منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 3 عادت بد رهبری و مدیریت که باعث استعفای دسته جمعی می شود

3 عادت بد رهبری و مدیریت که باعث استعفای دسته جمعی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
3 عادت بد رهبری و مدیریت که باعث استعفای دسته جمعی می شود

حذف زیان های ناشی از استعفای کارکنان اولویت اصلی همه رهبران و مدیران در سال جاری خواهد بود. تغییراتی که مدیران و رهبران سازمان ها باید داشته باشند، به کارکنان محدود نمی شود. در این مقاله سه عادت رهبری وجود دارد که باید آنها را کنار بگذارید و به سمت مدیریت و رهبری موثر حرکت کنید.

سالی که گذشتیم تمام چالش ها و مشکلات سال گذشته را داشت و البته کمی سخت تر بود، اما این بدان معنا نیست که اشتباهاتی را که پارسال مرتکب شدید در سال جدید تکرار کنید و مانند آنها به شرکت و سازمان خود ضربه بزنید. شما تکرار کن..

چالش‌های تجاری که در گذشته مشکل‌ساز بوده‌اند (به‌ویژه مسائل مربوط به زنجیره تامین، توزیع و کارکنان) در حال حاضر در فهرست “تعیین عادت” بسیاری از رهبران کسب‌وکار قرار دارند. این هرج و مرج، همراه با عدم اطمینان در دنیای بیرون، استرس را برای همه، از بالا به پایین، در سازمان شما افزایش می دهد. گرایش های طبیعی، روش های قدیمی و نگرش های منسوخ را باید کنار گذاشت و این رهبران هستند که باید تحول در سازمان و افزایش بهره وری کارکنان را آموزش دهند.

بسیاری از رفتارهای ضعیف رهبری ما ریشه در همدلی دارد. این عدم همدلی در مدیریت تا حد زیادی به نارضایتی کارکنان کمک کرد و در واقع به استعفای دسته جمعی منجر شد. با ما همراه باشید تا با عادات بد رهبری که باید در سال جدید کنار بگذارید و رفتارهای جدیدی که باید جایگزین شوند، آشنا شوید.

عادت بد شماره 1: دوربین خاموش است

عادات بد رهبری و مدیریت

واقعاً تعجب آور است که برخی از افراد این کار را با دوربین خاموش در هنگام تماس های ویدیویی دوستیابی آنلاین انجام می دهند. بهانه های زیادی برای این کار وجود دارد، از شلوغی خانه و ظاهر گرفته تا مشکلات فنی تماس های مجازی و وب کم. اما این موضوع باعث می شود افراد زیادی در این جلسات شکایت کنند و نتوانند با طرف مقابل ارتباط درستی برقرار کنند. البته این کاملا درست است. اگر نمی توانید فردی را که با او صحبت می کنید ببینید، مطمئناً برقراری ارتباط با او دشوار می شود. ایجاد ارتباط و تفاهم در یک سازمان مستلزم توجه به نشانه های غیرکلامی و آنچه گفته می شود می باشد.

عادت جدید در سال جدید: دوربین خود را روشن کنید و همه شرکت کنندگان را ملزم به انجام این کار کنید. سپس توجه کنید که چقدر بهتر از همکاران خود درک و درک می کنید. از نشان دادن کمی آشفتگی در پس زمینه نترسید، زیرا این نشان می دهد که شما فردی مانند دیگران هستید و اهل دنیای دیگری نیستید.

عادت بد شماره 2: توجه نکردن به کارمندان از راه دور

هنگامی که از راه دور کار می کنیم و از خانه کار می کنیم، آن لحظات دوست داشتنی را که می توانیم با همکاران ارتباط برقرار کنیم، از دست می دهیم. Slack، Teams و Zoom هنوز نتوانسته‌اند آن را به‌صورت دیجیتالی برای ما بازآفرینی کنند، اما رد شدن از کنار همکاران در راهرو، قدم زدن به اتاق آنها، و گپ زدن در آشپزخانه یا در پاسیو شرکت از بین رفته است، و شاید به متاورس. . رسیده است

چیزی که از دست داده است، توانایی بررسی و مشاهده عملکرد تیم شما است. در گذشته، ممکن است بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی یک کارمند استرس دارد یا بهترین عملکرد خود را ندارد. اما حالا چگونه می توانید این را تشخیص دهید؟ علاوه بر این، تیم شما باید راه های جدیدی برای برقراری ارتباط با یکدیگر و ایجاد روابط بیابد.

عادات بد رهبری و مدیریت

عادت جدید در سال جدید: زمان و تلاش بیشتری را به تیم خود اختصاص دهید. وقتی کار را شروع می کنید، 10 تا 15 دقیقه اول را صرف مکالمات شخصی، اسکریپت ها و به روز رسانی وظایف کنید. از آنها بپرسید و درباره آنها بیشتر بدانید، سوالاتی مانند “حالت چطور است؟” بپرسید و اگر پاسخ او منفی است، دلیل آن را بپرسید. در مورد مسائل بپرسید «درباره… به من بیشتر بگو»، زیرا این یک تکنیک پیگیری عالی است که ما اغلب از آن استفاده می‌کنیم تا بدون هدایت کردن یا ایجاد احساس ناراحتی از مردم برای توضیح بیشتر استفاده کنیم. اول از همه اجازه دهید و از آنها بخواهید که در مورد مشکلاتشان با شما صحبت کنند. بگذارید در مورد احساسات خود صحبت کنند. بد نیست اعتراف کنید که نگران افزایش موارد یک بیماری همه گیر یا اتفاقی که در خانواده رخ داده است هستید. اجازه دهید تیم شما به عنوان پشتیبان به شما نگاه کند.

