مسابقه طراحی Codelearn – نسخه اول

همانطور که می دانید، در طول سال تحصیلی ما همیشه فعالیت هایی مانند مسابقات هالووین و کریسمس را سازماندهی می کنیم که به خلاقیت دانش آموزان ما پاداش می دهد و به آنها اجازه می دهد با هم ترکیب شوند. هنر و تکنولوژی. امسال تصمیم گرفتیم میزبان اولی باشیم مسابقه طراحی Codelearnیک فرصت منحصر به فرد برای نشان دادن مهارت های هنری خود در خارج از پلت فرم.

موضوع مسابقه این است Codelearn و هر چیزی که مدرسه کدنویسی را احاطه کرده است: مراکز، دانش‌آموزان و معلمان، پلتفرم، برنامه‌نویسی و روباتیک، جهان Codelearn، شخصیت‌های آن و ماجراجویی‌های آن‌ها… در اینجا می‌توانید همه چیز مربوط به تجربه خود را ترسیم کنید (حتی می‌توانید شخصیت‌های جدیدی ایجاد کنید. و ماجراهای جایگزین)، تنها قانون این است که باید a نقاشی دست ساز.

اولین مسابقه نقاشی ما برگزار خواهد شد از 3 فوریه تا 10 فوریه 2023 و برای همه دانشجویان ما آزاد است. هنگامی که نقشه های خود را آماده کردید، باید آنها را اسکن یا عکس بگیرید و بخش ویژه ای در پلتفرم وجود دارد که می توانید آن را برای دیدن همه آپلود کنید. هیئت داوران Codelearn تمام آثار ارسالی و اصالت آنها را ارزیابی می کند و از هر دسته یک برنده را انتخاب می کند. برندگان هفته آینده از طریق حساب های شبکه های اجتماعی ما اعلام خواهند شد.

شش دسته وجود خواهد داشت:

– تا 7 سال
– از 8 تا 9 سال
– از 10 تا 11 سال
– از 12 تا 16 سال
– از 17 تا 18 سال
– +18 سال

برنده هر بخش دریافت خواهد کرد 5000 نقطه پلت فرم و کیت نقاشی. علاوه بر این، هر مرکز می تواند برندگان خود را انتخاب کند که 2500 امتیاز کسب می کنند.

به تخیل خود اجازه دهید و نقاشی های خود را برای ما ارسال کنید.

موفق باشید!

همه چیز درباره استخدام در هلدینگ فدک

هلدینگ ارزش آفرین فدک، یکی از پیشگامان عرصه حمل و نقل ایران، از طریق مسابقه استخدامی «جاب کاپ» در هشت کارگروه، کارشناسان و مدیران استخدام می کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط و نحوه استخدام در هلدینگ فدک آشنا شوید و با این گروه پیشرو در صنعت ریلی ایران آشنا شوید.

درباره هلدینگ فداک

ارزش آفرینان فدک یک گروه سرمایه گذاری با 17 سال سابقه تخصصی در صنعت ریلی است. از جمله پروژه های موفق این گروه، بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی معدنی با 1200 واگن باری لبه بلند خود و نزدیک به 800 واگن اجاره ای و عرضه سهام آن در بازار سرمایه (نماد حریل)، نسل اول قطارهای پنج ستاره ایران است. فدک ” 1) زیر نظر شرکت پرز بین المللی سوئد و همچنین تجهیز و راه اندازی اولین و بزرگترین کترینگ تخصصی راه آهن در خاورمیانه در شرکت ایرانی – اتریشی “دونا” و عرضه آن در بورس تحت عنوان نماد «گدونا» چابک ترین شرکت طراحی، ساخت و عرضه واگن های مسافری در کشور تحت سامانه ریل پرداز قرار دارد.

هلدینگ فدک، جمعی از جوانان نخبه کشور، با هدف ارتقای سطح صنعت ریلی کشور وارد عرصه شد و اکنون پس از دو دهه با تکمیل زنجیره ارزش خود در صنعت ریلی، پیشرو در صنعت ریلی است. سایر بخش ها مانند مواد غذایی- صنایع غذایی، لجستیک، فناوری اطلاعات، بازار سرمایه و غیره. و کارکنان فدک هر روز بر روی برنامه ها و پروژه هایی کار می کنند که برای توسعه صنعت و کشور موثر است.

ایجاد یک کسب و کار موفق با در دسترس بودن کارکنان با انگیزه و با استعداد امکان پذیر می شود. هلدینگ آفرینان فدک قدیمی ترین و بزرگترین گروه ریلی خصوصی کشور است. در فدک، شما با افراد و رهبرانی کار می کنید که می خواهند شما هم مانند آنها موفق و جاه طلب باشید. فرهنگ فدک در کنار ارتباط صمیمانه، مکانی را برای افراد فراهم می کند تا حس تعلق، احترام متقابل و یادگیری از یکدیگر را کسب کنند. فدک فرصت های برابری را برای پیشرفت بر اساس شایستگی فراهم می کند و کارمندان و مدیران با میانگین سنی 28 سال خانواده ای بزرگ و جوان ایجاد کرده اند، خانواده ای که می توانید هر روز به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید و آنها را زندگی کنید.

یک استراتژی برای بهبود مستمر و یک دیدگاه بلند مدت

ارزش آفرینان فدک با توجه به سرمایه گذاری های تخصصی و متنوع در صنعت ریلی و استقرار زنجیره متصل به عنوان یکی از حوزه های زیرساختی کشور، مدیریت تخصصی بالادستی در این حوزه، بازار هدف تضمین شده، استراتژی بهبود مستمر و نگاه بلند مدت. با اطمینان، مزایای شغلی و پیشرفت شخصی. از سوی دیگر، تنوع شرکت های تابعه از کارخانه های تولیدی گرفته تا مدیریت، گردشگری و همکاری با شرکت های خارجی، فرصتی برای حرکت درون سازمانی و ایجاد تنوع شغلی در این گروه فراهم کرد.

مدیران این گروه دارای مزایای مناسب، ارتقای شغلی و فرصت های پیشرفت شخصی هستند. همچنین در این مجموعه ارزش افراد بر اساس تخصص و ارتقای تخصص تعیین می شود. رده سنی مالکان، مدیران میانی و ارشد این گروه بین 25 تا 40 سال است که فضای تعامل و همکاری صمیمانه را در هلدینگ و شرکت های وابسته به آن ایجاد می کند. این مدل به تمامی شرکت های گروه تعمیم داده شده است.

جدیدترین فرصت های شغلی در فدک

هلدینگ فدک برای تکمیل کادر متخصصان و مدیران خود در نظر دارد در این هشت کارگروه «کنترل پروژه»، «برنامه ریزی استراتژیک»، «مالی و حسابداری»، «فروش»، «منابع انسانی»، «کسب و کار»، کارشناسان و مدیران استخدام کند. “. “. اداری، اداری”، “بازاریابی”، “مهندس صنایع” و “تحلیلگر داده”.

شرایط کار در هلدینگ فدک

فدک با همکاری ایران تلنت مسابقات شغلی با نام «جاب کاپ» را برای جذب کارشناسان مورد نیاز خود برگزار می کند. اولین مسابقه استخدامی JobCup به منظور ارزیابی کارجویان در سمت های مختلف و ارائه برترین های جویای کار به شرکت های کارگزینی برگزار می شود. کارجویان می توانند با ثبت نام و ارسال رزومه برای موقعیت مورد نظر خود در مسابقه شرکت کنند و علاوه بر شغل، جوایزی نیز دریافت کنند.

پس از اطلاع رسانی ایران تلنت، کارجویان این فرصت را دارند تا در مهلت اعلام شده (24 بهمن) در آزمون های مربوط به گروه شغلی خود شرکت کنند. کارجویان پس از شرکت در آزمون مربوطه وارد مرحله مصاحبه با متخصصان منابع انسانی می شوند و در نهایت بر اساس نتایج آزمون ها و مصاحبه استخدامی رتبه بندی می شوند و بهترین داوطلبان با شرکت های حاضر در این رویداد شغلی آشنا می شوند. در JobCup، معیار اصلی استخدام، سطح مهارت افراد است، بنابراین آنها نگران تجربه کاری، تحصیلات یا سایر شاخص ها نباشند. شرکت در “Jobcup” رایگان بوده و تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام می شود. برای شروع، کارجویان به سادگی ثبت نام کرده و رزومه خود را برای آگهی های شغلی پرطرفدار ارسال می کنند.

جوایز بهترین جاب‌کاپ‌ها در هر گروه شغلی

مهمترین دستاورد JobCup برای جویندگان کار این است که رزومه 50 نفر برتر از هر شغل در اختیار شرکت های استخدام کننده قرار می گیرد. برای بهترین افراد در هر گروه کاری، این جوایز نیز در نظر گرفته می شود:

نفر اول: 3 میلیون تومان

رتبه دوم: 2 میلیون تومان

شخص ثالث: 1 میلیون تومان

10 نفر اول: نشان جویای کار برتر ایرانتالنت به همراه گواهی رتبه

50 نفر اول: نشان «بهترین جویای کار» را در رزومه ایرانتالنت درج کنید

مزایای کار در هلدینگ فدک

هلدینگ فدک به دلیل حضور مستمر و زنجیره سازی در یکی از حوزه های زیرساختی کشور، بازار هدف تضمین شده ای دارد و می تواند تضمین کننده «امنیت شغلی» کارکنان خود باشد. از سوی دیگر، تنوع شرکت‌های تابعه هلدینگ فدک و همکاری با شرکت‌های خارجی، فرصتی برای «انتقال داخلی» و ایجاد «تنوع شغلی» برای کارکنان و مدیران فراهم کرد.

در هلدینگ فدک، پیشرفت کسب و کار به «پیشرفت کارکنان» بستگی دارد. از این رو فدک متعهد به آموزش کارکنان و مدیران بوده و به طور مرتب سمینارها و دوره های آموزشی را از بهترین اساتید برای «به روز رسانی دانش کارکنان» برگزار می کند.

«بیمه تکمیلی»، «آموزش تخصصی حین کار»، «چک آپ فصلی سلامت کارکنان»، «خدمات اجتماعی مانند بلیط قطار، رزرو هتل، ورزش و غیره»، «حقوق و مزایا منصفانه با برنامه منظم و برنامه ریزی شده پرداخت نیز یکی از مزایای دیگر کار در هلدینگ فدک است.

مسابقات استعدادیابی Job Cup ایران

ایران تلنت به منظور شناسایی بهترین استعدادها در هر گروه حرفه ای و ارائه آنها به شرکت های جذب کننده، مسابقه ای از گروه ها یا رشته های تحصیلی حرفه ای را با نام «جاب کاپ» برگزار می کند تا همه افراد در هر رشته یا رشته آموزشی بتوانند رقابت با افراد مشابه خود برای رقابت شرکت ها با شرکت در این کمپین بهترین افراد را از هر گروه کاری جذب و استخدام می کنند و بدین ترتیب با جذب بهترین ها در سازمان، موانع جذب و توسعه را برطرف می کنند.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام رایگان JobCup می توانید به این لینک مراجعه کرده و توانایی ها و مهارت های خود را در این مسابقه شغلی محک بزنید.

همه چیز درباره استخدام هلدینگ فدک اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.

هی گوگل! چگونه می دانستید؟

آموزش نحوه کار پیش‌بینی‌های تکمیل خودکار Google با شریک ما، Bluetrain

ما هر روز با این مشکل مواجه می‌شویم – چیزی را در موتورهای جستجو مانند Google جستجو می‌کنیم و به نظر می‌رسد که دقیقاً می‌داند به دنبال چه چیزی هستیم – یا به طرز خنده‌داری آن را گیج می‌کنیم.

این‌ها پیش‌بینی‌های تکمیل خودکار هستند و جستجوهای واقعی Google را منعکس می‌کنند و یافتن پاسخ‌های مورد نظرمان را بسیار ساده‌تر و سریع‌تر می‌کنند. به گفته گوگل، این امر تایپ کردن را حدود 25 درصد در روز کاهش می دهد، که تخمین زده می شود در مجموع بیش از 200 سال زمان تایپ در روز را صرفه جویی کند!

این در ذهن ماست، زیرا ما هیجان زده هستیم که به اشتراک بگذاریم که با شریک جدیدی کار می کنیم، Bluetrain، یک آژانس بازاریابی دیجیتال با متخصصان سئو، مختصر بهینه سازی موتور جستجو. آنها نکات و نکات بازاریابی دیجیتال از جمله موتورهای جستجو را می دانند تا بینش و تخصص آنلاین مورد نیاز برای کسب نتایج را به کسب و کارها ارائه دهند.

کد آموزشی Bluetrain و کانادا

بین کد یادگیری کانادا که از آموزش سواد دیجیتال پشتیبانی می کند و Bluetrain با استفاده از بازاریابی دیجیتال مبتنی بر داده برای کمک به رشد آنلاین مشتریان، هدف مشارکت ما ایجاد تأثیر جمعی در ادامه تنوع در زمینه دیجیتال در کل کشور است.

Bluetrain سخاوتمندانه یک کمک مالی سالانه به مدت سه سال اهدا می کند.

علاوه بر این، ما در حال کار روی استراتژی سئوی خودمان از طریق مشارکت های غیر نقدی و همکاری برای ایجاد یک کارگاه جدید برای معرفی مبتدیان سئو هستیم تا یاد بگیرند که سئو چیست، چرا اهمیت دارد، چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنیم و چگونه از برخی از ابزارهای گوگل استفاده کنیم. ابزار رایگان

آیا می دانید پیش بینی تکمیل خودکار گوگل چگونه کار می کند؟

پیش‌بینی‌های تکمیل خودکار بر اساس جستجوهای واقعی Google و پرسش‌های رایج در Google است. با استفاده از اطلاعاتی مانند زبان مورد استفاده، موقعیت مکانی شما، علایق فعلی، الگوهای کلمات موجود در وب و جستجوهای گذشته شما، الگوریتم Google جستجوی شما را با مفیدترین پیش بینی ممکن تکمیل می کند.

استفاده از پیش‌بینی‌های تکمیل خودکار گوگل مکانی عالی برای شروع در تلاش برای درک الگوهای جستجوی رایج و کلمات کلیدی است که کسب‌وکار یا وب‌سایت شما می‌تواند به عنوان بخشی از استراتژی SEO شما استفاده کند.

آنها یک راه عالی برای ایجاد یک لیست کلیدواژه اولیه هستند که پایه ای از کلمات کلیدی و عباراتی است که فکر می کنید بیشتر مرتبط با تجارت شما هستند. فهرست اولیه نقطه شروعی برای تحقیقات کلیدواژه شما است – یک سند در مقیاس کامل که کلمات کلیدی بالقوه، حجم جستجو (چند نفر در ماه آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند) و سطوح رقابت (چقدر سخت خواهد بود که برای آن کلمات کلیدی ظاهر شوید. ). تحقیقات کلمات کلیدی شما نیروی محرکه هر استراتژی خوب سئو خواهد بود.

