منو سایت

8 کتاب “فروش” که باید بخوانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
8 کتاب "فروش" که باید بخوانید

کتاب‌های زیادی برای متخصصان فروش وجود دارد که به شما می‌آموزد چگونه بر مخالفت‌ها غلبه کنید، مشتریان جدید پیدا کنید و در مورد معاملات بهتر مذاکره کنید. برخی از کتاب ها برای چندین دهه الهام بخش معامله گران حرفه ای بوده اند. کتاب‌های فروش کتاب‌های راهنما هستند که به شما به عنوان یک متخصص فروش می‌آموزند چگونه با مشتریان ارتباط برقرار کنید و معاملات را ببندید. با استفاده از نکات و تاکتیک‌هایی که کتاب‌های فروش ارائه می‌دهند، می‌توانید درک بهتری از زیر و بم فروش داشته باشید و از فرصت‌های استخدام حرفه‌ای فروش با دست پر لذت ببرید.

تاکنون تعداد زیادی کتاب مرتبط با فروش در ایران ترجمه شده است که تنها تعداد کمی از آن ها این آزمون را پس داده اند. در زیر هشت عنوان از این کتاب ها را فهرست کرده ایم:

راه گرگ/ جردن بلفورت

کتاب های فروش

اگر فیلم گرگ وال استریت را دیده باشید، جردن بلفورت نویسنده این کتاب را می شناسید. لئوناردو دی کاپریو در این فیلم نقش بلفورت را بازی می کند. جردن بلفورت در این کتاب یک سیستم فروش و متقاعدسازی گام به گام را نشان می دهد که می تواند هر کسی را به یک ستاره فروش تبدیل کند. در این کتاب، جردن بلفورت به خوانندگان اجازه می دهد تا در مورد سیستم فروش که او طراحی کرده و برای ایجاد ثروت عظیم برای خود استفاده کرده است، بیاموزند. در این کتاب، بلفورت نشان می‌دهد که چگونه هرکسی می‌تواند از شکست‌های ویرانگر بهبود یابد، بر هنر متقاعدسازی مسلط شود و ثروت بسازد. این کتاب به مخاطبان، صرف نظر از سن، تحصیلات یا سطح مهارت، می آموزد که یک فروشنده ماهر، مذاکره کننده، کارآفرین یا سخنران عمومی باشند. این کتاب در ایران ترجمه و منتشر شده است.

روانشناسی فروش / برایان تریسی

کتاب های فروش

برایان تریسی، نام آشنا در عرصه فروش، معتقد است که «روانشناسی فروش» مهمتر از تکنیک ها و روش های فروش است. در این کتاب، تریسی نشان می دهد که چگونه فروشندگان باید یاد بگیرند که افکار، احساسات و اعمال خود را کنترل کنند تا فروش خود را موثرتر کنند. روان‌شناسی فروش مجموعه‌ای از ایده‌ها، روش‌ها، استراتژی‌ها و تکنیک‌ها را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید فوراً برای فروش بیشتر، سریع‌تر و آسان‌تر از آنها استفاده کنید.

فروش آسان / تام هاپکینز و بن کینچ

کتاب های فروش

یک فروشنده موفق تنها در نقش فروش سنتی مفید نیست. چه بخواهید محصول جدیدی را به یک کسب و کار بفروشید، ایده‌ای را به یک سرمایه‌گذار ارائه دهید یا پس از بررسی آگهی‌های شغلی و ارسال رزومه خود را در یک مصاحبه بفروشید، این کتاب دارای تمام نکات و تکنیک‌هایی است که برای آن نیاز دارید. از بین جمعیت متمایز شوید ، در اختیار شما قرار می دهد. این راهنمای ساده به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های فروش، ارتباط و مذاکره را که برای ارائه موفقیت‌آمیز، برنده شدن و حفظ مشتریان، حفظ اعتبار و دستیابی به نتایجی که می‌خواهید، نیاز دارید، توسعه دهید.

حقیقت در مورد فروش / مایک واینبرگ

کتاب های فروش

آیا موفقیت در فروش می تواند به سادگی نصب آخرین ابزار CRM یا پر کردن پروفایل های رسانه های اجتماعی شما و انتظار برای نمایش خودکار سرنخ های واجد شرایط در صندوق ورودی شما باشد؟ مایک واینبرگ، نویسنده این کتاب، معتقد است که هر چه تصمیمات مدرن تری بگیرید، دستیابی به نتایج دشوارتر می شود. در این کتاب، نویسنده می گوید آنچه در چند دهه گذشته در فروش و مدیریت فروش بسیار خوب عمل کرده است، راز موفقیت در فروش امروز است. واینبرگ با به اشتراک گذاشتن استراتژی های اثبات شده ای که برای تیم های فروش در چندین صنعت مختلف در سراسر جهان کارآمد بوده است، بر روش های فروش قدیمی و فراموش شده تمرکز می کند.

