منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یادگیری جاوا چقدر طول می کشد – مصاحبه با رهبر تیم

یادگیری جاوا چقدر طول می کشد – مصاحبه با رهبر تیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یادگیری جاوا چقدر طول می کشد - مصاحبه با رهبر تیم

جاوا محبوب ترین زبان برنامه نویسی است و بسیاری از مردم می خواهند نحوه استفاده از آن را بیاموزند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که یادگیری جاوا چقدر طول می کشد.

یادگیری مثال جاوا چقدر طول می کشد

عواملی که بر مدت زمان یادگیری جاوا تأثیر می گذارد

چندین عامل بر مدت زمانی که فرد برای یادگیری جاوا نیاز دارد تأثیر می گذارد. مهارت و تجربه شما یک عامل است. اگر تجربه ای با کامپیوتر یا برنامه نویسی ندارید، احتمالاً یادگیری جاوا بیشتر از زمانی که قبلاً با علوم کامپیوتر و سایر زبان های برنامه نویسی آشنا هستید، طول می کشد.

دوم، انگیزه شما برای یادگیری بر سرعت تسلط شما بر جاوا تأثیر می گذارد. اگر دلیل خاصی برای یادگیری دارید، برای مثال برنامه‌ای وجود دارد که می‌خواهید توسعه دهید، ممکن است جاوا را سریع‌تر یاد بگیرید. با این حال، اگر مجبور هستید آن را به عنوان بخشی از شغل خود یاد بگیرید، اما علاقه واقعی به آن ندارید، ممکن است درک آن بیشتر طول بکشد.

سوم، فرمتی که در آن جاوا را یاد می گیرید می تواند میزان یادگیری شما را تغییر دهد. اگر فقط به سخنرانی های ویدیویی و آموزش های آنلاین تکیه می کنید، یادگیری ممکن است بیشتر طول بکشد. از طرف دیگر، اگر با کمک یک معلم یا مربی متخصص که می تواند آموزش و بازخورد فردی ارائه دهد، مطالعه کنید، احتمالاً سریعتر یاد خواهید گرفت.

چرا جاوا یاد بگیریم؟

همانطور که گفته شد، بسیاری از افراد برای یادگیری جاوا انتخاب می‌کنند زیرا این زبان برنامه‌نویسی پرتقاضا است. دانش جاوا هنگام جستجوی شغلی که به این مهارت نیاز دارد مفید خواهد بود.

توسعه دهندگان جاوا تمایل به دریافت حقوق بالایی دارند. از آنجایی که بسیاری از مردم انگیزه زیادی با پول دارند، انتخاب شغلی به عنوان یک توسعه دهنده جاوا می تواند یک انتخاب سودآور باشد.

شاید ایده ای برای برنامه ای که می خواهید بسازید داشته باشید و معتقد باشید که جاوا بهترین زبان برنامه نویسی برای کار با آن خواهد بود. اگر این انگیزه شما باشد، به خوبی یاد خواهید گرفت زیرا هدف خاصی دارید.

چه کسی می تواند جاوا را یاد بگیرد؟

جاوا انتخاب خوبی برای مبتدیانی است که می خواهند زبان برنامه نویسی یاد بگیرند. حتی اگر هیچ تجربه ای با زبان های دیگر ندارید، همچنان می توانید برنامه نویسی با جاوا را یاد بگیرید.

برنامه نویسان و توسعه دهندگان با تجربه تر در یادگیری جاوا برتری خواهند داشت. اگر قبلاً یک یا چند زبان برنامه نویسی را یاد گرفته اید، توسعه مهارت های جاوا برای شما آسان تر خواهد بود.

کجا جاوا یاد بگیرم؟

گزینه های زیادی در مورد نحوه یادگیری جاوا وجود دارد. دوره های آنلاین، بوت کمپ، کلاس های حضوری و آموزش وجود دارد.

بیایید نگاهی به برخی از گزینه های در دسترس شما بیندازیم.

مبانی برنامه نویسی جاوا

این دوره از طریق edX ارائه می شود و اگر 8 تا 10 ساعت در هفته را صرف آن کنید، تقریباً 5 هفته طول می کشد. کلاس خود گام است، بنابراین می توانید با سرعتی حرکت کنید که بهترین کار را برای شما دارد.

این دوره به صورت رایگان ارائه می شود اما اگر مدرک می خواهید باید هزینه آن را بپردازید. در درس اول، این دوره یک نمای کلی از چیستی جاوا و نصب ابزارهایی مانند JDK و JRE ارائه می دهد. همچنین اطلاعات مربوط به اپراتورها و جریان کنترل را پوشش می دهد.

