منو سایت

7 اصل مهم برای موفقیت در توسعه رابط

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 اصل مهم برای موفقیت در توسعه رابط

چه عاداتی ما را به یک توسعه دهنده ظاهر بهتر تبدیل می کند؟ توسعه دهندگان فرانت اند به چه مهارت هایی نیاز دارند؟ در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه به این سوالات پاسخ دهیم.

به این سوالات می توان به روش های مختلفی پاسخ داد اما در این مقاله قصد داریم به این سوالات به صورت ساده و به دور از پیچیدگی های معمول پاسخ دهیم و 7 تکنیک را معرفی کنیم که به شما کمک می کند چند پله از رقبای خود بالاتر باشید.

مقاله پیشنهادی: یک توسعه دهنده frontend چه می کند؟

نکته شماره 1: همیشه در مورد مهارت های front-end و تجربه کاربری تحقیق کنید و مطالعه کنید

چیزی که برخی از توسعه دهندگان فرانت اند نمی دانند این است که اگر به فکر کسب مهارت هایی باشند که متخصصان UX در آن مهارت دارند، موفق تر خواهند بود. یکی از مفیدترین چیزهایی که برای موفقیت در دنیای فرانت اند به آن نیاز دارید، آشنایی با موضوعات تجربه کاری است. به خصوص اگر در این زمینه تازه کار هستید.

در شرایطی که یادگیری از طریق انجام و تمرین الزامی است، تمرین بدون دانش اولیه فایده چندانی نخواهد داشت. درست است که می توانید با آزمون و خطا آشپزی را یاد بگیرید، اما اگر ابتدا چند دستور پخت و تکنیک را یاد بگیرید، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد، یافتن منابع موثر و ارزشمند است. بهتر است برای یافتن منابع آموزشی با کیفیت کمی وقت بگذارید. علاوه بر این، کتاب های آموزشی خوبی نیز در این زمینه وجود دارد.

اگر جزو افراد علم اندیش هستید و به دنبال منابع غنی در این زمینه هستید دو سایت را پیشنهاد می کنم NNGgroup و رجوع به بایمرد شود. این دو سایت نکات ارزشمندی برای تجربه کاربری ارائه می دهند که می توانید به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند از آنها استفاده کنید.

نکته 2: برای یادگیری موضوعات مرتبط از طراحی فراتر بروید

از آنجایی که کار توسعه front-end موضوعات مختلفی را در بر می گیرد، برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده حرفه ای ماهر، باید به مطالعه موضوعات بین رشته ای بپردازید. به عنوان مثال، روانشناسی یکی از مهمترین موضوعاتی است که توسعه دهندگان وب روی آن تمرکز می کنند. یکی از اصول مهمی که در طراحی ظاهر یک وب سایت باید به آن توجه کرد، روانشناسی رنگ ها است.

رنگ ها نقش عجیبی در موفقیت یک سایت دارند، پس روانشناسی رنگ ها را از دست ندهید. همچنین، کسب دانش در مورد نحوه تعامل مردم با وب سایت ها و رسانه های دیجیتال را در نظر بگیرید. درک مدل های ذهنی افراد به شما کمک می کند تا برای کاربران خود بهتر طراحی کنید. درک بهتر اهداف تجاری شرکت و حوزه ای که در آن فعالیت می کند.

همچنین، یادگیری نحوه برقراری ارتباط موثر، مشارکت در یک تیم، یا مدیریت یک پروژه می تواند به شما کمک کند تا تجربه بهتری با تکنیک های بین فردی کسب کنید. سعی کنید به مهارت های یادگیری فکر کنید که به آنها علاقه دارید اما اطلاعات کمی در مورد آنها دارید. اگر مدتی را روی این موضوعات بگذرانید، از تأثیری که می توانند بر بهبود عملکرد شما داشته باشند شگفت زده خواهید شد.

