منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 10 نکته کلیدی برای مصاحبه شغلی گروهی گرافیکی

10 نکته کلیدی برای مصاحبه شغلی گروهی گرافیکی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
10 نکته کلیدی برای مصاحبه شغلی گروهی گرافیکی

طراحان گرافیک مسئول ایجاد محتوای بصری هستند که ارزش ها و آگاهی از برند یک شرکت را به مخاطبان هدف خود منتقل می کند. آنها می توانند به تنهایی، به عنوان عضوی از تیم بازاریابی شرکت یا برای یک آژانس تبلیغاتی و گرافیکی که به چندین مشتری خدمات ارائه می دهد، کار کنند. اگر قصد دارید به عنوان یک طراح گرافیک شغلی را شروع کنید و امیدوارید شغلی به عنوان طراح گرافیک پیدا کنید، باید برای مصاحبه آماده شوید تا بتوانید به طور موثر فرآیند طراحی و نحوه کار با مشتریان را توضیح دهید.

در این مقاله 10 نکته کلیدی در مصاحبه با یک طراح گرافیک را بررسی می کنیم که می تواند به شما کمک کند به مدیر استخدام نشان دهید که فرد خوبی در تیم آنها هستید.

مصاحبه با یک طراح گرافیک چیست؟

مصاحبه شغلی طراحی گرافیک فراتر از بحث حقوق طراحی گرافیک در ایران است. مصاحبه با یک طراح گرافیک به شما این امکان را می دهد که با پاسخ دادن به سوالات و بحث در مورد نقش، به مدیر شغل یا سایر مصاحبه کنندگان نشان دهید که شرایط لازم برای این موقعیت را دارید. مصاحبه فرصت شغلی برای یک طراح گرافیک بیش از هر موضوع دیگری بر روی موارد زیر متمرکز است:

 • ارتباط با مشتریان در مورد نیازهای طراحی آنها
 • نمونه هایی از طراحی هویت برند
 • برای طراحی وب سایت ها و برنامه ها با مهندسان نرم افزار و تیم های UX کار کنید
 • آرایش برای کالاهای مهم
 • از طیف گسترده ای از نرم افزارهای طراحی و هنری استفاده کنید
 • مفاهیم را بر اساس بازخورد مشتری مرور کنید
 • تایید طرح های چاپی و فیزیکی مطابق با مشخصات و هویت برند

نکات گرافیکی برای مصاحبه شغلی گروهی

نکات گرافیکی برای مصاحبه شغلی گروهی

در اینجا 10 نکته برای مصاحبه با طراحان گرافیک آورده شده است تا به شما کمک کند تأثیر خوبی بر مدیر استخدام خود داشته باشید:

1 قبل از مصاحبه شرایط صنعت گرافیک را مرور کنید

هنگام بحث در مورد نمونه کارها و تجربه کاری خود در مصاحبه، مدیر استخدام می تواند سوالاتی در مورد جنبه های خاص نمونه کار شما بپرسد، بنابراین بررسی عبارات کلیدی برای فونت ها، طرح ها و رنگ ها می تواند بسیار مفید باشد. آنها همچنین می توانند در مورد تجربه شما در تجارت طراحی گرافیک، از جمله کار با هویت برند، علامت تجاری یا راهنمای سبک، از شما سؤال کنند. بررسی اصطلاحات کلی طراحی گرافیک می تواند به شما کمک کند تا گفتگوی سازنده ای با آنها داشته باشید و همچنین دانش شما را از این صنعت نشان دهد.

2. پاسخ دادن به سوالات متداول مصاحبه را تمرین کنید

آماده سازی پاسخ به سوالات متداول در مصاحبه شغلی طراحی گرافیک می تواند به شما کمک کند به راحتی به این سوالات پاسخ دهید و به شما اعتماد به نفس می دهد، که می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما انتخاب خوبی برای این موقعیت هستید. اگرچه هر سازمان و مدیر استخدام ممکن است شرایط استخدام خود را داشته باشد، بسیاری در مورد سبک کاری، تجربه طراح گرافیک و اهداف شغلی آنها می پرسند. در اینجا برخی از سوالات متداول مصاحبه برای شغل طراحی گرافیک آورده شده است:

 • چه چیزی شما را وارد صنعت گرافیک کرد؟
 • آیا تا به حال در پروژه ای به مانعی برخورد کرده اید و آن را حل کرده اید؟
 • برای پروژه های حرفه ای از چه نرم افزاری استفاده می کنید؟
 • در 5 سال آینده کجا کار خواهید کرد؟

3. با تمرکز بر پروژه های بزرگ، پورتفولیوی خود را آماده کنید

نکات گرافیکی برای مصاحبه شغلی گروهی

در حالی که بسیاری از مدیران استخدام ممکن است در مورد کل تجربه کاری شما بپرسند، بسیاری بیشتر بر پروژه های بزرگ شما تمرکز می کنند، که در واقع می تواند آینه تمام عیار مسیر شغلی شما باشد. قبل از مصاحبه، پروژه های اصلی خود را مرور کنید و آنها را از اولین آثار تا طراحی نهایی فهرست کنید. در حین انجام این کار، به این فکر کنید که چرا این طرح ها را برای این پروژه خاص انجام دادید و بر چه موانعی در این راه غلبه کردید. به این ترتیب، می‌توانید برای هر سؤالی که مدیر استخدامتان درباره این پروژه‌ها و گردش کارتان می‌پرسد، آماده باشید.

