منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 نکته برای ترویج اصالت در محیط کار و مدیر قابل اعتماد بودن

5 نکته برای ترویج اصالت در محیط کار و مدیر قابل اعتماد بودن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 نکته برای ترویج اصالت در محیط کار و مدیر قابل اعتماد بودن

اکثر افراد زمانی که آزادانه بیان خود را داشته باشند، وضعیت بهتری دارند و برای اینکه احساس آزادی کنند (شما به عنوان مدیر و کارفرما یکی از این افراد هستید)، باید محیطی ایجاد کنید که اصالت را در محل کار افزایش دهد. از تبلیغ آن حمایت کنید این چیزی است که شما برای آن هستید تیم سازی و هر تیمی به تعامل بیشتر، نوآوری و عملکرد بهتر نیاز دارد.

اما به راستی اصالت در کار چیست؟ چرا اینقدر مهم است؟ چگونه می توانید یک محل کار مبتنی بر اعتماد برای خود و تیم خود بسازید؟

اصالت در کار چیست؟

اصالت محل کار این است که شما به عنوان یک مدیر یا کارفرما، خود واقعی خود هستید و این در مورد کارمندان نیز صدق می کند. اصالت در محل کار را می توان به روش های مختلف به دست آورد. این روش ها عبارتند از:

شخصیت خود را نشان دهید و خودتان باشید

اول از همه، اصالت در محیط کار به معنای خود بودن و نشان دادن واقعیت است. این بدان معناست که تحت هیچ شرایطی خود را مجبور به انجام کارهایی نکنید که با روحیه و توانایی های شما سازگار نیست و یا با شما سازگار نیست. در دنیایی که مرزهای بین کار و خانه دیگر معنا ندارد، اصالت بیش از همیشه مهم است. تلاش برای نشان دادن چیزی متفاوت از خود واقعی خود در محل کار، خسته کننده است و می تواند به مرور زمان منجر به فرسودگی شغلی شود.

احساس سلامت روانی کنید

وقتی در تیم خود سلامت روانی ایجاد می کنید، همه اعضای تیم احساس راحتی می کنند، نظرات خود را به راحتی بیان می کنند، اشتباه می کنند و در تعامل با همکاران خود صادق خواهند بود. این به افراد امکان می دهد در مورد اشتباهات در محل کار صادق باشند، اشتباهات خود را بدون نیاز به مداخله برای خراب کردن سایر همکاران، اصلاح آنها و حتی بازخورد خوب در مورد اشتباهات و چالش های سایر اعضای تیم بیان کنند.

اصالت در محیط کار

شخصیتی که دارید و دستاوردهایتان را ارزیابی کنید

اصالت همچنین به معنای قدردانی و قدردانی از خود واقعی شما در محل کار است. کارکنان شرکت ها علاوه بر اینکه مایلند همانگونه که هستند پذیرفته شوند، می خواهند احساس کنند که مشارکت، ایده ها و نظرات آنها مورد توجه مدیران و کارفرمایان است. بالاخره هر کس باید به خودش احترام بگذارد.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که وقتی کارکنان یک شرکت مورد احترام قرار نگیرند، کار با آن شرکت را متوقف کرده و شغل خود را رها می کنند. این به ما چه می گوید؟ دلایل زیادی برای این جدایی وجود دارد، اما نکته اینجاست که افراد رفتار خود را متفاوت از رفتار دیگران درک می کنند. به همین دلیل است که متخصصان بر احترام و ارزش در محل کار تاکید دارند و این یک عنصر کلیدی در آن است استخدام کارکنان متخصص می دانند.

مدیریت قابل اعتماد

به عنوان یک مدیر نیز بسیار مهم است مدیریت و رهبری قابل اعتماد باشید و این را در محل کار نشان دهید. در واقع اساس اصالت در محیط کار با همین ویژگی مدیران شروع می شود و زمانی که کارکنان آن را در محیط کار احساس کنند می توانند به اصالت پی ببرند. به عنوان یک مدیر، باید مطمئن شوید که همه خود واقعی خود را نشان می دهند و شخصیت واقعی در کار دارند و برای آنها ارزش قائل هستید. اما واقعاً بخش سخت این داستان چیست؟ اشتباهات خود را در محل کار بپذیرید، در مورد فرآیند انجام کارها خودتان سؤال بپرسید، بازخورد دریافت کنید و موفقیت های خود را جشن بگیرید.

