منو سایت

20 بازی ساده تیم سازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
20 بازی ساده تیم سازی

تیم ها زمانی بهترین کار را می کنند که اعضا ارتباط قوی داشته باشند. این رابطه به معنای ارتباط مناسب، اعتماد و شناخت کافی از یکدیگر است تا اعضای تیم احساس راحتی در کار با یکدیگر داشته باشند. تشویق تیم به شرکت در بازی ها و فعالیت های تیم سازی می تواند این پیوند را ایجاد کند و به شکل گیری تیم شما برای بهتر و بهتر کمک کند. بازی های تیم سازی فقط برای جمع کردن تیم شما نیست. این بازی ها می توانند گام مهمی در تضمین روحیه بالا و ارتباط موثر باشند. در این مقاله 20 مورد از بهترین بازی هایی که می توانند به تقویت پیوند بین تیم شما کمک کنند را ارائه کرده ایم:

1. بازی آشنایی

این بازی ساده است و فقط به شما نیاز دارد که مجموعه ای از آیتم های تصادفی را جمع آوری کنید. این اشیاء می توانند از یک توپ تا یک تکه کاغذ متغیر باشند. در گروه ها به هر فرد یک شی داده می شود و از دیگران پنهان می شود. شخصی که شیء را در دست دارد باید در حالی که اعضای تیم احتمالات را حدس می‌زنند، یک کاربرد جایگزین برای شی نشان دهد.

2. بازی نام

تنها چیزی که برای این بازی نیاز دارید تیم خود و یک توپ نرم است. توپ را به یکی از اعضای تیم بدهید و به گروه بگویید که توپ را در دایره هایی که توسط اعضای تیم تشکیل شده است بیندازند. قبل از پرتاب توپ، شخصی که توپ را در دست دارد باید نام شخصی که توپ به سمت او پرتاب می شود را بگوید. بازی را تا زمانی که همه نام یکدیگر را بدانند ادامه می دهیم.

3. بازی با توپ در آب

این بازی شامل کار گروهی عملی در طول فعالیت است. به هر گروه ابزاری مانند آجر، نی، گیره کاغذ، قیچی یا گیره کلاسور داده می شود. تیم ها باید از این مواد برای ایجاد ساختاری استفاده کنند که بادکنک باد شده را حداقل به مدت پنج ثانیه در یک سطل آب غوطه ور نگه دارد.

4. بازی سلبریتی ها

بازی های تیم سازی

این بازی با ایجاد شباهت ها از طریق فرهنگ پاپ به تیم شما کمک می کند تا یکدیگر را بشناسند. برای این بازی، شرکت کنندگان باید یک یادداشت با نام یک فرد مشهور روی پیشانی خود بچسبانند (بدون اینکه نگاه کنند). پس از مدت زمان مشخصی، شرکت‌کنندگان باید از کنار هم عبور کنند و سؤالاتی بپرسند که به آنها کمک کند تا حدس بزنند یادداشت چسبناکشان چه می‌گوید.

5. بازی عنوان

این بازی نیاز به خلاقیت و حس شوخ طبعی دارد. در این بازی به هر تیم یک روزنامه داده می شود و باید تا حد امکان با بریده های روزنامه تیترهای جالب، خنده دار یا هوشمندانه ایجاد کند. برنده تیمی است که جالب ترین تیترها را ساخته است.

6. میدان مین

در این بازی تیم ها باید با هم کار کنند تا از یک سمت اتاق یا منطقه به سمت دیگر حرکت کنند. در ابتدا مسیر باید همیشه با موانعی برای بازی طراحی شود. سپس یکی از اعضای چشم بند باید از موانع عبور کند و با راهنمایی همکارانش به مقصد برسد.

7. گنج را پیدا کنید

یک جایزه را در جایی در دفتر پنهان کنید. به کارمندان 20 دقیقه فرصت دهید تا جایزه را پیدا کنند. اولین نفری که جایزه را پیدا کند برنده خواهد بود.

8. نقاشی با چشمان بسته

یک تخته سفید بیاورید؛ به چشمان شرکت کنندگان نگاه کنید و از آنها بخواهید در 2 دقیقه یک نقاشی بکشند. کسی که زیباترین نقاشی را بکشد برنده خواهد بود.

9. نام فیلم را حدس بزنید

بازی های تیم سازی

نام چند فیلم معروف را روی چند ورق بنویسید و در ظرفی قرار دهید. سپس همه یک تکه کاغذ از ظرف برمی دارند و باید قسمتی از فیلم را بازی می کنند و بقیه باید نام فیلم را حدس می زنند.

10. حدس زدن چیزها

به چشمان فرد نگاه کنید و به او شیئی بدهید که حدس زدن آن آسان نیست. باید حدس زد که آن شی چیست. شخصی که بتواند اشیاء بیشتری را به درستی حدس بزند برنده خواهد بود.

