منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 11 سوال مصاحبه مدلسازی داده که باید در مصاحبه خود انتظار داشته باشید

11 سوال مصاحبه مدلسازی داده که باید در مصاحبه خود انتظار داشته باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
11 سوال مصاحبه مدلسازی داده که باید در مصاحبه خود انتظار داشته باشید

شما اعتبار محکمی در پشت خود دارید. صلاحیت های شما برای خود صحبت می کند، اما یک مصاحبه می تواند همه آن چیزها را از پنجره بیرون بیندازد. برای یافتن شغل بیشتر از آنچه در رزومه شما وجود دارد، وجود دارد. کارفرمایان می خواهند اعتماد به نفس، هوشیاری، دانش فنی و فردی را ببینند که عضو تیم ارزشمندی باشد. این یک چشم انداز ترسناک است زیرا همه مصاحبه ها اعصاب خردکن هستند، حتی زمانی که شما برای این موقعیت واجد شرایط هستید.

داده مودتا مدلسازی سوالات مصاحبه تصویر پست وبلاگ

شما باید در بالای بازی خود باشید تا موقعیت عالی مدل سازی داده را بدست آورید و همیشه در طول مصاحبه سوالاتی وجود دارد که شما را غافلگیر می کند. بنابراین انتظار دارید در مصاحبه بعدی به چه سوالاتی پاسخ دهید؟

انواع اصلی مدل های داده چیست؟

این یک سؤال استاندارد است که مصاحبه کننده احتمالاً وقتی می خواهید شغل مدل سازی داده بگیرید، از شما می پرسد. مهم است که به این سوال با پاسخی روشن و دقیق پاسخ دهیم. به عنوان مثال، سه نوع اصلی از مدل های داده، داده های فیزیکی، مدل های داده های مفهومی و منطقی هستند. با این حال، مهم است که تا آنجا که می توانید به جزئیات بپردازید.

به عنوان مثال، می توانید در مورد مدل داده های منطقی صحبت کنید. می توان گفت چگونه داده ها بین مدل های داده های نظری و فیزیکی پاره می شوند. این به شما امکان می دهد تا نمایش های منطقی داده ها را پیدا کنید. برای مدل‌های داده‌های فیزیکی، می‌توانید در مورد اینکه چگونه چارچوبی است که داده‌ها در یک پایگاه داده ذخیره می‌شوند صحبت کنید. مثلاً مدل داده های مفهومی بیشتر بر روی داده ها بر اساس دیدگاه کاربر تمرکز می کند. ورود به جزئیات می تواند مفید باشد.

جدول داده چیست؟

یک سوال بسیار اساسی دیگر، اما سوالی که احتمالاً در یک مصاحبه از شما پرسیده خواهد شد. می دانید که یک جدول داده دارای ستون ها و ردیف هایی است که داده ها در آنها ذخیره می شود. فیلدها (ستون ها) داده ها را به صورت عمودی مرتب می کنند، در حالی که ردیف ها داده ها را به صورت افقی نشان می دهند. شما باید سعی کنید تا حد امکان خاص باشید تا بتوانید بر دانش گسترده خود تأکید کنید.

نرمال سازی توسط Data Modeler چگونه استفاده می شود؟

شما باید توضیح دهید که چگونه داده های مدل سازی از نرمال سازی استفاده می کند. به عنوان مثال، اهداف عادی سازی شامل کاهش پیچیدگی داده ها و رابطه بین داده ها است. همچنین می‌تواند از شر داده‌های غیرضروری خلاص شود و در عین حال مرتبط‌ترین قسمت‌ها را حفظ کند. هدف دیگر نرمال سازی، اطمینان از ذخیره منطقی داده ها است.

هدف از عادی سازی چیست؟

نه تنها باید هدف از عادی سازی را توضیح دهید، بلکه باید دقیقاً بگویید که چیست. به عنوان مثال، در مورد اینکه چگونه غیرعادی سازی در واقع یک تکنیک است و چگونه داده های بی فایده به یک پایگاه داده عادی منتقل می شوند صحبت کنید. با غیرعادی کردن، تضمین می‌کند که عملکردهای خواندن بهبود می‌یابند، البته به قیمت عملکرد.

کلید جانشین برای چه مواردی استفاده می شود؟

کلیدهای جایگزین نیز به عنوان کلید اصلی طبقه بندی می شوند. با عوامل مرتبط با اعداد سروکار دارد. جایگزین یک کلید طبیعی می شود. بنابراین، در مورد نحوه ایجاد کلیدهای جایگزین برای شناسایی رکوردها، بهبود عملکرد و ساخت پرس و جوهای SQL صحبت کنید. شما باید تا حد امکان گسترده باشید تا مطمئن شوید که مهارت های خود را تا حد امکان به نمایش می گذارید.