هنگامی که یک لیست شروع قوی دارید، می توانید از ابزارهای مختلفی برای یافتن سایر عبارات مرتبط، حجم جستجو و حتی سطوح رقابت استفاده کنید. برخی از ابزارهایی که ما توصیه می کنیم عبارتند از Google Ads Keyword Planner، Google Trends، Moz Keyword Explorer (آنها یک آزمایش 30 روزه دارند)، و حتی SEMRush اگر احساس می کنید به ویژه پیشرفته هستید.

چرا یاد بگیریم که گوگل چگونه کار می کند؟

ما معتقدیم که برای مردم مهم است که خالق باشند، نه فقط مصرف‌کنندگان فناوری. با شروع به درک نحوه کار موتورهای جستجو مانند Google، می توانید این مهارت ها را در زندگی کاری و شخصی خود به کار ببرید.
با تشکر از Bluetrain برای حمایت از کار ما! با دنبال کردن ما در لینکدین به روز باشید، توییتر، اینستاگرام یا فیس بوک جزو اولین کسانی باشید که از راه اندازی کارگاه جدید سئو مطلع می شوند! می توانید در مورد Bluetrain در bluetrain.ca اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پست هی گوگل! چگونه می دانستید؟ اولین بار در .


چگونه Canada Learning Code Week در حال ایجاد و جشن گرفتن تأثیری در اندازه کهکشانی است

در سال 2022، با بررسی معنای هفته کد یادگیری کانادا برای معلمان و دانش آموزان در سراسر کشور، یک قدم به عقب برداشتیم. ما تعجب کردیم: اگر دانش‌آموزان و معلمان در سراسر کانادا برای ایجاد دنیای مجازی خود با یکدیگر همکاری می‌کردند، این تأثیر چگونه خواهد بود؟

تصور کنید بیش از 2600 شکلک توسط دانش‌آموزان در سراسر کانادا در هفته کد یادگیری کانادا انتخاب شده‌اند و نمایشی بصری از تأثیر ما با ارتباطی سرگرم‌کننده و گویا با نحوه ارتباط روزانه ما در دنیای دیجیتال ایجاد می‌کنند.

در طول هفته یادگیری کدنویسی در کانادا (5 تا 11 دسامبر 2022)، مربیان برنامه‌های درسی را آموزش می‌دهند تا قفل Emoji World را برای کلاس‌هایشان زنده کنند!

دانش‌آموزان باید تصور کنند و با استفاده از شکلک‌های مورد علاقه‌شان، خود را بیان کنند، که نشان‌دهنده تأثیری به اندازه کهکشانی است که می‌توانیم هنگام کدنویسی جمعی ایجاد کنیم.

صدها معلم به هزاران دانش‌آموز، همراه با رهبران فناوری آینده، به مهارت‌ها و شایستگی‌های فناوری که برای حل مشکلات فعلی و آینده نیاز دارند، کمک کرده‌اند.

با هم، نزدیک به 6000 تجربه یادگیری معنادار را در یک هفته ایجاد کردیم!

https://www.canadalearningcode.ca/wp-content/uploads/Untitled-Banner-Landscape.mp4

وقتی با هم کارهای بزرگی انجام دهیم می توانیم انجام دهیم

دنیای ما در حال تغییر است، و مانند شما، ما می‌خواهیم دانش‌آموزان در کانادا با دانشی که برای پیشرفت در دنیای دیجیتال ما نیاز دارند آماده باشند – و آینده بهتر و فراگیرتری ایجاد کنند.

همانطور که فناوری های دیجیتال به طور فزاینده ای وارد زندگی ما می شوند، نسل های آینده باید با مهارت ها و شایستگی های تکنولوژیکی برای حل مشکلات فعلی و آینده آماده باشند. در مورد آن فکر کنید: همه از دانشمندان ناسا گرفته تا مدیران پروژه و روزنامه نگاران از کد در کار خود استفاده می کنند!

و ایجاد نسل بعدی با مهارت‌های دیجیتالی مورد نیازشان از معلمان شروع می‌شود. این یک مسئولیت بزرگ است.

اغلب از ما می پرسند – “اما چه کسی به معلمان آموزش می دهد؟” خبر خوب این است که ما معلمانی را آموزش می دهیم تا در تمام طول سال کد (نفس!) را آموزش دهند و در هفته یادگیری کانادا و بعد از آن، پشتیبانی ارائه دهیم.

با طرح‌های درسی برجسته، کارگاه‌هایی که به‌طور خاص برای معلمان طراحی شده‌اند، و منابعی که مستقیماً به صندوق ورودی آن‌ها تحویل داده شد، مربیان همه رشته‌ها برای موفقیت راه‌اندازی شدند. آیا اشاره کردیم که همه این منابع رایگان هستند؟

میپرسی چطور؟ ما یک موسسه خیریه ملی هستیم و به سخاوت و حمایت اهداکنندگان متکی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم برنامه‌های خود را به صورت رایگان یا با هزینه کم به مردم سراسر کانادا ارائه دهیم. اهداکنندگان و شرکای ما به ما این امکان را می‌دهند که اطمینان حاصل کنیم که کارگاه‌هایمان، مانند هفته کد یادگیری کانادا، در دسترس هستند و تجربیات یادگیری معناداری را ارائه می‌کنیم که یادگیرندگان را قادر می‌سازد تا مبدع فناوری شوند.

با تشکر از حامیان ارائه کننده ما

همه ما در Canada Learning Code از شرکای عالی خود که کمک کردند تا هفته کد یادگیری کانادا در سال 2022 از این دنیا خارج شود، تشکر صمیمانه داریم: مهندس آینده آمازون و دولت کانادا. حمایت سخاوتمندانه آنها امکان غوطه ور شدن اعضای هیئت علمی در علوم کامپیوتر را در این هفته ویژه فراهم کرد. متشکرم!

این نوع بودجه به Canada Learning Code اجازه می دهد تا معلمان در تمام سطوح مهارت کدنویسی، به ویژه مبتدیان مطلق که برنامه نویسی را در برنامه درسی خود دارند یا می خواهند خلاقیت و علوم کامپیوتر را به کلاس های درس خود اضافه کنند، توانمند کند. یا معلمانی که فقط می خواهند کد نویسی را در موضوعات موجود ادغام کنند و به سرگرمی برنامه نویسی بپیوندند! و این سرگرم کننده است.

اگرچه علم کامپیوتر می تواند دلهره آور، دست نیافتنی یا چالش برانگیز به نظر برسد، اما ما می خواهیم یادگیرندگان متوجه شوند که هیچ کاری نمی توانند انجام دهند – از جمله معلمان، و ما اینجا هستیم تا به آنها کمک کنیم.

جس دوارت را در نظر بگیرید، توسعه دهنده وب که دنیای Emoji را از ابتدا ساخته است. عشق جس به برنامه نویسی توسط یک کارگاه کدنویسی زنانه ایجاد شد که باعث شد او در نهایت تجارت توسعه وب خود را راه اندازی کند.

«ساخت دنیای ایموجی چالش برانگیز و جادویی بود. وقتی آن را ساختم دوست داشتم زنده شدن آن را ببینم، اما بیش از هر چیز دوست داشتم رشد آن را ببینم زیرا توسعه دهندگان جدید در سراسر کشور به آن ایموجی اضافه کردند. هر ایموجی به معنای یک نفر دیگر بود که می‌آموزد چگونه با استفاده از یکی از قدرتمندترین ابزارهای روی زمین، یعنی کد، مشکلات را حل کند. و در آن زمان است که تأثیر جمعی واقعی یادگیری کدنویسی وارد عمل می‌شود: زمانی که ما به عنوان یک جامعه، برای حل چالش‌برانگیزترین مشکلاتی که با آن روبرو هستیم، مجهزتر هستیم، با استفاده از رایانه و فرآیند فکری که چالش‌های بزرگ را گام به گام قابل مدیریت می‌کند. گام.”

– جس دوارت، توسعه دهنده وب

همه ما در این موضوع نقش داریم. زمانی که بدانیم چگونه کدنویسی کنیم، می‌توانیم کارهای جالب، بزرگ و خارج از این دنیا انجام دهیم.

امسال هفته کد یادگیری کانادا را از دست داده اید؟ مشکلی نیست! در خبرنامه آموزشی ما ثبت نام کنید و منابع، طرح های درسی و اطلاعاتی در مورد همه ابتکارات ما دریافت خواهید کرد. امروز ثبت نام کنید.

نوشته چگونه هفته کد یادگیری کانادا تاثیری به اندازه کهکشان را می سازد و جشن می گیرد اولین بار در ظاهر شد.


“Jobcup”؛ مسابقه بزرگ جذب استعدادهای درخشان ایران

مسابقات استعدادیابی ایران “جاب کاپ” در 19 گروه و رشته تحصیلی حرفه ای برگزار می شود. برگزیدگان برای هر شغل در JobCup ضمن دریافت جایزه نقدی، امکان استخدام در شرکت های معتبر ایران را خواهند داشت. مسابقات استخدامی جاب کاپ از 12 بهمن ماه آغاز شده و تا 3 بهمن ادامه دارد.

JobCup چیست؟

«جاب‌کاپ» یک مسابقه مهارت‌آزمایی جذاب است که در رشته‌های مختلف شغلی و رشته‌های تحصیلی برگزار می‌شود. ایران تلنت به منظور شناسایی بهترین استعدادها در هر گروه حرفه ای و ارائه آنها به شرکت های جذب کننده، مسابقه ای از گروه ها یا رشته های تحصیلی حرفه ای را با نام «جاب کاپ» برگزار می کند تا همه افراد در هر رشته یا رشته آموزشی بتوانند با افرادی مثل آنها رقابت کنید

گروه های شغلی جام کار و مناطق تحصیلی

رقابت استخدامی JobCup در این ۱۹ گروه شغلی و رشته تحصیلی انجام می شود: مهندسی معماری، کپی رایتر، مدیران کسب و کار آینده، مهندس کامپیوتر، مهندس برق، مهندس صنایع، مهندس عمران، «مهندس مکانیک»، «تحلیلگر»، «کنترل پروژه» “، “طراح گرافیک”، “توسعه دهنده پشتیبان”، “توسعه دهنده پیشرو”، “امور اداری”، “منابع انسانی”، “بازاریابی”، “فروش”، “حسابدار” و “فارغ التحصیلان MBA از همه رشته ها” . داوطلبان می توانند با انتخاب هر یک از این گروه ها/رشته ها در آزمون های مربوطه شرکت کنند.

جوایز JobCup برای هر گروه شغلی

مهمترین دستاورد JobCup برای جویندگان کار این است خلاصه 50 نفر اول هدف هر شغلی شرکت هاست استخدام داده می شود. همچنین، این جوایز برای بهترین افراد در هر گروه کاری است:

نفر اول: 3 میلیون تومان

رتبه دوم: 2 میلیون تومان

شخص ثالث: 1 میلیون تومان

10 نفر اول: نشان جویای کار برتر ایرانتالنت به همراه گواهی رتبه

50 نفر اول: نشان «بهترین جویای کار» را در رزومه ایرانتالنت درج کنید

فرآیند استخدام JobCup

مراحل شرکت در JobCup ساده است و نیازی به تحصیلات یا تجربه کاری خاصی ندارد. برای شرکت در این رویداد از این لینک استفاده کنید و مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

اول: ثبت نام و ارسال رزومه رایگان

برای شرکت در این مسابقه داشتن رزومه در ایران تلنت کافی است. در صورت نداشتن رزومه می توانید در کمتر از 3 دقیقه اطلاعات خود را وارد کرده و به صورت آنلاین و رایگان با رزومه ساز ایرانتالنت رزومه حرفه ای بسازید.

دو: آزمون و ارزیابی

شما شغل یا رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و به صورت آنلاین در آزمون مربوط به شغل خود ثبت نام می کنید. پس از انجام این مرحله لینک آزمون های آنلاین از طریق پیامک برای شما ارسال می شود و یک هفته فرصت دارید تا تست ها را انجام دهید.

سوم: انجام مصاحبه

افرادی که از این آزمون ها انتخاب شده اند، یک مرحله مصاحبه منابع انسانی را به صورت آنلاین انجام می دهند.

چهارم: رتبه بندی شرکت کنندگان

50 نفر اول از هر کارگروه یا رشته دانشگاهی معرفی و اعلام می شوند.

پنج: استخدام در شرکتها

رزومه شما جهت استخدام به شرکت های معتبر ایرانی ارسال خواهد شد.

ششم: توزیع جوایز

جوایز بهترین ها در مراسمی با حضور برگزارکنندگان جام کار و مدیران شرکت ها و حامیان این رویداد اهدا خواهد شد.

آیا برای شرکت در JobCup به تجربه کاری نیاز دارید؟

برای شرکت در آزمون های JobCup نیازی به سابقه کاری نیست. برخی از مشاغل ارائه شده در JobCup نیاز به تجربه کاری دارند و برخی از مشاغل بدون نیاز به تجربه کاری ارائه می شوند. اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اید و تجربه کاری ندارید، Jobcup یک فرصت عالی برای شروع حرفه شما است.

چند نکته برای برنده شدن JobCup

* مدت زمان شرکت در هر آزمون به طور متوسط ​​15 دقیقه می باشد و هر داوطلب فقط یک بار می تواند در هر آزمون شرکت کند. بنابراین توصیه می شود در انتخاب زمان مناسب برای آزمون دقت لازم را داشته باشید.

* شرکت کنندگان می توانند پس از ثبت نام و ارسال رزومه به مدت یک هفته (به انتخاب خود) در آزمون های تعیین شده برای هر کارگروه شرکت کنند. تا حد امکان از انجام تست ها پشت سر هم پرهیز کنید و برای هر آزمون زمان مشخصی تعیین کنید تا بتوانید تست ها را با تمرکز کامل پشت سر بگذارید.

* هر شرکت کننده می تواند در یک یا چند گروه کاری به انتخاب خود شرکت کند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

* اطلاع رسانی مراحل این مسابقه از طریق ایمیل و در برخی موارد از طریق پیامک می باشد، لذا توصیه می شود از صحت آدرس ایمیل و شماره تماس خود اطمینان حاصل نمایید.

شروع مسابقات جام کار

مسابقات جاب کاپ به تازگی آغاز شده است و شرکت کنندگان تا 24 فوریه برای ثبت نام و شرکت در آزمون فرصت دارند. با ورود به این لینک می توانید هم اکنون در این رویداد هیجان انگیز ثبت نام کنید و ضمن به چالش کشیدن مهارت ها و توانایی های خود، شانس خود را برای بردن جایزه و استخدام در شرکت های معتبر امتحان کنید.

