منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 5 راه برای استفاده از اطلاعات برای افزایش اثربخشی رزومه

5 راه برای استفاده از اطلاعات برای افزایش اثربخشی رزومه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 راه برای استفاده از اطلاعات برای افزایش اثربخشی رزومه

در بازار کار رقابتی امروز، صرفاً فهرست کردن تمام تجربیات و مهارت‌های کاری خود در رزومه کاری به شما کمکی نمی‌کند که تأثیرگذار باشید و فرصت‌های شغلی ایجاد کنید. اگر می خواهید از سایر نامزدها متمایز شوید، باید یک قدم جلوتر بروید. کارفرمایان نه تنها می‌خواهند بدانند شما چه کاری می‌توانید انجام دهید، بلکه می‌خواهند ببینند چه ارزشی می‌توانید برای آن‌ها و کسب‌وکارشان ایجاد کنید و برای آن به اطلاعات، آمار و اعداد نیاز دارند.

مطالعات نشان می دهد که درج اعداد و برخی آمارهای مهم در رزومه می تواند شانس شما را برای رسیدن به مرحله مصاحبه تا 40 درصد افزایش دهد. بنابراین، برای نشان دادن مهارت ها و دستاوردهای کلیدی خود، باید مهم ترین آنها را هدف قرار دهید و آنها را با کمک اعداد ثابت کنید. در این مقاله پنج روش برای استفاده موثر از داده ها هنگام نوشتن رزومه و افزایش شانس رسیدن به مرحله مصاحبه و استخدام را شرح خواهیم داد. علاوه بر این مقاله می توانید به مقاله رزومه چیست نیز مراجعه کنید تا با قسمت های مختلف یک رزومه حرفه ای آشنا شوید.

تعیین کنید کدام معیارها برای شما مهم هستند

اول از همه، شما باید موقعیت شغلی را به طور کامل بررسی کنید و تمام معیارها و الزامات کارفرما را به خوبی درک کنید. برای این کار می توانید به مطالعه شرح شغل بروید و هر گونه اطلاعات مهم از جمله مهارت های مورد نیاز، سابقه کاری مرتبط و یا الزامات درخواستی کارفرما را در شرح شغل یادداشت کنید.

این به شما کمک می کند تا معیارهای مهم کارفرما و کسب و کار را پوشش دهید و البته به شما کمک می کند تا بهترین ایده را از اعداد و ارقام مورد نیاز برای رزومه خود داشته باشید. علاوه بر این، اولویت بندی قسمت های مختلف رزومه را برای شما آسان تر می کند.

با یک رزومه قوی شروع کنید

از اطلاعات برای افزایش اثربخشی رزومه استفاده کنید

خلاصه رزومه بهترین مکان برای شروع قوی است و می توانید مهمترین معیارهای کارفرما را در آن لحاظ کنید. از آنجایی که این اولین بخش از رزومه شماست و اولین قسمتی است که استخدام کنندگان می خوانند، باید بتوانید به خوبی توجه را جلب کنید. بنابراین در این قسمت باید از مرتبط ترین اطلاعات در مورد شرح وظایف استفاده کنید و البته ذکر آمار را فراموش نکنید.

می توانید سابقه کاری و مدت زمانی که در این صنعت بوده اید را ذکر کنید یا در مورد بزرگترین بودجه ای که مدیریت کرده اید صحبت کنید. به عنوان مثال: «من یک مدیر پروژه با 10 سال سابقه در صنعت بانکداری هستم. در طول کارم پروژه ای را با بودجه ده میلیارد تومان مدیریت کردم.» باز هم خواندن شرح وظایف به شما کمک می کند بفهمید که چه مواردی در این بخش باید گنجانده شود و چه اطلاعاتی برای کارفرما مهم است.

با اشاره به اطلاعات مهم و استناد به آمارهای چشمگیر، می توانید استخدام کنندگان را تشویق کنید تا بقیه رزومه خود را مطالعه کنند و حتی شانس استخدام خود را افزایش دهید.

میزان مسئولیت های خود را نشان دهید

اعداد موثرترین راه برای نشان دادن نفوذ و میزان مسئولیت شما در هر موقعیت شغلی هستند. مدیران استخدام به دنبال یافتن توانایی های شما قبل از انتخاب شما برای شرکت هستند. برای این منظور بهتر است در رزومه خود از اعداد استفاده کنید. به خصوص اگر برای موقعیتی که مرتبط با سابقه کاری شما باشد درخواست می دهید.

برخی از داده هایی که می توانید به رزومه خود اضافه کنید شامل اندازه تیمی است که مدیریت کرده اید (یا در حال مدیریت هستید) و همچنین ارزش پروژه هایی که مدیریت کرده اید. به عنوان مثال: «در حال حاضر تیمی متشکل از 20 مهندس را در پروژه ای به ارزش بیست میلیارد تومان هدایت می کنم».

با گنجاندن اعدادی مانند اینها در رزومه خود، به مدیران استخدام و استخدام کنندگان ایده ای از کارهایی که در صنعت انجام داده اید و سطح مسئولیتی که می توانید انجام دهید، می دهید.

نفوذ خود را نشان دهید

از اطلاعات برای افزایش اثربخشی رزومه استفاده کنید

اگر در حرفه و صنعت خود به سطح بالایی رسیده اید، صرف فهرست کردن وظایف و مسئولیت های روزانه خود در رزومه کاری برای موفقیت کافی نیست. استخدام کنندگان می خواهند نتایج کار شما را در رزومه شما ببینند. اینجاست که باید دستاوردهای خود را در رزومه خود برجسته کنید.

به جای اینکه در یک جمله ساده بیان کنید که سود شرکت را افزایش داده اید، باید آن را با جزئیات توضیح دهید. مثلاً «در یک سال 25 درصد فروش را افزایش دادم و ماهیانه صد میلیون تومان به درآمد شرکت اضافه کردم.» فقط به اتمام یک پروژه اشاره نکنید. می توانید به این نکته اشاره کنید که پروژه X را سه ماه زودتر از برنامه زمان بندی شده به پایان رسانده اید و چگونه با انجام این کار “هزینه ها را 10٪ کاهش دهید”.

نشان دادن ارزشی که در کار خود ایجاد کرده اید به استخدام کنندگان دلایل ملموسی برای استخدام شما می دهد و ثابت می کند که فرد موفقی هستید که ارزش سرمایه گذاری را دارد.

نشان دهید که چگونه از شغل خود فراتر رفتید

استفاده از اعداد در CV می تواند به شما کمک کند نشان دهید که چگونه از انتظارات فراتر رفته اید و در نقش های گذشته به نتایج عالی رسیده اید.

برای نشان دادن این موضوع، می‌توانید وظایف و مسئولیت‌هایی را فهرست کنید که در مسئولیت‌هایی که انجام داده‌اید نبوده‌اند. همچنین می‌توانید تعداد مشتریانی که به دست آورده‌اید، کارمندانی که آموزش داده‌اید، درآمدی که برای کسب‌وکار به دست آورده‌اید و موارد دیگر را ذکر کنید.

البته، اعداد و آماری که انتخاب می‌کنید به صنعت و موقعیت شما بستگی دارد، اما می‌توانید از مرتبط‌ترین اعداد برای نشان دادن دستاوردهای خود استفاده کنید و ثابت کنید که برای این شغل مناسب هستید.

مقاله 5 روش استفاده از اطلاعات برای اثربخشی رزومه اولین بار در وبلاگ ایران تلنت منتشر شد. به نظر می رسد.