چه نوع روابطی در مدل های داده وجود دارد؟

شما می خواهید در مورد مدل داده با جزئیات بیشتری صحبت کنید و انواع روابط مهم را برجسته کنید. به عنوان مثال، شما دارای انواع روابط خود بازگشتی، شناسایی و غیر شناسایی هستید. در مورد آنها با جزئیات صحبت کنید پیوندهای بازگشتی در یک جدول یافت می شوند و یکی از ستون ها هستند. همچنین به کلید جانشین متصل می شود. در حالی که یک پیوند شناسایی خطی است که جداول فرزند و والدین را به هم متصل می کند. این خط پیوند شناسایی را ایجاد می کند.

یک رابطه غیر شناسایی بر روی داده هایی تمرکز می کند که کلید جانشین را تشکیل نمی دهند. این نشان می دهد که هیچ پیوند شناسایی وجود ندارد. مهم است که در مورد این موارد صحبت کنید زیرا می تواند دامنه دانش شما را به مصاحبه کننده نشان دهد.

هنگام مدل‌سازی داده‌ها، احتمالاً چه اشتباهات رایجی پیدا می‌کنید؟

شما می توانید با بسیاری از خطاهای مختلف در مدل سازی داده ها مواجه شوید. شما باید چند مورد از اشتباهات رایج تر را برجسته کنید. به عنوان مثال، در مورد کلیدهای اولیه غیر ضروری و نحوه عملکرد آنها در زمانی که یک کلید طبیعی نمی تواند به عنوان یک کلید جایگزین عمل کند، صحبت کنید. شما همچنین می توانید در مورد هدف از دست رفته صحبت کنید. در مدل‌سازی داده‌ها، هدف ممکن است گم شود و این زمانی اتفاق می‌افتد که هدف تجاری برای کاربر شناخته نشده باشد. یک مدلساز داده به دلیل عدم درک واضح از کسب و کار قادر به ایجاد یک مدل کسب و کار نخواهد بود.

می توانید طرح های مختلف طراحی را توضیح دهید؟

شما الگوهای طراحی دانه برف و ستاره را دارید. مهم است که عملکرد اصلی هر یک را برجسته کنید. به عنوان مثال، می توانید در مورد اینکه چگونه طرح واره دانه برف دارای سطح نرمال سازی بالاتری نسبت به طرحواره ستاره است صحبت کنید. اینگونه است که این طرح طراحی به دلیل شکل منحصر به فردش به دانه برف معروف است. طرح واره ستاره بر روی یک جدول حقایق متمرکز است که چندین جدول در اطراف خود دارد.

آیا می دانید دانه بندی چیست؟

خواهید دید که اکثر مصاحبه کنندگان این سوال را می پرسند. با این حال، خوب شدن مهم است. تاکید بر نقش جزئیات مهم است. این نشان دهنده اطلاعات در یک جدول داده است. اینها را می توان به عنوان داده های کم یا زیاد طبقه بندی کرد. سطح پایین جزئیات بر روی داده ها در جداول واقعی تمرکز می کند. داده های با جزئیات بالا بر روی داده های تراکنش متمرکز می شوند.

دیتا مارت چیست؟

این یک سوال استاندارد است که در مصاحبه مدل سازی داده مطرح می شود. بنابراین باید توضیح دهید که چیست. می توانید در مورد اینکه چگونه پایگاه داده بر روی یک حوزه خاص در کسب و کار تمرکز می کند صحبت کنید. این یک انبار داده است و با مواردی مانند فروش، بازاریابی و امور مالی سروکار دارد. این می تواند یک جنبه مهم از هر مدل کسب و کار باشد.

موجودیت های نوع super و sub چیست؟

مدل های داده دارای اشیاء هستند و هر کدام را می توان به اشیاء سوپر یا زیرگروه گروه بندی کرد. این به نیازهای داده خاص و همچنین عملکردهای مورد استفاده بستگی دارد. ممکن است چندین موجودیت از یک زیرگروه وجود داشته باشد یا بسیاری از آنها با هم گروه شوند تا یک موجودیت سوپرتایپ ایجاد کنند.

در مصاحبه مطمئن باشید

سوالات مصاحبه مدل سازی داده ها می تواند متفاوت باشد. برخی از مصاحبه‌کننده‌ها همه چیز را کوتاه می‌کنند در حالی که دیگران فهرست گسترده‌ای از سؤالات را برای پرسیدن دارند. این بستگی به فرد مصاحبه کننده و موقعیتی دارد که برای آن درخواست می کنید. با این حال، شما باید سعی کنید به تمام سوالات تا حد امکان صادقانه و خاص پاسخ دهید. مهم است که دانش خود را نشان دهید، البته پاسخ ها را کوتاه اما دقیق نگه دارید. اکنون که چند سوال احتمالی که در مصاحبه مدل سازی داده با آنها روبرو خواهید شد را می دانید، امیدواریم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

پست 11 سوال مصاحبه مدلسازی داده که باید در مصاحبه خود انتظار داشت اولین بار در Skillspot ظاهر شد.