منو سایت

یک توسعه دهنده frontend چه می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک توسعه دهنده frontend چه می کند؟

یک توسعه دهنده فرانت اند روی ظاهر وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب کار می کند. به طور خاص، بر آماده سازی اجزا و عناصری تمرکز می کند که کاربران با آنها تعامل دارند. به همین دلیل نقش مهمی در پیشبرد اهداف تجاری و موفقیت وب سایت سازمان دارد.

یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند از زبان‌ها و فناوری‌های وب مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت برای ایجاد وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی استفاده می‌کند که به کاربران امکان دسترسی و تعامل با سایت یا برنامه را می‌دهد.

پیشنهاد مقاله: الگوریتم چیست و چرا دانستن آن مهم است؟

در اینجا کلمه تعاملی به این معنی است که وقتی شما یک عمل را در یک سایت انجام می دهید، یک پاسخ هوشمندانه از سایت دریافت می کنید. به عنوان مثال، با نگه داشتن ماوس روی متن یا مکان های مختلف سایت، اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد.

به طور کلی، هنگامی که از یک وب سایت بازدید می کنید، تمام عناصری که می بینید توسط توسعه دهنده frontend ایجاد می شوند.

کاری که یک توسعه دهنده فرانت اند انجام می دهد دقیقا برعکس کاری است که یک توسعه دهنده بک اند انجام می دهد. به طور خاص، توسعه دهندگان Back-end در پشت صحنه طراحی یک وب سایت یا برنامه مبتنی بر وب هستند و بر روی مفاهیمی مانند ذخیره سازی داده ها، امنیت، عملکرد سایت یا سایر عملکردهای سمت سرور کار می کنند.

یک توسعه دهنده frontend چه می کند؟

توسعه دهندگان فرانت اند رابط کاربری (UI) را ایجاد می کنند که مشخص می کند هر قسمت از یک سایت یا برنامه چه کاری انجام می دهد و چگونه به نظر می رسد.

به عنوان مثال، اگر شخصی بخواهد یک وب سایت طراحی کند، می تواند یک توسعه دهنده front-end برای ایجاد طرح بندی سایت استخدام کند. توسعه‌دهنده فرانت‌اند تعیین می‌کند که تصاویر باید در کجا قرار گیرند، فرآیند ناوبری یا دسترسی به بخش‌های مختلف سایت چگونه باید باشد و چگونه سایت باید برای کاربران نهایی قابل دسترسی باشد. بخش عمده ای از کار آنها این است که اطمینان حاصل کنند که ظاهر و طراحی سایت یا برنامه بدون پیچیدگی است و کاربران می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

حقوق و چشم انداز شغلی توسعه دهنده Frontend

طبق گزارشی که توسط سایت کار Glassdoor منتشر شده است، میانگین حقوق پایه برای یک توسعه دهنده فرانت اند در ایالات متحده در ماه می 2022 88558 دلار بوده است. عوامل مختلفی بر حقوق یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند تأثیر می‌گذارد، از جمله سطح تحصیلات، تجربه، یا گواهی‌هایی که دریافت کرده است.

به طور کلی، توسعه front-end حرفه ای است که انتظار می رود برای سال های آینده همچنان مورد تقاضا باقی بماند. اداره آمار کار ایالات متحده گزارش می دهد که مشاغل توسعه دهنده وب ایالات متحده از سال 2020 تا 2030 نزدیک به 13 درصد رشد خواهد کرد که بالاتر از میانگین کلی 8 درصد برای همه مشاغل است.

مزایای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده فرانت اند چیست؟

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که تقاضا برای توسعه دهنده فرانت اند زیاد است، زیرا همه شرکت ها و صنایعی که تجارت آنلاین دارند نیاز به یک وب سایت دارند. انعطاف در انجام کارها مزیت بزرگ دیگری است. این بدان معناست که شما نیازی به کار تمام وقت برای یک شرکت ندارید و این امکان وجود دارد که کارهایی را به عنوان فریلنسر یا دورکار انجام دهید.

به طور خاص، فرقی نمی کند که به یک سازمان غیرانتفاعی وابسته باشید یا به فکر راه اندازی کسب و کار مستقل خود باشید. در تمام این موارد، مهارت‌هایی که به عنوان یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند به دست می‌آورید مفید خواهد بود. همچنین هر چه مهارت های بیشتری کسب کنید، انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب نقش و شغل مناسب خواهید داشت.

مزیتی که یک توسعه دهنده Front-end نسبت به Back-end دارد این است که فرصت های زیادی برای کار از راه دور وجود دارد. معمولاً اکثر شرکت‌ها ترجیح می‌دهند توسعه‌دهندگان بک‌اند را در سایت داشته باشند تا اگر وب‌سایت با مشکلی مواجه شد، بتوانند به سرعت مشکل را برطرف کنند، اما از آنجایی که در قسمت اول بحث، سایت با مشکل عمده‌ای مواجه نیست، امکان انجام کارها وجود دارد، راهی برای کار از راه دور وجود دارد.