پیشنهاد مقاله: الگوریتم چیست و چرا دانستن آن مهم است؟

نکته شماره 3: تجربه اصلی خود را به عنوان یک توسعه دهنده frontend پیدا کنید

افرادی که تازه وارد دنیای حرفه ای تخصص خود می شوند باید دانش کاملی از مبانی رشته خود کسب کنند. به همین دلیل بایدها و نبایدها را در این زمینه با دقت یاد بگیرید. به عنوان مثال، به دنبال یک نمای کلی از چیستی توسعه‌دهنده فرانت‌اند باشید، شرح وظایف آن‌ها چیست و چه کاری باید انجام دهید.

پس از آن، بهتر است خود را به عنوان یک متخصص در یک زمینه طراحی متمایز کنید، بنابراین ایده بدی نیست که به حوزه هایی که به شما اجازه می دهد روی پروژه های بزرگتر کار کنید، نگاه کنید. به عنوان مثال، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید روی موضوع توسعه عناصر تعاملی با جاوا اسکریپت کار کنید یا به طراحی موبایل یا تجربه نوشتن (UX Writing) علاقه دارید.

در هر صورت، برای تبدیل شدن به یک متخصص در آن زمینه، باید در دامنه ای که می خواهید وارد آن شوید، سرمایه گذاری کنید. در نگاه اول ممکن است زمان زیادی ببرد، اما مطمئن باشید که در پایان راه به نتایج خوبی خواهید رسید. ما تعادل بین وسعت و عمق دانش را مجموعه مهارت های T شکل می نامیم.

شما دانش گسترده ای در مورد آن ناحیه (بالای T) و سپس دانش عمیق آن ناحیه (ستون فقرات T) دارید. توسعه یک مجموعه مهارت به شکل T به شما کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشید و ارزش منحصر به فردی را برای تیم به ارمغان بیاورید.

راه حل شماره 4: با دیگر توسعه دهندگان فرانت اند تعامل داشته باشید

گفتگو و تعامل با طراحان در مورد تجربه و محیط کاری آنها یکی از بهترین راه ها برای توسعه مهارت های فردی و یافتن دانشی است که در اوایل حرفه طراحی خود درباره آن نمی دانستید. افرادی که برای اولین بار توسعه وب را شروع می کنند باید به طور منظم با متخصصان در این زمینه تعامل داشته باشند تا بتوانند در موضوعاتی مانند طراحی وایرفریم دانش کسب کنند.

البته این چیز بد یا اشتباهی نیست، زیرا همه توسعه دهندگان در ابتدا با مشکلات مشابهی مواجه می شوند. بد نیست بدانید که برخی از کارشناسان به توسعه دهندگان تازه کار کمک می کنند تا حافظه خود را تازه کنند، زیرا افراد با تجربه بدشان نمی آید که حافظه خود را با تکرار برخی از الگوهای طراحی برای یافتن راه حلی برای مشکلات موجود تجدید کنند. هرچه بیشتر با توسعه دهندگان باتجربه صحبت کنید، مهارت های شما بیشتر خواهد شد.

اگر دوستی ندارید که یک توسعه دهنده فرانت اند باشد، ساده ترین کار این است که به انجمن های آنلاین بپیوندید. کافی است در این زمینه در گوگل جستجو کنید تا با طیف گسترده ای از انجمن ها روبرو شوید که در آن افراد حرفه ای فعال هستند.

نکته 5: راه حل های مختلف را تحقیق و آزمایش کنید

به ندرت پیش می آید که کسی بهترین راه حل را برای یک مشکل طراحی پیدا کند. بنابراین، همیشه ارزش در نظر گرفتن طیف گسترده ای از راه حل های ممکن را دارد. یک نقطه شروع خوب این است که برنامه ها و پروژه های مشابهی را پیدا کنید که کد منبع آنها به صورت رایگان در اینترنت در دسترس است. به عنوان مثال، اگر با مشکل تجربه کاربری مواجه هستید، کتابخانه های قالب مانند الگوهای رابط کاربری و Pttrns اطلاعات ارزشمندی را ارائه می دهد.