ارسال شده توسط “Jobcup”; مسابقه استخدام استعدادهای بزرگ ایران تلنت برای اولین بار در وبلاگ ایران استعدادهای درخشان. به نظر می رسد.

نگاهی به useNavigation: React hooks

در این سری از آموزش های React برای مبتدیان، ما به سادگی تابع useNavigation را بررسی می کنیم. ابتدا یادآوری می کنیم که این هوک هم در پروژه های React Native و هم در پروژه های React که از React Router استفاده می کنند موجود است.

زمینه: روتر React چیست؟

در مواردی که پروژه React تک صفحه ای شما به ناوبری یا مسیریابی صفحه نیاز دارد، از چیزی به نام مسیریابی سمت مشتری استفاده می کند. در واقع، در React، راه حل طراحی شده برای مسیریابی سمت مشتری، React Router نامیده می شود.

مقاله پیشنهادی: شروع برنامه نویسی

React Router به برنامه شما اجازه می دهد تا کل صفحات را در یک URL بدون درخواست یا بارگیری مجدد صفحه در سمت سرور پیمایش کند و باعث می شود رابط کاربری برنامه شما سریعتر و پویاتر ارائه شود.

قلاب useNavigation چه می کند؟

useNavigation قلابی است که در روتر React موجود است.

این قلاب، طبق مستندات رسمی React، تمام اطلاعاتی را که برای پیمایش یک صفحه نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. اطلاعاتی مانند این:

 • شاخص های بارگذاری جهانی
 • هنگام ایجاد تغییرات، فرم ها را غیرفعال کنید.
 • افزودن نشانگرهای مشغول به ارسال دکمه ها
 • نمایش رکورد جدیدی که در سمت سرور ایجاد می شود.
 • نمایش وضعیت رکورد جدید هنگام به روز رسانی آن

اما ما می خواهیم به طور خاص بر روی اجرای ساده قلاب useNavigation تمرکز کنیم.

import { useNavigation } from "react-router-dom";

function App() {
 const navigation = useNavigation();
}

نکته: توجه داشته باشید که useNavigation فقط باید با روترهای داده استفاده شود.

در کد بالا، متغیر ناوبری می تواند موارد زیر را برگرداند:

 • navigation.state: این حالت می تواند غیرفعال، ارسال یا در حال بارگیری باشد.
 • navigation.location: پیوند صفحه ای که کاربر می خواهد به آن برود.
 • navigation.formData: داده های ارسال فرم
 • navigation.formAction: آدرس اینترنتی که فرم به آن تحویل داده می شود.
 • navigation.formMethod: شامل یکی از متدهای PATCH، PUT، POST یا DELETE است.

یک مثال ساده

حال می خواهیم یک مثال ساده از استفاده از use.Navigation را با هم ببینیم. در React App، ما یک Todo List را ارائه کردیم که در داخل آن فرمی برای وارد کردن اطلاعات برای درج یک کار جدید وجود دارد. چیزی مثل این:

سپس می توانید کد مؤلفه برنامه را مشاهده کنید:

export function App() {
 let navigation = useNavigation();
 let formRef = useRef(null);
 let [isAdding, setIsAdding] = useState(false);

 useEffect(() => {
  if (navigation.formData?.get('action') === 'add') {
   setIsAdding(true);
  } else if (navigation.state === 'idle') {
   setIsAdding(false);
   formRef.current?.reset();
  }
 }, [navigation]);

 return (
  <>
   <h2>Todos</h2>
   <p>
    Click on a todo item to navigate
    to the /todo/:id route.
   </p>
   <ul>
    {Object.entries(todos).map(([id, todo]) => (
     <li key={id}>
       <Link to={`/todo/${id}`}>{todo}</Link>
     </li>
    ))}
   </ul>
   <Form method="post" ref={formRef}>
   <input type="hidden" name="action" value="add" />
    <input name="todo"></input>
    <button type="submit" disabled={isAdding}>
     {isAdding ? 'Adding...' : 'Add'}
    </button>
   </Form>
  </>
 )
}

همانطور که در کد بالا مشاهده می کنید، هنگام ارسال فرم، از قلاب useNavigation برای غیرفعال کردن دکمه ارسال و نمایش کلمه افزودن دکمه استفاده می شود.

در همان زمان، هنگامی که یک آیتم جدید به لیست اضافه می شود، این صفحه به طور خودکار به مسیر پویا به نام todo/:id هدایت می شود. ما می توانیم از قلاب useParams برای مسیریابی پویا استفاده کنیم و برنامه را به مؤلفه Todo هدایت کنیم.

شکل زیر محتویات کامپوننت Todo را نشان می دهد. Todo/0 نشان دهنده اولین مورد در لیست، Todo/1 نشان دهنده مورد دوم و غیره است.

کد این کامپوننت به شرح زیر است:

export function Todo() {
 let params = useParams();
 return (
  <>
   <h2>You are now at todo/{params.id} route</h2>
   <p>id: {params.id}</p>
   <p>todo: {todos[params.id]}</p>
  </>
 )
}

اکنون روتر خود را در فایل main.jsx راه اندازی می کنیم. این فایل تمام مسیرهایی را که باید پیمایش کنیم را مشخص می کند.

import {
 createBrowserRouter,
 createRoutesFromElements,
 Route,
 RouterProvider,
} from "react-router-dom";


let router = createBrowserRouter( createRoutesFromElements(
 <>
 <Route path="/" action={todosAction} element={<App />} />
 <Route path="/todo/:id" element={<Todo />} />
 </>
 ) )

ReactDOM.createRoot(document.getElementById("root")).render(
 <React.StrictMode>
   <RouterProvider router={router} />
 </React.StrictMode>
);

در نهایت، todoAction ما مسئول افزودن یک آیتم جدید به لیست کارها و مسیریابی آن به مسیریابی پویا خواهد بود:

export async function todosAction({ request }) {
 let formData = await request.formData();
 let todo = formData.get('todo');
 if (typeof todo === 'string') {
  addTodo(todo);
 }

 await new Promise((r) => setTimeout(r, 500)); //just to show submitting state
 return new Response(null, {
  status: 302,
  headers: { Location: `/todo/${Object.keys(todos).length-1}`},
 });
}

نتیجه

اکنون می بینیم که هنگام ارسال فرم موارد زیر رخ می دهد:

اعزام ما برابر با navigate.state است

navigation.state حاوی کلیدهای عمل و وظایف است.

مقدار todo به لیست اضافه می شود و صفحه به todo/:id هدایت می شود.

در این مقاله به معرفی قلاب useNavigatıon پرداختیم و نحوه استفاده از آن را یاد گرفتیم. همچنین نحوه پیاده سازی قلاب useNavigation را دیدیم. امیدواریم این مقاله به شما در درک بهتر نحوه عملکرد قلاب useNavigation کمک کرده باشد.

از اینکه ما را تا پایان مقاله همراهی کردید سپاسگزاریم. لطفا اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظرات دلگرم کننده خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و اگر سوالی دارید با ما در میان بگذارید تا با همکاری یکدیگر پاسخ مناسب را پیدا کنیم.

نگاهی به useNavigation hooks: React اولین بار در Morning Knowledge and Technology ظاهر شد. به نظر می رسد.

چگونه از “نظریه بازی” برای موفقیت استفاده کنیم؟

تجارت یک بازی پرمخاطره است و نحوه برخورد ما با آن در “زبان” ما برای توصیف آن منعکس شده است. زبان تجاری پر از اصطلاحات وام گرفته شده از ارتش و ورزش است. با این حال، برخلاف جنگ و ورزش، کسب و کار برنده و باخت نیست. شرکت ها می توانند بدون نیاز به شکست دیگران موفق شوند. یا اگر بازی اشتباهی انجام دهند، هر چقدر هم که خوب بازی کنند، قطعا بازنده خواهند بود. کلید موفقیت در کسب و کار این است که مطمئن شوید بازی درستی را انجام می دهید. اما چگونه بفهمیم این بازی مناسبی است؟ اگر روش بازی اشتباه است، چه کنیم؟ در این مقاله از تئوری بازی برای کمک به مدیران برای پاسخ به این سوالات استفاده کردیم:

تئوری بازی چیست؟

تئوری بازی ها یک زمینه نظری مطالعه در علوم اجتماعی است که از یک مدل ریاضی برای پیش بینی نتایج احتمالی یک سناریوی خاص استفاده می کند. این نظریه اغلب توسط افراد در علوم سیاسی، تجارت یا شرط بندی برای پیش بینی نتایج احتمالی استفاده می شود. تئوری بازی‌ها مجموعه‌ای از موقعیت‌های واقعی و استراتژیک را از طریق بازی‌های متوالی شبیه‌سازی می‌کند تا پیش‌بینی کند که افراد یا سازمان‌ها چگونه عمل خواهند کرد. در مواقع عدم قطعیت، نظریه بازی باید به عنوان یک ابزار استراتژیک در نظر گرفته شود، زیرا بینشی در مورد نحوه رفتار بازیکنان در موقعیت‌های مختلف و همچنین انواع دیگر اطلاعات ارزشمند برای تصمیم‌گیری فراهم می‌کند.

تئوری بازی ها شامل شاخه های زیادی است. از استراتژی های کمپین بازاریابی گرفته تا تصمیم گیری های کشتی، تاکتیک های پیشنهادی فصلی و سبک های رای گیری. در واقع، نظریه بازی چارچوبی فرضی با مفاهیم مادی و واقعی ارائه می‌کند. به عنوان مثال، شرکت های داروسازی دائماً با این موضوع مواجه هستند که آیا باید یک محصول را فوراً به بازار عرضه کنند و نسبت به شرکت های رقیب مزیت رقابتی کسب کنند یا دوره آزمایش دارو را افزایش دهند. از آنجایی که این تصمیم شامل متغیرهای متعددی است، نظریه بازی ها می تواند مبنایی برای تصمیم گیری منطقی فراهم کند.

فوتبال، بسکتبال، شطرنج و غیره. موقعیت‌های رقابتی هستند که در آن انتخاب‌هایی که به‌عنوان یک بازیکن انجام می‌دهید بر انتخاب‌هایی که حریف شما انجام خواهد داد تأثیر می‌گذارد. اگر اصطلاح «بازی» را به صورت آزادانه به کار ببریم، می‌توانیم کسب‌وکار را بازی‌ای در نظر بگیریم که در آن شما برای خرید مشتریان با دیگران رقابت می‌کنید. از آنجایی که تجارت یک زمینه بسیار رقابتی است، نظریه بازی به عنوان ابزاری برای تجزیه و تحلیل هزینه ها و منافع تصمیمات تجاری خاص بسیار ارزشمند است. آیا باید یک فروشگاه جدید در مرکز شهر بسازم؟ آیا باید روی یک محصول جدید سرمایه گذاری کنم؟ آیا باید قیمت ها را پایین بیاورم؟ اینها همه “حرکات” رقابتی در بازی تجاری هستند که بر تجارت شما و رقبای شما تأثیر می گذارند. تئوری بازی ها در واقع ارزش انتخاب های مختلف را برای شما و رقبایتان تخمین می زند.

عناصر اصلی نظریه بازی ها چیست؟

تئوری بازی ها دارای چهار عنصر اصلی است که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت:

1. نقص

هنگام استفاده از تئوری بازی، اغلب سناریوهایی وجود دارد که در آن هیچ تصمیم کاملی برای گرفتن وجود ندارد و هر تصمیم ممکن است هزینه های خود را داشته باشد. با این حال، افرادی که از این نظریه استفاده می کنند باید با استفاده از اطلاعاتی که در اختیار دارند تصمیم بگیرند. نمونه ای از این سناریو زمانی است که دو یا چند نفر اطلاعات محدودی در مورد یک موقعیت دارند و باید بر اساس دانسته های خود تصمیم بگیرند.

2. عقلانیت

معمولا افرادی که از نظریه بازی استفاده می کنند تصمیمات منطقی می گیرند. عقلانیت یک رفتار انسانی است که توانایی ما را در تصمیم گیری منسجم و آگاهانه نشان می دهد. هنگام استفاده از این نظریه، به طور کلی می توانید فرض کنید که همه طرف های درگیر اعمال خود را نه احساسی یا خودسرانه، بلکه عقلانی انتخاب می کنند.

3. تعامل

تعارض بین تصمیم گیرندگان منطقی در نظریه بازی ها از طریق تعامل و ارتباط حل می شود. انتخاب ها و واکنش های هر بازیکن بر نحوه عملکرد سایر بازیکنان تأثیر می گذارد. این عنصر تضمین می‌کند که تعداد محدودی از راه‌حل‌های ممکن برای یک مسئله اساسی، مشروط به قوانین تعامل وجود دارد.

4. علاقه شخصی

در تئوری بازی ها، تعارض بین تصمیم گیرندگان منطقی نیز به نفع شخصی متکی است. این بدان معنی است که بازیکنان سعی می کنند سود یا رضایت خود را بر اساس آنچه دارند و مزایایی که می توانند از طریق تعامل با دیگران بدست آورند یا از دست بدهند، به حداکثر برسانند. این عنصر به هر بازیکن اجازه می دهد تا آزادی انتخاب داشته باشد.

کاربردهای نظریه بازی ها چیست؟

ما برخی از کاربردهای رایج این نظریه را در زیر بررسی کرده ایم:

مدل سازی ریاضی: شما می توانید از این نظریه برای مدل سازی موقعیت های ریاضی استفاده کنید که در آن تصمیم گیرندگان بر اساس عدم قطعیت، نقص و عقلانیت رقابت می کنند. این به مدیران و کارآفرینان اجازه می دهد تا از دانشی که دارند برای پیش بینی نتایج احتمالی مشکلات استفاده کنند.

مدل سازی اقتصادی: این تئوری در شرایط اقتصادی نیز کاربرد دارد و فرصتی را برای پیش بینی رفتار بازار با رفتار مصرف کننده فراهم می کند. این مدل اساس بسیاری از دروس مقدماتی اقتصاد است.

عصب شناسی: علوم اعصاب مطالعه و کاربرد این نظریه را افزایش داده است. دانشمندان علوم اعصاب بررسی کرده اند که چگونه تکنیک های او می تواند شبکه های عصبی را در مغزهای زنده مدل کند.

انواع نظریه بازی ها چیست؟

نظریه بازی انواع مختلفی دارد که در زیر به سه نوع اصلی پرداخته ایم:

1. نظریه بازی مبتنی بر مدل

نظریه بازی مبتنی بر مدل معمولاً برای مطالعه تعارض و عقلانیت مبتنی بر نقص استفاده می شود. در این صورت می توانید با استفاده از ریاضیات و مشاهدات، مدلی از موقعیت ایجاد کنید. این مدل شواهدی را برای اینکه چرا برخی از پیامدهای تعارض رخ می دهد ارائه می دهد. از آنجایی که این نوع تضادها در زندگی واقعی بسیار رایج هستند، این نوع تحلیل به ابزار مهمی برای مقابله با شرایط اقتصادی مانند رفتار بازارهای رقابتی تبدیل شده است.

