای این کار مناسب هستید یا خیر. همچنین می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما در مورد شرکت و موقعیت او کنجکاو هستید، که در واقع شانس شما را برای استخدام افزایش می دهد.

5. چند نسخه پرینت شده از رزومه خود بیاورید

ممکن است مدیر استخدام قبلاً رزومه و نمونه کار شما را دیده باشد تا برای مصاحبه آماده شود، اما همراه داشتن چند نسخه چاپی از رزومه شما و دادن آن به افرادی که در جلسه شرکت می کنند می تواند توانایی شما در سازماندهی و همچنین آمادگی شما را برای مصاحبه نشان دهد. . همراه داشتن یک نسخه پرینت شده از رزومه به شما کمک می کند در صورت درخواست مدیران استخدام، آماده پاسخگویی و نقل قول رزومه خود باشید. همچنین می‌توانید از آن برای نشان دادن پاسخ‌های خود به سؤالات مربوط به جزئیات شغلی یا دستاوردها استفاده کنید.

6. نسخه های چاپ شده از نمونه کارها اصلی خود را بیاورید

اگرچه می توانید تمام نمونه کارها را به نمونه کارهای آنلاین تبدیل کنید، اما می توانید چند نمونه کار حرفه ای را نیز در چاپ داشته باشید و آنها را برای مصاحبه با خود حمل کنید. داشتن کپی های فیزیکی از آثار می تواند در پاسخ به سوالاتی در مورد تکنیک و سبک شما مفید باشد، زیرا می توانید از آنها برای نشان دادن پاسخ های خود استفاده کنید. همچنین می توانید نمونه هایی را در اختیار مدیر استخدام قرار دهید تا هنگام تصمیم گیری، نمونه فیزیکی کار را داشته باشند.

7. خلاقیت و حرفه ای بودن خود را از طریق لباس هایتان نشان دهید

گرافیست ها مهارت های هنری خود را با بازاریابی حرفه ای ترکیب می کنند و طرح های خود را می سازند و در مصاحبه لباس مصاحبه آنها نیز می تواند تلفیقی از این دو مهارت باشد تا تاثیر خوبی بر مدیر استخدام داشته باشد. برای یافتن نمونه هایی از لباس هایی که افراد در دفتر می پوشند، وب سایت شرکت یا شبکه های اجتماعی آنها را مرور کنید و بر اساس آن لباس های خود را برای مصاحبه انتخاب کنید. بسیاری از شرکت های خصوصی شرکت های خصوصی نیاز به پوشش خاصی ندارند. می توانید از لباس های خود برای نشان دادن شخصیت هنری خود استفاده کنید.

8. از روش STAR برای پاسخ به سوالات مربوط به تجربیات گذشته استفاده کنید

وقتی نوبت به سوالاتی در مورد تجربه کاری قبلی شما می رسد، استفاده از روش STAR به شما کمک می کند تا بهترین پاسخ ها را دریافت کنید. STAR یعنی:

 • محل: با توصیف موقعیت یا چالشی که با آن روبرو هستید شروع کنید.
 • تعهد: نقش خود را در موقعیت مشخص کنید.
 • عمل: آنچه را که برای غلبه بر این موقعیت انجام دادید شرح دهید.
 • نتیجه: نتایج عمل خود را با جزئیات شرح دهید.

روش مصاحبه STAR برای ارائه پاسخ های دقیق بسیار مفید است و همچنین می تواند مهارت های حل مسئله و تفکر انتقادی شما را نشان دهد.

9. به حرف های مصاحبه کننده با دقت گوش دهید

زمانی که مدیر استخدام از شما سوالی می پرسد، از مهارت های شنیداری خود مانند تکان دادن سر، برقراری تماس چشمی و در صورت لزوم پرسیدن سوالات واضح استفاده کنید. مهارت های گوش دادن می تواند به شما کمک کند سوالاتی را که مدیر استخدام شما می پرسد را درک کنید و به شما امکان می دهد پاسخ کاملی برای سوالات آماده کنید. استفاده از مهارت های شنیداری همچنین می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما در برقراری ارتباط خوب هستید، که یکی از مهم ترین مهارت هایی است که همه باید استخدام کنند.

10. از مصاحبه کنندگان از طریق ایمیل یا یادداشت کتبی تشکر کنید

ارسال یک یادداشت تشکر، چه به صورت فیزیکی و چه از طریق ایمیل، می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما مهارت های برقراری ارتباط و همچنین ابراز همدلی را دارید. اگر ایمیلی برای خود طراحی کرده اید، می توانید از آن برای ارسال یادداشت ها برای نشان دادن هنر طراحی خود در همان زمان استفاده کنید. یادداشت تشکر همچنین می تواند شامل یک شماره تلفن و آدرس ایمیل باشد که به مدیر استخدام اجازه می دهد تا برای برنامه ریزی مراحل بعدی راحت تر با شما تماس بگیرد.

10 نکته کلیدی برای مصاحبه استخدامی گروه گرافیکی برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشت. به نظر می رسد.

نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران با همکاری ایران تلنت برگزار می شود

نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران با همکاری ایران تلنت به مدت سه روز از 8 لغایت 10 خردادماه میزبان کارجویان و فارغ التحصیلان جویای کار و اشتغال در شرکت های معتبر داخلی خواهد بود.

در این سه روز کارجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی این امکان را دارند که به صورت حضوری و آنلاین از غرفه های نمایشگاه ها و شرکت ها بازدید کرده و از فرصت های شغلی خود مطلع شوند. تمامی متقاضیان کار از تاریخ 20 اردیبهشت لغایت 14 خرداد فرصت دارند رزومه خود را به شرکت های حاضر در نمایشگاه ارسال کنند.

فرصت شرکت در اولین نمایشگاه آثار هیبریدی در ایران

نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران با همکاری ایران تلنت برگزار می شود که در زمینه کاریابی فعالیت می کند و به مدت 20 سال روند جذب افراد جویای کار را تسهیل می کند. ضمناً این نمایشگاه پس از اتمام موفقیت آمیز ده دوره گذشته و این بار با حمایت دانشگاه تهران برگزار می شود و به دنبال تسهیل در روند جذب نیرو و تسریع در ورود آنها به بازار کار است.

این دوره از مبادله نیروی کار به صورت ترکیبی انجام می شود. نمایشگاه های کار ترکیبی یکی از پرطرفدارترین نمایشگاه های کار در جهان است که ایران تالنت برای اولین بار در ایران با حمایت دانشگاه تهران برگزار می کند. نمایشگاه های ترکیبی نمایشگاه هایی هستند که هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین قابل بازدید هستند. این نمایشگاه با استفاده از پتانسیل موجود در بهترین دانشگاه های کشور و با استفاده از ظرفیت های مجازی و آنلاین، سعی در تسهیل فرآیند جذب و استخدام دانشجو دارد و فرصتی را برای ارتباط مستقیم بازار کار و دانشگاه فراهم می کند.

آگاهی از فرآیند استخدام و شغل

در این دوره از بورس کار، دانشجویان و جویندگان کار این امکان را دارند که با تمامی مراحل جذب آشنا شوند و از نزدیک با کارکنان شرکت ملاقات کنند. رویدادهای راهنمایی شغلی نیز در این دوره برگزار می شود تا فرآیند انتخاب رشته کاری و شغلی را تسهیل کند که شرکت کنندگان بتوانند از محتوای این رویدادها بهره زیادی ببرند. علاوه بر این، شرکت کنندگان با تمام مراحل مورد نیاز برای استخدام، از نوشتن رزومه تا مصاحبه شغلی آشنا می شوند و درک کامل تری از بازار کار به دست خواهند آورد.

مزایای نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی تهران برای جویندگان کار

نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران در پردیس فنی دانشگاه تهران برگزار می شود. هدف از برگزاری این نمایشگاه، ارتباط جامعه دانشگاهی با بازار کار ایران و ایجاد فرصتی برای جذب نخبگان دانشگاهی به شرکت های معتبر ایرانی است. فرصت حضور در این نمایشگاه برای افراد جویای کار مزایایی دارد که عبارتند از:

 • با کارمندان شرکت به صورت حضوری ملاقات کنید و در مورد فرآیند استخدام، فرصت های شغلی و نحوه استخدام آنها در شرکت خود با آنها صحبت کنید.
 • آموزش و آشنایی با تمامی مراحل کار از نوشتن رزومه تا شرکت در سمینارهای راهنمایی شغلی

 

 • شبکه سازی و ارتباط با شرکت های مختلف و دانش ورود به بازار کار
 • بر کارمندان تأثیر مثبت بگذارید و مهارت ها و توانایی ها را شخصاً نشان دهید

مزیت های نمایشگاه کار برای کارفرمایان دانشگاه صنعتی تهران

نمایشگاه کار دانشگاه تهران به شرکت ها و کارفرمایان این امکان را می دهد تا با شرکت در آن، افراد نخبه و متخصصان بازار کار را به مشاغل خود جذب کنند و همچنین هزینه های مربوط به استخدام و استخدام در سازمان خود را کاهش دهند. اما مزایای نمایشگاه کار برای کارفرمایان به همین جا ختم نمی شود و از دیگر مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازدید از پردیس فنی دانشگاه تهران با بیش از 10000 دانشجو و فارغ التحصیل
 • اطلاع رسانی و دعوت از بیش از 2 میلیون کارمند و جویای کار در ایران استعداد و استعداد کخ
 • فرصتی برای ایجاد و تقویت برند کارفرمای خود در بین مخاطبان هدف
 • حضور گسترده در نمایشگاه تبلیغات بالای 250 میلیون تومان
 • امکان شرکت در کارگاه های آموزشی و راهنمایی شغلی
 • مراحل آنلاین ارسال آگهی و ارسال رزومه
 • دعوت و مشارکت دانشجویان و دانش آموختگان 15 دانشگاه معتبر کشور

