منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 4 مرحله برای آموزش کدنویسی به کودکان به عنوان یک مبتدی مطلق

4 مرحله برای آموزش کدنویسی به کودکان به عنوان یک مبتدی مطلق

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
4 مرحله برای آموزش کدنویسی به کودکان به عنوان یک مبتدی مطلق

مطمئن نیستید که چگونه به کودکان کدنویسی را آموزش دهید یا از کجا شروع کنند؟ ما میزان آمادگی و استرس لازم برای تهیه درس کامپیوتر را درک می کنیم!

از آنجایی که برنامه های درسی در کانادا به گونه ای مدرن شده است که علوم رایانه بیشتری را شامل شود (اخیراً در انتاریو و آلبرتا)، معلمان به دنبال اتصال و یافتن منابع توسعه حرفه ای هستند که دسترسی و دسترسی به آنها آسان باشد. بنابراین وقتی آنها وارد کلاس‌های درس می‌شوند، سپتامبر فرا می‌رسد، برنامه‌های درسی وجود دارد که مؤلفه‌های کدگذاری و ارزیابی را پوشش می‌دهد.

اگر ایده یادگیری نحوه آموزش کدنویسی در کلاس به عنوان یک مبتدی مطلق شما را تحت تأثیر قرار می دهد – شما تنها نیستید.

بگذارید این مقاله راهنمای شما باشد، اولین قدم شما در یادگیری نحوه آموزش کدنویسی به کودکان.

کد نویسی چیست؟

کدنویسی یا برنامه نویسی کامپیوتری روشی است که ما با کامپیوترها ارتباط برقرار می کنیم. کدگذاری راهی است که ما با ایجاد لیستی از دستورالعمل ها به رایانه می گوییم چه کاری انجام دهد. و با دستورالعمل‌های صحیح، می‌توانیم رایانه‌ها را به انجام کارهای بزرگ وادار کنیم.

4 مرحله برای آموزش کدنویسی به کودکان به عنوان یک مبتدی مطلق

چرا آموزشش بده؟

کدنویسی فقط برای بچه هایی نیست که به فناوری علاقه دارند. این به کودکان می آموزد که چگونه خالق محتوای دیجیتال باشند، نه فقط کاربران آن. آنها یاد خواهند گرفت که بفهمند فناوری که هر روز استفاده می کنند چگونه عمل می کند – و ایده هایی در مورد چگونگی بهبود آن.

هدف برنامه درسی جدید این است که به دانش آموزان بیاموزد تا وب سایت ها، برنامه ها و برنامه های خود را ایجاد کنند – تا ایده های خود را با جهان به اشتراک بگذارند. با متعهد شدن به گفتن رایانه ها چه کاری انجام دهند، آنها مهارت های حل مسئله و تفکر محاسباتی را توسعه می دهند.

همچنین این یک راه عالی برای ترکیب کمی هیجان با برنامه های درسی موجود است! ارائه تاریخ می خواهید؟ بیایید یک وب سایت بسازیم! شناسایی ساختار سلولی؟ از دانش آموزان بخواهید که برای همسالان خود یک بازی “check this box” را کدنویسی کنند!

مهمتر از همه، کدنویسی بسیار سرگرم کننده است و می تواند راهی خلاقانه برای دستیابی به دانش آموزانی باشد که با رویکردهای آموزشی سنتی دست و پنجه نرم می کنند.

درک عبارات ریاضی مانند متغیرها، آرایه ها و عملگرها برای برخی دانش آموزان به تنهایی دشوار است. با این حال، در برنامه‌های دنیای واقعی مانند ساخت یک بازی ویدیویی در اسکرچ یا ایجاد ورودی/خروجی در پایتون، این اصطلاحات با نتایج فوری استفاده می‌شوند. کدگذاری آنها درک عملی از این مفاهیم را می دهد.

دانش‌آموزان متوجه خواهند شد که یادگیری کدنویسی به آنها کمک می‌کند تا در آینده به دنبال کار باشند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اکثر کارفرمایان به دنبال مهارت های کدنویسی خارج از حرفه های سنتی STEM هستند.

آیا کدگذاری برای نهادهای غیر STEM مناسب است؟

از آنجایی که کدنویسی شامل منطق، تفکر ساختارشکن، حل مسئله و سایر مهارت های تفکر است، می توان آن را به راحتی در همه موضوعات به کار برد.