2. نظریه بازی مبتنی بر شبیه سازی

در این روش با استفاده از روش های شبیه سازی کامپیوتری یک نمایش ریاضی از یک موقعیت ایجاد می شود. در SGT (تئوری بازی های شبیه سازی) می توانید تضاد بین بازیکنان متعدد و نتایج بالقوه را شبیه سازی کنید. نمونه ای از این نوع تجزیه و تحلیل، بازی پوکر است که در آن نتایج احتمالی زیادی وجود دارد. SGT همچنین می تواند سناریوهای مختلف را مقایسه کند و به پیش بینی نحوه واکنش جامعه (مشتریان) به موقعیت های خاص کمک کند.

3. نظریه بازی مبتنی بر کاردینالیته

نظریه بازی مبتنی بر کاردینالیتی (CBGT) توسعه دیگری از نظریه بازی مبتنی بر مدل است که بر اساس تعداد بازیکنان و تعاملات بین حریفان تعریف شده است. نظریه پردازان بازی معمولاً زمانی از این نوع تحلیل استفاده می کنند که بازیکنان یا تعاملات کمی بین متغیرها وجود داشته باشد. نمونه ای از این نوع تحلیل، پیش بینی حل اختلافات سیاسی است.

نمونه های معروف نظریه بازی ها

برای درک بهتر نظریه بازی، به چند مثال معروف نگاه کردیم:

معضل زندانی

معضل زندانی وضعیتی است که در آن دو بازیکن که زندانی محسوب می شوند تصمیم می گیرند که آیا اطلاعات مربوط به یک جنایت را با یکدیگر به اشتراک بگذارند یا با پلیس. وقتی پلیس از مظنونان بازجویی می کند، یک یا هر دوی آنها را به جرمی متهم می کند که ممکن است زندانیان مرتکب شده باشند یا نکرده باشند. در یک سناریو، اگر فقط یک نفر به جرمی که مرتکب نشده اعتراف کند، افسران پلیس می توانند هر دوی آنها را متهم کرده و به آنها حبس های طولانی مدت بدهند. اگر هر دو زندانی اعتراف کنند، به دلیل همکاری آنها می توان مجازات آنها را کاهش داد.

مثالی از معضل یک زندانی در تجارت را می توان با مثال زیر توضیح داد: اگر یک کسب و کار قیمت خود را برای به دست آوردن مزیت رقابتی تغییر دهد، کسب و کار دیگر نیز مجبور به تغییر خواهد شد و عملاً حداکثر سود را برای هر دو شرکت کاهش می دهد. این نمونه ای از یک بازی “غیر تعاونی” در تجارت است. تئوری بازی می گوید که اگر قیمت را پایین بیاورید، احتمالاً همه ما ضرر می کنیم، بنابراین استراتژی بهینه این است که منافع شخصی خود را در لحظه کنار بگذارید تا در نهایت برای همه از جمله شما سود بیشتری داشته باشید.

بازی شکار گوزن

بازی شکار گوزن که به عنوان یک نظریه توسط ژان ژاک روسو آغاز شد، سناریویی است که در آن بازیکنانی که به عنوان شکارچی عمل می کنند، انتخاب های خود را بر اساس تصمیم گیری منطقی و تعامل انجام می دهند. این وضعیت شامل دو شکارچی می شود که می خواهند گوزن را در قلمرو مشترک شکار کنند. اگر فقط یک شکارچی یک گوزن را به دام بیاندازد، ممکن است برای رساندن آن به خانه به کمک نیاز داشته باشد. اما بهای دریافت این کمک به اشتراک گذاری شکار با شکارچیان دیگر خواهد بود. شکارچی باید همه احتمالات را در نظر بگیرد و تصمیم بگیرد.

بازی دیکتاتور

بازی دیکتاتور شامل دو بازیکن است که مقداری پول را تقسیم می کنند. بازیکن اول باید مقداری پول با بازیکن دوم تقسیم کند، اما بازیکن دوم نمی تواند بر تصمیم او تأثیر بگذارد. این وضعیت یک حالت عدم تقارن اطلاعاتی ایجاد می کند که به یک طرف اطلاعاتی می دهد که طرف دیگر آن را ندارد. اگر بازیکن دوم تقسیم پول پیشنهادی بازیکن اول را بپذیرد، هر دو باید مقداری از پول خود را نگه دارند. با این حال، اگر آنها پیشنهاد را رد کنند، هر دو طرف چیزی دریافت نمی کنند.

نقطه پایان

بسیاری از صاحب نظران این نظریه معتقدند که شرکت ها و مؤسساتی که دانشی از نظریه بازی ها ندارند و برنامه های استراتژیک خود را تهیه می کنند، بر اساس کمبود اطلاعات، تصمیمات اشتباه سطح بالایی می گیرند و به نتایجی دست می یابند که به راحتی قابل اصلاح نیست.

چگونه از “نظریه بازی” برای موفقیت استفاده کنیم؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.

وقتی نظارت کارمند نتیجه معکوس می دهد!

پس از دوران کرونا، زمانی که روش کار از راه دور توسط شرکت‌ها سفارش داده شد، بسیاری از شرکت‌ها شروع به ردیابی کارمندان از طریق مانیتورینگ دسکتاپ، نظارت تصویری و سایر ابزارهای دیجیتال کردند. این سیستم ها برای کاهش رفتار نادرست کارکنان طراحی شده اند، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که در برخی موارد، نظارت بر کارمندان می تواند به طور جدی نتیجه معکوس داشته باشد.

اخیراً نتایج تحقیقات نشان می دهد که کارکنان تحت نظارت به طور قابل توجهی بیشتر احتمال دارد که قوانین را زیر پا بگذارند. محققان همچنین دریافتند که این تأثیر به دلیل تغییر در احساس عاملیت و مسئولیت شخصی کارکنان است: یعنی مشاهده ناخودآگاه کارمندان باعث می‌شود که آنها نسبت به رفتار خود کمتر احساس مسئولیت کنند.

ابزارهای نظارت بر کارکنان

در آوریل 2020، تقاضای جهانی برای نرم افزار نظارت بر کارکنان بیش از دو برابر شد. جستجوهای آنلاین برای “نحوه نظارت بر کارمندانی که از خانه کار می کنند” 1705 درصد افزایش یافته است و فروش سیستم هایی که فعالیت های کارکنان را از طریق نظارت بر دسکتاپ، ردیابی ضربه زدن به کلید، نظارت تصویری، ردیابی موقعیت مکانی GPS و ابزارهای دیجیتال بیشتر ردیابی می کنند، افزایش یافته است. البته، برخی از این سیستم ها ادعا می کنند که از داده های کارکنان برای بهبود رفاه خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، مایکروسافت در حال توسعه سیستمی است که از ساعت‌های هوشمند برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به فشار خون و ضربان قلب کارکنان استفاده می‌کند و «نمرات اضطراب» شخصی‌سازی شده را برای اطلاع‌رسانی به توصیه‌های سلامتی ارائه می‌دهد.

اما اکثر ابزارهای نظارت بر کارمندان بر ردیابی عملکرد، افزایش بهره وری و جلوگیری از سوء استفاده و تنبلی تمرکز دارند. به عنوان مثال، یک شرکت بازاریابی شبکه های اجتماعی در فلوریدا نرم افزاری را بر روی رایانه کارمندان نصب کرد که هر 10 دقیقه از دسکتاپ آنها اسکرین شات می گرفت و زمان صرف شده برای فعالیت های مختلف را ثبت می کرد. سپس شرکت از این داده ها برای تعیین سطوح عملکرد و شناسایی متخلفان استفاده می کند. یا به طور مشابه، آمازون داده های گوشی های هوشمند را در درایورهای تحویل خود ردیابی می کند تا عملکرد آنها را نظارت کند و شیوه های رانندگی ناایمن را شناسایی کند.

قانون شکنی در هنگام نظارت بر کارمندان!

با گسترش سیستم های نظارت هوشمند، می توان انتظار داشت که این نوع سیستم ها در کاهش رفتارهای مضر در محیط کار موثر باشند. و در واقع، مطالعات نشان می دهد که در برخی زمینه ها، نظارت می تواند از رفتارهای خاصی مانند سرقت توسط کارگران رستوران جلوگیری کند. با این حال، تحقیقات اخیر دانشکده بازرگانی هاروارد نشان می دهد که در بسیاری از موارد، نظارت بر کارمندان می تواند به طور جدی نتیجه معکوس داشته باشد.

در این مطالعه بیش از 100 کارمند در ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفتند که برخی از آنها در محل کار و برخی از آنها مشاهده نشدند. پس از انجام این تحقیق، مشخص شد که کارکنان تحت نظارت به طور قابل توجهی بیشتر احتمال دارد که استراحت های غیرمجاز انجام دهند، دستورالعمل ها را نادیده بگیرند، به اموال محل کار آسیب بزنند، تجهیزات اداری را سرقت کنند و با سرعت عمدی آهسته کار کنند.

سپس محققان از 200 کارمند دیگر مستقر در ایالات متحده خواستند تا یک سری وظایف را در حالی که توسط یک ساعت هوشمند نظارت می‌شوند، انجام دهند. سپس به آنها فرصت تقلب داده شد. جالب اینجاست که افرادی که به آنها گفته شده بود که تماشا می شوند، بیشتر از کسانی که فکر نمی کردند آنها را تماشا می کردند، تقلب کردند.

چرا سیاست هویج و چوب کار نمی کند؟

اما چه چیزی باعث این اثر می شود؟ به طور کلی، افراد با ترکیبی از عوامل بیرونی (مانند تهدید به تنبیه یا وعده پاداش) و قطب‌نمای اخلاقی درونی‌شان انگیزه انجام کار درست را دارند. نظارت کارکنان معمولاً بر اولی تمرکز دارد: به عنوان مثال. موقعیت‌هایی که نظارت هدفمند نشان‌دهنده واکنش فوری به شکل خاصی از سوء رفتار است. برای مثال، کارگران خرده‌فروشی می‌دانند که اگر دوربین‌ها فیلمی از یک سرقت را ضبط کنند، بلافاصله اخراج خواهند شد. اما در بسیاری از محیط های کاری، کارفرمایان نمی توانند به سادگی از سیاست هویج و چوب استفاده کنند. مطالعات نشان می دهد که نظارت بر کارمندان به طور ناخودآگاه باعث می شود که آنها نسبت به رفتار خود کمتر احساس مسئولیت کنند و در نتیجه احتمال رفتار غیراخلاقی را افزایش می دهد.

اهمیت رفتار منصفانه با کارکنان

محققان همچنین دریافتند که افراد تحت نظارت بیشتر گزارش دادند که شخصی که آنها را نظارت می کند مسئول رفتار آنها است. با این حال، کارکنانی که تحت نظارت نبودند، بیشتر مسئولیت کار خود را بر عهده می گرفتند. واضح است که نظارت می تواند عوارض جانبی منفی زیادی داشته باشد. اما آیا می توان از نظارت کارکنان بدون واداشتن نیرو به قانون شکنی بهره برد؟ تحت نظر قرار گرفتن احتمالاً همیشه تأثیر منفی بر احساس عاملیت و مسئولیت اخلاقی افراد دارد، اما تحقیقات هاروارد مکانیسمی را شناسایی کرده است که می تواند این تأثیر را کاهش دهد: وقتی کارکنان احساس می کنند که با آنها منصفانه و عادلانه رفتار می شود، رفتار مخرب کمتری انجام می دهند. . محققان هاروارد دریافتند که رفتار منفی کارکنان را می توان با «تغییر رفتار محترمانه مدیر» و «افزایش پاداش ها» به میزان قابل توجهی کاهش داد.

بنابراین این برای کارفرمایان چه معنایی دارد؟ راه‌های بی‌شماری وجود دارد که مدیران و رهبران می‌توانند حس انصاف را در میان کارکنان خود ترویج کنند. برای شروع، رهبران به جای اجرای یکجانبه یک سیستم نظارت، باید با کارکنان در مورد اینکه چه زمانی نظارت مناسب است و چه زمانی می‌توان آن را ممنوع کرد، به اجماع برسند.

شفافیت با کارکنان؛ کلید بهره وری

داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول نظارت نیز می‌تواند به نفع کارمندان مورد استفاده قرار گیرد (به عنوان مثال، برای ارائه توصیه‌های مرتبط با سلامت یا فرصت‌های توسعه شغلی). مدیران و رهبران باید تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط آشکار و شفاف با کارکنان در مورد اینکه چه داده‌هایی جمع‌آوری می‌شوند و چگونه استفاده می‌کنند، به کار گیرند. در واقع، یک مطالعه نشان داد که حتی توضیح دامنه و هدف نظارت می تواند پذیرش کارکنان را افزایش دهد.

در صورت استفاده صحیح، نظارت کارکنان می تواند از حوادث جلوگیری کند، بهره وری را افزایش دهد و رفاه کلی را بهبود بخشد. اما تحقیقات هاروارد نشان می دهد که نظارت می تواند احساس عاملیت و مسئولیت شخصی کارکنان را کاهش دهد و به طور بالقوه رفتارهایی را که این سیستم ها برای جلوگیری از آن طراحی شده اند افزایش دهد. برای کاهش این خطر، مدیران باید اطمینان حاصل کنند که رفتار منصفانه و عادلانه با کارکنان دارند، حس مسئولیت پذیری را در خود پرورش می دهند و از نظارت به عنوان ابزاری برای توانمندسازی به جای تنبیه کارکنان استفاده می کنند.

وقتی نظارت کارمند نتیجه معکوس می دهد! اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.

شرکت کنندگان در آموزش دانش و فناوری صبحگاهی برای ورود به بازار کار ICT ارزیابی شدند

مربیان منتخب مجتمع علم و فناوری بامد در رقابتی برای ورود به بازار کار فناوری اطلاعات و ارتباطات به رقابت پرداختند.

 

 

من گزارش میدم روابط عمومی مجتمع علم و فناوری بامد روز دوشنبه 5 آذرماه، 13 نفر از فینالیست های بوت کمپ برنامه نویسی ++C به صورت گروهی دو نفره در مسابقه ای که در مجتمع بامد با همکاری شرکت ارتباط راستافن برگزار شد، به رقابت پرداختند.

 

 

هدف از برگزاری این مسابقه ارزیابی و آزمون سرعت عمل، قدرت تحلیل و حل مسئله در بین شرکت کنندگان است که نتیجه آن یکی از معیارهای تاثیرگذار در انتصاب آنها خواهد بود.

