منو سایت

7 شغل محبوب یادگیری ماشین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 شغل محبوب یادگیری ماشین

وقتی صحبت از یادگیری ماشینی به میان می‌آید، ما فقط مشاغلی را انتخاب می‌کنیم که بسیاری از مردم درباره آن‌ها می‌دانند، در حالی که مشاغل دیگری در این زمینه وجود دارند که بر زندگی روزمره و تصمیم‌هایی که می‌گیریم تأثیر می‌گذارند. شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، آمازون، نتفلیکس و تسلا از یادگیری ماشینی برای ارائه نتایج شخصی به میلیون‌ها کاربر، درک و تفسیر مکالمات انسانی، آموزش شبکه‌های عصبی برای پیش‌بینی کاری که راننده انجام خواهد داد و خیلی چیزهای دیگر استفاده می‌کنند.

با توجه به میزان استفاده از یادگیری ماشینی در صنایع و زمینه های مختلف، نشانه ای از کاهش تقاضا برای آن دیده نمی شود و پیش بینی می شود نرخ رشد سالانه این حوزه به 40 درصد برسد.

رشد چشمگیر یادگیری ماشینی و همچنین فرصت های شغلی فراوان در حوزه فناوری باعث شده افراد زیادی جذب این صنعت شوند. اگرچه موقعیت یادگیری ماشینی شناخته شده ترین موقعیت در این زمینه است، اما موقعیت های شغلی دیگری نیز وجود دارند که از یادگیری ماشینی استفاده می کنند که ممکن است شما با آنها آشنایی نداشته باشید.

بنابراین در این مقاله تصمیم داریم هفت حرفه محبوبی که از یادگیری ماشینی استفاده می کنند را فهرست کنیم.

1. مهندس یادگیری ماشین

مهندس یادگیری ماشین یکی از مشاغل پرطرفدار در صنعت یادگیری ماشینی است و احتمالاً در طول جستجوی شغلی خود با مشاغل زیادی با این عنوان مواجه خواهید شد. این مهندسان مدل‌های یادگیری ماشینی را طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند، خطوط انتقال و تحویل داده‌ها را گسترش و بهینه می‌کنند و مجموعه‌های داده‌های بزرگ و پیچیده را جمع‌آوری می‌کنند. مدل‌های توسعه‌یافته توسط مهندسین یادگیری ماشین برای کشف روندها و پیش‌بینی‌هایی استفاده می‌شوند که به شرکت‌ها در دستیابی به اهداف مالی و تجاری کمک می‌کنند.

2. مهندس رباتیک

کار با یادگیری ماشین

مهندسان رباتیک اگر در یادگیری ماشینی نیز با تجربه باشند، مزیت بزرگی دارند. ربات ها اغلب به دانشی مانند یادگیری ماشینی به دلیل نیاز به تقلید از رفتار انسان یا به حداکثر رساندن کارایی نیاز دارند. بنابراین به عنوان یک مهندس رباتیک، می توانید به روبات ها یک بعد محاسباتی بدهید که به آنها اجازه می دهد دنیای بصری اطراف خود را تفسیر و درک کنند و سپس تصمیمات دقیق و ایمن بگیرند. یا حتی می‌توانید با استفاده از یادگیری ماشین الگوریتمی برای پردازش حجم عظیمی از داده‌های تولید شده توسط روبات‌هایی که قطعات خودرو را مونتاژ می‌کنند، ایجاد کنید.

طراحی ماشین‌هایی که زندگی مردم را آسان‌تر می‌کنند نیز می‌تواند برای مهندسان Robitech بسیار سودآور باشد. اگر به فکر کار در زمینه رباتیک هستید، باید زبان های برنامه نویسی مانند C++ و Python را بدانید و می توانید این زبان ها را به صورت آنلاین به صورت رایگان یاد بگیرید.

3. دانشمند پردازش زبان طبیعی (NLP).

یک دانشمند پردازش زبان طبیعی از الگوریتم‌هایی برای تعیین دقیق قوانین زبان طبیعی و آماده کردن رایانه‌ها برای صحبت و درک زبان استفاده می‌کند. یادگیری ماشینی این کار را آسان‌تر می‌کند، زیرا با استفاده از این دانش، می‌توان الگوریتمی برای شناسایی و آزمایش الگوها طراحی کرد. بنابراین لازم نیست این کارها را به صورت دستی یا با ابزارهای پیچیده انجام دهید. به نوعی، یک دانشمند پردازش زبان طبیعی بین زبان‌ها و ماشین‌ها ارتباط برقرار می‌کند و درک انسان‌ها را برای ماشین‌ها ممکن می‌سازد و بالعکس.

به‌عنوان محقق NLP، می‌توانید در زیرشاخه‌های NLP مانند زبان‌شناسی محاسباتی، فناوری‌های زبان انسانی، تشخیص خودکار گفتار یا ترجمه ماشینی تخصص داشته باشید. همچنین می‌توانید داده‌های مورد استفاده برای انطباق و بهبود فناوری‌های مبتنی بر یادگیری ماشین را جمع‌آوری و بهبود دهید.