یکی دیگر از راه های هوشمند برای کشف الگوهای طراحی، یافتن طرح های مشابه در سایت های نمونه کار است دریبل و این Behance است. این رویکرد به ویژه هنگام کار بر روی نمونه‌های اولیه خود ارزشمند است، زیرا این پروژه‌ها می‌توانند ایده‌هایی را برای یافتن الگوهای طراحی مناسبی که دیگر توسعه‌دهندگان قبلاً روی آن تمرکز کرده‌اند، به شما ارائه دهند.

چرا توسعه دهندگان این الگوی طراحی را انتخاب کردند و آیا استدلال آنها ربطی به پروژه من دارد؟ این به شما کمک می کند تا زمانی که تصمیم به ترسیم یک نمونه اولیه یا وایرفریم دارید، گزینه های مختلف را ارزیابی کنید. همچنین در استراتژی پروژه های بعدی به شما کمک خواهد کرد.

نکته 6: چرایی موضوعات را در نظر بگیرید و تمرین کنید

در حالی که ساختار دادن به تعاملات کاربر محور مهارتی است که قطعاً به عنوان یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند یا طراح تجربه کاربری به آن نیاز دارید، توضیح اینکه چرا یک طرح را بر دیگری انتخاب کرده‌اید، مهارت خاصی است.

به‌عنوان یک توسعه‌دهنده مبتدی، توضیح دلایل پشت تصمیم‌هایتان برای ایجاد یک پورتفولیوی مؤثر حیاتی است.

برای مؤثرتر بودن، سعی کنید به برخی از تحقیقات کاربری که برای پروژه انجام داده اید یا برخی تحقیقات کاربران قبلا منتشر شده مراجعه کنید.

به عنوان مثال، اگر بخشی از یک تیم طراحی هستید، بهتر است کار خود را به سایر اعضای تیم نشان دهید و بازخورد آنها را دریافت کنید. رویکرد فوق به شما اجازه می دهد تا نقاط ضعف طراحی خود را اصلاح کنید.

نکته شماره 7: از جلسات گذشته نگر برای تقویت مهارت های خود استفاده کنید

همه توسعه دهندگان و برنامه نویسان به پروژه خود فکر می کنند، اما تنها تعداد کمی از آنها قادر به انجام آن به درستی هستند.

درست مانند نخ دندان کشیدن، همه ما می دانیم که مهم است، اما معمولاً یا با دقت انجام نمی دهیم یا واقعاً نمی دانیم چگونه آن را به درستی انجام دهیم.

انجام یک بررسی سریع می تواند به حل یک مشکل ارتباطی در یک پروژه تیمی کمک کند یا از مشکلات بعدی جلوگیری کند.

کلید ثابت نگه داشتن این تغییرات، نوشتن و رسمی کردن مستندات است. البته نیازی به داشتن مستندات کامل و دقیق ندارید و تنها فهرست کوتاهی از نتایج به دست آمده راه حل است.

اگر در یک تیم هستید سعی کنید با همه ارتباط برقرار کنید و لیستی از کارهایی که در آینده انجام خواهید داد بنویسید تا بعداً چیزی را از دست ندهید. به خصوص در ابتدا که همه چیز یک تجربه یادگیری است، جمع آوری جزئیات و مستندات به شما کمک می کند کار خود را به خوبی انجام دهید.

آخرین کلمه

در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه هفت تکنیک را ارائه دهیم که به شما کمک می کند تا یک پایه محکم در توسعه front-end ایجاد کنید.

یافتن رویکردی که برای شما بهترین کار را دارد مانند ورود به یک حوزه کاملاً جدید است. استراتژی های این مقاله می تواند به شما کمک کند تا تجربه خود را افزایش دهید، مهارت های خود را بهبود بخشید و در نهایت به یک توسعه دهنده حرفه ای تبدیل شوید.

پست 7 اصل مهم برای موفقیت در توسعه فرانت اند اولین بار در دانش و فناوری بامدات منتشر شد. به نظر می رسد.