نحوه شرکت در نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران

کارجویان می توانند با مراجعه به لینک زیر تمامی مراحل بازدید و ثبت نام در نمایشگاه را انجام دهند:

ثبت نام کارجویان در نمایشگاه

کارفرمایان و شرکت ها می توانند برای ثبت نام و رزرو غرفه در نمایشگاه روی لینک زیر کلیک کنند:

ثبت نام و رزرو غرفه در نمایشگاه

دانش و اقدام برای صدها فرصت شغلی در دانشکده فنی دانشگاه تهران

نمایشگاه کار دانشکده فنی دانشگاه تهران می تواند نقطه شروع شما برای ورود به بازار کار باشد و با بازدید از آن با صدها شغل از شرکت های معتبر آشنا شوید و به روند کاریابی سرعت ببخشید. نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران به مدت سه روز از تاریخ 18 لغایت 19 خردادماه دایر است و متقاضیان کار از 30 اردیبهشت لغایت 23 خرداد فرصت دارند رزومه خود را ارسال کنند. برای شرکت در این نمایشگاه و اطلاع از کل آن اینجا کلیک کنید.

نمایشگاه کاری دانشکده فنی دانشگاه تهران با همکاری ایران تلنت برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت برگزار می شود. به نظر می رسد.

برگزاری اردوهای آموزشی جدید “علم و فناوری بامداد” در خرداد ماه

غرفه های جدید برنامه نویسی مجتمع دانش و فناوری بامداد برای آخرین ماه بهار 1401 اعلام شد.

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع علم و فناوری بامداد، ملیحه سرکاری مسئول برگزاری دوره های آموزشی رایگان بامداد با اعلام این خبر گفت: پس از پردیس های بهاری در بامداد که با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد، دوره های جدید و جذابی برای اهالی برنامه نویسی برگزار شد. در ژوئن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری این غرفه ها و دوره های آموزشی افزود: دوره های آمادگی برای شروع برنامه نویسی و استعدادیابی، غرفه های کد نویسی پاک (کد خالص)، بر اساس پروژه های PHP مبتنی بر پروژه های یادگیری عمیق، معرفی پایتون برای نوجوانان و همچنین و کار آزاد دوره آموزشی در آن موارد.”

رئیس اداره ارتباط با صنعت در پایان عملکرد منتهی به استخدام کمپ های آموزشی را یادآور شد: این اردوها و دوره های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین از اواسط خردادماه با حضور اعضای هیات علمی مجرب در نوبت صبح و آخرین مهلت ثبت نام برای این افراد برگزار می شود. علاقه مند تا دوره ها و می توانند از طریق لینک https://tms.bamdad.co/Academy/1 اقدام کنند.

از برگزاری اردوهای آموزشی جدید علم و فناوری بامداد در خرداد ماه برای اولین بار در علم و فناوری بامداد بنویسید. به نظر می رسد.

هوش مصنوعی دستمزدها را بین 50 تا 70 درصد کاهش می دهد.

تحقیقات اخیر در زمینه معرفی هوش مصنوعی در زمینه ها و صنایع مختلف نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند منجر به نابرابری در عدالت و ایجاد میلیون ها شغل شود.

بنابراین طبقه متوسط ​​و طبقه کارگر شاهد کاهش مستمر ثروت خود خواهند بود. به عنوان مثال در ایالات متحده، ایجاد شغل در کشورهای مختلف از طریق تولید دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند اپل در چین، کمبود مواد اولیه در تولید، گذار به اقتصاد خدمات و تضعیف اتحادیه ها برخی از چالش های اصلی است. کشورهای صنعتی مانند آمریکا و کارگران آن کشور با آن روبرو هستند.

بر اساس یک مطالعه جدید دانشگاهی، فناوری اتوماسیون یکی از دلایل اصلی نابرابری درآمد در ایالات متحده در 40 سال گذشته بوده است. این گزارش که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی منتشر شده است، می گوید 50 تا 70 درصد تغییرات دستمزد در ایالات متحده از سال 1980 تا کنون به دلیل معرفی اتوماسیون در صنایع مختلف است.

پیشنهاد مقاله: 12 شغل هیجان انگیز در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال 2022

هوش مصنوعی، رباتیک و فناوری‌های پیچیده جدید تفاوت بزرگی در نابرابری‌های ثروت و درآمد ایجاد کرده‌اند و به نظر می‌رسد این امر سرعت بیشتری خواهد گرفت. در حال حاضر، متخصصان با تحصیلات دانشگاهی بسیار بهتر از کارگران یا متخصصانی هستند که صلاحیت ندارند. افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس هستند، شاهد افزایش حقوق خود هستند، در حالی که حقوق کارگران کم مهارت به شدت کاهش یافته است. بر اساس این مطالعه، درآمد واقعی مردان بدون دیپلم هم اکنون 15 درصد کمتر از سال 1980 است.

بر اساس نتایج منتشر شده در این مقاله، بسیاری از تغییرات در ساختار دستمزدها در ایالات متحده به دلیل اتوماسیون وظایف شرکتی است که قبلاً توسط عوامل انسانی انجام می شد. این شامل ماشین‌های مبتنی بر واحدهای تولیدی یا روبات‌های صنعتی است که جایگزین کارگران نیمه ماهر در صنایع یا واحدهای تولیدی شده‌اند یا نرم‌افزارهای تخصصی‌تر که جایگزین کارکنان اداری، اپراتورها و موارد مشابه شده‌اند.

امروزه سیستم های هوش مصنوعی همه جا هستند. دستیارهای صوتی دیجیتال با هوش مصنوعی هر آنچه را که می خواهید در مورد آن بدانید را با حداقل اتلاف وقت ارائه می دهند. فقط ازشون بپرس به جای اینکه یک فرد زنده با مشکلی برخورد کند، یک چت بات شرکتی با شما صحبت می کند و به سوالات شما پاسخ می دهد. این مشکل توجه مدیران عامل شرکت های بزرگ را به فناوری هوشمند و اتوماسیون معطوف کرده است.

امروزه فناوری هوشمند قادر است به تشخیص سرطان و مشکلات سلامتی کمک کند. بانک ها از نرم افزارهای پیشرفته برای بررسی کلاهبرداری و مشکلات مشکوک استفاده می کنند. ماشین های بدون راننده، برنامه های خبری، رسانه های اجتماعی و برنامه های تجاری توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند.

در گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد (WEF) آمده است: «نسل جدیدی از ماشین‌های هوشمند که با پیشرفت‌های سریع در هوش مصنوعی و روباتیک هدایت می‌شوند، می‌توانند به طور بالقوه جایگزین بسیاری از حرفه‌های انسانی موجود شوند». رباتیک و هوش مصنوعی یک مشکل بزرگ در دنیای تجارت خواهد بود، زیرا این بیماری همه گیر 19 شرکت را مجبور کرده است که به سرعت فناوری های جدید را برای کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و کمتر شدن وابستگی به افراد واقعی اتخاذ کنند.

مجمع جهانی اقتصاد تخمین می زند که اتوماسیون تا سال 2025 حدود 85 میلیون شغل را از بین خواهد برد. WEF تخمین وحشتناکی را انجام داده است که در حالی که برخی از مشاغل جدید ظاهر می شوند یا مانند گذشته به فعالیت خود ادامه می دهند، این نگرانی وجود دارد که تعداد آنها به اندازه کافی بزرگ نباشد. به خصوص با خروج هزینه ها برای خودروهای هوشمند. زمان کاهش می یابد و امکانات آنها افزایش می یابد.

غول مشاور PriceWaterhouseCoopers در گزارشی اشاره می کند که هوش مصنوعی، رباتیک و سایر اشکال اتوماسیون هوشمند پتانسیل ایجاد مزایای اقتصادی عظیم و کمک به 15 تریلیون دلار در تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 را دارند. با این حال، پیاده سازی چنین سیستم های هوشمند ممکن است به منابع انسانی زیادی نیاز داشته باشد. منابع در ابتدا، اما در درازمدت سود کلانی را برای صاحبان صنایع به همراه خواهد داشت که می تواند منجر به ایجاد مشاغل جدید شود، اما بیم آن می رود که در برخی مشاغل تغییرات اساسی ایجاد شود و برخی از آنها برای همیشه پاک شوند.

نگرانی در مورد فناوری های جدید که بهره وری را مختل می کند و باعث از دست دادن شغل می شود، مدت هاست که وجود داشته است. از یک طرف بحث این است که اتوماسیون مشاغل جدید و بهتری ایجاد می کند و نیاز به کار یدی را از بین می برد. برعکس این است که افراد بدون مهارت های مناسب بیکار می مانند و جایی در دنیای جدید ندارند.