ملیحه سرکاری مسئول دوره های آموزشی رایگان بامد در این باره توضیح داد: حدود 70 داوطلب بوت کمپ C++ در مصاحبه عمومی و فنی شرکت کردند و از این تعداد 13 نفر به عنوان فرصت شغلی انتخاب و تایید شدند.

وی افزود: برای این افراد یک دوره پروژه محور پیشرفته سه ماهه (100 ساعت) با همکاری شرکت راستافن ارتباط برگزار می شود که بر اساس الزامات فنی این شرکت بوده و دانشجویان را به عنوان سرکار قرار می دهد. در سریع ترین زمان ممکن
وی گفت: پس از گذراندن نیمی از بوت کمپ فوق و ارزیابی عملکرد دانشجویان، این افراد می توانند پس از مصاحبه به صورت رسمی در شرکت ارتباط راستافن مشغول به کار شوند که در نتیجه هزینه های آموزشی آنها رایگان خواهد بود و به عبارتی می توانند به صورت رسمی در شرکت ارتباط راستافن مشغول به کار شوند. بورسیه تحصیلی دریافت خواهد کرد.

 

 

 

The post رتبه بندی بوت کمپرهای علم و فناوری بامد برای ورود به بازار کار ICT appeared first on علم و فناوری بامد. به نظر می رسد.

افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402

بسیاری از مردم به امید داشتن یک دوران بازنشستگی راحت و آرام، با جستجوی شغل در شرکت هایی که بالاترین دستمزد را برای آنها دارند، به دنبال کار می گردند. یکی از مهمترین دلایل آنها ایجاد بودجه برای یک زندگی مجلل در دوران بازنشستگی است، زیرا ممکن است حقوق بازنشستگی هزینه های زندگی آنها را پوشش ندهد.

بحث حقوق و دستمزد یکی از بحث های داغ همه ساله در ماه های پایانی سال است و صحبت از مستمری بگیران و در این میان حقوق آنها زیاد است. بازنشستگان در این سال ها به دلیل میزان مخارج و همچنین میزان دستمزد ناچیزشان در کانون توجه قرار گرفته اند و بحث دستمزد آنها با حوزه های زیادی مواجه بوده است.

امسال بسیاری به دنبال این هستند که بازنشستگان و مستمری بگیران کشور چه حقوقی دریافت خواهند کرد. با توجه به اینکه حقوق بازنشستگان در پایان سال و همچنین حقوق کارمندان اعلام می شود، منتظر هستیم تا ببینیم امسال چه رقمی برای بازنشستگان در مجلس تصویب می شود.

حقوق بازنشستگی 1402

بر اساس اخبار منتشر شده در کرفس ایران، دولت لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کرده است تا پس از بررسی ها رقم نهایی حقوق و دستمزد مشخص شود. لایحه بودجه سال 1402 در دی ماه و با تاخیر دولت به مجلس ارائه شد و در این لایحه بودجه 5261 هزار میلیاردی با 40 درصد افزایش نسبت به سال گذشته برای بازنشستگان و البته حدوداً در نظر گرفته شده است. افزایش سن “بازنشستگی” در این لایحه مورد بحث قرار گرفت.

بر اساس تبصره 12 ماده 1 لایحه بودجه 1402، حقوق بازنشستگان، کارکنان خدماتی و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری ​​و سایر صندوق های بازنشستگی مرتبط با دستگاه های اجرایی تا سقف متوسط. 20 درصد افزایش مشخص می شود پس از اجرای این افزایش، حقوق مستمری بگیران، بدهکاران و مشترکان صندوق های بازنشستگی فوق به نسبت سنوات خدمت مشمول خواهد بود. نه کمتر از 63 میلیون ریال (6 میلیون و 300 هزار تومان)..

 • این ارقام در لایحه بودجه درج شده و هنوز به تصویب مجلس نرسیده است.

افزایش حقوق کودک و مزایای خانواده

یکی از مولفه های مهم در لیست حقوق بازنشستگان افزایش حقوق، کمک هزینه عائله مندی و سایر کمک های آنان است. در لایحه بودجه سال جاری، بخشی برای این جزء در نظر گرفته شده است.

در بند 3 تبصره 12 (حقوق و دستمزد) تنها عضو لایحه بودجه 1402 مربوط به قانون حمایت از خانواده و جوانان آمده است:

«امتیاز کمک عائله مندی و حقوق اولاد موضوع بند (4) بند (68) قانون مدیریت خدمات کشوری برای مستمری بگیران و مستمری بگیران به ترتیب 2280 و 1050 است و معادل امتیاز مذکور برای کارکنان زیر مجموعه تعیین می شود. قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت».

افزایش سن بازنشستگی در سال 1402

از جمله مهمترین تغییراتی که در لایحه ای که دولت به مجلس آورد افزایش سن بازنشستگی است. بر اساس لایحه بودجه 1402 دولت و بر اساس بند د تبصره 20 (نظام اداری و سرمایه انسانی دولت) ماده واحده لایحه بودجه 1402:

مشمول سنوات خدمت بازنشستگی کلیه کارکنان زن و مرد با حداقل مدرک لیسانس معتبر مشاغل تخصصی در کلیه صندوق های بازنشستگی اعم از لشکری ​​و کشوری که در سال 1402 بازنشسته می شوند در صورت اعلام نیاز از سوی سازمان و رضایت کارمند، بدون رعایت شرط سنی برای 2 سال افزایش می یابد.

نظر شما در مورد دستمزد مستمری بگیران در سال 1402 چیست؟

مستمری بگیران یکی از اقشار اجتماعی هستند که به دلیل خانواده بودن و همچنین شلوغی بودن، درآمد کمی دارند و در مواردی مجبور به بازگشت به کار می شوند تا بتوانند از پس مخارج زندگی خود برآیند. همچنین تورم سالانه خانوارهای کشور در دی ماه 1401 به 46.3 درصد رسید و با توجه به همه این شرایط آیا این میزان افزایش دستمزد برای آنها مناسب است و پاسخگوی هزینه های آنها خواهد بود؟

مایلیم نظرات خود را در مورد Pension 1402 با ما در میان بگذارید.

مطلب افزایش حقوق مستمری بگیران در سال 1402 اولین بار در وبلاگ ایران تلنت منتشر شد. به نظر می رسد.

بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

اگر از جمله افرادی هستید که به برنامه نویسی علاقه زیادی دارید و به عنوان مبتدی در این زمینه شناخته می شوید، می توانید از صرف هزینه و سرمایه خود در دوره های گران قیمت اجتناب کنید و راه هایی را انتخاب کنید که ابتدا ارزان باشند و سپس با دنیای برنامه نویسی آشنا شوید. راه اصلی! در دنیای امروز، یوتیوب به محبوب ترین پلتفرم برای یادگیری و آموزش تبدیل شده است. برخی از کارشناسان با تجربه در این پلتفرم دانش خود را در مورد موضوعات مختلف از جمله برنامه نویسی، کدنویسی و موارد دیگر به اشتراک می گذارند.

پس از تحقیق و تست کانال های مختلف یوتیوب، بهترین کانال های آموزش برنامه نویسی را در این مقاله فهرست کرده ایم. این مقاله درباره 8 بهترین کانال یوتیوب است که به شما کمک می کند برنامه نویسی خود را از امروز به صورت رایگان شروع کنید.

5 کانال انتخابی برتر!

از آنجایی که بسیاری از مردم وقت ندارند همه این ۸ مورد را بررسی کنند، تصمیم گرفتیم ۵ کانال برتر را در یک جدول فهرست کنیم. بنابراین، در این بخش، پنج کانال برتر یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی و چرایی انتخاب آنها را فهرست کرده ایم.

خیر کانال یوتیوب دلیل انتخاب
1 نینجا خالص بهترین و کامل ترین کانال یوتیوب برای برنامه نویسان
2 CS Dojo بهترین کانال برای مبتدیان
3 زندگی لیوبا بهترین کانال برای برنامه نویسان جویای کار
4 دانشگاهیان بهترین کانال برای دریافت دانش منحصر به فرد برنامه نویسی
5 درک باناس بهترین کانال برای یادگیری برنامه نویسی خلاق

8 کانال برتر یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی

برای کسانی که می خواهند بهترین کانال های یوتیوب برای برنامه نویسی در سال 2022 را بشناسند، در اینجا لیستی از آن کانال ها و توضیحات آنها آورده شده است.

1. CS Dojo

CS Dojo یک کانال YouTube است که توسط YK Sugi راه اندازی و کارگردانی شده است. قبل از راه اندازی این کانال یوتیوب، YK Sugi یک توسعه دهنده نرم افزار در گوگل بود و اکنون او یک یوتیوبر محبوب است که تجربه و دانش خود را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارد. کانال او 1.85 میلیون دنبال کننده دارد که روزانه از ویدیوهای او برای قوی تر شدن در برنامه نویسی استفاده می کنند.

YK Sugi در حال حاضر در مجموع 9 آموزش در کانال یوتیوب خود دارد و ویدیوهای این آموزش ها چندین موضوع مانند نحوه یادگیری کدنویسی، آموزش برنامه نویسی پویا و بسیاری از موضوعات فنی دیگر را پوشش می دهد.

در زیر برخی از موضوعات محبوب در کانال یوتیوب YK Sugi آورده شده است:

 • برنامه نویسی پویا چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟
 • آموزش پایتون برای مبتدیان
 • 5 زبان برنامه نویسی برتر برای یادگیری و استخدام در گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و غیره
 • چگونه کدنویسی را یاد گرفتم و در گوگل مشغول به کار شدم

مثال‌های بالا فقط چند ویدیو هستند که برای مبتدیان مفید هستند. کانال CS Dojo همچنین ویدیوهای زیادی دارد که به شما فرصت های شغلی بهتر و مهارت های برنامه نویسی مورد نیاز را آموزش می دهد و با کمک آنها می توانید برای فرصت های شغلی برنامه نویسی آماده شوید.

2. یک دانشگاهیان

Academind یکی از موفق ترین و برترین کانال های برنامه نویسی یوتیوب است که توسط Maximilian Schwartzmuller و Manuel Lorenz ایجاد شده است. مکس و مانوئل که این کانال را در سال 2015 تاسیس کردند، از طریق دوره های خود در این کانال، هر آنچه که مربوط به توسعه وب است را آموزش می دهند.

چه بخواهید انواع زبان های برنامه نویسی آینده را یاد بگیرید یا NodeJS، JavaScript یا زبان فنی دیگری را یاد بگیرید، Academind شما را پوشش می دهد. این کانال یک گزینه عالی برای مبتدیان و برنامه نویسان حرفه ای است که می خواهند چیزهای جدید یاد بگیرند یا مهارت های قدیمی را تقویت کنند.

برخی از دوره های محبوب در Academind به شرح زیر است:

 • ویژگی های شبکه و عوارض جانبی چیست؟
 • آموزش پایه Git برای مبتدیان
 • Deno چیست و آیا می توان آن را جایگزینی برای js دانست؟

مکس و مانوئل در کانال خود ویدیوهایی در مورد تمام موضوعات برنامه نویسی از آموزش های کوتاه تا دوره های کامل دارند و آموزش آنها ساده اما بسیار مفید است. علاوه بر این، آنها همچنین در مورد آخرین روندها در صنعت برنامه نویسی مانند مهارت ها، نرم افزارها و غیره صحبت می کنند.

3. درک باناس

اگرچه درک باناس همیشه آماده بحث در مورد هر موضوعی در کانال یوتیوب خود است، حوزه تخصص او برنامه نویسی، موبایل و توسعه وب است. درک باناس رویکردی خلاقانه و جذاب برای آموزش یا راهنمایی افراد در برنامه نویسی دارد.

درک باناس با 1.19 میلیون مشترک، یکی از محبوب ترین کانال های برنامه نویسی در یوتیوب است. افرادی که این مرد را در یوتیوب دنبال می‌کنند ویدیوهای او را می‌پسندند، زیرا او رویکرد آموزشی نسبتاً غیرمتعارف و سرگرم‌کننده‌ای دارد که یادگیری را برای افراد سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.

برخی از ویدیوهای ایجاد شده توسط درک باناس برای توسعه دهندگان عبارتند از:

 • برنامه نویسی C++
 • برنامه نویسی پایتون
 • ریاضیات یادگیری ماشینی
 • بازی های ویدیویی چگونه ساخته می شوند

درک باناس همچنین ویدیوهای فوق العاده ای در مورد یادگیری اصول برنامه نویسی برای افراد تازه کار برنامه نویسی دارد. او همچنین برای درک بهتر مباحث در برنامه نویسی به موضوعات مختلفی مانند جبر، مثلثات، دیفرانسیل و انتگرال و غیره پرداخته است.

4. LevelUpTuts

LevelUpTuts مخفف Level Up Tutorials است و توسط Ben Schaaf و Scott Tulinsky شروع شد. در این کانال، بن و اسکات آموزش هایی را در مورد جنبه های مختلف برنامه نویسی و توسعه وب ارائه می دهند.

این کانال دارای چندین دوره برنامه نویسی برای مبتدیان و پیشرفته و ویدیوهای کوتاه و مفید می باشد. این کانال یوتیوب دارای بیش از 1000 ویدیو رایگان در موضوعات مختلف از جمله توسعه وب و آموزش نرم افزارهای مختلف می باشد.

برخی از دوره های مفید در LevelUpTuts عبارتند از:

 • چگونه می توانم یک ویدیوی 4k بدون افترافکت بسازم؟
 • Meteor 1.4 + React برای همه
 • React چیست؟
 • وب پک چیست؟

5. freeCodeCamp

freeCodeCamp اساسا یک سازمان غیرانتفاعی است که آموزش رایگان در مورد موضوعات کدنویسی ارائه می دهد. این سازمان همچنین یک کانال یوتیوب دارد که در آن ویدئوهایی را در مورد زبان های برنامه نویسی و کدنویسی پست می کند.

freeCodeCamp در مجموع 6.01 میلیون دنبال کننده در کانال یوتیوب خود دارد که آن را به یکی از بهترین کانال ها برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب تبدیل می کند. این کانال دارای دوره های بسیاری برای مبتدیان و حرفه ای های فناوری است.

علاوه بر این، کانال freeCodeCamp دارای آموزش های رایگان برای افرادی است که می خواهند حقوق و درآمد برنامه نویسان را افزایش دهند یا دوست دارند برنامه نویسی را صرفاً برای سرگرمی یاد بگیرند.