به عنوان یک مبتدی، ممکن است فکر کنید که آموزش کدنویسی به کودکان مربوط به نوشتن کد است. اما این درست نیست! هنگامی که شروع به کار کردید، متوجه خواهید شد که زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد آنچه که قرار است بنویسید و چگونه آن را بنویسید، نسبت به نوشتن و نحو صرف می کنید. کدنویسی حل مشکل، ساختارشکنی و بازیابی با استفاده از ابزارهایی است که در اختیار شما قرار داده شده است.

از آنجا که کدنویسی به سطح خاصی از مهارت فنی نیاز دارد، ممکن است نگران باشید که برای شما مناسب نیست یا از کاربرد علوم کامپیوتر در برنامه درسی خود منحرف شوید. ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که هر کسی می تواند آموزش کد را سریع و آسان بیاموزد!

چگونه به کودکان مبتدی کدنویسی را آموزش دهیم

1. خوب است که بگویید نمی دانید

اتخاذ یک فرآیند یادگیری مشارکتی، به جای یک رویکرد از بالا به پایین، اغلب می تواند مفید باشد – صحنه را با نگرش “خوب است بگویم نمی دانم” تنظیم کنید و دانش خود را با دانش آموزان خود به اشتراک بگذارید.

جمع سپاری اغلب به معنای درخواست کمک از دوست خود، گوگل است. به دنبال مقاله یا ویدیویی باشید که توسط شخصی ساخته شده است که آن را درک می کند و آنچه را که آموخته اید به کار ببرید. این یک تجربه یادگیری مشترک ایجاد می کند زیرا شما تنها کسی نیستید که به با ارزش ترین منبع در علوم کامپیوتر دسترسی دارید – Google!

اگر به این فکر می کنید که چگونه به کودکان کدنویسی آموزش دهید، فقط بدانید که کمی دانش راه درازی است. برای شروع فقط باید اطلاعات کافی داشته باشید.

این می تواند به سادگی اضافه کردن یک قطعه کد باشد. کار کرد؟ عالی! اگر نه (برنامه ریزی شده یا در غیر این صورت) به عنوان یک گروه، در مورد آنچه شما و دانش آموزانتان می خواهید رایانه انجام دهد و آنچه به آن گفته می شود انجام دهد، بحث کنید.

این سرهم بندی و بحث یک فرآیند واقعی با موفقیت بزرگ در فضای تکنولوژیکی به نام اشکال زدایی از اردک لاستیکی است (آن را بررسی کنید، اردک لازم نیست).

اگر یکی از دانش‌آموزان شما استفاده منحصربه‌فردی از کد برای تکلیف یا راه‌حلی برای یک اشتباه پیدا کرده است، از دانش‌آموز بخواهید به ابتدای کلاس بیاید یا صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارد تا آنچه را که آموخته است نشان دهد. نشان دادن این دستاورد راهی عالی برای اثبات اینکه علم کامپیوتر یک تلاش گروهی است!

بهترین بخش این است که دو برابر کار می کند. این فشار را از روی شما کم می کند و به زبان آموز اجازه می دهد تا افکار خود را به اشتراک بگذارد و از دیگران حمایت کند.

2. یک زبان رمزگذاری را انتخاب کنید

همیشه با اصول اولیه زبانی که استفاده می کنید یا تدریس می کنید شروع کنید. این مسیری است که ما توصیه می کنیم، اما بسته به سن و سطح تجربه دانش آموزان خود، ممکن است یک مرحله را از دست بدهید یا به سرعت طرح درس را طی کنید. این به شما این امکان را می دهد که از ایجاد یک پایه محکم استفاده کنید، در حالی که انعطاف پذیری لازم برای انتقال به ویرایشگران در سطح مناسب برای دانش آموزان خود را دارید.

به کودکان بیاموزید که بدون برق کدنویسی کنند

کدنویسی Unplugged به دانش آموزان اجازه می دهد تا مفاهیم پیچیده را بدون استفاده از رایانه یاد بگیرند. به خصوص برای یادگیرندگان جوان تر، کدگذاری غیرفعال راهی عالی برای یادگیری تفکر انتقادی، حل مسئله و تفکر محاسباتی است. همه چیزهایی که همراه با کدنویسی هستند.