آمازون، گوگل، مایکروسافت، اپل، زوم و سایر غول‌های فناوری در طول این همه‌گیری به سودهای مالی زیادی دست یافتند. گسترش ویروس روند اتوماسیون، از جمله انتخاب فناوری برای انسان را تسریع کرده است، اگرچه عامل انسانی هنوز مورد نیاز است. به عنوان مثال، اگرچه آمازون سرمایه‌گذاری زیادی برای خودکارسازی پایگاه‌های اطلاعاتی خود انجام می‌داد، این خرده‌فروش آنلاین همچنان مجبور بود بیش از 300000 کارگر را در طول همه‌گیری استخدام کند. موضوع مهم دیگری که منابع کمی به آن اشاره کرده اند، کیفیت کار است. طرفداران هوش مصنوعی می گویند که شما چیزی برای نگرانی ندارید، زیرا در طول تاریخ با فناوری های جدید کنار آمده ایم. اما سوال بزرگ این است که شما می توانید شغل داشته باشید، اما کیفیت آن چیست؟

برای ارتباط ماندن با دنیای تجارت، باید مهارت های جدیدی را یاد بگیرید تا یک قدم جلوتر از بازار کار حرکت کنید. بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد: طبق یک مطالعه IBM، بیش از 120 میلیون کارگر در سراسر جهان طی سه سال آینده به دلیل تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل، به بازآموزی نیاز خواهند داشت. تعداد افرادی که تحت تأثیر قرار خواهند گرفت بسیار زیاد است».

Oliver Weimann، یک شرکت مشاوره مدیریت، می گوید پیشرفته ترین شهرهای جهان برای چالش های جدیدی که هوش مصنوعی ایجاد خواهد کرد، آماده نیستند. تخمین زده می شود که بیش از 50 میلیون کارگر چینی ممکن است در نتیجه معرفی فناوری های هوش مصنوعی نیاز به بازآموزی داشته باشند. در ایالات متحده، 11.5 میلیون آمریکایی باید مهارت های لازم برای زنده ماندن در بازار کار را کسب کنند. میلیون‌ها کارگر در برزیل، ژاپن و آلمان برای تغییراتی که هوش مصنوعی، رباتیک و فناوری‌های مرتبط ایجاد می‌کنند به کمک نیاز دارند.

البته ایده هایی برای کمک به افراد غیر ماهر که قادر به سازگاری با تغییرات نیستند وجود دارد. به عنوان مثال، طرح درآمد پایه جهانی (UBI) یکی از عناصری بود که زمانی توجه مردم آمریکا را به خود جلب کرد و به شعار کمپین اندرو یانگ نامزد دموکرات ریاست جمهوری تبدیل شد. سیاست یانگ این بود که مردم را از فقر بیرون بیاورد یا به آنها کمک کند با درآمد ماهانه تضمین شده در طول کار سخت زندگی کنند. حامیان می گویند که این به مردم امنیت مالی لازم برای یافتن یک شغل خوب و اجتناب از بدهی را می دهد. منتقدان می گویند پول مجانی مانع کار می شود و جامعه ای وابسته به دولت ایجاد می کند.

بر اساس یک گزارش تحقیقاتی توسط Wells Fargo، این روبات ها 200000 شغل در صنعت بانکداری را طی 10 سال آینده حذف خواهند کرد که تأثیر نامطلوبی بر متخصصان وال استریت، از جمله دلالان سهام، فروشندگان و خریداران اوراق قرضه خواهد گذاشت. اینها افرادی هستند که در بانک های سرمایه گذاری یا شرکت های کارگزاری کار کرده اند و اوراق بهادار را برای بانک ها، مشتریان و خودشان معامله کرده اند. این حرفه آنقدر پرسود بود که الگوریتم ها، نرم افزارها و برنامه های کاربردی تجاری هوشمند آنها را ناراحت کرده و مهارت هایشان را به حاشیه می برد.

در زمینه رباتیک جایی برای ناآگاهی وجود ندارد. ربات های پیشرفته ای که می توانند عملیات ظریف را با دقت بیشتری انجام دهند و اشعه ایکس را با کارایی و دقت بیشتری ارسال کنند تا سلول های سرطانی را که به راحتی با چشم انسان قابل مشاهده نیستند، شناسایی کرده و نتایج را تجزیه و تحلیل کنند، توسط پزشکان مجرب و آموزش دیده حذف خواهند شد.

رانندگان کامیون و تاکسی، صندوق‌داران، خرده‌فروشان و افرادی که در کارخانه‌ها و کارخانه‌های تولیدی کار می‌کنند جای خود را به رباتیک و فناوری خواهند داد. وسایل نقلیه بدون راننده، کیوسک های سفارش در رستوران های فست فود و اسکن تلفن های سریع در فروشگاه ها به زودی مشاغل بزرگ با دستمزد کم یا مهارت های کم را حذف خواهند کرد.

ظهور هوش مصنوعی و حتی مهندسان نرم افزار به حاشیه رانده خواهد شد. به گفته جک دورسی، رئیس توییتر و میلیاردر Square، هوش مصنوعی به زودی قادر به رمزگذاری خواهد بود. بنابراین برخی از مهندسین نرم افزار برای مبتدیان با چالش جدی مواجه خواهند شد. دورسی در یکی از قسمت‌های پادکست Yang Speaks گفت: «ما در مورد کامیون‌های خودکششی و غیره صحبت می‌کنیم. او افزود: “هوش مصنوعی حتی وارد دنیای برنامه نویسی نیز خواهد شد.” بسیاری از الگوریتم های هوشمند در یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق در طول زمان قادر به رمزگذاری خواهند بود و بنابراین برنامه نویسان تازه کار با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

زمانی که مشاوران تجاری و شرکت های فعال در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک می گویند که نیازی به نگرانی نیست، باید نگران باشیم. شرکت‌ها – چه مک‌دونالد و چه کیوسک‌های سلف‌سرویس – به تدریج برای کاهش هزینه‌ها به اخراج‌ها روی خواهند آورد. حتی کارگزاران بورس یا بانک های سرمایه گذاری به جای جذب کارشناسان مالی به الگوریتم های هوشمند برای کسب سود بیشتر روی می آورند.

این فرآیند این پتانسیل را دارد که بر همه طبقات کارگر تأثیر منفی بگذارد. با توجه به اینکه این مطالعه عواقب ناگوار هوش مصنوعی از جمله دستمزدهای از دست رفته و افزایش سریع نابرابری درآمدی را نشان می دهد، وقت آن رسیده است که قبل از اینکه خیلی دیر شود، به طور جدی در مورد نحوه مدیریت هوش مصنوعی صحبت کنیم.

هوش مصنوعی دستمزدها را بین 50 تا 70 درصد کاهش می دهد. برای اولین بار در علم و فناوری در صبح. به نظر می رسد.

عصر جامعه اطلاعاتی زمان: ظهور ارتباطات و روابط عمومی

محمد فؤاد رحمان سرشت – 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی بر تمامی فعالان این عرصه تبریک و تهنیت باد.

 

اکنون با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی، جهان شاهد تغییرات شگرفی توسط شهروندان الکترونیکی در هزاره سوم است.

شهروندانی که با رفتار فردی و اجتماعی خود تعریف متفاوتی از زندگی ارائه کرده اند.

شهروندانی که در توسعه فناوری نقش داشته اند و انقلابی جهانی را فراتر از مرزهای جغرافیایی آغاز کرده اند.

شهروندان جامعه اطلاعاتی رفتارهای متفاوتی از خود نشان می دهند که گاهی اوقات آن را ناهنجاری اجتماعی می نامند.

این رفتار آنها را از بسیاری جهات از مردم دوران گذشته متمایز می کند. هر فرد در جامعه جامعه ای از رفتارها را تعیین می کند.

به این معنی که ماهیت رفتار اجتماعی هر فرد با استفاده از وسایل ارتباطی جدید مبتنی بر عناصر اطلاعاتی او، حضور فردی او را در جامعه اطلاعاتی مشخص و نشان می دهد.

اما اگر رفتار دیجیتالی افراد در جامعه اطلاعاتی به دلیل نفوذ روزافزون فناوری‌های شبکه‌ای مانند اینترنت و شبکه‌های اجتماعی کنترل نشود، وجود رفتاری هر فرد موجب ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

اما فراتر از آن و پس از موج مثبت پدیده های تحول آفرین امروزی، می توان دریافت که توان مدنی جامعه اطلاعاتی در راستای استفاده مناسب از توسعه کاربری ها در این زمینه در جهت ارتقای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی است. و سیاسی ابعاد مختلف زندگی واقعی رونق و نوآوری زیادی را به ارمغان آورده است.

به همین دلیل است که امروزه وقتی صحبت از ارتباطات می شود، یکی از مهم ترین عناصر ارتباطی را می توان امروز شهروندان اطلاعاتی دانست. شهروندانی که هر کدام با استفاده از ابزارهای ارتباطی و اطلاعاتی نوین، محیطی مولد هستند ارتباطات وجود دارد.

این روزها حتی کارشناسان اذعان دارند که دوران تبلیغات معمولی گذشته است و عصر جامعه اطلاعاتی طلوع ارتباطات و روابط عمومی است.

 

نوشته عصر جامعه اطلاعاتی عصر: ظهور ارتباطات و روابط عمومی برای اولین بار در علم و فناوری در صبح. به نظر می رسد.

تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل – کدام مشاغل بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟

بر اساس مطالعات متعددی که توسط موسسه جهانی مک کینزی، دانشگاه آکسفورد و اداره آمار ایالات متحده انجام شده است، مردم در سراسر جهان با تغییرات عظیم و اجتناب ناپذیری در مشاغل مواجه هستند.

حسابداران، کارگران کارخانه‌ها، رانندگان کامیون، وکلا و رادیولوژیست‌ها با فاجعه‌ای مشابه آنچه کشاورزان در طول انقلاب صنعتی با آن مواجه شدند، مواجه خواهند شد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که یکی از مواهب هوش مصنوعی نجات افراد از کارهای تکراری است. با ظهور هوش مصنوعی، مردم آزادند تا روی پروژه های پیچیده تر و ارزشمندتر تمرکز کنند.

همیشه این نگرانی وجود دارد که فناوری جایگزین بدنه فعلی کارگران شود و بیکاری منجر به تعداد زیادی فعال در مشاغل مختلف شود.

سیستم های هوش مصنوعی همه جا هستند. یک دستیار صوتی با هوش مصنوعی تنها با یک سوال تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد و دیگر نیازی به صحبت با شما ندارید.

معامله گران سهام و اوراق قرضه قبلاً مشاغل پرسود خود را از دست داده اند زیرا روبات های معامله گر بسیار بهتر از آنها کار می کنند.

هیچ کس از روبات ها پنهان نمی شود، حتی جراحان. ربات های پیشرفته عملیات بسیار ظریف را با دقت بیشتری انجام می دهند.

رانندگان تاکسی و کامیون، صندوق‌داران، سوپرمارکت‌ها و سایر خرده‌فروشان، و همچنین کارگران کارخانه، همگی جای خود را به فناوری روباتیک خواهند داد و مشاغل را پایین نگه می‌دارند.

اپیدمی Crown شرکت ها را مجبور کرده است تا وابستگی خود را به مردم کاهش دهند تا هزینه ها را کاهش دهند و بهره وری را افزایش دهند.

در طول سال های همه گیر، غول های فناوری مانند آمازون، گوگل، مایکروسافت، زوم و دیگران. سود زیادی به دست آورد و با گسترش بیشتر ویروس، جایگزینی ماشین‌ها با انسان با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

در 40 سال گذشته، اتوماسیون محرک اصلی نابرابری در جهان بوده است، اما بر اساس یک مطالعه دانشگاهی جدید توسط دفتر ملی ایالات متحده، هوش مصنوعی، رباتیک و فناوری پیشرفته شکاف گسترده و گسترده ای در نابرابری ثروت و درآمد ایجاد کرده است. تحقیقات اقتصادی

در مقابل، اکثر کارشناسان بر این باورند که هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و سایر فناوری‌های پیچیده به طور قابل توجهی از زندگی انسان در برابر خطرات و آسیب‌های خطای انسانی محافظت می‌کنند.

در جایی که کامپیوترها حرف اول را می زنند، تنها کسانی که توانسته اند مهارت های جدید توسعه نرم افزار را بیاموزند، به عبارت دیگر زبان کامپیوتر را می فهمند و می توانند برنامه نویسی کنند، امنیت نسبی در محیط کار خواهند داشت.

بر اساس گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، نسل جدیدی از ماشین‌های هوشمند که با پیشرفت سریع هوش مصنوعی و روباتیک قدرت می‌گیرند، می‌توانند به طور بالقوه جایگزین بسیاری از حرفه‌های انسانی شوند.

طبق گزارش WEF، اتوماسیون تا سال 2025 حدود 25 میلیون شغل را در معرض خطر قرار خواهد داد. البته مانند گذشته، ممکن است مشاغل جدیدی ایجاد شود، اما کافی نخواهند بود. به خصوص به این دلیل که هزینه دسترسی به ماشین های هوشمند با گذشت زمان کاهش می یابد و قابلیت های آنها افزایش می یابد.

PWC، غول مشاوره مدیریت ایالات متحده، می‌گوید هوش مصنوعی، رباتیک و سایر اشکال اتوماسیون هوشمند دارای مزایای اقتصادی عظیمی هستند و تا سال 2030 به 15 تریلیون دلار در تولید ناخالص داخلی جهانی کمک خواهند کرد. این ثروت اضافی باعث ایجاد تقاضا برای مشاغل جدید می شود، اما برای بسیاری از مشاغل نیز مشکلاتی ایجاد می کند.

بر اساس یک مطالعه IBM، بیش از 120 میلیون کارگر در سراسر جهان طی سه سال آینده به دلیل تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل، نیاز به بازآموزی خواهند داشت.

اما کسانی که از فرآیند بازآموزی خارج می شوند، نیازمند کمک های دولتی خواهند بود و از سوی دیگر، مزایای بیکاری، جامعه را به دولت وابسته می کند.

چی کار میکنی؟ فکر می کنید تاثیر فناوری های آینده روی کار شما مثبت خواهد بود یا خیر؟ در بخش نظرات با ما تماس بگیرید و در صورت نیاز به کمک در این زمینه، تمام تلاش خود را برای رفع نگرانی شما انجام خواهیم داد.

تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل – کدام مشاغل بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟ برای اولین بار در علم و فناوری در صبح. به نظر می رسد.

چگونه خارج از چارچوب فکر کنیم؟

اگرچه این اصطلاح را می توان برای بسیاری از اصطلاحات، هر چند نامناسب، غیر فکری به کار برد، اما اغلب برای افرادی به کار می رود که مبتکر هستند و کار و زندگی شخصی آنها از کیفیت بالایی برخوردار است. تفکر خارج از چارچوب معمولا باعث می شود افراد احساس امنیت کنند و انجام آن آسان باشد، اما اغلب توسط بسیاری از مدیران نادیده گرفته می شود.

چرا فکر کردن خارج از چارچوب دشوار است؟

شاید به ذهن همه ما رسیده باشد که در جلسه ای شرکت کنیم که در آن از شرکت کنندگان خواسته شد که خارج از چارچوب فکر کنند. مشکل این است که ما موجوداتی هستیم که به عادات خود پایبند هستیم و بیشتر ما ترجیح می‌دهیم چارچوب امن و روتین خود را داشته باشیم. تفکر خارج از چارچوب می تواند به معنای به چالش کشیدن باورهای دیرینه باشد. آنها به جای اینکه سرشان را به نشانه موافقت تکان دهند، ابروهایشان را بالا می اندازند و وقتی در مورد شیوه زندگی و تفکر خارج از چارچوب سوال می کنند، مخالفت خود را با این طرز فکر ابراز می کنند.

همین امر در مورد شرکت ها نیز صدق می کند، و شرکت ها اغلب از این فکر نمی کنند که می توانند بر سود آنها تأثیر منفی بگذارند. حتی زمانی که داستان های موفقیت زیادی وجود دارد که نشان می دهد برخی از خطرات نه تنها کار می کنند، بلکه نتیجه می دهند. استیو جابز از هیئت مدیره شرکتی که خود تاسیس کرده بود اخراج شد. اما بعداً، پس از خرید سیستم عامل NeXT توسط اپل، جابز مدیر عامل اپل شد و سهام زیر نظر او 9000 درصد افزایش یافت.

با وجود احتمال شکست و طرد شدن، شما باید برای رشد، ریسک کنید، هم برای زندگی شخصی و هم برای کسب و کار. با این حال، اگرچه ما بسیار شنیده ایم که به ما توصیه می شود خارج از چارچوب فکر کنیم، هیچ کس در مورد مفهوم و مزایای آن به ما نگفته است.

فکر کردن خارج از چارچوب چگونه است؟

هنگامی که به دنبال ایده های جدید و خلاقانه هستید، چند ترفند ساده وجود دارد که به شما کمک می کند از منطقه راحتی خود خارج شوید و خلاقانه فکر کنید.

1 از کودک بپرسید که چه خواهد کرد

کودکان را می توان افراد خلاقی با تخیل زنده در نظر گرفت. پس در این مواقع به سراغ آنها بروید و نظر آنها را در مورد موقعیت خاص جویا شوید تا ایده آنها را بگیرید.

2. مشکل خود را ببخشید

اگر فکر می کنید مشکل شما آنقدر پیچیده است که کودک نمی تواند آن را درک کند، کمی زمان بگذارید تا یک نسخه ساده شده از مشکل خود را ارائه دهید تا بتوانید آن را به کودک ارائه دهید. این را ریچارد فاینمن برنده فقید جایزه نوبل فیزیک گفته است

“اگر نتوانید مشکل خود را برای یک کودک شش ساله توضیح دهید، نمی توانید آن را درک کنید.”

گاهی اوقات یافتن راهی برای بیان یک مسئله پیچیده به زبان ساده به راه حلی خلاقانه منجر می شود.

3. از خود بپرسید: “اگر از نو شروع کنم چه کار متفاوتی انجام می دادم؟”

اصرار بر یک روال خاص دشمن تفکر نوآورانه است، اما روال همچنان چیزی است که بسیاری آن را انتخاب می کنند. گاهی اوقات سعی می کنیم از روند تکراری که هر روز داریم اجتناب کنیم. تغییر دیدگاه های خود می تواند به شما کمک کند دیدگاه خود را تغییر دهید و خارج از چارچوب فکر کنید.