برخی از دوره های محبوب در این کانال یوتیوب عبارتند از:

 • آموزش پایتون – دوره کامل برای مبتدیان
 • راهنمای پیشرفته برای ساختارهای داده
 • API برای مبتدیان
 • دوره آموزشی جاوا اسکریپت را برای مبتدیان کامل کنید

6. زندگی لیوبا

Life of Luba توسط Luba Yudasin، یوتیوبر معروف و مهندس نرم افزار سابق تاسیس شد. او همچنین به عنوان مدیر محصول و HQ در Airbnb و Yelp کار کرده است. اما اکنون لیوبا کانال یوتیوب خود را دارد و آموزش های مفیدی را برای کاربران ارائه می دهد.

یکی از زمینه هایی که لیوبا برای آن ویدئو در کانال خود منتشر می کند، حوزه فناوری است. این ویدیوها بر اساس تجربه و دانش او در این زمینه است. برخی از این دوره ها می توانند شما را برای فرصت های شغلی در این زمینه آماده کنند.

دوره های مفید در کانال Life of Luba عبارتند از:

 • چگونه کدنویسی را یاد بگیریم؟ پنج مرحله سریع و آسان
 • شروع به کدنویسی کنید: این کدها را یاد بگیرید
 • 4 زبان برنامه نویسی برتر برای یادگیری
 • چگونه بین علم داده و علوم کامپیوتر یکی را انتخاب کنم؟

7. نینجا شبکه

نت نینجا یکی از بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی در سال 2022 است. این کانال شامل ویدیوهایی برای برنامه نویسان مبتدی، متوسط ​​و حرفه ای می باشد. علاوه بر این، چندین لیست پخش با توجه به نیاز کاربران طراحی شده است.

این لیست پخش به موضوعات مختلف برنامه نویسی تقسیم شده است تا کاربر بتواند راحت تر با مفهوم برنامه نویسی آشنا شود. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید Node.js را انتخاب کنید، می‌توانید از فهرست پخش دوره Node.js دیدن کنید که در آن همه ویدیوهای مرتبط با Node.js، از موضوعات پایه تا پیشرفته را خواهید یافت.

برخی از موضوعات مهم در Net Ninja عبارتند از:

 • آموزش مدرن جاوا اسکریپت
 • آموزش فلاتر برای مبتدیان
 • آموزش دوره خرابی HTML و CSS
 • آموزش تایپ

8. خانه درختی

اگر کاملا مبتدی هستید و هیچ آشنایی با زبان های برنامه نویسی ندارید کانال Treehouse بهترین مکان برای شماست. Treehouse یک پلتفرم آموزش آنلاین است که دوره های کدنویسی دارد و برای دسترسی به آن باید یک اشتراک بپردازید. اما در کانال یوتیوب این پلتفرم می توانید به صورت رایگان به اصول اولیه کدنویسی دسترسی داشته باشید.

Treehouse در مجموع 357000 دنبال کننده در کانال یوتیوب خود دارد. در کنار آموزش های کد نویسی، می توانید در این کانال مطالب مفید زیادی در رابطه با طراحی وب، جاوا اسکریپت، پی اچ پی، پایتون و … بیابید.

برخی از ویدیوهای محبوب در کانال Treehouse عبارتند از:

 • یادگیری جاوا اسکریپت – دوره کامل برای مبتدیان
 • چگونه کدنویسی را یاد بگیریم؟
 • آموزش Git برای مبتدیان
 • آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید به صورت مبتدی
 • هر آنچه که باید در مورد یک توسعه دهنده جلویی بدانید
 • ایجاد رابط کاربری برای برنامه چت

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد ۸ کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی صحبت کردیم. همه کانال ها فرصت های خوبی برای شروع حرفه برنامه نویسی هستند. اما باز هم اگر در انتخاب آن مشکل دارید، می توانید از تمام این کانال ها استفاده کنید و از هر کدام امتیاز مهمی بگیرید.

با تماشای ویدیوهای این کانال ها می توانید تصمیم بگیرید که کدام کانال آموزشی برای شما بهترین گزینه است. امیدواریم این مقاله به شما در یافتن بهترین کانال یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی کمک کرده باشد.

آیا کانال یوتیوب دیگری برای یادگیری برنامه نویسی می شناسید؟ نام او را در قسمت نظرات با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

مقاله بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری برنامه نویسی اولین بار در بلاگ ایران تلنت منتشر شد. به نظر می رسد.

استارت آپ چیست؟

همانطور که فناوری های جدید انقلابی در طرز تفکر و کار ما ایجاد کرده اند، کارآفرینی را نیز متحول کرده و مدل های جدیدی از کار و شرکت را ایجاد کرده اند که یکی از آنها «استارت آپ» است. حتما تا به حال این نام را شنیده اید و در این سال ها بیشتر درباره استارت آپ ها شنیده اید. اما معنای واقعی استارت آپ چیست و کدام شرکت ها را می توان استارت آپ نامید؟

استارت آپ چیست؟

اصطلاح استارت آپ به شرکتی اطلاق می شود که در مراحل اولیه فعالیت خود قرار دارد. شرکت های نوپا توسط یک یا چند کارآفرین تاسیس می شوند که هدفشان ارائه محصول یا خدماتی است که معتقدند تقاضا برای آن وجود دارد. این شرکت ها معمولاً با هزینه های بالا و درآمد محدود شروع به کار می کنند، بنابراین سرمایه را از منابع مختلفی مانند سرمایه گذاران خطرپذیر جستجو می کنند.

درک معنا و مفهوم استارتاپ

استارت‌آپ‌ها شرکت‌هایی هستند که بر یک محصول یا خدمات متمرکز هستند و هدف بنیان‌گذاران آن‌ها ارائه آن خدمات و محصولات به بازار است. این شرکت ها معمولاً مدل کسب و کار توسعه یافته ای ندارند و مهمتر از آن فاقد سرمایه کافی برای پیشرفت و حرکت رو به جلو هستند. بیشتر این شرکت ها در ابتدا توسط بنیانگذارانشان تامین مالی می شوند.

از آنجایی که سوال مالی یکی از مهم ترین سوالات برای بقای هر کسب و کاری است، به همین دلیل است که بنیانگذاران این استارت آپ ها برای افزایش بودجه به سراغ دیگران از جمله خانواده، دوستان و سرمایه گذاران خطرپذیر می روند. یکی از بزرگترین جوامع سرمایه گذاری خطرپذیر، سیلیکون ولی است و البته، یکی از مهم ترین مکان ها در جهان برای راه اندازی و راه اندازی استارت آپ ها است.

شرکت های نوپا می توانند از سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه طرح های تجاری خود استفاده کنند. همچنین برای تعیین میزان تقاضا به سراغ تحقیقات بازار می روند. در هنگام تهیه طرح کسب و کار، آنها همچنین ماموریت، چشم انداز و اهداف شرکت و همچنین استراتژی های مدیریت و بازاریابی را مشخص می کنند.

نکته: چند سال اول برای استارت‌آپ‌ها حیاتی است و این سال‌ها زمانی است که کارآفرینان باید از آن برای تمرکز بر افزایش سرمایه و توسعه یک مدل کسب‌وکار استفاده کنند.

ملاحظات خاص برای استارت آپ ها

ملاحظات خاصی وجود دارد که کارآفرینان باید هنگام راه اندازی استارتاپ خود و در زمان شروع کسب و کار خود به آن توجه کنند. در زیر تعدادی از مهمترین آنها را فهرست کرده ایم:

محل راه اندازی

موقعیت مکانی می تواند باعث موفقیت یا شکست هر کسب و کاری شود. به همین دلیل، موقعیت مکانی اغلب یکی از مهم ترین ملاحظات هنگام راه اندازی یک کسب و کار استارت آپی در نظر گرفته می شود. استارت‌آپ‌ها باید تصمیم بگیرند که آیا کسب‌وکارشان به صورت آنلاین ادامه می‌دهد یا در یک ساختمان اداری یا دفتر خانگی یا در یک فروشگاه به فعالیت خود ادامه می‌دهد. مکان و موقعیت جغرافیایی استارت آپ ها به محصول یا خدمات ارائه شده بستگی دارد.

به عنوان مثال، یک استارت‌آپ فناوری که سخت‌افزار واقعیت مجازی را می‌فروشد، ممکن است به یک فروشگاه فیزیکی نیاز داشته باشد تا محصول خود را به مشتریان نشان دهد و آن را دست اول امتحان کند.

ساختار قانونی استارتاپ

استارت آپ ها باید در نظر داشته باشند که کدام ساختار قانونی برای سازمانشان بهترین است. در زمان ثبت شرکت، گزینه شرکت با مسئولیت محدود ممکن است بهترین گزینه برای ساختار قانونی استارت آپ ها باشد. به این ترتیب می توان مسئولیت شخصی را کاهش داد. اگر استارت آپ با مدیریت چند نفر راه اندازی شود، باید از نظر مشارکتی ساختار قانونی دائمی داشته باشد.

منابع مالی برای راه اندازی

شرکت های نوپا اغلب برای افزایش سرمایه به خانواده و دوستان یا سرمایه گذاران خطرپذیر مراجعه می کنند. سرمایه گذاران خطرپذیر گروهی از سرمایه گذاران، افراد یا شرکت هایی هستند که در تامین مالی استارت آپ ها تخصص دارند. جمع آوری کمک های مالی به روشی رایج برای راه اندازی استارت آپ ها و کمک به کارآفرینان برای پیشرفت تبدیل شده است.

علاوه بر این، وام های بانکی نیز فرصت های زیادی برای راه اندازی یک شرکت است. این گزینه بیشترین ریسک را دارد، به خصوص اگر شرکت شکست بخورد. افراد دیگری نیز با کمک وام های بانکی کسب و کار خود را راه اندازی می کنند.

مزایا و معایب استارت آپ ها

کار در استارت آپ ها مزایای مختلفی دارد. مسئولیت پذیری و فرصت های بیشتر برای یادگیری، دو مورد از مهم ترین مزایای کار در یک استارتاپ است. از آنجایی که استارت‌آپ‌ها نسبت به شرکت‌های بزرگ کارمندان کمتری دارند، کارمندان این فرصت را دارند که در نقش‌های مختلف کار کنند و در نتیجه مسئولیت‌پذیری بیشتر و همچنین فضای یادگیری گسترده‌تری برای آنها ایجاد می‌شود.

استارت‌آپ‌ها طبیعت آرام‌تری دارند و با ساعات کاری انعطاف‌پذیر، محیط کار را مشارکتی‌تر و تعاملی‌تر می‌کنند. بسیاری از استارت‌آپ‌ها مزایای بیشتری در محل کار از جمله مهدکودک، وعده‌های غذایی رایگان و روزهای کاری کوتاه‌تر ارائه می‌کنند.

علاوه بر این، کار در استارت‌آپ‌ها نیز پاداش بیشتری دارد، زیرا کارمندان می‌توانند نوآور باشند و مدیران از کارکنان با استعداد استقبال می‌کنند تا بتوانند با ایده‌های خود شرکت را به موفقیت برسانند.

یکی از معایب اصلی استارت آپ ها افزایش ریسک است. احتمال موفقیت کسب و کار و طول عمر راه اندازی از مهم ترین ریسک ها هستند. کسب و کارهای جدید باید قبل از شروع به کسب سود، خود را تثبیت کرده و سرمایه خود را افزایش دهند. یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک استارتاپ، راضی نگه داشتن سرمایه گذاران است. همیشه خطر تعطیلی یا نداشتن سرمایه کافی برای ادامه کار در استارتاپ ها وجود دارد.

یکی دیگر از معایب استارتاپ ها ساعات کاری طولانی آنهاست. در استارت‌آپ‌ها، همه به سمت یک هدف کار می‌کنند، یعنی موفقیت استارت‌آپ را ببینند. این می تواند منجر به افزایش استرس و گاهی اوقات مشکلات غیرقابل جبران شود. رقابت نیز همیشه در میان استارت آپ ها وجود دارد زیرا تنها چند استارتاپ روی یک ایده خاص کار می کنند.

مزایای معایب
فرصت های یادگیری بیشتر خطر شکست
انواع مسئولیت ها نیاز به افزایش سرمایه
انعطاف پذیری استرس بالا
مزایای محل کار محیط کسب و کار رقابتی
نوآوری را تشویق کنید خطر شکست
ساعات های کاری قابل انعطاف

نمونه هایی از استارت آپ ها

برخی از نوآورانه‌ترین محصولات و خدماتی که امروزه استفاده می‌کنید احتمالاً نتیجه یک استارت‌آپ است که جهانی شده است. در زیر به چند نمونه از استارت آپ های نوآور و اینکه چگونه توانسته اند به میلیون ها مشتری دست یابند و تاثیر مثبتی بر جهان بگذارند، اشاره خواهیم کرد.

فیس بوک

فیس بوک به عنوان یک استارت آپ کوچک شروع به کار کرد و قرار بود یک شبکه اجتماعی برای دانش آموزان باشد. با گذشت زمان، این شبکه اجتماعی به رشد خود ادامه داد، پلتفرم خود را توسعه داد و اکنون توسط میلیاردها نفر در سراسر جهان برای حفظ ارتباط با عزیزان خود استفاده می شود.

Mailchimp

Mailchimp به عنوان یک استارتاپ کوچک شروع به کار کرد، اما رشد کرده و به یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات ایمیل در جهان تبدیل شده است. کسب‌وکارهای کوچک در سراسر جهان به ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل قابل اعتمادی نیاز دارند که قابلیت‌های بالایی داشته باشند و بتوانند اطمینان حاصل کنند که ایمیل‌ها بدون ارسال هرزنامه به مشتریان می‌رسند. Mailchimp موفق شده است پلتفرمی ایجاد کند که استفاده از آن آسان و همچنین لذت بخش باشد.

Airbnb

صنعت سفر و میزبانی از گردشگران توسط Airbnb کاملا متحول شده است. اکنون مسافران می توانند به جای اقامت در هتل و رزرو هتل، خانه شخصی اجاره کنند و از مزایای اقامت در محیطی دنج و خانگی بهره مند شوند. Airbnb اکنون در سراسر جهان رشد کرده است و مسافران از آن به عنوان مکانی برای اقامت و میزبانی به عنوان منبع درآمد استفاده می کنند.

چگونه یک استارت آپ راه اندازی کنیم؟

وقتی ایده ای دارید و می خواهید کسب و کار خود را راه اندازی کنید، بدانید که برای تحقق رویاهایتان هیچ وقت دیر نیست. در این بخش مراحل ایجاد یک استارت آپ را به شما آموزش می دهیم.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مهارت های کارآفرینی خود را ارزیابی کنید. چه تجربه ای در راه اندازی کسب و کار دارید و در چه صنایع یا زمینه هایی تخصص دارید؟ اگر لازم است از دیگران در مورد ایده خود بپرسید و نظر آنها را جویا شوید، این کار را انجام دهید زیرا ایده خوبی به شما می دهد. به طور کلی، کارآفرینان موفق، با انگیزه، پرانرژی، مستقل، سازماندهی شده، ذهن باز و مشتاق شروع یک کسب و کار و تحقق ایده های خود هستند.

