منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 7 نشانه که نشان می دهد باید یک طراح نرم افزار شوید نه یک رمزگذار

7 نشانه که نشان می دهد باید یک طراح نرم افزار شوید نه یک رمزگذار

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

طراحان نرم افزار و کدنویس ها اغلب گیج می شوند زیرا در دنیای واقعی این دو کار اغلب توسط یک فرد انجام می شود. با این حال، یک تفاوت وجود دارد. طراح نرم افزار ممکن است رمزگذاری کند، اما مسئولیت طراحی و معماری کلی محصول نرم افزار را نیز بر عهده دارد. رمزگذار یا برنامه نویس کامپیوتر کدها را طراحی، می نویسد و آزمایش می کند و الگوریتم ها را درک می کند. آنها از یک یا چند زبان برنامه نویسی کامپیوتری استفاده می کنند که به آنها امکان می دهد کدی بنویسند که دستوراتی را اجرا کند که نرم افزار یا برنامه را طبق برنامه ریزی طراح نرم افزار اجرا کند.

طراحان نرم افزار پایه ای را ایجاد می کنند که نرم افزار باید بر روی آن ساخته شود و کدنویس ها ساختمان را می سازند. اگر مطمئن نیستید که باید یک طراح نرم افزار یا رمزگذار باشید، در اینجا 7 نشانه وجود دارد که احتمالاً باید طراحی نرم افزار را انتخاب کنید.

1. دوست دارید تحقیق کنید

تحقیق بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند طراحی نرم افزار است. شما باید تحقیق کنید که رقبای شما چه کاری انجام می دهند، نرم افزار شما باید با چه برنامه هایی یکپارچه شود، چگونه از نرم افزار خود درآمد کسب کنید و مخاطبان هدف شما به چه عملکردی نیاز دارند. طراحان نرم افزار باید زمان زیادی را صرف مشاهده رفتار کاربر یا گوش دادن به کاربران محصول مشابه کنند تا درک بهتری از نحوه طراحی نرم افزار برای برآورده کردن بهترین نیازها و حل مشکلات آنها داشته باشند.

2. عاشق حل مسئله هستید

طراحی نرم افزار مانند ایجاد یک نقشه راه است. شما باید گردش کار متفاوتی را برای کاربران خود تنظیم کنید. این گردش‌های کاری روشی را که کاربر در نرم‌افزاری که طراحی کرده‌اید هدایت می‌کند، با توجه به وظیفه‌ای که می‌خواهد انجام دهد، مشخص می‌کند. شما باید در نظر بگیرید که سفر کاربر از طریق نرم افزار شما چگونه خواهد بود. شما باید تصمیم بگیرید که کدام بخش از نرم افزارها باید به یکدیگر متصل شوند و چگونه به یکدیگر متصل می شوند. به این معماری اطلاعات می گویند و زمانی که معماری برنامه نرم افزاری به خوبی طراحی شود، کاربران متوجه خواهند شد که در کجای برنامه یا برنامه نرم افزاری قرار دارند و برای رسیدن به جایی که می خواهند یا یک کار را انجام می دهند، باید چه کار کنند.

شما باید برای نرم افزار خود قاب های سیمی ایجاد کنید که نقشه هایی از معماری اطلاعات شما باشد. قاب های کابل نشان می دهد که هر قطعه از محتوا به کجا تعلق دارد و ساختار کلی نرم افزار را نشان می دهد. آنها اساساً نقشه سفر کاربر هستند و معمولاً برای ایجاد یک نمونه اولیه برای آزمایش قبل از اعمال طراحی گرافیکی استفاده می شوند.

3. دوست دارید با مردم ارتباط برقرار کنید

قابلیت استفاده کلید یک محصول نرم افزاری موفق است و طراح نرم افزار باید در صورت ایجاد نرم افزار قبل، حین و بعد از آن به طور فعال با کاربران تعامل داشته باشد. در ابتدای پروژه خواهید فهمید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، چه نیازهایی دارند و خواهید فهمید که نرم افزار شما چگونه به آنها کمک خواهد کرد. در طول توسعه، کاربرانی را جذب خواهید کرد تا به شما کمک کنند نمونه اولیه نرم افزار را آزمایش کرده و از آنها بازخورد دریافت کنید. تست و بازخورد کاربر برای موفقیت نرم افزار بسیار مهم است و می تواند به صورت حضوری، دیجیتال یا هر دو انجام شود.