4. بپرسید چرا

بیشتر پاسخ‌هایی که دریافت می‌کنیم – چه از طرف مدیریت، همکاران یا مغز خودمان – با یک عبارت ساده همراه است: “ما همیشه این کار را انجام داده‌ایم.” مقاومت در برابر تغییر سخت است، مخصوصاً وقتی کاری را با روشی انجام داده باشیم که کارآمد باشد، اما روش انتخاب شده چندان مؤثر نیست. در اینجا باید از خود بپرسید «چرا» وقتی روتین مانع از ابداع روش‌های جدید می‌شود. برای پرسیدن “چرا ما همیشه این کار را انجام داده ایم؟” به شما کمک می کند کاستی های روش را شناسایی کنید و راه را برای تفکر خلاق هموار کنید.

5. ذهن خود را آزاد کنید

در اینجا چند تمرین شگفت انگیز وجود دارد که به شما کمک می کند تا زمانی که در فکر کردن خارج از چارچوب مشکل دارید، از ذهن خود خلاص شوید.

 • جای حروف را در کلمات به ترتیب حروف الفبا تغییر دهید. هر کلمه ای را که می خوانید بر اساس حروف الفبا تغییر دهید. مثلاً کلمه «م-غ-ز» به دلیل تغییر حروف آن بر اساس حروف الفبا به «ز-غ-م» تبدیل می شود.

چیزی که این تمرین ذهنی را در مغز شما درگیر می کند این است که باید از همه اطلاعات – همه حروف – استفاده کنید و آنها را در نظم کامل در ذهن خود قرار دهید. این فعالیت را به مدت پنج دقیقه در روز و سه روز در هفته امتحان کنید. با تمرین بیشتر می توانید کلمات بزرگ تری انتخاب کنید و مغز خود را به چالش بکشید.

 • دوستان خود را به استفاده از کلماتی که دارای حرف نیستند (پرکاربردترین حرف در زبان فارسی) به چالش بکشید. این شغل عالی به شما کمک می کند خلاق شوید و طرز فکر خود را تغییر دهید.
 • یک سری اعداد یک رقمی اضافه کنید. . . سریع. سریع! مجموع 8 + 6 + 9 + 3 + 2 + 4 + 7 چقدر است؟

6. در کلاس های جدید ثبت نام کنید

یادگیری چیزهای جدید می تواند به شما کمک کند از زاویه ای کاملاً متفاوت به کارهایی که قبلاً می دانید چگونه انجام دهید نگاه کنید.

۷- برای نوشتن وقت بگذارید

تخصیص زمان نوشتن رایگان شامل انتخاب موضوع، تعیین مدت زمان مشخص و کوتاه و نوشتن سریع و مداوم برای ویرایش متن است. اگر این کار را به جای کامپیوتر با کاغذ و خودکار انجام دهید، برای شما بهتر است. وقت گذاشتن برای انجام این کار به شما فشار می آورد و مغز شما را مجبور می کند به جای اینکه عادی فکر کند خلاقانه فکر کند.

8. یک تصویر بکشید

برای این کار لازم نیست طراحی بلد باشید و با هر ابزاری که دارید (حتی پاستل!)، می توانید طرح خود را روی کاغذ بیاورید و مغزتان را فعال کنید. طراحی و طراحی ذهن شما را آزاد می کند و ایده ها و افکار خلاقانه را به همراه خواهد داشت.

9. نقشه ذهنی داشته باشید

یک کلمه یا عبارت بنویسید. دور آن دایره بکشید. سپس کلمات و عبارات جدید را با خط و دایره با کلمه قبلی وصل کنید و به این ترتیب خواهید دید که چقدر محتوای مرتبط برای کلمه اصلی پیدا کرده اید.

10. پیاده روی کنید

مطالعات مختلف نشان می دهد که پیاده روی نقش مهمی در تشویق خلاقیت در افراد دارد و ذهن را برای تفکر در مورد چیزهای جدید باز می کند. پس حتما سعی کنید پیاده روی کنید.

 • بیشتر بخوانید: تفکر انتقادی چیست و چگونه آن را تقویت کنیم؟

نوشته شده چگونه خارج از چارچوب فکر کنیم؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.

آیا IQ مهم است؟

برای سنجش توانایی های شناختی افراد، شناخت انواع هوش ضروری است; به عنوان مثال، شما باید بدانید که IQ چیست و چگونه محاسبه می شود. IQ یا IQ معیاری برای سنجش توانایی های شناختی، تحلیلی و انتقادی یک فرد است. سطح ضریب هوشی هر فرد توانایی پردازش اطلاعات برای تصمیم گیری و گرفتن پاسخ و تصمیمات منطقی را نشان می دهد.

سطح IQ همچنین برای اندازه گیری اینکه فرد چقدر می تواند اطلاعاتی را که در گذشته شنیده است به خاطر بسپارد استفاده می شود. در واقع می توان گفت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت فرد را می سنجد. ضریب هوشی و اندازه گیری آن با تست های هوش نیز به معلمان کمک می کند دانش آموزان را بر اساس حجم یادگیری و نیاز به کمک ارزیابی کنند.

با توجه به تمام کاربردهای IQ می توان دریافت که امروزه تعداد تست های هوش افزایش یافته است و از آنها برای سنجش استفاده می شود. بسیاری از مدارس و دانشگاه‌ها، کلینیک‌های روان‌شناسی و البته شرکت‌ها و سازمان‌ها از این تست‌ها برای ارزیابی افراد استفاده می‌کنند تا آنها و توانایی‌هایشان را بهتر درک کنند.

همچنین اشاره شده است که دولت ها در کشورهای مختلف برای انتخاب داوطلبان سازمان های نظامی و نظامی از تست های هوش استفاده می کنند. این تست ها توانایی فرد را در مدیریت مهارت های خاص خود، از جمله اینکه یک نامزد تحت فشار چقدر می تواند تحت فشار قرار دهد و غیره می سنجد.

به طور کلی، هوش در ارزیابی میزانی که یک فرد می تواند یک کار را انجام دهد مهم است. اما روانشناسانی که هوش را کار و مطالعه می کنند، آن را تا حدودی برای موفقیت مهم می دانند. آنها استدلال می کنند که دستاوردهای استثنایی افراد به هوش و البته عوامل دیگر بستگی دارد.

اندازه گیری IQ

تست های هوش تقریباً یک قرن است که وجود داشته است. تاریخ نشان داده است که دولت ایالات متحده همچنین از نسخه های اصلاح شده تست های اطلاعاتی مختلف برای ارزیابی نیروهای مسلح استفاده می کند. این آزمایشات به دولت ایالات متحده کمک کرد تا بهترین افراد را در ارتش استخدام کند. در بسیاری از کشورها، پرسنل نظامی هنوز از تست های اطلاعاتی استفاده می کنند. تعداد زیادی تست هوش نیز برای ارزیابی افراد دارای معلولیت خاص طراحی شده است.

تست های هوش شامل سوالات دانش محور هستند که برخی از آنها دشوار هستند. دلیل چنین سؤالاتی دشواری ارزیابی فرد از نظر دانش و درک مفاهیم پیچیده است.

برخی از تست های هوش با حافظه سروکار دارند. این تست ها توانایی فرد را در استفاده از منطق و توضیحات برای حل یک مسئله آزمایش می کنند. به عنوان مثال، در برخی از تست‌های هوش، شرکت‌کننده باید تشخیص دهد که در صورت بازگرداندن اشکال مختلف، چه شکلی خواهند داشت. این نوع تست ها برای اندازه گیری ضریب هوشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و به تست های بصری معروف هستند. شناخته شده ترین و البته معتبرترین این تست ها تست هوش ریون است که بر هوش غیرکلامی افراد تمرکز دارد و توانایی استدلال و هوش انتزاعی آنها را ارزیابی می کند.

ضریب هوشی بالا یعنی چه؟

تست های هوش پایه علمی دارند. آنها کیفیت عملکرد شناختی را در ما ارزیابی می کنند. آنها ابتدا به عنوان ابزاری برای کمک به روانشناسان برای تعیین سطح هوش کودکان در هنگام یادگیری مفاهیم در مدارس مورد استفاده قرار گرفتند و معمولاً برای تعیین برنامه های درسی مورد استفاده قرار می گرفتند.

اما هدف از تست های هوش (و نتایج آنها) فراتر از اهداف آموزشی است. همانطور که احتمالا می دانید، بسیاری از شرکت ها قبل از انتخاب ضریب هوشی خود را ارزیابی می کنند. از این تست ها برای سنجش هوش ارتش و پلیس نیز استفاده می شود. اما آیا ما بیش از حد به این عدد اعتماد کردیم؟

به طور کلی این عدد را در خانه نباید یک وحی تلقی کرد و باید بگوییم که ممکن است عدد ضریب هوشی در آزمونی به آزمون دیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال عواملی مانند فقر، مشکلات مالی، مشکلات فرهنگی و بسیاری عوامل دیگر می تواند بر روی آزمون گیرنده تاثیر بگذارد و این می تواند باعث تغییر عدد ضریب هوشی شود.

استرس و اضطراب نیز عامل عملکرد ضعیف برخی از تست های هوش است. محققان دانشگاه پرینستون دریافتند که فردی که از نظر مالی مشکل دارد، عملکرد شناختی خود را کاهش می دهد و در نهایت در تست های هوش 13 امتیاز کاهش می یابد. وقتی در مورد اجاره ماه آینده استرس دارید، غیرممکن است که به طور کامل روی یک آزمایش تمرکز کنید. به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود قبل از انجام تست های هوش خود را آماده کرده و سعی کنید تا حد امکان با آرامش انجام دهید.