اگر مصمم به راه‌اندازی یک کسب‌وکار هستید و می‌دانید که تمام شرایط لازم برای راه‌اندازی آن را دارید، زمان آن رسیده است که با کمک تحقیقات بازار و دریافت بازخورد، ایده استارت‌آپی خود را زنده کنید. به این فکر کنید که برای ایجاد محصول یا خدمات خود و توزیع محصولات خود به مشتریان چه کاری باید انجام دهید.

پس از تکمیل نقشه راه، تیم سازی را شروع کنید. تشکیل تیم اولیه ممکن است شامل افرادی از سمت کسب و کار، شخصی برای مدیریت امور مالی، یک وکیل برای کمک به درک الزامات قانونی و مشاوران یا مربیان برای حمایت از فعالیت های تجاری باشد.

یکی دیگر از بخش های مهم راه اندازی یک کسب و کار استارت آپی، ثبت رسمی شرکت است. ثبت شرکت شامل ثبت برند، انتخاب ساختار قانونی مناسب (به عنوان مثال شرکت با مسئولیت محدود و غیره)، تصمیم گیری در مورد مکان، اخذ مجوز و غیره است.

هنگامی که همه این عناصر در جای خود قرار گرفتند، زمان آن رسیده است که به دنبال منابع مالی و سرمایه گذاران خارجی باشید. کسب و کار خود را به سرمایه گذاران معرفی کنید و اگر آنها موافقت کنند که پول خود را در شرکت شما سرمایه گذاری کنند، تزریق سرمایه بلافاصله شرکت شما را رشد خواهد داد.

چه چیزی یک استارتاپ را موفق می کند؟

راه های زیادی برای ایجاد یک استارت آپ موفق وجود دارد، اما دلایل اصلی موفقیت استارتاپ ها عبارتند از: محصول یا خدمات قابل استفاده و منحصر به فرد، حمایت مالی کافی و تعهد بی امان به موفقیت کسب و کار. همچنین، کارآفرینان باید داستان های کارآفرینان موفق را بخوانند تا بتوانند در سفر خود از آنها الهام بگیرند.

آخرین کلمه

راه اندازی یک کسب و کار می تواند یک تلاش پرخطر اما با ارزش باشد. داشتن یک ایده عالی و تلاش برای عرضه آن به بازار با چالش هایی مانند افزایش سرمایه، جذب کارمند، بازاریابی، فرآیند قانونی و مدیریت مالی همراه است. البته به خاطر داشته باشید که استارت آپ ها همیشه جزو شرکت هایی هستند که کارکنان آن رضایت شغلی بالایی دارند و کارآفرینان می توانند میراثی به یاد ماندنی از خود به جای بگذارند.

تایپ استارتاپی چیست؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.

ChatGPT: هوش مصنوعی سیستم آموزشی را به چالش می کشد

ChatGPT یک چت بات هوش مصنوعی است که برای گفتگو با ما آموزش دیده است. این متن که بر روی حجم زیادی از متن آموزش داده شده است، اخیراً ویروسی شده است زیرا یک ابزار برجسته است که می تواند برای انجام هر گونه اقدام مرتبط با زبان: می‌تواند به سؤالات خاص خیلی سریع‌تر از زمانی پاسخ دهد که ما خودمان آن را در گوگل جستجو کنیم و حس خاصی از زمینه را نشان دهیم که به آن اجازه می‌دهد گفتگو را در مورد موضوع نگه دارد، اما می‌تواند کارهای دیگری مانند گفتن یک جوک، بله ایجاد یک داستان یا یک آهنگ را نیز انجام دهد. ، خطوط کد بنویسید، متن ها را ترجمه کنید یا مقاله بنویسید، با توجه به طولی که می خواهیم. در واقع، از زمان شروع آن، پروژه های بسیار بیشتری ایجاد شده اند که از همان نوع فناوری استفاده می کنند و برای انجام وظایف خاص، از تولید محتوا گرفته تا فرمول های اکسل، خدمت می کنند.

بنابراین، همانطور که ممکن است نتیجه بگیرید، ابزاری است که بسیاری از کارها را تسهیل می کند و این را می توان از منظرهای مختلف دید و قضاوت کرد. در مورد بخش آموزش، یکی از ترس‌های اصلی پیرامون این ابزار، نوع استفاده دانش‌آموزان از آن است و با توجه به دشواری معلمان در تشخیص اینکه تکلیف توسط دانش‌آموز نوشته شده است یا توسط یک سیستم هوش مصنوعی مانند ChatGPT. ، دو هفته پیش خواندیم که نیویورک اداره آموزش و پرورش شهر استفاده از ChatGPT را در مدارس دولتی ممنوع کرد و هفته گذشته دانشگاه های استرالیا نیز اعلام کرده اند که در حال بررسی اقدامات جدید برای جلوگیری از سرقت ادبی هستند و سوء استفاده دانش آموزان از هوش مصنوعی. مثل همیشه، نظرات بسیار متفاوت است و بخشی از آموزش و پرورش وجود دارد که از این ممنوعیت دفاع نمی کند، بلکه نیاز به تطبیق با وجود این ابزارها و استفاده از آنها برای کار با دانش آموزان است. از این نظر، معلمانی نیز وجود دارند که از طریق رسانه های اجتماعی توضیح می دهند که چگونه ChatGPT را در کلاس های خود ادغام می کنند.

آموزش استفاده مسئولانه از فناوری

ظهور فناوری های جدید همیشه چالش هایی ایجاد کرده است چه در زمینه آموزشی و چه در بسیاری از بخش های حرفه ای و یا حتی در سطح شخصی زیرا همه باید نحوه استفاده صحیح از آنها را بیاموزند. در مورد آموزش، استفاده گسترده از اینترنت توسط اکثریت مردم، دسترسی آسان به حجم زیادی از اطلاعات ارائه شده توسط موتورهای جستجو مانند گوگل، یا استفاده از صفحاتی که حاوی مجموعه ای از اطلاعات برای جستجوهای خاص هستند، مانند به عنوان ویکی‌پدیا، خطر محسوب می‌شوند، زیرا ابزار بسیار مفیدی هستند، اما اول لازم است دانش آموزان (و عموم مردم) با کاربرد آنها آشنا باشندمزایا و معایب آنها

در مورد ChatGPT، باید توجه داشت که می تواند اطلاعات نادرستی به ما بدهد و مانند سایر منابع اطلاعاتی، لازم است همیشه داده هایی را که از آن دریافت می کنیم بررسی کنیم. بنابراین، در اینجا ما قبلاً اولین مرحله را پیدا می کنیم که در آن یک دانش آموزبا باید بتواند با ابزارهای دیگر کار کند تا این اطلاعات را تأیید کنند و همچنین آن را بسط دهند و بتوانند با استفاده از کلمات خود و بیان افکار خود آن را استدلال کنند. یکی از اهداف آموزش و پرورش باید کمک به دانش آموزان باشد تفکر انتقادی را توسعه دهند و روی مهارت های حل مسئله کار کنندبنابراین، اگر این نوع ابزارها در مقطعی دیگر در دسترس نباشند، می‌توانند راه‌های دیگری برای نشان دادن مهارت‌هایی پیدا کنند که به آنها کمک می‌کند راه‌حل‌ها را پیدا کنند و هر آنچه را که روی آن کار کرده‌اند درک کنند. بنابراین، ChatGPT ابزاری است که دانش‌آموزان باید یاد بگیرند که به آن تسلط پیدا کنند، زیرا وجود دارد و می‌تواند به آنها کمک کند، اما آنها باید بتوانند بدون این ابزار هوش مصنوعی نیز کار کنند، به همان شکلی که حتی اگر ماشین‌حساب وجود داشته باشد، دانش‌آموزان همچنان باید یاد بگیرند. برای انجام عملیات ساده، زیرا آنها اولین گام برای کسب دانش پیچیده تر هستند و برای استفاده از ماشین حساب، ابتدا باید بفهمیم که چگونه کار می کند و چه وظایفی را می توانیم برای آن انجام دهیم.

اگر مردم را طوری آموزش دهیم که بتوانند انجام دهند استفاده انتقادی و مسئولانه از این رو هوش مصنوعی نباید یک مشکل یا تهدید باشد، بلکه ابزار دیگری برای یادگیری و کار باشد. در طول تاریخ، ظهور راه‌حل‌های فن‌آوری جدید باعث طرد افرادی شده است که نقش یا وظایفی که انجام می‌دهند تغییر می‌کند و چالش‌های جدیدی ایجاد می‌کند، اما زمانی که بتوانیم خود را با آنها سازگار کنیم و یاد بگیریم که از آنها استفاده کنیم، همیشه جنبه مثبت را در پیش گرفته‌ایم. از آنها خارج شد و ما آن را درک کردیم تکنولوژی کمک استابزار کامل، اما در نهایت این ما را قابل مصرف نمی کند. هوش مصنوعی به افراد نیاز دارد و در مورد ChatGPT ما می‌توانیم این را در حین گفتگو با آن ببینیم زیرا با کپی کردن، تکرار و تطبیق آنچه مردم به آن می‌گویند و متن‌هایی که از آن مکالمات استخراج می‌شوند، نتایج خود را یاد می‌گیرد و بهبود می‌بخشد. انسان ها دارای ظرفیت خلاق هستند و بنابراین لازم است جوانان با حفظ این ظرفیت بزرگ شوند فکر کردن، ایجاد، بهبود و نوآوری بر اساس ایده های خود، زیرا بدون این مهارت هیچ پیشرفتی وجود نخواهد داشت.

پس چرا سیستم آموزشی تصمیم به ممنوعیت این ابزارها به جای استفاده از آنها در مدارس می گیرد؟ زیرا درک این نکته ضروری است که آموزش به مردم در استفاده از ابزارهایی مانند هوش مصنوعی آسان نیست، به خصوص اگر قبلاً دانش اولیه ای از نحوه کار این فناوری کسب نکرده باشند و بنابراین نتوانند نحوه عملکرد آن را درک کنند. در واقع، یکی از دلایلی که پیشرفت تکنولوژی در ابتدا ممکن است به عنوان یک تهدید تلقی شود، این است دشواری یکپارچه سازی و سازماندهی مجدد کل یک سیستم (در این مورد، پیکربندی مجدد سیستم آموزشی) برای افزودن ابزاری که نیازهای یادگیری دانش آموزان را تغییر می دهد. از این نظر، در حالی که ممکن است همه در وزارت آموزش نیویورک مخالف استفاده از ChatGPT نباشند، مطمئناً ممنوع کردن این ابزار در همه مدارس دولتی آسان تر از تجدید نظر در روش مورد استفاده تا کنون است. فراتر از یک راه حل محلی، قادر به ادغام. علاوه بر این، باید ترس ناشی از تغییرات ساختاری را نیز در نظر گرفت: به هر حال، سیستم آموزشی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که همه اعضای سیستم آموزشی (نه فقط دانش‌آموزان) از این ابزار چه استفاده‌ای خواهند کرد. ، که در آن در ابتدا هیچ کس نمی تواند در مورد تمام قوانین و روش های کنترلی جدیدی که باید اعمال شود مطمئن باشد که منجر به واکنش اولیه رد به دلیل این مشکلات مدیریتی می شود.

با این حال، همانطور که در طول سال ها دیده ایم، این نوع موقعیت ها فقط نیاز دارند زمان و یادگیری تا همه با شرایط جدید سازگار شوند و این طرد اولیه از بین برود. مشکل ناشی از استفاده از ChatGPT در مدارس این است که به طور ناگهانی ظاهر شد و اکثر شرکت کنندگانی که کل سیستم آموزشی را تشکیل می دهند آمادگی مواجهه با این وضعیت را نداشتند. اگر ادامه دهیم به قطار برای فن آوری و باعث شود افراد بیشتر و بیشتری بتوانند آن را درک کنند و با آن ارتباط برقرار کنند، ظهور ابزارهای جدید آسان تر و آسان تر می شود و ما می توانیم سریعتر با این نوع موقعیت ها سازگار شویم.

رقابت کارشناسان در کمپین جذب استعداد

ایران تلنت به منظور شناسایی بهترین استعدادها در هر گروه حرفه ای و ارائه آنها به شرکت ها برای استخدام، مسابقه گروه ها یا رشته های تحصیلی حرفه ای را با عنوان «جام کار» برگزار می کند تا همه افراد در هر رشته یا رشته تحصیلی بتوانند قادر به ملاقات با افرادی مانند آنها برای رقابت شرکت ها با شرکت در این کمپین علاوه بر تقویت برند کارفرمای سازمان خود، بهترین افراد را در هر گروه کاری جذب و استخدام می کنند و به این ترتیب با استخدام بهترین ها در سازمان، آنها را حذف می کنند. موانع جذب و توسعه

کمپین استعدادیابی به دنبال رفع چه موانعی است؟

هدف ایران تلنت رفع این موانع در کمپین جذب استعدادهاست:

تایید مهارت های تخصصی جویندگان کار

بسیاری از افراد مهارت های زیادی را در رزومه خود گنجانده اند تا توجه کارفرمایان را به خود جلب کنند، اما چقدر این مهارت ها با واقعیت مطابقت دارند؟ چگونه می توان سطح مهارت جویندگان کار را قبل از استخدام ارزیابی کرد؟ کمپین کسب استعداد به کارفرمایان کمک می کند تا چالش اعتبارسنجی مهارت های تخصصی نامزدهای شغلی را به حداقل برسانند.

دریافت تعداد زیادی رزومه

با توجه به شرایط فعلی و افزایش درخواست‌های استخدام، انتخاب بین رزومه کاری چالش برانگیز است که زمان زیادی را از مجموعه شرکت‌های منابع انسانی می‌گیرد و انتخاب از بین رزومه‌های بی‌شماری را به فرآیندی دشوار و طاقت‌فرسا تبدیل می‌کند.

بالا بودن هزینه های استخدام و استخدام

هزینه های زیادی در رابطه با استخدام یک تیم وجود دارد که برخی از آن ها آشکار و برخی دیگر نیستند. به عنوان مثال، برای ارسال لیست شغلی خود چقدر هزینه می گیرید؟ یا چگونه هزینه های فرآیند مصاحبه را محاسبه می کنید؟ این امر باعث می شود هزینه اجاره بها یکی از مهمترین و در عین حال پیچیده ترین معیارها در جذب و جذب استعدادها باشد.

