منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گزارش «اولویت های منابع انسانی در سال جدید» منتشر شد.

گزارش «اولویت های منابع انسانی در سال جدید» منتشر شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گزارش «اولویت های منابع انسانی در سال جدید» منتشر شد.

ایران تلنت با انجام نظرسنجی از مدیران و کارشناسان مهم ترین اولویت های منابع انسانی سازمان ها در سال جدید را مشخص کرد. در این گزارش، ضمن نگاهی به مهم‌ترین شاخص‌های عملکرد سالانه منابع انسانی، مهم‌ترین هدف استراتژیک سازمان‌ها در سال 1402 نیز ارزیابی می‌شود.

«بهره وری کارکنان» مهمترین ماموریت منابع انسانی سازمان ها در سال جدید است

بخش اول این گزارش به مهم ترین شاخص های کلیدی عملکرد برای سال جدید برای شرکت های منابع انسانی می پردازد. بر اساس این گزارش، «بهره وری کارکنان» مهمترین ماموریت منابع انسانی سازمان ها در سال جدید خواهد بود. «رضایت شغلی» یکی دیگر از شاخص های مهم عملکرد منابع انسانی است که در رتبه دوم قرار دارد. سایر شاخص های کلیدی HR برای سال جدید برای شرکت ها عبارتند از: میانگین زمان نگهداری کارکنان، نرخ فرسایش، هزینه برای آموزش، هزینه برای استخدام، زمان برای استخدام و نرخ تبدیل در هنگام استخدام.

گزارش

در قسمت بعدی این گزارش، مهم ترین شاخص های کلیدی عملکرد برای سال جدید منابع انسانی از دیدگاه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. اولویت اصلی مدیران شرکت دو عامل «بهره وری کارکنان» و «رضایت شغلی» است. «متوسط ​​زمان نگهداری» و «هزینه استخدام» نیز دو شاخص عملکرد کلیدی برای مدیران منابع انسانی هستند. جدول زیر مهمترین شاخص های کلیدی عملکرد را برای سال جدید منابع انسانی از دیدگاه موقعیت های مختلف نشان می دهد:

گزارش

کدام یک از برنامه های منابع انسانی سازمان از اولویت بالاتری برخوردار است؟

اما در سال جدید کدام یک از برنامه های منابع انسانی یک سازمان از اولویت بالاتری برخوردار است؟ بر اساس نظرسنجی ایران تلنت: «ارزیابی عملکرد کارکنان» اصلی‌ترین برنامه منابع انسانی سازمان‌ها در سال 1402 است. «بهبود شاخص‌های حفظ» و «استخدام و جذب» در اولویت‌های اصلی منابع انسانی به ازای هر پرسنل رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. «ویرایش یا به‌روزرسانی نظام دستمزد و حقوق»، «آموزش نیرو»، «توسعه فناوری منابع انسانی»، تدوین و به‌روزرسانی نمودار سازمانی و طبقه‌بندی مشاغل، «توسعه برند کارفرما»، «تعیین نیرو» و «استقرار» یک سیستم تصمیم‌گیری مبتنی بر داده، منابع انسانی نیز در رتبه‌بندی‌های زیر رتبه‌بندی می‌شوند:

گزارش

مهمترین فناوری مورد استفاده در منابع انسانی

در قسمت بعدی این گزارش از شرکت کنندگان پرسیده شد که مهمترین فناوری مورد استفاده در منابع انسانی چیست؟ بر این اساس «سکوهای کاریابی» با 25 درصد در رتبه اول قرار گرفت. در میان مهم ترین فناوری های مورد استفاده در منابع انسانی، «پلتفرم های ارزیابی عملکرد و مشکل یابی» رتبه دوم و «پلتفرم های استعدادیابی و ارزیابی استعدادها» در رتبه سوم قرار گرفتند. در رتبه‌بندی‌های زیر مواردی مانند «پلتفرم‌های ERP»، «پلتفرم ارزیابی حقوق و دستمزد»، «سکوی مربیگری و مشاوره شغلی» و «سکوهای ATS» ذکر شده است.

گزارش

بخش بعدی این گزارش از دیدگاه‌های مختلف به موضوع یکسان می‌پردازد. این جدول نشان می دهد که مدیران فروش و مدیران منابع انسانی بیشتر از سایرین از «پلتفرم های استخدام» استفاده می کنند. برای مدیران عامل و مدیران اجرایی، مهم ترین فناوری مورد استفاده در منابع انسانی «پلتفرم هایی برای ارزیابی عملکرد و تشخیص مشکل» است. مدیران مالی و مدیران کارخانه نیز بیش از سایرین از پلتفرم های ERP استفاده می کنند.

گزارش

تغییرات مورد نیاز در استخدام و نیروی انسانی

قسمت بعدی این گزارش به تغییرات لازم در زمینه گزینش و جذب با توجه به نیاز سازمان ها می پردازد. جالب اینجاست که تنها 18 درصد از افراد خواهان دریافت رزومه بیشتر بوده اند، در حالی که «معرفی کارشناسان پس از بررسی همتا و مذاکرات منابع انسانی و حقوق و دستمزد» و «معرفی کارشناسان پس از بررسی کارشناسی» با همین درصد 41 درصد از مهمترین تغییرات هستند. توسط سازمان های در زمینه جذب و گزینش.

گزارش

همچنین در این گزارش تغییرات لازم در زمینه جذب و استخدام از منظر پست های مختلف مورد بحث قرار گرفته است. مهمترین تغییر مورد نیاز برای مدیران عامل، مدیران مالی و معاونین مدیر عامل، «معرفی کارشناسان پس از ارزیابی و مذاکره کارشناسان مربوط به منابع انسانی و حقوق و دستمزد» بود.

گزارش

مهمترین هدف استراتژیک سازمانها در سال 1402

یکی از مهم ترین قسمت های گزارش ایران تلنت، مهم ترین اهداف راهبردی سازمان ها در سال جدید است. بر این اساس «رشد و توسعه کسب و کار/افزایش درآمد» با 43 درصد در رتبه اول قرار گرفت. دومین هدف استراتژیک سازمان در سال جدید «افزایش بهره وری و بهینه سازی فرآیندها» به میزان 30 درصد است. «کاهش هزینه های کسب و کار» تا 13 درصد، «بهبود محصول و افزایش رضایت مشتری» به میزان 7 درصد، مهم ترین اهداف استراتژیک بعدی سازمان ها هستند:

گزارش

در این گزارش مهمترین اهداف استراتژیک سازمانها از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. مهمترین هدف استراتژیک برای مدیران عامل، مدیران مالی، مدیران منابع انسانی و مدیران فروش «رشد و توسعه کسب و کار/افزایش درآمد» است. اما برای مدیران کارخانه بیش از افزایش درآمد، «افزایش بهره وری و بهینه سازی فرآیندها» اهمیت دارد و مهم ترین هدف آنها برای سال جدید است:

گزارش

سایر گزارش های آماری و تحلیلی ایران تلنت در مورد بازار کار در ایران؛ روند استخدام، گزارش حقوق و دستمزد جامع را می توان در اینجا یافت.

متن گزارش اولویت های منابع انسانی در سال جدید اولین بار در بلاگ ایران تلنت منتشر شد. به نظر می رسد.