IQ تمام جنبه های IQ شما را پوشش نمی دهد

تست‌های هوش توانایی‌های ذهنی خاصی از جمله استدلال انتزاعی، منطق، عملکرد حافظه و توانایی یادگیری را اندازه‌گیری می‌کنند. اما زندگی همه با مهارت های بیشتری احاطه شده است.

داشتن ضریب هوشی بالا تضمین کننده شادی، ثبات، سلامت روحی و جسمی نیست و لزوما رابطه شما را بهبود نمی بخشد. در بسیاری از موارد، افرادی که ضریب هوشی بالایی دارند باید سخت تلاش کنند تا تعادل را در زندگی پیدا کنند. در واقع سلامت روان با معیار دیگری به نام هوش هیجانی سنجیده می شود که تفاوت بین IQ و EQ را نشان می دهد.

هوش عاطفی و ضریب هوشی در کنار هم کلید موفقیت هستند

EQ (عامل هوش هیجانی) توانایی مشاهده احساسات خود و دیگران، تمایز بین احساسات مختلف، مقابله مناسب در موقعیت های مختلف و استفاده از اطلاعات هیجانی برای هدایت تفکر و رفتار است. درباره هوش هیجانی کمتر از IQ صحبت شده است، اما این بدان معنا نیست که اهمیت آن کمتر از IQ است.

افراد با هوش هیجانی بالا در شناسایی و کنترل احساسات خود خوب هستند، اما احساسات دیگران را نیز درک می کنند و از این بینش برای تسهیل ارتباطات اجتماعی استفاده می کنند. در واقع می توان گفت هوش هیجانی رمز موفقیت و کارایی در روابط، رفاه و کیفیت زندگی است.

متأسفانه سال هاست که این مفهوم مورد غفلت قرار گرفته است، اما برای اینکه بتواند در تمام جنبه های زندگی به درستی عمل کند، باید آن را روی IQ تنظیم کرد و سنجید. مهمترین جنبه هوش هیجانی نحوه واکنش شما به استرس و احساسات منفی است. این دقیقا همان چیزی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند و می خواهند بر استرس و منفی گرایی غلبه کنند.

وقتی توانایی کنترل احساسات و استرس خود را داشته باشید، می توانید راحت تر نگرانی های خود را مطرح کنید و بیشتر روی تعامل با دیگران کار کنید.

درباره IQ خود بیشتر بدانید

ضریب هوشی بالا تضمینی برای داشتن یک زندگی راحت نیست و همچنین به شما کمک نمی کند با دیگران خوب رفتار کنید. اگر روی افزایش آگاهی از اعمال و احساسات خود کار نکنید، ممکن است احساس تنهایی و گیر افتادن کنید.

بالاخره ضریب هوشی شما متعلق به شماست و تنها شما هستید که به آن وابسته هستید و باید در زندگی کاری و شخصی خود به خوبی از آن استفاده کنید. بنابراین دانستن تعداد آن به شما کمک می کند تا روی تقویت آن و ترکیب آن با هوش هیجانی کار کنید. یکی از معتبرترین و البته پرکاربردترین تست های هوش در دنیا که می توانید از آن به عنوان مرجعی برای کسب ضریب هوشی استفاده کنید، تست هوش ریون است. برای شرکت در این آزمون به صورت رایگان به صفحه تست استعدادهای درخشان در ایران مراجعه کنید و میزان تسلط و استدلال انتزاعی خود را بسنجید.

تست هوشی پیشرفته Raven یک تست مستقل از فرهنگ (غیر کلامی) است که برای اندازه گیری هوش سیال استفاده می شود. هوش سیال یکی از ابعاد هوش عمومی است که از عناصری مانند حل مسئله، استدلال قیاسی، رمزگشایی و استدلال استقرایی تشکیل شده است.

آیا IQ مهم است؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.

حقوق یک گرافیست چقدر است؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای کاری که انجام می دهید و سطح تجربه ای که دارید، دستمزد خوبی دریافت می کنید؟ در واقع باید بگوییم که این یکی از مهم ترین سوالاتی است که هر جویای کار باید بپرسد و به دنبال تحقیق باشد تا مبلغ مناسب را به دست آورد. گرافیست ها هم همینطور و برای دریافت حقوق منصفانه باید از مراجع معتبر و افراد شاغل در این زمینه جویا شوند.

امروز اطلاعات زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بفهمید که آیا برداشت درستی دارید یا خیر. یا اگر می خواهید وارد این تجارت شوید، چه حقوقی را پیشنهاد می کنید و انتظار دارید؟ در این مقاله شما را از درآمد گرافیست ها و به اصطلاح گرافیست ها مطلع می کنیم و همچنین وظایف فعلی و ویژگی های شغلی آن ها را در محیط کار به شما می گوییم تا بتوانید به صورت کامل بر سر حقوق ها مذاکره کنید.

حقوق طراحان گرافیک در ایران

تمامی ارقام این مقاله برگرفته از گزارش بازار کار در سایت ایران سالاری، صورتحساب حقوق و دستمزد است که ارائه خواهیم داد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در مورد دستمزد یک طراح گرافیک در سایت گالری ایران، میانگین حقوق یک طراح گرافیک در ایران در سال 1400، 6500000 تن بوده است. حقوق این افراد 3000000 تن (حداقل) تا 12 000 000 جلدبیشترین) متغیر.

این میانگین حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می شود. دستمزد گرافیست در ایران و حتی کشورهای دیگر بسته به تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی متفاوت است و هر شرکت و کارفرما می تواند با توجه به خواسته گرافیست حقوق را تعیین کند. در مقاله بعدی در مورد این عوامل و تاثیر آنها بر دستمزد طراحان گرافیک صحبت خواهیم کرد.

مقایسه حقوق طراحان گرافیک با توجه به سابقه کار

طراحان گرافیک و همچنین افراد سایر مشاغل بسته به تجربه کاری و حرفه ای بودن دستمزد بیشتری دریافت خواهند کرد. البته طراحی گرافیک زمینه ای است که نیاز به تمرین زیاد دارد و با تجربه کاری بیشتر می توانید از آنچه باید باشید و نباید باشید و همگام با این حرفه باشید. در هنگام استخدام یک طراح گرافیک یکی از مهم ترین عوامل داشتن تجربه حرفه ای و البته نمونه کارهای بسیار حرفه ای و دقیق است.

 • به گزارش حقوق و دستمزد سایت گالری ایران، حقوق یک گرافیست با سابقه کمتر از سه سال به طور متوسط ​​حدود 5 میلیون و 400 هزار تن در ماه است. حقوق این افراد 2.400.000 تن (حداقل) تا 10 000 000 جلدبیشترین) متغیر.
 • حقوق یک طراح گرافیک با سطح تجربه بین سه تا هفت سال به طور متوسط ​​6900000 تن در ماه می باشد. حقوق این افراد 3500000 تن (حداقل) تا 13 400 000 جلدبیشترین) متغیر.
 • یک گرافیست با هفت تا پانزده سال سابقه کار به طور متوسط ​​حدود 7600000 تن در ماه حقوق دریافت می کند. حقوق این افراد 3 میلیون و 700 هزار تن (حداقل) تا 15 000 000 جلدبیشترین) متغیر
 • اگر سابقه کار گرافیست پانزده سال یا بیشتر باشد به طور متوسط ​​ماهانه 8000000 تن دریافت می کند. حقوق این افراد 5500000 تن (حداقل) تا 12 400 000 جلدبیشترین) متغیر

تمامی این ارقام از افراد شاغل در بازار کار و در گزارش حقوق و دستمزد سایت ایران کرفس به دست آمده است و این ارقام تنها مربوط به کارشناس گرافیک است. برای اطلاع از میزان درآمد تمامی مشاغل گرافیکی و دسته های سازمانی در سازمان ها، می توانید با گالری ایران تماس بگیرید و حتی بیشتر از حقوق طراح گرافیک مطلع شوید.

اما باید اعلام کنیم که این اعداد کاملاً متغیر هستند و همانطور که اشاره کردیم کارفرمایان و طراحان گرافیک می توانند حقوق خود را اعلام کرده و قیمت را به توافق برسند.

مقایسه حقوق طراحان گرافیک با توجه به سطح تحصیلات آنها

بسیاری از شرکت ها به مدرک تحصیلی و همچنین دانشگاهی که گرافیست در آن تحصیل کرده است اهمیت می دهند و آن را عامل مهمی در تصمیم گیری می دانند. اما آیا تحصیل بر درآمد طراحان گرافیک در ایران تاثیر دارد؟ برای دریافت پاسخ صحیح به این سوال به بررسی دستمزد طراحان گرافیک بر اساس سطح تحصیلاتشان پرداختیم.

به گزارش حقوق و دستمزد سایت گالری ایران، میانگین حقوق یک گرافیست با مدرک تحصیلی 6 میلیون و 400 هزار تن در ماه است. در حالی که فردی با مدرک لیسانس ماهیانه 6 میلیون و 200 هزار تن حقوق می گیرد. یک گرافیست با مدرک فوق لیسانس به طور متوسط ​​7 میلیون و 200 هزار تن در ماه حقوق دارد.