درس دوم حوزه‌های حافظه، انواع جمع‌آوری زباله، کنترل دسترسی، رابط‌ها و چندشکلی را پوشش می‌دهد. درس سوم کتابخانه ها، ساختارهای داده و ژنریک ها را پوشش می دهد.

در دو درس آخر، در مورد رابط های کاربردی، مدیریت استثنا، شبکه سازی و سریال سازی داده ها، از جمله موضوعات دیگر، خواهید آموخت.

دوره با اتمام یک پروژه کوچک و یک امتحان نهایی به پایان می رسد.

برنامه نویسی جاوا

UC San Diego یک گواهی تخصصی در برنامه نویسی جاوا ارائه می دهد. تمام آموزش ها به صورت آنلاین انجام می شود و تکمیل برنامه یک سال طول می کشد. هزینه این گواهی 2875 دلار است.

این برنامه از چهار دوره تشکیل شده است. دوره اول، Java Fundamentals، مفاهیم اساسی مانند روش ها، آرایه ها، لیست ها، وراثت، چندشکلی و انتزاع را آموزش می دهد.

دوره دوم، Core Java Programming، مطالبی از جمله تکنیک های برنامه نویسی شی گرا، کلاس ها و رابط های انتزاعی و انواع استثنا را پوشش می دهد. همچنین با رابط های کاربری بازگشتی، چند رشته ای و گرافیکی آشنا خواهید شد.

سوم، شما برنامه نویسی جاوای متوسط ​​را مطالعه خواهید کرد. این دوره به شما یاد می دهد که چگونه الگوهای طراحی را درک کنید و علائم وحشی و وایلد کارت ها را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین از مجموعه ها برای سازماندهی داده ها و استفاده از رابط ها برای نمایش انتزاع ها استفاده خواهید کرد.

دوره نهایی در این برنامه گواهینامه ساختارهای برنامه نویسی پیشرفته جاوا است. این دوره به شما کمک می کند تا یک توسعه دهنده جاوا کارآمدتر شوید و همچنین شما را برای آزمون گواهینامه Oracle Java آماده می کند.

برای یادگیری جاوا از کجا کمک بگیرم؟

حتی اگر در یک دوره آموزشی ثبت نام کنید، ممکن است در حین یادگیری جاوا بخواهید یا به کمک بیشتری نیاز داشته باشید. چندین گزینه وجود دارد که می توانید برای پشتیبانی به آنها مراجعه کنید.

سرریز پشته

Stack Overflow یک انجمن بزرگ برای کمک و پشتیبانی با جاوا دارد. Stack Overflow وب سایتی است که در آن برنامه نویسان و توسعه دهندگان می توانند سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ دریافت کنند. بیش از 1.8 میلیون سؤال با برچسب جاوا وجود دارد که نشان می دهد چقدر اطلاعات برای استفاده در این پلتفرم در دسترس است.

یوتیوب

محتوای رایگان زیادی در یوتیوب وجود دارد که هنگام یادگیری جاوا به شما کمک می کند. ویدیوها همه چیز را از اصول اولیه تا دستورالعمل های خاص تر را پوشش می دهند. جامعه بزرگی از توسعه دهندگان و برنامه نویسان هستند که محتوای مفیدی را در این پلتفرم منتشر می کنند.

به طور خلاصه

وقتی صحبت از یادگیری جاوا می شود، همه افراد متفاوت هستند. همه در درک سریع مفاهیم و میزان تمرینی که نیاز دارند قبل از اینکه واقعاً بفهمند چیزی چگونه کار می کند متفاوت است.

برنامه هایی که جاوا را آموزش می دهند از چند هفته تا بیش از یک سال طول دارند. و هنگامی که یک برنامه را کامل کردید، این بدان معنا نیست که تحصیلات شما تمام شده است. مهارت در جاوا به این معنی است که شما به طور مداوم در حال توسعه مهارت های خود و بهبود کار خود هستید.

اگر می خواهید جاوا را یاد بگیرید، مهم ترین چیز این است که تازه شروع کنید. اگر چند ساعت در هفته روی آن کار کنید و مهارت های خود را تمرین کنید، در کمترین زمان به یک برنامه نویس ماهر تبدیل خواهید شد.

The post چقدر طول می کشد تا جاوا را یاد بگیرید – مصاحبه با رهبر تیم اولین بار در Skillspot ظاهر شد.