11. تطبیق یک پازل

کارمندان را به چند گروه تقسیم کنید و به آنها چند پازل بدهید. گروهی که اول پازل را کامل کند برنده است.

12. دو حقیقت، یک دروغ

این بازی به گونه ای است که هر فرد سه چیز در مورد خود می گوید که یکی از آنها دروغ است. بقیه باید حدس بزنند چه چیزی درست است و چه چیزی نادرست.

13. دست از بازی پایین

این بازی شامل انجام یک کار ساده با دستان بسته است. تیم خود را گروه بندی کنید، سپس از همه آنها بخواهید دست خود را بزنند. سپس به آنها بگویید که با هم کاری انجام دهند، مثلا ساندویچ درست کنند یا روبان ببندند و غیره.

14. بازی قصه گویی

این بازی کل تیم شما را تشویق می کند تا با هم یک داستان بسازند. برای این کار، هر یک از اعضای تیم یک کلمه را به زبان می آورند و با هم باید یک داستان معنادار بسازند. هر کس بعد از کلمه ای که توسط هم تیمی خود گفته می شود کلمه دیگری اضافه می کند و پازل را با داستان کامل می کند، همانطور که همه مشارکت می کنند، تیم داستان جالبی ایجاد می کند و یکدیگر را بهتر می شناسند.

15. بهترین و بدترین بازی

بازی های تیم سازی

به اعضای تیم خودکار و کاغذ بدهید، سپس به آنها بگویید چیزهایی را که می خواهند از گروه خود در مورد بهترین و بدترین یاد بگیرند، یادداشت کنند. به عنوان مثال، می توانید سوالاتی مانند “بهترین تعطیلاتی که تا به حال رفته اید چیست؟” بنویسید. و “بدترین وعده غذایی که تا به حال خورده اید چیست؟” سپس کاغذ را در ظرفی قرار دهید و سوالات را بخوانید تا اعضای تیم پاسخ دهند.

16. از آنچه دارید استفاده کنید

اعضای تیم را به گروه های مساوی تقسیم کنید و بدون اینکه دلیل آن را بگویید به آنها موارد تصادفی بدهید. سپس به آنها مشکلی بدهید تا حل کنند، با این نکته که آنها فقط می توانند از موارد ارائه شده برای انجام کاری استفاده کنند که به آنها در حل مشکل کمک می کند.

17. بازی میدانی

این بازی نیاز به یک طناب مشترک بین کل گروه دارد. پس از بسته شدن چشم، اعضای تیم باید طناب را در دست بگیرند، سپس آن را روی زمین قرار دهند. پس از آن، آنها باید در اطراف اتاق پراکنده شوند. از این به بعد، آنها باید با هم کار کنند تا راه بازگشت به طناب را پیدا کنند، آن را بردارند و یک مربع تشکیل دهند. برای این بازی می توانید محدودیت زمانی برای افزایش ریسک تعیین کنید.

18. چالش ساخت لگو

اعضای تیم را به چند گروه تقسیم کنید و به آنها لگو بدهید. سپس از آنها بخواهید که یک سازه بسازند اما اطلاعات محدودی در مورد ساختار سازه ارائه دهند. از این بازی می توان برای ایجاد کار تیمی و مهارت های حل مسئله استفاده کرد.

19. بازی با ورق حیوانات

به هر شرکت کننده کارتی با تصویر حیوان روی آن بدهید. به خاطر داشته باشید که از هر کارت دو عدد (دو شیر، دو گربه و …) به بازیکنان بدهید. هنگامی که شرکت کنندگان در اتاق پراکنده شدند، از آنها بخواهید چشمان خود را ببندند و صدای حیوان را روی کارت در بیاورند. هدف این بازی این است که هر شرکت کننده حیوان همسان خود را پیدا کند.

20. بازی پرتره از خود

بازی های تیم سازی

مداد و کاغذ بیاورید و از هر یک از اعضای تیم بخواهید تصویری از خود بکشند (بدون اینکه به دیگران نگاه کنند). پس از جمع آوری پرتره ها، آنها را به گروه نشان دهید و از آنها بخواهید حدس بزنند که پرتره چه کسی را به تصویر می کشد.

آخرین کلمه

بسیاری از شرکت های بزرگ بازی هایی را طراحی می کنند و هر چند روز یک بار یا هفته ای یک بار در دفتر خود بازی می کنند تا روحیه تیم را تقویت کنند. بسیاری از دفاتر دارای یک منطقه اختصاصی برای بازی هستند. این بازی می تواند صمیمیت و همدلی بین اعضای تیم را افزایش دهد و همچنین باعث می شود افرادی که به تازگی در شرکت استخدام شده اند خیلی سریع با فضای شرکت آشنا شوند و با سایر همکاران آشنا شوند.

20 بازی ساده تیم سازی اولین بار در وبلاگ استعدادهای درخشان ایران ارسال شد. به نظر می رسد.