منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 6 شغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

6 شغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
6 شغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی که به عنوان فوبیای اجتماعی نیز شناخته می شود، تجربه یک ترس طولانی مدت و طاقت فرسا از قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی است. این اختلال یک مشکل رایج است که معمولا در سال های نوجوانی شروع می شود و می تواند زندگی شما را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. اضطراب اجتماعی بیشتر از خجالتی بودن یا خجالتی بودن است. این اضطراب ترسی است که از بین نمی رود و بر فعالیت های روزمره، عزت نفس، روابط و زندگی کاری یا تحصیلی تأثیر می گذارد. بسیاری از ما هر از گاهی نگران موقعیت های اجتماعی هستیم، اما فردی که دارای اضطراب اجتماعی است قبل، حین و بعد از آن احساس اضطراب می کند.

یکی از رایج ترین مکان هایی که اضطراب اجتماعی می تواند رخ دهد و تشدید شود، محل کار است. جایی که ترس از تحقیر، طرد شدن و بررسی بیش از حد توسط همکاران و مدیران می تواند اثرات روانی و حتی جسمی قابل توجهی داشته باشد. در این مقاله، مشاغلی را بررسی کرده‌ایم که برای افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی مناسب است تا بدانند برای کدام پست شغلی رزومه بفرستند یا شغل جدیدی را انتخاب کنند.

مشاغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

چندین گزینه شغلی برای کارمندان فعلی و جویندگان کار وجود دارد که از اضطراب اجتماعی رنج می برند و می خواهند به طور حرفه ای کاری متفاوت انجام دهند یا موقعیتی متناسب با شرایط خود پیدا کنند. مشاغل زیر بر اساس دو معیار انتخاب شدند: امکان تعامل کمتر حضوری و پیش‌بینی پیشرفت شغلی در هر زمینه:

حسابداران

مشاغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

حسابداران معمولاً به صورت تمام وقت در محیط اداری کار می کنند. حسابداران معمولاً ساعات کاری استانداردی دارند، اما ممکن است بسته به نیازهای تجاری و زمان سال، برنامه زمانی انعطاف پذیری داشته باشند. آنها ممکن است بیشتر روز خود را با نشستن پشت میز، جلوی کامپیوتر یا بررسی اسناد فیزیکی بگذرانند. حسابداران می توانند به طور مستقل یا با تیمی از حسابداران دیگر، حسابداران ارشد و حسابرسان کار کنند. چگونه در مقاله حسابدار شویم؟ شرح کاملی از این اثر داده ایم. حسابداری یکی از مشاغل پرطرفدار است و «استخدام حسابدار» همیشه یکی از پرتکرارترین آگهی های شغلی است.

فرصت های شغلی حسابدار را ببینید

تولید محتوا

مسیر شغلی محتوا یکی از بهترین انتخاب ها برای افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی است. نویسندگان محتوا اغلب ساعات منعطفی دارند و حتی می توانند برنامه زمانی خود را تنظیم کنند. همچنین برای نویسندگان محتوا معمول است که از راه دور کار کنند. نویسندگان محتوا می توانند به طور دائم در شرکت ها استخدام شوند و عضو تیم بازاریابی شوند یا به عنوان فریلنسر کار کنند. نویسندگان محتوا معمولاً تمام کارهای خود را با رایانه انجام می دهند و بیشتر وقت خود را با نشستن در مقابل صفحه نمایش می گذرانند. بسیاری از ارتباطات نویسندگان محتوا به صورت مجازی انجام می شود. قبلا تمامی راه های محتوا نویس شدن در مقاله چگونه متخصص محتوا شویم؟ بررسی کردیم.

فرصت های شغلی در تولید محتوا را ببینید

تحلیلگر داده

یک روز کاری معمولی برای یک تحلیلگر داده به صنعت بستگی دارد. آنها ممکن است برای مشاغل کوچک، شرکت های مالی، شرکت های فنی و علمی، تولید کنندگان یا دولت کار کنند. تحلیلگران داده بیشتر روز کاری خود را در محیط اداری می گذرانند. تحلیلگران داده در یک محیط تیمی کار می کنند و به سایر اعضای تیم در بهبود و تفسیر داده ها کمک می کنند. برخی از تحلیلگران داده ممکن است مستقیماً با رهبران تیم و تصمیم گیرندگان اجرایی برای ارائه توصیه هایی در مورد فروش، تلاش های بازاریابی و تغییرات فنی کار کنند. بسیاری از تحلیلگران داده همچنین می توانند از راه دور کار کنند و با سایر اعضای تیم به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند. چگونه در تجزیه و تحلیل داده ها متخصص شویم؟ برای آشنایی بیشتر با این اثر مدرن به ادامه مطلب مراجعه کنید.