تفاوت بین افراد و رزومه آنها

اگر تجربه ای در زمینه استخدام و استخدام دارید، می دانید که یکی از چالش های اصلی تفاوت محسوس بین افراد و رزومه آنهاست. در بسیاری از موارد رزومه نظر کارشناس استخدام را جلب می کند اما در نهایت پس از بررسی مرجع مشخص می شود که اطلاعات درج شده در رزومه با واقعیت مطابقت ندارد. بنابراین، سازمان زمان زیادی را صرف می کند و فرآیند استخدام بسیار طولانی خواهد بود.

راه حل ایران تلنت برای استخدام بی عیب و نقص

ایران تلنت در کمپین استعدادیابی پس از انجام چهار مرحله آزمون تخصصی و انجام مصاحبه اولیه منابع انسانی، بهترین متخصصان را برای گزینش می آورد. کمپین استعدادیابی مهارت های نرم و سخت متخصصان را در 16 کارگروه طی چهار آزمون تخصصی می سنجد و پس از مصاحبه اولیه – در صورت تایید – به شرکت شما معرفی می شوند.

به این ترتیب، شرکت ها می توانند به راحتی به افراد برتر و نخبه جویای کار دسترسی داشته باشند و به سرعت آنها را جذب و استخدام کنند. بدون مواجهه با چالش‌هایی مانند «تأیید مهارت‌های تخصصی افراد» یا «دریافت رزومه‌های بی‌کیفیت بیش از حد» و «عدم تطابق افراد با رزومه‌هایشان».

جذب کارکنان مستعد و بررسی رزومه با کیفیت بالا

ایران تلنت پیش از این این کمپین را به صورت انحصاری برای چند شرکت مطرح در حوزه فناوری اجرا کرده بود و پس از موفقیت پروژه و باز هم درخواست شرکت ها، هم اکنون این طرح را به صورت عمومی و در سراسر کشور اجرا می کند. شرکت های خصوصی و دولتی با شرکت در این کمپین این امکان را دارند که در کنار معتبرترین شرکت های ایران بایستند و ضمن ارائه سازمان خود به بهترین متخصصان کشور، نیروهای نخبه را بر اساس نیاز خود به سازمان خود جذب کنند.

ارزیابی تخصصی بر اساس مدل ارزیابی شایستگی کارجو

سازمان‌ها با شرکت در این کمپین مطمئناً رزومه‌هایی با بالاترین کیفیت دریافت می‌کنند و افراد واقعاً مستعد را جذب می‌کنند، زیرا هر یک از متخصصان پس از انجام آزمایش‌های علمی به‌روز و ارزیابی تخصصی بر اساس مدل ارزیابی شایستگی‌های داوطلبان کار (مبنای استانداردهای ONET)، افراد فردی مرحله مصاحبه را انجام می دهند و در صورت تایید به شرکت ها معرفی می شوند.

مراحل اجرای کمپین «استعداد جذب».

1: تقویت برند کارفرما: در این کمپین ابتدا محتوا و اقلام تبلیغاتی مرتبط با سازمان شما تولید می شود و از لوگوی شرکت بر روی پوسترها و اطلاعیه های ملی استفاده می شود. به این ترتیب متخصصان ایرانی با سازمان و برند کارفرمای شما بیشتر آشنا می شوند.

2: دعوتنامه ویژه برای دریافت رزومه: در گام بعدی علاوه بر اطلاع رسانی بیش از 2 میلیون نفر جویای کار در بانک اطلاعاتی گروه استعدادهای درخشان ایران (ایران تلنت، مربی استعدادهای درخشان، ایران کرفس)، جهت اطلاع رسانی کمپین به عموم و عموم مردم، تبلیغات گسترده ای در بین آنها انجام خواهد شد. حرفه ای های هدف اطلاع رسانی گسترده به بهترین دانشگاه های کشور در تمامی شهرها و مقاطع تحصیلی یکی از برنامه های تبلیغاتی این رویداد است.

3: ارزیابی کارجویان با آزمون های مرتبط: سپس هر کارجو 4 آزمون تخصصی مرتبط با شغل را برای سنجش سطح مهارت های نرم و سخت خود انجام می دهد.

4: مصاحبه منابع انسانی و بررسی نهایی: پس از شناسایی بهترین افراد در آزمون‌ها، مصاحبه حضوری با منابع انسانی انجام می‌شود و رزومه‌ها بر اساس معیارها و معیارهای HR غربالگری می‌شوند.

5: معرفی متخصصان برتر در سازمان شما: پس از انجام فرآیند ارزیابی و شناسایی بهترین کارجویان، افراد برای استخدام به شرکت ها معرفی می شوند.

موقعیت های کمپین

در مجموع 16 کارگروه در این کمپین حضور دارند: «امور اداری، اداری»، «برنامه نویس پشتیبان»، «برنامه نویس پیشرو»، «تحلیلگر داده»، «تولید محتوا و روابط عمومی»، «فروش»، « کنترل پروژه، “بازاریابی”، “مهندس صنایع”، “مهندس مکانیک”، “مهندس برق و مخابرات”، “مهندس کامپیوتر”، “مهندس عمران”، “منابع انسانی”، “مالی و حسابداری”، “هنر و گرافیک”. ».

زمان شرکت در کمپین JobCup فرا رسیده است

سازمان ها تا 6 فوریه فرصت دارند در کمپین جذب استعدادها شرکت کنند. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این رویداد به این لینک مراجعه کنید.

ورودی مسابقه کارشناسان کمپین جذب استعدادهای درخشان اولین بار در وبلاگ ایران استعدادیابی منتشر شد. به نظر می رسد.

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟ (10 دلیل نسبتا قانع کننده!)

طبق یک مطالعه HubSpot، 80٪ از مردم ترجیح می دهند مقالات را به تبلیغات مستقیم بخوانند، و 70٪ موافق هستند که محتوا باعث می شود آنها احساس نزدیکی به یک محصول یا تجارت کنند. اما این آمار چه معنایی برای کسب و کار شما دارد؟ پاسخ ساده است: اگر در حال حاضر استراتژی بازاریابی محتوای موثری ندارید، احتمالاً چیزهای زیادی را از دست داده اید. پس باید همین الان به فکر استخدام تولیدکننده محتوا در سازمان خود باشید.

در اقتصاد دیجیتال امروزی، بازاریابی محتوا شاید موثرترین روشی باشد که کسب و کار شما می تواند برای دستیابی به مشتریان وفادار و بالقوه از آن استفاده کند. به همین دلیل تولید محتوا به یکی از مشاغل پرطرفدار در بازار کار جهانی تبدیل شده است و بسیاری از علاقه مندان به رشته نویسندگی و تبلیغات، شغل تولید محتوا را انتخاب می کنند. با این حال، اگر هنوز در مورد اتخاذ یک استراتژی محتوا متقاعد نشده اید، ما به بررسی جایگاه بازاریابی محتوا در سازمان ها ادامه می دهیم و هشت دلیل برای نیاز به تولید محتوا به شما می گوییم.

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

بازاریابی محتوا مهم است زیرا به سوالات مخاطبان شما پاسخ می دهد و به شما در ایجاد اعتماد، توسعه روابط، بهبود نرخ تبدیل و ایجاد سرنخ کمک می کند. نباید فراموش کرد که در دنیای امروز، مشتریان از برندهای مورد علاقه خود انتظار محتوای با کیفیت دارند. طبق گزارش State of Inbound، تولید محتوا برای 80 درصد از بازاریابان اولویت اصلی است. علاوه بر این، به طور متوسط، بازاریابی محتوا 26٪ از بودجه بازاریابی B2B را تشکیل می دهد. در اینجا مهمترین مزایای بازاریابی محتوا آورده شده است:

1. مخاطب را برای مدت طولانی تری درگیر نگه می دارد

محتوای عالی یک دارایی مهم است و این توانایی را دارد که برای مشتریان بالقوه شما تجربیات مثبت ایجاد کند و آنها را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگرداند. محتوا بلیط شما برای جلب توجه مخاطبان و تقویت مداوم تصویر برند شماست و می تواند تصویر مثبتی از برند شما در ذهن مخاطبان و مشتریان ایجاد کند.

2. جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی

افزایش فالوورهای شبکه های اجتماعی از طریق ترفندهایی مانند اهدای جوایز راه حلی کوتاه مدت است که حتی ممکن است در دراز مدت به برند شما آسیب برساند. (همه ما هر روز به صفحاتی برمی خوریم که تعداد فالوورهای زیادی دارند اما تعداد لایک ها و کامنت ها هیچ ربطی به تعداد فالوورها ندارد و معمولا زیاد به آنها اعتماد نداریم.) اما با درگیر کردن مخاطب با محتوای مرتبط و جذاب، شما می توانید مخاطب فعالی داشته باشید که محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارد و به تدریج مخاطبان شما را افزایش دهد.

3. مخاطبان شما به شما اعتماد خواهند کرد

ایجاد محتوا به کسب و کار شما کمک می کند تا مستقیماً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند. می توانید به سوالات آنها پاسخ دهید و با مشتریان تعامل داشته باشید. وقتی ارزشی خلق می کنید بدون اینکه چیزی در ازای آن دریافت کنید، مخاطبان شما بیشتر به توصیه های شما اعتماد خواهند کرد. در نهایت، زمانی که محتوای شما در مکان و زمان مناسب منتشر شود، باعث بهبود شهرت برند شما خواهد شد. هرچه مشتریان محتوای با کیفیت بیشتری ببینند، احتمال ارتباط مثبت آنها با شرکت شما بیشتر است.

4. جذب سرنخ های با کیفیت

بازاریابی محتوا می تواند سرنخ های با کیفیت ایجاد کند. هنگامی که مخاطبان شما محتوای شما را می بینند، احتمال اینکه در آینده از شما خرید کنند، بیشتر می شود. همچنین، تماس‌ها برای اقدام (CTA) که مستقیماً در محتوای شما قرار می‌گیرند، می‌توانند سرنخ‌های جدیدی برای تیم فروش شما ایجاد کنند. محتوا همچنین راهی عالی برای هدایت کاربران به صفحه فرود است. شما معمولاً برای ارائه اطلاعات مفید و رایگان به بازدیدکنندگان خود محتوا ایجاد می کنید و می توانید CTA را در هر جایی از محتوا اضافه کنید. هرچه محتوای شما بازدیدکننده بیشتری داشته باشد، احتمال اینکه روی دکمه فراخوان شما کلیک شود و مخاطبان به صفحه فرود شما منتقل شوند، بیشتر می شود.

5. کسب و کار به لطف سئو بیشتر قابل مشاهده است

هرچه محتوای باکیفیت و ثابت بیشتری ایجاد کنید، برای تلاش ها و اهداف سئوی شما بهتر است. سئو به محتوای شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد و مخاطبان بیشتری را به سمت محتوای تجاری شما سوق دهد و آگاهی از برند شما را افزایش دهد.

6. معرفی شرکت خود به عنوان مرجع در صنعت شما

ایجاد محتوای با کیفیت به ایجاد اقتدار آنلاین شما کمک می کند. اگر کسب و کار شما به عنوان مکانی معتبر برای کسب اطلاعات شناخته می شود، احتمالاً در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت. به علاوه، اگر مشتریان شما را به عنوان یک متخصص صنعت ببینند، به احتمال زیاد به شما اعتماد خواهند کرد. محتوای شما باید تخصص شما را در زمینه کاری خود نشان دهد و پاسخ های ارزشمندی به سوالات مخاطبان ارائه دهد.

7. آگاهی از برند را با محتوای با کیفیت ایجاد کنید

با محتوا، می توانید خود را به مخاطبانی معرفی کنید که قبلاً از وجود برند شما اطلاعی نداشتند. راه های زیادی برای افزایش آگاهی از برند وجود دارد، اما بازاریابان محتوا می توانند این کار را به روشی منحصر به فرد انجام دهند. استراتژی محتوا فراتر از رتبه بندی مقاله وبلاگ شما در صفحه اول گوگل است، بلکه باعث می شود محتوای شما (و بنابراین نام تجاری شما) در هر جایی که مشتریان بالقوه شما محصول شما را جستجو می کنند ظاهر شود.

8. افزایش طرفداران وفادار برند

هر کسی که در مورد محتوای شما هیجان زده می شود و آن را با دوستان خود به اشتراک می گذارد، به احتمال زیاد قبل از خرید محصول شما طرفدار برند می شود. طرفداران برند می توانند بر تصمیمات خرید دوستان و خانواده خود تأثیر بگذارند.

9. اندازه گیری عملکرد محتوا آسان است

بازاریابی محتوا هرگز فرآیندی یکباره نیست. نیاز به اصلاح و اصلاح دائمی دارد. شما به راحتی می توانید عملکرد محتوای خود را ارزیابی کنید. و محتوایی را که سرنخ های بیشتری تولید می کند افزایش دهید و مواردی را که عملکرد خوبی نداشتند را از استراتژی محتوای خود حذف کنید. به این ترتیب می توانید در طول زمان عملکرد محتوای خود را بهبود ببخشید.

10. در هزینه های بازاریابی صرفه جویی کنید

بسیاری از بازاریابان تولید محتوا را مقرون به صرفه ترین استراتژی بازاریابی می دانند. اگرچه ممکن است هزینه اولیه محتوا زیاد به نظر برسد، اما تولید محتوا در دراز مدت در مقایسه با تبلیغات پولی، بازاریابی ویدیویی و بازاریابی سنتی بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

نمونه ای از بازاریابی محتوا

فرض کنید شما یک مربی شخصی هستید که به دنبال افزایش مشتریان خود هستید، بنابراین یک وبلاگ راه اندازی می کنید و هر هفته 2 تا 3 قطعه محتوای بهینه شده با کلمات کلیدی می نویسید که نحوه تناسب اندام، تغذیه صحیح و کاهش وزن را توضیح می دهد. این محتوا به مرور زمان در موتورهای جستجو رتبه بندی می شود و زمانی که مخاطبان شما شروع به جستجوی آنلاین برای یافتن راه های تناسب اندام کنند، با وبلاگ شما روبرو می شوند، پست های متخصص شما را می خوانند و هفته به هفته برای کسب اطلاعات بیشتر از شما باز می گردند. برخی از این مخاطبان تصمیم می گیرند به تنهایی آموزش ببینند، در حالی که برخی دیگر تصمیم می گیرند برای انتخاب بهترین رویکرد به یک متخصص اعتماد کنند. بنابراین آنها برای مشاوره رایگان با شما تماس می گیرند و در نهایت در یکی از برنامه های آموزشی شما ثبت نام می کنند.

بازاریابی محتوا، مانند مثالی که در بالا ذکر شد، یکی از موثرترین راه‌ها برای جذب مشتری به تقریباً هر کسب‌وکاری است. بنابراین اگر قبلا یک تولید کننده محتوا استخدام نکرده اید، به استخدام فردی با تجربه در این زمینه فکر کنید.

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟ (10 دلیل قانع کننده منطقی!) اولین بار در وبلاگ استعدادهای درخشان ایران. به نظر می رسد.