سعی کنید به پیک نیک بروید. این بازی کدگذاری شده به دانش‌آموزان شما کمک می‌کند تا مانند یک کامپیوتر فکر کنند.

رمزگذاری را مسدود کنید

کدنویسی مبتنی بر بلوک ابزاری ایده آل برای شروع در هنگام یادگیری نحوه آموزش کدنویسی به کودکان است. این به این دلیل است که فرآیند فکری اساسی را برای نحوه کار رایانه ها تنظیم می کند.

اگرچه راه های زیادی برای یادگیری و آموزش کدنویسی وجود دارد، اما توصیه می کنیم با Scratch شروع کنید و به سراغ چیز دیگری بروید.

Scratch یک ابزار متن باز رایگان برای آموزش کدگذاری بلوک است. بهتر از همه، کلاس شما می تواند به جای صرف دو هفته صرف یادگیری زبان، یاد بگیرد که چگونه در دو ساعت یک بازی بسازد.

ما اسکرچ را دوست داریم زیرا نه تنها چیزی است که می توانید از کلاس اول یا دوم شروع کنید، بلکه وقتی دانش آموزی در دبیرستان علوم کامپیوتر را می گذراند، اغلب با اسکرچ شروع به یادگیری می کند.

یکی دیگر از چیزهای عالی در مورد Scratch این است که می توانید یک حساب معلم رایگان ایجاد کنید که در آن به جای اینکه دانش آموزان شما ورودی های فردی خود را ایجاد کنند، اعتبار آنها را تنظیم کنید. شما می توانید تمام پروژه های آنها را ببینید، آنها را نظارت کنید و یادداشت بگذارید. تعدادی کار وجود دارد که می توانید روی پلتفرم انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که برخی از هیئت‌های مدرسه ممکن است به شما اجازه استفاده از Scratch را ندهند، بنابراین می‌توانید از CS First، یک محصول Google که با Scratch ایجاد شده است استفاده کنید (در اصل همان چیزی است، اما بدون دسترسی باز برای مرور شبکه‌های گسترده‌تر. ).

ویراستارانی که می توانند هر دو را انجام دهند

به جای اینکه زبان آموزان را مستقیماً به سمت کدنویسی متن هدایت کنیم، که ممکن است کاملاً چالش برانگیز به نظر برسد، ما با کدنویسی مبتنی بر بلوک شروع می کنیم. هنگامی که آنها کاملا با این موضوع راحت شدند، برای مرحله بعدی آماده می شوند. به همین دلیل است که داشتن یک ویرایشگر که بتواند هر دو را انجام دهد عالی است.

Micro: بیت عالی است زیرا رمزگذاری بلوک و متن را ارائه می دهد. به عنوان مثال، می توانید از یک بلوک شروع کنید و آن را به جاوا اسکریپت یا پایتون ترجمه کنید. دانش‌آموزان می‌توانند از این زبان‌های رایانه برای برنامه‌نویسی ویرایشگر آنلاین به صورت رایگان استفاده کنند، یا مدرسه شما می‌تواند میکرو فیزیکی بخرد: بیت‌هایی برای تجربه عملی!

CoSpaces همچنین می تواند هر دو را انجام دهد و مزیت اضافه ایجاد برخی تجربیات واقعاً عالی VR و AR را با استفاده از رمزگذاری مبتنی بر بلوک یا متن دارد!

پایتون

وقتی صحبت از زبان های متنی به میان می آید، یادگیری پایتون آسان است و برای مبتدیان عالی است. وقتی به کدگذاری مبتنی بر متن تغییر می‌دهید، بزرگترین چیزی که یاد می‌گیرید این است که رایانه‌ها نمی‌توانند فرضیاتی داشته باشند.

3. چند فرصت برای خودآموزی ببینید

اگر به دنبال خودآموزی هستید منابع آنلاین بسیار زیادی وجود دارد. یوتیوب یک منبع عالی است، اما اگر پایه و اساس نداشته باشید، پیمایش آن دشوار است.

توصیه می کنیم با کد آکادمی شروع کنید که دارای منابع و چیت شیت های فوق العاده یا مدارس W3 است. اگرچه این منابع فوق‌العاده مفید هستند، اما زمان لازم برای کار کردن دارند (25 ساعت یا بیشتر).

