منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • یک بازاریاب دیجیتال باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

یک بازاریاب دیجیتال باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک بازاریاب دیجیتال باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

دیجیتال مارکتینگ صنعت بسیار بزرگی است و برای افرادی که به دنبال پاسخ این سوال هستند، چگونه می توان یک بازاریاب دیجیتال شد؟ هستند و می خواهند در این زمینه جدید باشند، ممکن است کمی گیج کننده باشد. این می تواند در مورد موقعیت متخصص بازاریابی یا متخصص بازاریابی دیجیتال نیز صدق کند. بازاریابان دیجیتال ابتدا باید بدانند بازاریابی دیجیتال چیست و سپس در کار با بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها برای درک سئو و بازاریابی محتوا قوی باشند. در نهایت، اگر بازاریاب‌های دیجیتال روی حوزه‌هایی که برای کسب‌وکار اهمیت دارند، تمرکز نکنند، با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

یک بازاریاب دیجیتال ماهر کسی است که به راحتی می تواند با محیط سازگار شود و مشتاق یادگیری است. آنها با تیم ها و مشتریان مختلفی کار خواهند کرد، بنابراین باید بدانند چگونه ارتباط برقرار کنند و در تیم سازی قوی ظاهر شوند.

اما خبر خوب برای بازاریابان دیجیتال این است که اگر در حین کار در زمینه بازاریابی، مهارت های سخت و نرم خود را بهبود بخشید، این حرفه آینده بسیار خوبی خواهد داشت. اما چگونه می توانید به سرعت از نردبان بالا بروید یا خود را از رقبا متمایز کنید؟ در این مقاله، رشته‌های بازاریابی دیجیتالی را که باید برای پیشرفت شغلی خود بر روی آنها تمرکز کنید، بیان می‌کنیم.

1. بازاریابی ویدئویی

گرایش های دیجیتال مارکتینگ

ویدئو فضای آنلاین را طوفانی کرده است و یکی از مواد ضروری تولید برای بسیاری از مشاغل در نظر گرفته می شود. بسیاری از کاربران علاقه زیادی به ویدیو، به خصوص در شبکه های اجتماعی دارند. در این میان، 93 درصد از بازاریابان به نوعی در کار خود از ویدیو استفاده می کنند و این بخش مهمی از استراتژی آنها است و 87 درصد از بازاریابان گزارش می دهند که بازده سرمایه گذاری مثبت (ROI) را از بازاریابی ویدیویی دریافت کرده اند. که یکی از عوامل تعیین KPI برای تیم بازاریابی است.

توجه داشته باشید که اینها تخمین های تقریبی هستند که ممکن است بسته به کارشناسانی که می خواهید متفاوت باشد. اما نکته اینجاست که اکثر آمارها نشان می‌دهند که ویدئو تبدیل می‌شود، درگیر می‌شود و در بین تمام فعالیت‌های بازاریابی رتبه بالاتری دارد.

چه چیزی یک ویدیو را اینقدر جذاب می کند؟ در واقع دلیل اصلی ماهیت شخصی و همچنین ارتباط افراد با ویدیو است. وقتی مردم می توانند چهره شما را ببینند (یا چهره شخصی که برند را تبلیغ می کند)، به احتمال زیاد به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد. همچنین به عنوان محتوای عالی برای استفاده در پلتفرم های مختلف شناخته می شود. برای درک اهمیت ویدیو در بازاریابی، فقط موفقیت اینستاگرام و رشد سریع TikTok را در نظر بگیرید!

بازاریابان دیجیتال نیازی به دانستن همه چیز در مورد بازاریابی ویدئویی و ویدئویی ندارند. اما دانستن نحوه ساخت ویدیو بدون استخدام یک متخصص نقطه شروع خوبی برای آنها خواهد بود. امروزه ابزارهای بسیار خوبی برای ساختن ویدیو وجود دارد و اگر آموزش هایی در این زمینه دارید و عاشق این مهارت هستید، دانش شما در این زمینه بیهوده نخواهد بود، زیرا ویدیو همیشه به صورت آنلاین مورد تقاضا است.

اگر می‌خواهید بر ابزارهای تولید ویدیو مسلط شوید، می‌توانید ابزارهای ویرایش ویدیو مانند Apple Final Cut Pro X یا Adobe Premiere Pro را انتخاب کنید و نحوه کار با آنها را خودتان یاد بگیرید.

2. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

گرایش های دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO) یکی از مهم ترین بخش های بازاریابی دیجیتال است و هر فردی که وارد این حوزه می شود باید بداند سئو چیست و درک درستی از نحوه اعمال آن داشته باشد. البته، انجام وظایف فنی و بسیار تخصصی به عهده متخصص سئو است و شرکت ها این کار را با استخدام یک متخصص سئو انجام می دهند، اما دانستن اینکه واقعاً سئو چگونه کار می کند و درک کامل بهترین شیوه های بهینه سازی محتوا برای مدیریت موفقیت آمیز بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. استراتژی. کمپین

هر دو سئو و بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) می توانند بخش مهمی از استراتژی آنلاین هر کسب و کار را تشکیل دهند. بنابراین باید بتوانید این موضوع را با سایر هم تیمی های خود در میان بگذارید و بدون یادگیری اصول اولیه و درک اینکه چگونه SEO و SEM به یکدیگر کمک می کنند به جایی نخواهید رسید.

3. بازاریابی محتوا

محتوا در قلب بازاریابی دیجیتال قرار دارد و بازاریابی محتوا بخش مهمی از فعالیت های تیم بازاریابی خواهد بود. اما بازاریابی محتوا به خودی خود کار بزرگی است. شما باید بتوانید محتوای با کیفیت و سئو برای چندین کانال تولید کنید و بدانید که چگونه یک استراتژی محتوای موثر برای جذب و تبدیل مخاطبان تدوین کنید. آنها بخشی از حرفه تولید محتوا هستند، اما این بدان معنا نیست که شما در مورد آنها نمی دانید.

حتی باید توجه داشته باشید که انواع مختلفی از محتوا از ویدئو گرفته تا محتوای رسانه های اجتماعی، محتوای ایمیل، محتوای وب، محتوای وبلاگ، کتاب الکترونیکی، محتوای صوتی وجود دارد. شما همچنین باید به عنوان یک متخصص رسانه های اجتماعی درک درستی از بازاریابی رسانه های اجتماعی داشته باشید زیرا محتوا نقش مهمی در همه پلتفرم های آنلاین ایفا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محتوا، از شش برند پیشرو در جهان دیدن کنید که می دانند چگونه بازاریابی محتوای موفقی انجام دهند و از آنها الهام بگیرید.

3. داده ها و تجزیه و تحلیل آنها

گرایش های دیجیتال مارکتینگ

مهم نیست که در چه بخشی از بازاریابی کار می کنید، باید بدانید که چگونه داده ها را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید از آن داده ها برای هدایت کمپین های بازاریابی استفاده کنید. نظارت و گزارش‌دهی از طریق ابزارهایی مانند Google Analytics آسان است، اما بخش سخت این است که چگونه می‌توان اطلاعات بیشتری در مورد رفتار کاربر و همچنین ترافیک و تبدیل‌ها به دست آورد.

بیشتر کسب و کارها (حتی کسب و کارهای کوچک) دارای حجم زیادی از داده ها برای تجزیه و تحلیل هستند و بازاریابان دیجیتال باید بدانند چگونه از این داده ها به نفع بازاریابی خود استفاده کنند. شرکت ها اغلب در بازاریابی به دنبال افرادی هستند که نه تنها می دانند چگونه از داده های سیستم برای اهداف بازاریابی استفاده کنند، بلکه می دانند چگونه از داده ها برای اهداف بازاریابی استفاده کنند. اگر بتوانید نشان دهید که می توانید این کار را با روش های نوآورانه انجام دهید که منجر به کمپین های بازاریابی موفق می شود، می توانید از این مهارت به عنوان برگ برنده در هنگام استخدام یک متخصص بازاریابی استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، لازم نیست برای تجزیه و تحلیل داده های خود به یک پلتفرم بچسبید، همچنین می توانید جایگزین های Google Analytics را کاوش کرده و آنها را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که برای کسب و کار شما مفید هستند.

4. درک درستی از تفکر طراحی و برنامه ریزی به دست آورید

تفکر طراحی به رویکرد کاربر محور برای حل مسئله اشاره دارد. این رویکرد اساساً ما را تشویق می کند که در هنگام حل مشکلات پیچیده و در مقیاس بزرگ به روشی انسان محور فکر کنیم.

به گفته بنیاد طراحی، 5 مرحله کلیدی برای این فرآیند وجود دارد: همدلی، تعریف، ایده‌پردازی، نمونه‌سازی اولیه و آزمایش. دلیل اینکه این کار بسیار خوب عمل می کند این است که (یا باید) بیشتر بر تجربه کاربر متمرکز است، که کلید موفقیت بازاریابی دیجیتال است. نکته جالب دیگر در مورد این رویکرد این است که می توان از آن به صورت غیر خطی استفاده کرد. بنابراین در برخی موارد می توانید به مرحله آزمایش برسید و سپس به مرحله میانی برگردید و ایده ها را دوباره مرور کنید.