این برآوردها کاملاً متغیر است و همانطور که گفته شد کارفرمایان و طراحان گرافیک می توانند حقوق خود را مشخص کرده و بر سر قیمت توافق کنند.

مقایسه حقوق طراحان گرافیک در صنایع مختلف

شاید شنیده باشید که این روزها شعبه UI یا UI/UX بسیار پرطرفدار است و بسیاری از شرکت ها حقوق بسیار خوبی به افرادی که در این شعب کار می کنند پرداخت می کنند. برای پاسخ به این حدس و گمان ها، برداشت افراد را در شاخه های مختلف نمودار بررسی کردیم تا بتوانیم آنها را با هم مقایسه کنیم.

بر اساس اطلاعات دریافتی از گزارش دستمزد در سایت گالری ایران، میانگین حقوق افراد در شاخه های مختلف نمودار به شرح زیر است:

 • میانگین حقوق یک استاد طراحی در ماه 9400000 تن است
 • میانگین حقوق یک طراح UI/UX در ماه 7,800,000 تن است.
 • میانگین حقوق یک طراح گرافیک 5 میلیون و 400 هزار تن در ماه است
 • میانگین حقوق یک طراح رابط کاربری 6900000 تن در ماه است
 • میانگین حقوق یک متخصص UX در ماه 6200000 تن است
 • میانگین حقوق رای در هر صفحه در ماه 4100000 جلد است

و اقلام دیگری که بسته به نوع فعالیت درآمد کم و بیش دارند. برای اطلاع از تمامی شاخه ها و زیرمجموعه های نمودار به گالری ایران مراجعه کنید.

وظایف یک گرافیست چیست؟

برای اینکه در شرکت ها دستمزد کامل دریافت کنید، باید از تعهدات کلی و شرح وظایف این افراد در بازار کار اطلاع داشته باشید. به طور کلی طراحان گرافیک کارهای زیر را انجام می دهند:

 • برای بحث در مورد اهداف تجاری و الزامات شغلی با مشتریان یا مدیران ملاقات کنید.
 • آنها یک چارچوب زمانی برای تکمیل یک کار تعیین می کنند و یک پیشنهاد زمانی به مشتریان خود ارائه می دهند.
 • آنها طراحی خود را مطابق با هدف مشتری انجام می دهند.
 • آنها از تفکر خلاق برای خلق ایده ها و طرح های جدید استفاده می کنند.
 • آنها ایده های طراحی نوآورانه ای را ارائه می دهند که با محدودیت های زمانی و هزینه مواجه است.
 • ایده ها و طرح های نهایی را به مشتریان یا مدیران خود ارائه دهید.
 • آنها با تکنولوژی به روز هستند و با طیف وسیعی از ابزارهای طراحی آشنا هستند و با آنها کار می کنند.
 • برای تصحیح کار دقیق و با کیفیت، طرح های خود را اصلاح می کنند.
 • آنها در تصویرسازی و طراحی آثار چاپی مجرب هستند.
 • آنها با افرادی که در این حرفه کار می کنند، مانند تصویرگران و عکاسان، روابط نزدیک دارند.
 • به عنوان بخشی از یک تیم، آنها با دیگر طراحان، کپی رایترها، عکاسان، سبک شناسان، تصویرگران، دیگر طراحان، مدیران، توسعه دهندگان وب و بازاریابان کار می کنند.

بازار کار گرافیکی

همانطور که در مقاله چگونه یک طراح گرافیک شویم بیان شد:

طراحی گرافیک یک حرفه در حال رشد است، اما رشد آن ممکن است بسته به زمینه تخصص متفاوت باشد. تا سال 2029، ممکن است شاهد کاهش اشتغال طراحان گرافیک باشیم، اما این امر به ویژه در زمینه طراحی چاپ صادق است.

طی چند سال آینده، فرصت های شغلی کمتری برای طراحان گرافیک در روزنامه ها، مجلات، ناشران کتاب و کتاب های مرجع وجود خواهد داشت. از سوی دیگر، طراحان گرافیک دیجیتال بهتر خواهند بود و آینده روشن تری خواهند داشت. طراحان گرافیک با مهارت در طراحی وب سایت UI و UX، انیمیشن، طراحی رابط کاربری موبایل و اپلیکیشن و طراحی ویدئو، تقاضای بالایی دارند. سایر زمینه های طراحی مانند طراحی UI و UX نیز به سرعت در بازار کار در حال رشد هستند.

حقوق یک گرافیست چقدر است؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.

کدگذاری و تفکر محاسباتی در مدارس

برنامه نویسی در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است، زیرا هیچ کس نمی خواهد در دنیایی که به لطف نرم افزار کار می کند رها شود. فرصت برای مطالعه برنامه نویسی در مدارس دسترسی همگان به آموزش STEM را تسهیل می کند و به کاهش نابرابری های اجتماعی، اقتصادی و جنسیتی کمک می کند.

بیش از 90 درصد والدین در ایالات متحده بر این باورند که یادگیری کدنویسی برای آینده فرزندانشان ضروری است و بسیار مثبت می گویند که دانش آموزان ابتدایی و دبیرستانی می توانند برنامه نویسی را در مدرسه بیاموزند. مطالعات اخیر گالوپ و گوگل. داده‌های اخیر همچنین نشان می‌دهد که بیش از نیمی (53%) از دانش‌آموزان در ایالات متحده قبلاً در مدرسه‌ای که در آن ثبت‌نام می‌کنند، موضوع کدنویسی دارند، و معلمان بیشتری از این حمایت می‌کنند که برنامه‌نویسی باید در برنامه درسی هر دانش‌آموز گنجانده شود. .

در سال 2013، انگلستان جایگزین موضوع قدیمی در علوم کامپیوتر (متمرکز بر استفاده از ابزارهای آفیس) با موضوع خاصی از برنامه نویسی که از آن زمان در آن گنجانده شده است. برنامه ملی و برای همه دانش آموزان 5 تا 16 سال اجباری است. سه سال بعد و پس از دو سال ارائه آموزش های قبلی برای معلمان در تمام موضوعات، فنلاند در سال 2016 برنامه نویسی را در برنامه درسی مدرسه گنجاند. در این صورت برای همه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه نیز اجباری است، اما به‌جای ایجاد یک موضوع خاص، متعهد می‌شوند که در همه دروس روی تفکر محاسباتی و برنامه‌نویسی کار کنند و به ویژه در درس ریاضی به آن بپردازند.

برنامه نویسی کامپیوتر با بسیاری از موضوعات دیگر مرتبط است و یکی از مزایای یادگیری کدنویسی از سنین پایین این است که به دانش آموزان کمک می کند تا عملکرد خود را در موضوعات دیگر بهبود بخشند مانند ریاضیات، علوم یا زبان ها. این پیشرفت به کالج و سایر مؤسسات آموزش عالی منتقل می شود تا بعدها توسعه یابد تفکر محاسباتی همچنین سازگاری با زندگی بزرگسالی را هم در سطح شخصی و هم در سطح حرفه ای تسهیل می کند.

به خصوص، یکی از مهارت های مورد نیاز در محیط حرفه ای برنامه نویسی است (بیش از 800000 پیشنهاد ICT در اروپا در سال 2020 منتشر شده است) که دیگر در صلاحیت انحصاری برنامه نویسان رایانه نیست. ریاضیدانان، اقتصاددانان، شیمیدانان، حقوقدانان، روانشناسان، زبان شناسان … از یک سو، پروفایل های متفاوت و بیشتری برای توسعه فناوری های نوظهور به عنوان هوش مصنوعی؛ از سوی دیگر راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری جدید در بسیاری از فضاها مانند اتاق های عمل، آزمایشگاه ها یا دارالترجمه ها استفاده می شود. ما بیشتر و بیشتر در محاصره فناوری زندگی می کنیم، بنابراین همه حرفه ها مجبورند خود را با این واقعیت جدید وفق می دهدبرخی از آنها ممکن است ناپدید شوند و ما نیز شاهد ظهور موارد جدید خواهیم بود.

Codelearn پیشنهاد جدیدی برای مدارس ایجاد کرده است تا به آنها کمک کند برنامه نویسی و تفکر کامپیوتری را در کلاس درس در ساعات مدرسه ادغام کنند. به طور رسمی در سپتامبر گذشته راه اندازی شد، Codelearn Classroom می توان آن را به عنوان یک درس برنامه نویسی در نظر گرفت و یا می توان آن را در دروس دیگری مانند فناوری یا ریاضی گنجاند. این برنامه از یک برنامه درسی دقیق پیروی می کند و محتوای ساختار یافته را ارائه می دهد، ابزارهای برنامه ریزی و نظارت را برای معلمان ارائه می دهد، با تمام سطوح مدرسه ابتدایی و متوسطه سازگار است و از پلت فرم و روش یادگیری خود استفاده می کند که توسط کارشناسان فناوری اطلاعات و آموزش توسعه داده شده است.

اگر علاقه مند به کدنویسی در مدرسه خود هستید، لطفاً با ما تماس بگیرید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره Codelearn Classroom.

