منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 مدیر رمز عبور برای محافظت از داده های شما

5 مدیر رمز عبور برای محافظت از داده های شما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

امروز دومین سه شنبه ماه فوریه است، یعنی همینطور است روز اینترنت امن تر و ما می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم و توصیه هایی در مورد ایمنی اقدامات خود در اینترنت به شما ارائه دهیم.

روز اینترنت ایمن به عنوان بخشی از پروژه مرزهای ایمن اتحادیه اروپا متولد شد 2004. بعداً به شبکه INSAFE/INHOPE اضافه شد و سال بعد از حمایت اتحادیه اروپا برخوردار شد. هر کجا 20 نسخهدر سراسر جهان در حال گسترش است و در حال حاضر به بیش از 170 کشور رسیده است. اهداف SID برای افزایش آگاهی همه جا برای مسائلی مانند آزار و اذیت، سرقت هویت دیجیتال، مسائل مربوط به حریم خصوصی و موارد دیگر.

اهمیت روز اینترنت ایمن

یکی از اهداف اصلی برگزارکنندگان این روز، تمایل به افزایش آگاهی در مورد آن است ایجاد اینترنت امن برای همهبه ویژه برای کودکان و نوجوانان، زیرا آنها اصلی ترین افراد تحت تأثیر مسائل امنیتی در شبکه های اجتماعی هستند.

یکی از عوامل کلیدی برای ناوبری ایمن تر است حریم خصوصی. از آنجایی که اینترنت یک ابزار رایگان ارتباط و توزیع است، در دسترس و در دسترس بخش بزرگی از مردم است، برای ما بسیار آسان است، زیرا ما احساس راحتی می کنیم و با آرامش در حال گشت و گذار هستیم. احساس امنیت کاذبچه به هویت ما، داده های ما یا سایر عناصر شخصی مربوط باشد.

به همین دلیل در زیر به شما برخی از آنها را ارائه می دهیم نکاتی که می تواند به شما در حفظ حریم خصوصی شما کمک کند در اینترنت و در نتیجه از وبگردی ایمن تر و لذت بخش تر لذت ببرید:

از وب سایت های مشکوک خودداری کنید. در اینترنت، تهدیدها همیشه به راحتی آشکار نمی شوند و همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. به همین دلیل، همیشه بهتر است به سایت های قابل اعتماد و توصیه های سایر کاربرانی که می شناسیم پایبند باشیم.

“ما باید مراقب باشیم که چه زمانی.” ارائه اطلاعات محرمانه و/یا داده های شخصیمانند تلفن، آدرس، شناسه، رمز عبور …

استفاده از اتصال ایمنیعنی از طریق Wi-Fi در خانه یا در یک مکان آشنا همیشه بهتر از اتصال از طریق شبکه های عمومی است، زیرا ما بیشتر در معرض حملات رایانه ای سایر کاربرانی هستیم که به همان شبکه دسترسی دارند.

– در صورت شک، مخصوصاً در مورد جوان‌ترین افراد، بله گفتن مهم است از یک بزرگسال نظارت و کمک بخواهیدکه باید بتواند آنها را برای تجربه بهتر و ایمن اینترنت راهنمایی و راهنمایی کند.

استفاده از مدیریت رمز عبور

رمز عبور به ما کمک می کند از حریم خصوصی داده های خود در اینترنت اطمینان حاصل کنیم. در کنار آدرس‌های ایمیل و نام‌های کاربری، گذرواژه‌ها راهی برای دسترسی به داده‌ها و موارد شخصی ما در اینترنت هستند و ما را قادر می‌سازند تا آن محتوا را از سایر کاربران «پنهان» کنیم.

اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی کسی موفق به کشف یکی از رمزهای عبور ما شود؟ لحظه ای که شخصی غیر از ما یکی از رمزهای عبور ما را در دست می گیرد، ما حریم خصوصی خود را از دست می دهیم و به همراه آن حس محافظتی که تا کنون از آن برخوردار بوده ایم. به همین دلیل است که با بهره گیری از تاریخی مانند روز اینترنت ایمن، امروز نیز می خواهیم صحبت کنیم مدیران رمز عبور.

اینها برنامه هایی هستند که به ذخیره رمزهای عبور ما، دسترسی به صفحات وب، برنامه های کاربردی تلفن همراه، ایمیل و غیره. همانطور که بسیار امن تر است برای هر حساب رمز عبور متفاوتی داشته باشیدمدیران رمز عبور به ما کمک می‌کنند همه آنها را ذخیره کنیم تا مجبور نباشیم آنها را به خاطر بسپاریم و به ما اجازه می‌دهند از طریق یک رمز عبور که تماس می‌گیریم به آنها دسترسی داشته باشیم. رمز عبور اصلی. در اینجا چند مدیر رمز عبور آورده شده است:

KeePass

KeePass یک مدیر رمز عبور رایگان است. این برنامه یک پایگاه داده ایجاد می کند که در آن کاربر می تواند نام کاربری و رمز عبور مربوط به هر یک از حساب های خود را اضافه کند و از طریق یک رمز عبور به آنها دسترسی داشته باشد. علاوه بر این، ویژگی هایی وجود دارد که به ما امکان می دهد امنیت بیشتری را اضافه کنیم، مانند احراز هویت دو مرحله ای، حالت دسکتاپ ایمن یا برخی از گزینه های اضافی که می توانند با افزونه های بسیاری که برنامه پشتیبانی می کند اضافه شود.

Bitwarden

Bitwarden یکی دیگر از گزینه های منبع باز برای مدیریت رمز عبور است که امکان دسترسی از طریق هر مرورگر و همچنین با برنامه های iOS و Android را دارد. در این مورد، چندین گزینه پرداخت برای شرکت ها و بسیاری از طرح های شخصی وجود دارد که یکی از آنها دسترسی رایگان دارد. Bitwarden شامل اشتراک گذاری رمز عبور و همچنین احراز هویت چند عاملی برای دسترسی ایمن و یک مسیر حسابرسی است. یکی از جنبه های مثبت Bitwarden این است که رمز عبور کاربران در سرورهای خود شرکت ذخیره می شود.

پاسا

پاسا یک مدیر رمز عبور منبع باز است که بر روی دستگاه خود کاربر اجرا می شود و در صورت نیاز امکان مدیریت رمزهای عبور روی سرورهای ما یا سرورهای شرکت را ارائه می دهد. این شامل ابزارهایی برای همکاری آنلاین، از طریق مرورگرها، ایمیل یا چت است. مانند مورد قبلی، یک طرح رایگان برای استفاده شخصی و گزینه های مختلف حرفه ای پولی ارائه می دهد.

پسنو

پسنو گزینه دیگری برای افرادی است که به دنبال نرم افزار مدیریت رمز عبور منبع باز سطح سازمانی هستند. نرم افزاری است که به زبان پایتون نوشته شده و امکان مدیریت و ذخیره فایل ها و پوشه ها را فراهم می کند. همچنین شامل گزینه افزونه های مرورگر برای موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم است.

پاس تیم

پاس تیم یک مدیر رمز عبور مبتنی بر مکان آفلاین است که موارد ما را به یک فایل رمزگذاری شده صادر می کند که فقط می تواند در مکان هایی بدون اتصال اینترنت قرار گیرد. این مدیر همچنین قابلیت مدیریت نقش ها و امتیازات کاربران و پوشه ها را دارد.