اگر به دنبال تعهد زمان کمتری هستید، اما هنوز باید بدانید که چگونه به کودکان کدنویسی آموزش دهید – یک تجربه معلم محور با ما در کد یادگیری کانادا در نظر بگیرید.

4. چرا باید یاد بگیرید که به کودکان کدنویسی با کد یادگیری کانادا را آموزش دهید

اگر آموزش کوتاه‌مدت پشتیبانی شده، که در آن می‌توانید یک مهارت جدید را به مدت دو ساعت آموزش دهید، سریع‌تر است، پیوستن به کد آموزشی کانادایی TeacherCon 2022 یا آموزش گروهی زنده را در نظر بگیرید.

همچنین می‌توانید در ابزار یادگیری ما ثبت‌نام کنید و به دوره‌های ناهمزمان رایگان و طرح‌های درسی که به‌طور خاص برای معلمانی مانند شما طراحی شده‌اند، دسترسی فوری داشته باشید.

CLC رهبر چشم انداز کلی برای آموزش علوم کامپیوتر K-12 در کانادا است که نیاز به برنامه درسی علوم کامپیوتر پایدار و جامع را برطرف می کند.

ما تخصص و اعتماد به نفس برای متحد کردن و فعال کردن جامعه معلمان را داریم. ما این کار را تا حدی با طرح‌های درسی متمرکز بر جریان‌های کلاسی مختلف، پیوندهای برنامه درسی صریح، و گزینه‌های ارزیابی آماده انجام می‌دهیم.

TeacherCon 2022

برنامه های درسی استانی با تمرکز بر علوم کامپیوتر در حال مدرنیزه شدن هستند. این یک خبر عالی است. اما ما درک می کنیم که معلمانی مانند شما خسته تر و کمتر از همیشه دستمزد می گیرند.

بنابراین برای حمایت از شما در این به‌روزرسانی مهم اما چالش‌برانگیز، CLC میزبان TeacherCon 2022 است. از 9 تا 11 آگوست، این کنفرانس مجازی آنلاین رایگان به معلمان نشان می‌دهد که چگونه علوم رایانه را به روشی آسان آموزش دهند.

تیم ما متشکل از کارکنان فوق العاده صبور و سرگرم کننده است که در درجه اول معلمان هستند. با عشق به تکنولوژی، دوم. آموزش دیده تا فضایی امن و در دسترس را برای همه افراد بدون توجه به تجربه خود برای یادگیری مهارت های علوم کامپیوتر فراهم کند. ما میزبان سمینارهای معنی دار با برنامه های درسی مفید هستیم که می توانید روز بعد با کلاس های درس خود برگزار کنید.

“این یکی از بهترین پیشرفت های حرفه ای بود که انجام دادم! تعداد زیادی PD وجود دارد که در مورد نظریه ای صحبت می کنند که ترجمه آن در عمل شما دشوار است … اما اینها مهارت های خاصی بودند که می توانم این هفته امتحان کنم! فریبنده بود، به شیوه ای سرگرم کننده و آسان برای دنبال کردن و بسیار سرگرم کننده ارائه شد. منابع ارائه شده فوق العاده است. متشکرم!”

(شرکت کننده در TeacherCon 2021)

TeacherCon 2022 با ارائه راهنمایی های ارزشمند و کاربردی، آنچه را که معلمان برای احساس حمایت و آمادگی برای تدریس علوم کامپیوتر در سال تحصیلی آینده نیاز دارند، در اختیار آنها قرار می دهد.

آیا این مقاله را پسندیدید؟ در اینجا سه ​​مورد دیگر در مورد نحوه آموزش کدنویسی به بچه ها و آوردن علوم کامپیوتر به کلاس درس آورده شده است:
  • نکات و ترفندهای یادگیری مجازی برای معلمان آنلاین
  • تجربه کلاس درس: دیدگاه معلم
  • آموزش آسان طرح های درس + انجام کاری سرگرم کننده = مهارت های دیجیتال را در خانه بیاموزید

انتشارات 4 مرحله برای آموزش کدنویسی به کودکان به عنوان مبتدی مطلق اولین بار در پدیدار شد.