تفاوت بین IQ و EQ چیست؟

بسیاری از ما در هنگام کشیدن نقاشی برای خود، نگرش آرامی داریم. به نظر ما افراد باهوش موفق ترند و به نتایج بهتری دست می یابند. اما مفهوم هوش انسان بسیار پیچیده است و به سختی می توان گفت که آیا افراد باهوش هستند یا خیر. در سال های اخیر با ورود کلمات جدیدتری مانند IQ و EQ این پیچیدگی بیشتر شده است. اکنون وقتی از هوش صحبت می کنیم، در مورد جنبه های مختلف تفکر صحبت می کنیم. البته هرچه مفهوم هوش گسترده تر و پیچیده تر باشد، اندازه گیری آن دشوارتر خواهد بود، در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت بین IQ و EQ آشنا کنیم و ببینیم هر کدام دقیقاً به چه معنا هستند.

IQ و EQ به چه معناست؟

قبل از اینکه به تفاوت بین IQ و EQ بپردازیم، اجازه دهید آنها را دقیقاً تعریف کنیم. IQ به معنای میزان هوش است. شاید تا امروز زیاد از این کلمه استفاده کرده باشید، اما آیا واقعا می دانید IQ چیست؟ روانشناسان با انجام تست هایی ضریب هوشی افراد را اندازه گیری می کنند. این آزمایش ها توانایی ذهنی افراد را برای تفکر اندازه گیری می کند. سپس سن عقلی افراد بر سن واقعی آنها تقسیم و در صد ضرب می شود. عدد بدست آمده ضریب هوشی افراد در نظر گرفته می شود. بنابراین ضریب هوشی بین 90 تا 110 نرمال تلقی می شود.

حدود سی سال پیش، محققان به این نتیجه رسیدند که IQ تمام جنبه های هوش افراد را پوشش نمی دهد. در آن زمان مفهوم جدیدی به نام EQ شکل گرفت. EQ به معنای ضریب عاطفی است که به معنای هوش هیجانی یا هوش هیجانی است. هوش هیجانی بر جنبه های غیرشناختی هوش به عنوان عوامل عاطفی و اجتماعی تاکید دارد. این نوع هوش دارای چهار مولفه اصلی است که شامل خودآگاهی، خود مدیریتی، آگاهی اجتماعی و مهارت های اجتماعی است.

تفاوت بین IQ و EQ چیست؟

تا اینجا ممکن است متوجه تفاوت این دو شده باشید. تفاوت اصلی بین IQ و EQ این است که ضریب هوشی معیاری برای سنجش توانایی یک فرد برای تفکر است، در حالی که EQ به توانایی درک، ارزیابی و کنترل احساسات اشاره دارد. در واقع، IQ معمولاً به ظرفیت ذهنی ما اشاره دارد. فردی با ضریب هوشی بالا می تواند از منطق برای حل مشکلات استفاده کند. کسانی که مهارت های خوبی در برنامه ریزی و استراتژی، درک ایده های انتزاعی، یادگیری و سازگاری با تغییر، درک و استفاده از زبان دارند، باهوش محسوب می شوند.

از سوی دیگر، هوش هیجانی به توانایی ما در درک احساسات در خود و دیگران اشاره دارد. این هوش همچنین نشان می دهد که چگونه از این آگاهی برای هدایت رفتار خود استفاده می کنیم. به طور کلی، اگر EQ بالایی دارید، تشخیص خود و دیگران برای شما آسان تر است. علاوه بر همدلی با افراد دیگر، تطبیق احساسات و رفتار خود با موقعیت های مختلف و کنترل تکانه ها از دیگر نقاط قوت شماست. افراد با هوش هیجانی بالا در مقاومت در برابر وسوسه بهتر هستند و در حل تعارضات با دیگران و برقراری ارتباط موثر با آنها خوب هستند.

آیا IQ یا EQ قابل تغییر است؟

پاسخ به این سوال کمی پیچیده و چالش برانگیز است. در واقع بین دانشمندان در این مورد بحث های زیادی وجود دارد. در واقع، به گفته برخی از دانشمندان، هیچ راه دقیقی وجود ندارد که به ما نشان دهد آیا واقعاً هوش ما پس از مداخلات خارجی افزایش یافته است یا خیر. اما از سوی دیگر، برخی از دانشمندان معتقدند راه هایی برای افزایش هوش وجود دارد. حداقل راهی برای افزایش نمرات IQ تست های عمومی وجود دارد.

اگر فکر کنیم راهی برای افزایش هوش وجود دارد به تفاوت دیگری بین IQ و EQ می رسیم. امروزه بسیاری از مردم بر این باورند که ما می‌توانیم EQ را از سنین پایین با تشویق ویژگی‌هایی مانند اشتراک‌گذاری اشیا، فکر کردن به دیگران، قرار دادن خود به جای دیگران و همکاری به بهترین نحو به کودکان آموزش دهیم. امروزه اسباب بازی ها و بازی هایی برای افزایش هوش هیجانی وجود دارد و کودکانی که در محافل اجتماعی عملکرد خوبی ندارند، پس از حضور در کلاس، عملکرد بسیار بهتری دارند. EQ بزرگسالان را نیز می توان به میزان محدودتری افزایش داد.

اما به نظر می رسد ضریب هوشی بیشتر یک ساختار ژنتیکی است. با این حال، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از طریق تمرین‌های ورزشی و توانایی‌های ذهنی، مانند پازل‌ها و تکنیک‌های حل مسئله، به ضریب هوشی افراد به بالاترین پتانسیل خود رسید.

انواع هوش چگونه اندازه گیری می شوند؟

احتمالا تا به حال در مورد انواع تست هوش شنیده اید. شاید چندین بار در موقعیت های مختلف تحصیلی و شغلی به چندین مورد از آنها پاسخ داده باشید. بخشی از تفاوت بین IQ و EQ به تست هایی برمی گردد که آنها را اندازه گیری می کنند. اما آنچه برای همه تست ها صادق است این است که هیچ تستی بدون خطا نیست. همچنین طبق نظریه هوش چندگانه گاردنر:

هیچ IQ نمی تواند همه انواع هوش را اندازه گیری کند.

علاوه بر این، چندین عامل وجود دارد که می تواند بر نتیجه تست هوش شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، برخی از مطالعات نشان می دهد که عواملی مانند وضعیت اقتصادی، نابرابری های اجتماعی، دسترسی به منابع آموزشی قابل اعتماد، تغذیه دوران کودکی و حتی آسیب های دوران کودکی بر ضریب هوشی افراد تأثیر می گذارد. در نتیجه برای بسیاری از افراد این سوال پیش خواهد آمد که آیا آزمون های هوش واقعا میزان هوش ذاتی افراد را نشان می دهد؟

به طور کلی از محبوب ترین تست های هوش می توان به تست هوش ریون، مقیاس هوش استانفورد بینه، تست توانایی شناختی وودکاک جانسون III، مقیاس هوش بزرگسالان وکسلر و تست موفقیت فردی وکسلر اشاره کرد. محبوب‌ترین تست‌های EQ شامل تست هوش هیجانی مایر-سالوی-کاروسو، تست‌های موقعیتی برای مدیریت هیجانی، تست‌های موقعیتی برای ادراک هیجانی و تحلیل تشخیصی برای دقت غیرکلامی است.

IQ مهمتر است یا EQ؟

این شاید بحث برانگیزترین موضوع برای این دو نوع هوش باشد و در اینجا تفاوت بین IQ و EQ اهمیت بیشتری پیدا می کند. اما قبل از اینکه بپرسید آیا IQ مهم است؟ بدون شک می توان گفت که هر دو نوع هوش تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی و دستاوردهای ما دارند. در نتیجه، درک و توسعه هر دو نوع هوش یک گزینه عالی برای افزایش شانس موفقیت ما در تمام زمینه های زندگی است.

کسانی که به ضریب هوشی بیشتر اهمیت می دهند می گویند که EQ تاکنون بیش از حد ارزیابی شده است. زیرا IQ معمولاً در یافتن مشاغل مختلف مؤثرتر است. از سوی دیگر، طرفداران EQ می گویند که ضریب هوشی بالا به شما کمک می کند تا از مدرسه عبور کنید، در حالی که EQ بالا به شما کمک می کند تا زندگی را پشت سر بگذارید.

از نظر تاریخی، نمرات IQ بالاتر با عملکرد تحصیلی بهتر، دستمزد بالاتر و عملکرد شغلی بهتر مرتبط بوده است. اما مطالعات اخیر این نتایج را زیر سوال برده است. بر اساس تحقیقات جدید، هوش هیجانی با موفقیت شغلی و روابط رضایت بخش تر همراه است. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد هوش هیجانی بیشتر می تواند به شما در مدیریت استرس کمک کند.

آخرین کلمه

هوش عوامل زیادی دارد. برخی از جنبه های آن به توانایی تفکر و برخی جنبه ها به توانایی درک عواطف و احساسات مربوط می شود. تفاوت بین IQ و EQ در این است که هر کدام از آنها نوع خاصی از هوش را اندازه گیری می کنند. تست‌های هوش بیشتر توانایی تفکر و حل مسائل را اندازه‌گیری می‌کنند و تست‌های EQ بیشتر توانایی تشخیص و درک احساسات را اندازه‌گیری می‌کنند. بر اساس برخی مطالعات، هر یک از این انواع هوش توانایی بهبود در طول زندگی ما را دارد. بنابراین بهبود آنها می تواند بر زندگی کاری، روابط و به طور کلی کیفیت زندگی ما تأثیر بگذارد.

 • بیشتر بخوانید: آیا ضریب هوشی یا هوش هیجانی تعیین کننده موفقیت شغلی است؟

تفاوت بین IQ و EQ چیست؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.