توسعه دهنده نرم افزار

توسعه دهندگان نرم افزار ذهن خلاق پشت برنامه های کامپیوتری هستند. یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار برنامه‌هایی را طراحی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد کارهای خاصی مانند تماشای فیلم یا بازی کردن را روی رایانه و دستگاه‌های تلفن همراه انجام دهند. توسعه دهندگان نرم افزار معمولاً در یک محیط اداری کار می کنند، اگرچه بسیاری از آنها می توانند از راه دور کار کنند زیرا بیشتر کار خود را بر روی رایانه انجام می دهند. اکثر آنها حداقل 40 ساعت در هفته در ساعات کاری معمولی کار می کنند تا مهلت های مقرر را رعایت کنند یا مشکلات فنی غیرمنتظره را حل کنند. از آنجایی که توسعه نرم افزار یک تلاش گروهی است، توسعه دهندگان نرم افزار به طور منظم با دیگران کار می کنند و با آنها تعامل دارند. اما این تعامل معمولا به شکل ارتباط مجازی است. اگر تصمیم دارید مسیر شغلی خود را در این زمینه دنبال کنید، حتما مقاله چگونه برنامه نویس شویم؟ من می اندازم

فرصت های شغلی برنامه نویس را ببینید

مترجم

مترجمان تقریباً تمام کارهای ترجمه را در رایانه انجام می دهند و از طریق کانال های ارتباط مجازی با مشتریان یا مدیران خود ارتباط برقرار می کنند. برخی از مترجمان به عنوان مترجم آزاد کار می کنند و به مشتریان مختلفی خدمات ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به طور دائم توسط سازمان ها در صنایع مختلف استخدام شوند.

فرصت های شغلی مترجم را ببینید

طراح گرافیک

اگر به طراحی علاقه دارید و خلاق هستید، طراحی گرافیک ممکن است شغل مناسبی برای شما باشد. شما به عنوان یک طراح گرافیک مسئول ایجاد محتوای بصری برای وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، اقلام تبلیغاتی و غیره هستید. فضای کاری گرافیک به فضای کاری محتوا نزدیک است. در این شغل می توانید هم به صورت آزاد و هم به صورت تمام وقت کار کنید. کار از راه دور برای اکثر گرافیست ها نیز در دسترس است و به آنها اجازه می دهد کنترل کاملی بر محیط کار خود داشته باشند. در مقاله چگونه یک طراح گرافیک شویم؟ در مورد این اثر جالب بیشتر نوشته ایم.

فرصت های شغلی طراح گرافیک را ببینید

زندگی با اضطراب اجتماعی

مشاغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی

زندگی با اضطراب اجتماعی شما را هر روز در معرض چالش های جدیدی قرار می دهد. یکی از این چالش ها یافتن شغل است که برای یک فرد مضطرب بسیار دشوار است، به خصوص اگر این شغل به معنای برخورد مجدد با افراد باشد. بر خلاف درونگرایی، اضطراب اجتماعی یک ویژگی ذاتی نیست. بلکه یک وضعیت سلامت روان ناشی از ترس است. اما جالب اینجاست که هم افراد درونگرا و هم برونگراها می توانند اضطراب اجتماعی را تجربه کنند.

اگر علائم اضطراب اجتماعی را در خود می بینیم باید آن را بپذیریم و برای حل مشکل گام برداریم و در صورت لزوم از متخصص کمک بگیریم. اما نکته کلیدی برای افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی این است که به خود اجازه دهند اشتباه کنند و مورد قضاوت قرار گیرند. زیرا زمانی که به خود فرصت کمی برای خطا می دهیم، هر تعاملی را برای خود به یک موقعیت استرس زا تبدیل می کنیم.

The post 6 شغل مناسب برای افراد دارای اضطراب اجتماعی اولین بار در وبلاگ تلنت ایران پدیدار شد. به نظر می رسد.