اصالت در کار چه مزایایی دارد؟

تیم و شرکتی که از اصالت کار مراقبت می کنند از مزایای مختلفی برخوردار هستند که عبارتند از:

  • کارکنان شادتر: افرادی که احساس می کنند در محل کار می توانند خودشان باشند، شادتر هستند و زمانی که کارکنان در محل کار شادتر باشند، مشارکت، بهره وری تیم و انگیزه کلی آنها افزایش می یابد.
  • تیم های قوی تر: روابط در تیم زمانی قوی تر می شود که افراد با نشان دادن خود واقعی خود احساس ارزشمندی و ارزش بیشتری داشته باشند. این منجر به همکاری بهتر و تیمی با بهره وری بالاتر می شود.
  • بازخورد مؤثرتر: صادق بودن با همکاران به این معنی است که مردم کمتر از به اشتراک گذاشتن نظرات و بینش واقعی خود می ترسند. این مزیت منجر به بازخورد صادقانه و ارزشمندی می شود که به رشد و بهترین عملکرد افراد کمک می کند.
  • نوآوری های بیشتر: وقتی مردم می توانند در کار خود اصالت نشان دهند، از به اشتراک گذاشتن ایده ها یا اشتباه کردن نمی ترسند. آنها ریسک بیشتری می کنند (محاسبه شده) و خلاق هستند که منجر به نوآوری بیشتر می شود.

چگونه یک مدیر قابل اعتماد باشیم؟

اصالت در محیط کار

اصالت در محل کار با رهبران مورد اعتماد شروع می شود. وقتی تیم‌ها مدیران خود را قابل اعتماد می‌دانند، نه تنها اعتماد کلی را در محل کار ایجاد می‌کند، بلکه به آنها اجازه می‌دهد که معتبرتر به نظر برسند. پس اگر می خواهید تیمی قابل اعتماد و قابل اعتماد داشته باشید، ابتدا باید خودتان قابل اعتماد باشید.

1. از اینکه خودتان باشید نترسید

بسیاری از مدیران معتقدند که برای جلب احترام تیم خود باید به روشی خاص عمل کنند. ممکن است فکر کنید که باید به شدت حرفه ای، جدی و سرسخت باشید. اما اصالت می تواند در ایجاد روابط قوی تر، احترام و درک متقابل بسیار موثر باشد. پس به دنبال راه هایی باشید که اصالت را به زندگی کاری خود بیاورید.

مثلا: برخی از مدیران سعی می کنند آنچه را که در خارج از محیط کار اتفاق می افتد به اشتراک بگذارند تا سردی روابط خود با کارکنان را کاهش دهند. آنها داستان هایی از خانواده خود، داستان هایی در مورد حیوانات خانگی یا سرگرمی های مورد علاقه خود یا گفتگوهای خارج از محل کار می گویند. حتی می‌تواند یک رویداد جهانی برای بحث درباره احساسات و نظرات شما یا گنجاندن ارزش‌ها، باورها و انگیزه‌های شخصی شما در یک بحث گروهی باشد.

2. به تیم خود نشان دهید که اشتباه کردن بخشی از کار است

وقتی به تیم خود نشان می دهید که اشتباه کردن نه تنها خوب است، بلکه اشتباهات در واقع فرصتی برای رشد هستند، به آنها اجازه اشتباه نیز می دهید. چرا این مهم است؟ کارمندان در هنگام بروز اشتباه با رفتار شما صادق هستند، اشتباهات را کنترل می کنند و سعی نمی کنند آنها را پنهان کنند. یعنی راه حل های بهتری برای اصلاح اشتباه ارائه می شود و حتی تیم برای اصلاح آن وارد بازی می شود.

مثلا: از تاخیر در کار انجام شده تا آخرین لحظه ای که منتظر تکلیف مربوط به پروژه بودید بگویید. به جای تهدید و تنبیه کارکنان به دلیل تاخیرهای موجه، اشتباه تیم خود را بپذیرید و به آنها بگویید که چگونه در آینده بهتر با آنها برخورد کنید. حتی می توانید کارهایی را در آینده برنامه ریزی کنید تا همه چیز را دو هفته قبل اعلام کنید و به آنها فرصت دهید تا کارها را به درستی انجام دهند.

نکاتی برای ترویج اصالت در تیم

اصالت در محیط کار

مدیر مورد اعتماد بودن یک راه عالی برای تبدیل شدن به یک الگو برای کارمندان است. اما اگر می‌خواهید از یک محل کار معتبر و قابل اعتماد نهایت استفاده را ببرید، باید فرهنگ اصالت را در تیم خود ترویج کنید.