4. درباره شرکت تحقیق کنید و سوالاتی را برای مصاحبه کنندگان آماده کنید

کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماموریت شرکت و مشتریان آن می تواند به شما امکان دهد مهارت ها و توانایی های خاص خود را برجسته کنید و به مدیر استخدام نشان دهید که برای نیازهای آنها مناسب هستید. شما همچنین می توانید در مورد این شرکت تحقیق کنید و از این مطالعه برای تهیه سوالات مصاحبه استفاده کنید. پرسیدن این سوالات به شما کمک می کند تا مشخص کنید آیا برای این کار مناسب هستید یا خیر. همچنین می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما در مورد شرکت و موقعیت او کنجکاو هستید، که در واقع شانس شما را برای استخدام افزایش می دهد.

5. چند نسخه پرینت شده از رزومه خود بیاورید

ممکن است مدیر استخدام قبلاً رزومه و نمونه کار شما را دیده باشد تا برای مصاحبه آماده شود، اما همراه داشتن چند نسخه چاپی از رزومه شما و دادن آن به افرادی که در جلسه شرکت می کنند می تواند توانایی شما در سازماندهی و همچنین آمادگی شما را برای مصاحبه نشان دهد. . همراه داشتن یک نسخه پرینت شده از رزومه به شما کمک می کند در صورت درخواست مدیران استخدام، آماده پاسخگویی و نقل قول رزومه خود باشید. همچنین می‌توانید از آن برای نشان دادن پاسخ‌های خود به سؤالات مربوط به جزئیات شغلی یا دستاوردها استفاده کنید.

6. نسخه های چاپ شده از نمونه کارها اصلی خود را بیاورید

نکات گرافیکی برای مصاحبه شغلی گروهی

اگرچه می توانید تمام نمونه کارها را به نمونه کارهای آنلاین تبدیل کنید، اما می توانید چند نمونه کار حرفه ای را نیز در چاپ داشته باشید و آنها را برای مصاحبه با خود حمل کنید. داشتن کپی های فیزیکی از آثار می تواند در پاسخ به سوالاتی در مورد تکنیک و سبک شما مفید باشد، زیرا می توانید از آنها برای نشان دادن پاسخ های خود استفاده کنید. همچنین می توانید نمونه هایی را در اختیار مدیر استخدام قرار دهید تا هنگام تصمیم گیری، نمونه فیزیکی کار را داشته باشند.

7. خلاقیت و حرفه ای بودن خود را از طریق لباس هایتان نشان دهید

گرافیست ها مهارت های هنری خود را با بازاریابی حرفه ای ترکیب می کنند و طرح های خود را می سازند و در مصاحبه لباس مصاحبه آنها نیز می تواند تلفیقی از این دو مهارت باشد تا تاثیر خوبی بر مدیر استخدام داشته باشد. برای یافتن نمونه هایی از لباس هایی که افراد در دفتر می پوشند، وب سایت شرکت یا شبکه های اجتماعی آنها را مرور کنید و بر اساس آن لباس های خود را برای مصاحبه انتخاب کنید. بسیاری از شرکت های خصوصی شرکت های خصوصی نیاز به پوشش خاصی ندارند. می توانید از لباس های خود برای نشان دادن شخصیت هنری خود استفاده کنید.

8. از روش STAR برای پاسخ به سوالات مربوط به تجربیات گذشته استفاده کنید

نکات گرافیکی برای مصاحبه شغلی گروهی

وقتی نوبت به سوالاتی در مورد تجربه کاری قبلی شما می رسد، استفاده از روش STAR به شما کمک می کند تا بهترین پاسخ ها را دریافت کنید. STAR یعنی:

 • محل: با توصیف موقعیت یا چالشی که با آن روبرو هستید شروع کنید.
 • تعهد: نقش خود را در موقعیت مشخص کنید.
 • عمل: آنچه را که برای غلبه بر این موقعیت انجام دادید شرح دهید.
 • نتیجه: نتایج عمل خود را با جزئیات شرح دهید.

روش مصاحبه STAR برای ارائه پاسخ های دقیق بسیار مفید است و همچنین می تواند مهارت های حل مسئله و تفکر انتقادی شما را نشان دهد.

9. به حرف های مصاحبه کننده با دقت گوش دهید

زمانی که مدیر استخدام از شما سوالی می پرسد، از مهارت های شنیداری خود مانند تکان دادن سر، برقراری تماس چشمی و در صورت لزوم پرسیدن سوالات واضح استفاده کنید. مهارت های گوش دادن می تواند به شما کمک کند سوالاتی را که مدیر استخدام شما می پرسد را درک کنید و به شما امکان می دهد پاسخ کاملی برای سوالات آماده کنید. استفاده از مهارت های شنیداری همچنین می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما در برقراری ارتباط خوب هستید، که یکی از مهم ترین مهارت هایی است که همه باید استخدام کنند.

10. از مصاحبه کنندگان از طریق ایمیل یا یادداشت کتبی تشکر کنید

نکات گرافیکی برای مصاحبه شغلی گروهی

ارسال یک یادداشت تشکر، چه به صورت فیزیکی و چه از طریق ایمیل، می تواند به مدیر استخدام نشان دهد که شما مهارت های برقراری ارتباط و همچنین ابراز همدلی را دارید. اگر ایمیلی برای خود طراحی کرده اید، می توانید از آن برای ارسال یادداشت ها برای نشان دادن هنر طراحی خود در همان زمان استفاده کنید. یادداشت تشکر همچنین می تواند شامل یک شماره تلفن و آدرس ایمیل باشد که به مدیر استخدام اجازه می دهد تا برای برنامه ریزی مراحل بعدی راحت تر با شما تماس بگیرد.

10 نکته کلیدی برای مصاحبه استخدامی گروه گرافیکی برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشت. به نظر می رسد.