4. توسعه دهنده نرم افزار

کار با یادگیری ماشین

احتمالاً در میان فرصت های شغلی هنگام استخدام برنامه نویس به عنوانی مانند توسعه دهنده نرم افزار برخورد کرده اید. توسعه دهندگان نرم افزار برنامه هایی را برای استفاده در رایانه های موبایل و دسکتاپ و همچنین سیستم عامل های اصلی طراحی و ایجاد می کنند. یادگیری ماشینی می تواند به توسعه دهندگان نرم افزار کمک کند تا داده ها را برای پیش بینی واکنش کاربران به ویژگی های خاص یک برنامه تجزیه و تحلیل کنند. علاوه بر این می توانند برنامه ها و نرم افزارها را به شکلی که کاربر می خواهد طراحی کنند و البته تعامل با آنها نیز راحت تر و بهتر است.

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار معمولاً در یکی از سه حوزه Front-End Developer، Back-End Developer یا Full-Stack Developer قرار می‌گیرند و هر کدام بر روی بخش خاصی از فرآیند توسعه تمرکز می‌کنند.

اگر می خواهید وارد عرصه توسعه نرم افزار با استفاده از یادگیری ماشین شوید، باید دانش خوبی از ابزارها و زبان های مورد استفاده در این زمینه داشته باشید. تمرکز بر یادگیری برنامه نویسی، ابزارها و زبان های برنامه نویسی که معمولاً در یادگیری ماشینی استفاده می شوند، به شما کمک می کند تا به عنوان یک برنامه نویس کارآمدتر شوید.

5. دانشمند داده

فردی که به عنوان دانشمند داده شناخته می شود، داده ها را برای کمک به طراحی و ساخت برنامه ها تجزیه و تحلیل، پردازش، مدل سازی و تفسیر می کند. علاوه بر این، یک دانشمند داده همچنین در تصمیم گیری های تجاری برای شرکت ها و سازمان ها کمک می کند. به عنوان یک دانشمند داده، شما این پتانسیل را دارید که یکی از مفیدترین اعضای تیم در شرکت خود باشید زیرا ایده ها و پیشنهادات شما به طور خاص بر اساس داده های تجزیه و تحلیل شده است.

دانشمندان داده که از یادگیری ماشینی در کار خود استفاده می کنند الگوریتم هایی را ایجاد می کنند که می توانند برای به دست آوردن الگوهایی استفاده شوند که تجزیه و تحلیل داده ها را اساسی تر می کند. اهمیت حضور متخصصان داده در سازمان ها را حقوق آنها نشان می دهد. با توجه به نقش مهم دانشمندان داده در سازمان ها، انتظارات حقوقی آنها نیز بالا خواهد بود.

6. تحلیلگر امنیت سایبری

کار با یادگیری ماشین

تحلیلگران امنیت سایبری مسئول کشف بهترین راه‌ها برای محافظت از زیرساخت‌ها و دارایی‌های دیجیتالی شرکت هستند. آنها از فناوری‌های مختلفی مانند فناوری‌های مبتنی بر یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند تا این زیرساخت امنیتی را قوی‌تر کنند. به دلیل اهمیت این شغل، یک تحلیلگر امنیت سایبری باید حجم زیادی از داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کند که نشان دهنده آسیب پذیری ها و تهدیداتی است که ممکن است یک شرکت با آن مواجه شود.

اگر سابقه یادگیری ماشینی دارید و علاقه مند به کار در امنیت سایبری هستید، می توانید الگوریتم های قدیمی را در سازمان ها اصلاح یا ارتقا دهید یا خودتان آنها را از ابتدا طراحی کنید. نقش حیاتی تحلیلگران امنیت سایبری اغلب حقوق آنها را در سازمان ها افزایش می دهد.

7. مهندس هوش مصنوعی (AI).

مهندس هوش مصنوعی (AI) شغل دیگری است که در آن می توان از یادگیری ماشینی استفاده کرد. از آنجایی که یادگیری ماشین زیرمجموعه ای از هوش مصنوعی است، مهندسان هوش مصنوعی زیادی هستند که در برنامه ها و ابزارهای یادگیری ماشین تخصص دارند.

مهندسان هوش مصنوعی می‌توانند مدل‌های یادگیری ماشینی را توسعه داده و اصلاح کنند، تکنیک‌های یادگیری ماشین را برای تشخیص تصویر به کار ببرند و برنامه‌های کاربردی مختلفی را با تخصص در یادگیری ماشین توسعه دهند.

در صورتی که به این حرفه علاقه دارید باید اشاره کنیم که داشتن مهارت برنامه نویسی در زبان هایی مانند پایتون، R و جاوا و همچنین دانش جبر خطی و آمار الزامی است.

7 شغل محبوب یادگیری ماشینی اولین بار توسط وبلاگ استعدادهای درخشان ایران نوشته شد. به نظر می رسد.