اشتراک بیش از حد / دانیل پریستلی

کتاب های فروش

“برای مشتریان نجنگید، بگذارید آنها برای شما بجنگند!” آیا تا به حال در صف رستوران بایستید؟ آیا از ماه گذشته چیزی سفارش داده اید؟ آیا برای بلیط هایی که در همان روز فروخته می شوند مبارزه کرده اید؟ آیا آرایشگاهی با لیست انتظار شش ماهه داشتید؟ افرادی هستند که دنبال مشتریان نمی روند، مشتریان آنها را تعقیب می کنند. چرا این اتفاق در دنیای انتخاب های بی پایان رخ می دهد؟ چرا مردم صف می کشند؟ چرا پول بیشتری می دهند؟ چرا از ماه ها قبل رزرو می کنند؟ چرا این افراد و محصولات چنین تقاضایی دارند؟ و چگونه می توانید مقداری از آن را دریافت کنید؟ این کتاب سعی دارد به این سوالات پاسخ دهد.

شنا با کوسه ها / هاروی مک کی

کتاب های فروش

بیشتر راهنماهای فروش به شما می گویند که مهم ترین چیزی که می فروشید خودتان هستید. نویسنده این کتاب معتقد است که اینطور نیست: «فروش خود گاهی اوقات می تواند ایده بسیار بدی باشد. چون دوست من اکثرا من و تو بد اخلاق هستیم. چالش ما، خواه ما بازاریاب، مذاکره کننده، مدیر یا کارآفرین باشیم، این است که دیگران را در پاسخ به پیشنهاد ما مزیت ببینند. درک شخصیت سوژه های ما حیاتی است. نکته اصلی این است که شما می توانید با علاقه واقعی به درک دیگران به اهداف خود برسید.”

رازهای بسته شدن فروش / زیگ زیگلار

کتاب های فروش

پزشکان، مهندسان، وزرا، والدین، معلمان… همه برای موفقیت باید ایده های خود را “بفروشند”. این راهنمای زیگ زیگلار، نویسنده و کارآفرین مشهور آمریکایی است. نویسنده در این کتاب به هنر متقاعدسازی که اساسی ترین بخش فروش است، پرداخته است. و به شما می آموزد که چگونه مشتریان را وادار به گفتن “بله!” در این کتاب، زیگ زیگلار بیش از 100 پایان موفقیت آمیز را برای هر نوع متقاعدسازی توصیف می کند و به شما می گوید که چگونه از تخیل خود برای به دست آوردن نتیجه استفاده کنید. نکات کلیدی از 100 فروشنده موفق آمریکایی نیز در پایان این کتاب ذکر شده است.

گاو بنفش / ست گودین

کتاب های فروش

این کتاب در مورد نوآوری توسط استاد بازاریابی و نویسنده پرفروش، ست گودین، پیامی ساده دارد: “متفاوت باشید و جسور باشید.” در این کتاب، گودین توصیه‌های عملی در مورد «اختراع مجدد» نام تجاری خود از طریق نوآوری ارائه می‌کند و می‌گوید: «با تبدیل کردن «قابل توجه» (مانند یک گاو بنفش) به یک عامل موفقیت حیاتی برای نوآوری، می‌توانید ایجاد یک گردش کار جداگانه برای نوآوری را از بین ببرید. شما از توسعه محصول سنتی.

گاو ارغوانی به چیزی مهم اشاره دارد، یعنی چیزی که ارزش توجه و صحبت کردن را دارد. تصور کنید که یک شهرنشین هستید که در حومه شهر رانندگی می کنید. در ابتدا، ممکن است از دیدن گاوهای قهوه ای که در اطراف مزارع راه می روند هیجان زده شوید، اما پس از چند ساعت تماشای همان منظره، به سرعت علاقه خود را از دست خواهید داد. سپس یک گاو بنفش را در مزرعه می بینید. ناگهان می نشینی، عکس می گیری و با همه به اشتراک می گذاری. زیرا منحصر به فرد و قابل توجه است. ست گودین این کتاب را در فصل‌های کوتاه و کوچکی نوشته است که هر کدام درباره یک مفهوم یا بینش در مورد بازاریابی و فروش بحث می‌کنند.

پست 8 کتاب فروش که حتما باید بخوانید اولین بار در وبلاگ ایران تلنت منتشر شد. به نظر می رسد.