طراحان و توسعه دهندگان بیشتر از این روش استفاده می کنند، پس خوب است که شما نیز به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، این رویکرد را درک کنید تا در صورت امکان بتوانید از آن استفاده کنید.

5. با آخرین تکنولوژی همراه باشید

گرایش های دیجیتال مارکتینگ

از آنجایی که صنعت بازاریابی مبتنی بر فناوری است، شما باید بر فناوری تسلط داشته باشید و همچنین باید توانایی یادگیری سریع آن را داشته باشید. اگر جوان و جوان هستید، به احتمال زیاد با آخرین تکنولوژی روز دنیا آشنا هستید و می دانید که چگونه با آن کار کنید. اما نسل‌های قدیمی‌تر ممکن است نیاز به یادگیری بیشتر در مورد این فناوری‌ها و آشنایی با نرم‌افزارها و ابزارهای رایج داشته باشند.

همچنین درک سایر مهارت های فنی لازم برای بازاریابی، مانند اصول برنامه نویسی وب و دانستن نحوه استفاده از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، یادگیری کار با یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس که توسط یک سوم وب سایت ها استفاده می شود. اگر کار با این سیستم را یاد بگیرید، می توانید کسب و کار رویایی خود را راه اندازی کنید و همچنین می تواند برای یادگیری فرآیند سئو مفید باشد.

6. در متقاعد کردن دیگران خوب باشید

یک فرد واجد شرایط در بازاریابی دیجیتال نه تنها باید تمام مهارت های مورد نیاز در این زمینه را داشته باشد، بلکه باید بتواند تفکر تحلیلی را با حل خلاقانه مسائل ترکیب کند. این مهارت به بازاریابان دیجیتال و مدیران بازاریابی کمک می کند تا ایده های نوآورانه ای برای کمپین های بازاریابی ارائه دهند.

یکی از مهم ترین مهارت ها برای این کار، توانایی متقاعد کردن و تأثیرگذاری بر دیگران است. آیا می توانید کسی را متقاعد کنید که یک محصول را بخرد؟ در مورد متقاعد کردن سایر مدیران تیم به ایده خود چطور؟ داشتن این مهارت به معنای داشتن مهارت در گفتار و بحث نیست، بلکه به اعتماد به نفس مربوط می شود و با کمک اعتماد به نفس می توانید حرف های خود را مورد قبول دیگران قرار دهید.

7. مهارت های منحصر به فرد خود را برجسته کنید

گرایش های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابان دیجیتال باید مهارت های نرمی مانند کنجکاوی، سازگاری، آینده نگری، توجه بالا داشته باشند. اما این حرفه برای انواع افراد با مهارت های مختلف مناسب است. پس باید از شخصیت منحصر به فرد خود برای بقا در این صنعت استفاده کنید.

به عنوان مثال، یک بازاریاب دیجیتال که در تدوین و مدیریت استراتژی سئو تجربه دارد، ممکن است گزینه خوبی برای استخدام باشد. یا پیدا کردن فردی با مدرک کامپیوتر که به شبکه های اجتماعی نیز علاقه دارد می تواند منحصر به فرد باشد. هرگز از استفاده از نقاط قوت به نفع خود نترسید.

اینها مهمترین مهارت ها و تخصص هایی هستند که یک بازاریاب دیجیتال باید داشته باشد. اما برخی از تخصص های دیگر عبارتند از:

 • مهارت های نوشتن و ویرایش
 • مهارت های طراحی
 • کارکنان برند
 • تسلط بر اکسل
 • بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی
 • بازاریابی ایمیلی و ارسال خبرنامه
 • گوگل ادوردز و PPC
 • بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)
 • اتوماسیون بازاریابی
 • طراحی پاورپوینت
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • HTML و CSS

اگر به همه این مهارت ها تسلط داشته باشید و برای آنها وقت بگذارید، مطمئناً به بازاریاب دیجیتالی تبدیل خواهید شد که همیشه می خواستید و به راحتی در زمینه کاری خود پیشرفت خواهید کرد.

یک بازاریاب دیجیتال باید چه مهارت هایی داشته باشد؟ اولین بار در وبلاگ ایران تلنت. به نظر می رسد.