در نتیجه امکان پذیرش پروژه در شهرها یا حتی کشورهای مختلف و کار در منزل وجود دارد. به یاد داشته باشید که کار با شرکت های خارجی به این معنی است که شما حقوق خود را به دلار دریافت خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی: C# و .NET چه تفاوت هایی دارند؟

حرفه ای به عنوان یک توسعه دهنده وب می تواند خلاقیت و مهارت های حل مسئله شما را افزایش دهد. به‌عنوان حوزه‌ای که به‌منظور تطبیق با فناوری‌های جدید دائماً در حال تحول است، توسعه front-end می‌تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که دوست دارند چیزهای جدید بیاموزند و چالش‌های مختلف را تحمل کنند.

چگونه یک توسعه دهنده front-end شویم

مهارت‌های مختلفی وجود دارد که باید به عنوان یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند یاد بگیرید، اما برخی از آن‌ها مهم‌تر هستند. برخی از برجسته‌ترین مهارت‌هایی که باید به عنوان یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند داشته باشید عبارتند از:

HTML، CSS و جاوا اسکریپت: این سه زبان برای هر کسی که می خواهد در توسعه front-end موفق شود ضروری است. HTML، CSS و جاوا اسکریپت با هم کار می کنند تا ظاهر و احساس یک صفحه را شکل دهند.

قاب ها: فریم ورک ها ابزارهایی هستند که برای کار با جاوا اسکریپت و CSS ضروری هستند تا بتوانید وظایف محول شده را با کارایی و راحتی بیشتری انجام دهید. مهم است که درک کاملی از نحوه استفاده از آنها برای ایجاد ساختار صفحه داشته باشید.

ابزارها و نرم افزارهای توسعه دهنده: نرم‌افزاری مانند کنترل نسخه، که تغییرات کد منبع شما را ردیابی و کنترل می‌کند، به شما این امکان را می‌دهد که تغییرات را ذخیره کنید و اگر فکر می‌کنید تغییر جدیدی باعث ایجاد مشکل در سایت شما شده است، آن را به عقب برگردانید. درک نحوه استفاده از این ابزارها برای توسعه front-end ضروری است.

علاوه بر درک فناوری‌هایی که باعث می‌شود وب‌سایت‌ها به خوبی اجرا شوند، باید به یادگیری مهارت‌های خاصی که برای استخدام در یک شرکت نیاز دارید فکر کنید. به طور خاص، شما باید مهارت‌های نرم را برای قبولی در آزمون‌های استخدام و تعامل خوب با اعضای تیم در نظر بگیرید. از جمله این مهارت ها باید به موارد زیر اشاره کرد:

خلاقیت

حل یک مشکل

ارتباط

فعالیت های مشترک

چگونه می توانم به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند شروع کنم؟ را

اگر در توسعه front-end تازه کار هستید، سعی کنید با یک دوره مقدماتی شروع کنید. بهترین انتخاب در این زمینه، بوت کمپ هایی هستند که مباحث اولیه را به صورت فشرده و متمرکز آموزش می دهند. اگر از قبل مهارت های اولیه HTML را دارید و می خواهید بیشتر بیاموزید، می توانید به بوت کمپ توسعه دهندگان وب بروید تا مهارت های HTML، CSS و جاوا اسکریپت را به جعبه ابزار خود اضافه کنید. بعداً می‌توانید مهارت‌های دیگری مانند برنامه‌نویسی وب واکنش‌گرا را بررسی کنید تا مهارت‌های خود را تقویت کنید و در این زمینه حرفه‌ای شوید.

واژه نامه ای از اصطلاحات مهمی که یک توسعه دهنده frontend باید بداند

CSS (سبک آبشاری): این زبان یا به طور خاص فناوری است که برای ایجاد طرح، رنگ، سبک و غیره استفاده می شود. در صفحات همراه با کدهای HTML.

قاب ها: بستری برای توسعه مداوم، کارآمد و دقیق نرم افزار که دسترسی به طیف وسیعی از کتابخانه ها و کلاس ها را فراهم می کند.

HTML (زبان نشانه گذاری فرامتن): این بلوک اصلی مورد نیاز برای توسعه وب سایت است. این زبانی است که به شما امکان می دهد صفحات وب را به جای متن ساده در قالب عناصر گرافیکی جذاب نمایش دهید.

جاوا اسکریپت: یک زبان برنامه نویسی است که توسعه دهندگان front-end و back-end برای انجام وظایف خود از آن استفاده می کنند. جاوا اسکریپت مشخص می کند که صفحه چه کاری انجام خواهد داد

رابط کاربری (رابط): طراحی گرافیک یک برنامه است.

UX (تجربه ی کاربر): نحوه تعامل کاربر با برنامه یا صفحه وب را شرح می دهد.

کنترل نسخه: فرآیند ردیابی و کنترل تغییرات کد منبع.

یک توسعه دهنده frontend چه می کند؟ اولین بار در صبح علم و فناوری ظاهر شد. به نظر می رسد.