عادت بد شماره 3: تاکید بر بازگشت به کار

آیا شما یکی از رهبران سازمان خود بودید که هنگام صحبت درباره بازگشت به کار با موجی از آه و ناله مواجه شدید؟ ما و شما می دانیم که کار در فضای اداری مزایای زیادی دارد و می تواند برای کارمند نیز مفید باشد. اما هنوز هم، بسیاری از مردم نسبت به این داستان ها محتاط هستند، به خصوص زمانی که سخت کار کرده اند تا کار در خانه را یاد بگیرند و البته بهترین های خود را به کارفرما ارائه دهند.

آنها تقریباً دو سال است که بدون وقفه کار می کنند، اما این عبارت نشان می دهد که اگر یک شرکت می خواهد موفق باشد، کارها باید در دفتر انجام شود. با این حال، مطالعات نشان می دهد که کاهش بهره وری ضربه بزرگی است که رهبران صنعت از آن می ترسیدند و معتقدند زمانی که دورکاری دائمی شود اتفاق می افتد. اما شما نباید اینطور فکر کنید.

یک نظرسنجی انجام شده از زمان شروع همه‌گیری نشان می‌دهد که 72 درصد از آمریکایی‌ها به‌جای بازگشت به حالت قبلی خود در سال 2019 به دنبال تغییراتی در زندگی خود هستند. فقط 18 درصد می‌خواستند به حالت قبل برگردند. این افرادی که می خواستند برگردند چه کسانی بودند؟ این افراد کمی مسن تر، سفیدپوست، محافظه کار و بیشتر زن بودند. آنها دوست دارند به روش قدیمی کار کنند و به همین دلیل دوست دارند به دوران قبل از همه گیری بازگردند. اما زمان همانطور که ما تجربه می کنیم به جلو می رود، نه به عقب، و به اصطلاح گذشته گذشته است. پس به جای ناله کردن درباره برگرداندن زمان به عقب، چطور به آینده و راه پیش رو فکر کنیم.

عادات بد رهبری و مدیریت

عادت جدید در سال جدید: تغییر را بپذیرید و راه حلی را با کارمندان خود ایجاد کنید. برای یادگیری آنچه آنها می خواهند وقت بگذارید. به آنها کمک کنید تا نگرانی های شما را درک کنند. اگر نگران فقدان انسجام تیمی، همکاری، یا یافتن ایده درخشان بعدی هستید، آن را با اعضای تیم خود به اشتراک بگذارید. اگر اجاره نامه شرکت شما را آزار می دهد، ممکن است آنها بتوانند راه حلی بیابند.

تعداد بالای استعفاها به ما می گوید که اوضاع از کنترل خارج می شود. وقتی آزادی از دست رفت، بازیابی تنهایی دشوار است. می توانید با افراد دیگر صحبت کنید تا روش جدیدی متناسب با شرایط کارمند ارائه دهید. گفتگو را با افرادی که با آنها کار می کنید شروع کنید، شاید از طریق این گفتگوها به ایده های مختلفی در مورد مشکل برسید و بتوانید مسابقه ای در مورد آن ترتیب دهید و به تیمی که بهترین ایده ها را ارائه می دهد پاداش دهید. در میان سازمان‌هایی که این رویکرد را اتخاذ کرده‌اند، شادترین کارکنان آن‌هایی هستند که به جای داشتن نظراتی که به آنها دیکته شده است، توانسته‌اند در تصمیم‌گیری سهیم باشند.

آخرین کلمه

در سال جدید روی چه چیزی باید تمرکز کنید؟ بر اساس آنچه در بیشتر سازمان‌ها دیده‌ایم و رهبران این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، این احساس را داریم که مسائل زنجیره تامین و توزیع به این زودی‌ها از بین نمی‌روند – اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید دوباره تمرکز کنید.

با بخش منابع انسانی خود کار کنید تا دریابید که کارکنان شما در حال حاضر واقعاً چه می خواهند و به چه چیزی نیاز دارند. فقط به یک مطالعه برای پاسخ به سوالات و چالش ها بسنده نکنید. برای این کارها گروه های خاصی تشکیل دهید و مستقیم با افراد صحبت کنید و در نهایت به تنهایی با کارمندان و اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنید.

بسیاری از شرکت ها بالاخره با این واقعیت کنار آمده اند که کارکنان با ارزش ترین دارایی آنها هستند. بنابراین با آنها خوب رفتار کنید، نیازهای آنها را برآورده کنید تا نیازهای شما برآورده شود. بالاخره کارمندان کسانی هستند که می توانند مشکلات شما را حل کنند.

  • بیشتر بخوانید: یک رهبر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مقاله 3 عادت بد رهبری و مدیریت که باعث استعفای دسته جمعی می شود اولین بار در وبلاگ استعدادهای درخشان ایران منتشر شد. به نظر می رسد.