4. شما خلاق هستید

طراحان نرم افزار مسئول طراحی رابط کاربری هستند و تصمیم می گیرند که نرم افزار از نظر بصری چگونه به نظر برسد. شما در مورد پالت رنگ، فونت هایی که استفاده کنید و همچنین سبک بصری و زبان تصمیم خواهید گرفت. طراحان نرم افزار نه تنها ساختار رابط کاربری، بلکه ظاهر و احساس آن را نیز تعیین می کنند. تعدادی ابزار وجود دارد که می توان برای این کار استفاده کرد، اما Sketch محبوب ترین است.

طراحان نرم‌افزار خوب طراحی انسان‌محور را انجام می‌دهند و با شناسایی کاربران هدف شروع می‌کنند و از طریق تحقیق و آزمایش با آنها آشنا می‌شوند. سپس آنها رابط نرم افزاری را با در نظر گرفتن این افراد طراحی و می سازند. تست نرم افزار برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای کاربران و تطبیق طرح و حتی معماری در صورت لزوم، برای ایجاد یک طراحی انسان پسند برای نرم افزار شما ضروری است.

5. عاشق تنوع هستید

طراحان نرم افزار به جای اینکه متخصص باشند، متخصص هستند، زیرا مانند برنامه نویسان، تنها بر یک جنبه از توسعه نرم افزار تمرکز نمی کنند. لذت بردن از ارتقای تنوع یک نشانه مطمئن است که شما باید یک طراح نرم افزار باشید، نه یک رمزگذار. رمزگذارها، کد. آنها فقط کد می نویسند و اصلاح می کنند، که اگرچه تخصصی است، اما می تواند یک کار بسیار یکنواخت باشد و حداقل تنوع را در روز کاری شما ارائه دهد. از سوی دیگر، طراحان نرم‌افزار، طیف وسیعی از وظایف مختلف را انجام می‌دهند و از مهارت‌های بی‌شماری مختلف از حل مسئله گرفته تا طراحی گرافیکی استفاده می‌کنند.

6. دانش اولیه کدنویسی دارید

اگر می خواهید یک رمزگذار باشید، باید تعداد زیادی زبان برنامه نویسی مختلف را بدانید و به احتمال زیاد دارای مدرک یا مدرک در زمینه فناوری اطلاعات یا علوم کامپیوتر باشید. به عنوان یک طراح نرم افزار، اگر کدی دارید، نیازی به دانستن بیشتر از یک کد کوچک ندارید. این بدان معناست که از شما انتظار نمی رود که برای شرکت در فرآیند توسعه نرم افزار، تحصیلات گسترده ای در زمینه فناوری کامپیوتر داشته باشید.

7. شما یک استاد خود شروع هستید

طراحان نرم افزار معمولاً افرادی هستند که به شدت خود انضباط دارند، همیشه ابتکار عمل نشان می دهند، کنجکاو هستند و اگر ندانند چگونه کاری را انجام دهند، می فهمند. آنها نیازی به مدیری ندارند که آنها را تحریک یا الهام بخشد. سوار می شوند و خودشان این کار را می کنند. دو مورد از مهمترین ویژگی های افراد مبتدی، مهارت های سازمانی و مهارت های مدیریت زمان است. مانند هر موقعیت مدیریت پروژه، طراح نرم افزار به این ویژگی ها هم در طیف گسترده ای و هم به عنوان یک فرد نیاز دارد.

اگر بیشتر این 7 کاراکتر برای شما صادق باشد، احتمالاً برای یک طراح نرم افزار مناسب تر هستید تا یک رمزگذار. این یک حرفه بسیار رضایت بخش است، زیرا شما چیزی را طراحی می کنید که مردم با آن تعامل داشته باشند، نه فقط مشاهده کنند. شما همچنین محصولی ایجاد می کنید که مشکلات مردم را به گونه ای حل می کند که می تواند زندگی آنها را به طور چشمگیری بهبود بخشد.

پست ۷ نشانه ای که نشان می دهد باید طراح نرم افزار شوید نه رمزگذار اولین بار در Skillspot ظاهر شد.