1. تیم را به بحث های سازنده تشویق کنید

نحوه ارتباط ما بخش مهمی از اصالت در محل کار است. تیم شما باید در بیان نظرات و به اشتراک گذاشتن افکار، ایده ها و نظرات خود احساس امنیت و حمایت کند. برای ترویج این نوع فرهنگ در تیم خود، باید فضایی برای بحث صادقانه ایجاد کنید.

به تیم خود بگویید که می خواهید آنچه را که آنها در مورد کار می گویند بشنوید، حتی اگر چالشی برای ایده ها، اهداف یا روند شما در تیم باشد. هنگامی که کارکنان شما نظرات خود را به اشتراک می گذارند، در مورد آنها مشتاق باشید و ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب آنها تشویق می شوند تا در آینده ایده های بهتر و موثرتری را با شما در میان بگذارند.

مثلا: اگر کسی ایده‌ای را به اشتراک می‌گذارد که لزوماً برای تیم مؤثر نیست، از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید و آن را به یک گفتگو تبدیل کنید. اجازه دهید بحث صورت گیرد و سایر اعضای تیم خود را تشویق کنید تا در آن شرکت کنند و ایده هایی ارائه دهند.

همیشه به تیم خود یادآوری کنید که همیشه زمان و مکان برای به اشتراک گذاشتن افکار و ایده‌هایشان وجود دارد، حتی اگر این کار را مستقیماً در یک جلسه شخصی یا تیمی انجام دهند. اگر اعضای تیم از انجام این کار در جوامع رو در رو احساس راحتی نمی کنند، آن را به پلتفرم های چت گروهی منتقل کنید و این اتاق را با ایده هایی در آنجا راه اندازی کنید.

۲- هویت واقعی اعضای تیم خود را بشناسید

اصالت به این معناست که هرکسی خود واقعی خود را در محل کار نشان دهد. اما اگر این “خود واقعی” را در تیم خود نمی شناسید، تشویق اعضای تیم به کار هر روز سخت تر خواهد بود. به همین دلیل است که به عنوان یک مدیر، شناخت اعضای تیم بسیار مهم است. زمانی را برای شناخت اعضای تیم خود اختصاص دهید و آنها را به جلسات فردی دعوت کنید. دریابید که آنها چه کسانی هستند و چه چیزی آنها را قوی تر می کند و سپس به دنبال راه هایی برای تقویت آنها در محل کار خود باشید.

مثلا: اگر متوجه شدید که یکی از اعضای تیم شما در حال اجرای یک استندآپ کمدی است و در آن مهارت دارد، به او اجازه دهید این کار را در محل کار انجام دهد و با طنز و شوخ طبعی او مشکلی نداشته باشید (البته تا حدی منزجر کننده) . اگر متوجه شدید که یک کارمند ساعت‌ها روی اولین کتاب خود کار می‌کند، مطمئن باشید که می‌تواند مهارت‌های نوشتاری خود را از این طریق بهبود بخشد که ممکن است در آینده مزیتی برای تیم باشد.

هرچه بیشتر اعضای تیم خود را بشناسید، بیشتر می توانید به آنها فرصت هایی برای بهبود و ارتقای عملکرد خود بدهید.

اصالت در محیط کار

3- فرصت هایی برای تیم خود ایجاد کنید تا واقعیت خود را نشان دهند

ایجاد فرصت های شغلی متناسب با کارمندان شما یک راه عالی برای بهبود اصالت در محل کار است. اما اگر واقعاً می‌خواهید تیم شما در محل کار احساس راحتی کند، باید به اعضای تیم فرصتی بدهید تا فراتر از مسئولیت‌های شغلی خود عمل کنند. به عنوان یک مدیر، باید فرصت هایی را ایجاد کنید که در آن «شخصیت واقعی افراد» در اولویت قرار گیرد.

مثلا: اگر اعضای تیم شما به سرگرمی های خاصی علاقه زیادی دارند، می توانید یک برنامه استعداد تیمی ایجاد کنید که در آن هر کارمند می تواند سرگرمی، اشتیاق و استعداد خود را به بقیه اعضای تیم نشان دهد. اگر تیمی از خوانندگان مشتاق را مدیریت می کنید، می توانید یک کتابخانه ایجاد کنید و از آنها دعوت کنید تا کتاب های مختلف را بخوانند و نظر بدهند.

در بهترین محیط کار، افراد واقعی هستند

به عنوان یک مدیر، اینکه بتوانید خود واقعی خود را در محل کار نشان دهید و آن فرهنگ را به سایر اعضای تیم منتقل کنید، مهمترین چیز برای داشتن یک شغل اصیل است.

وی 5 نکته برای ترویج اصالت در محیط کار و مدیری قابل اعتماد را برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت منتشر کرد. به نظر می رسد.