منو سایت

کدگذاری و تفکر محاسباتی در مدارس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

برنامه نویسی در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است، زیرا هیچ کس نمی خواهد در دنیایی که به لطف نرم افزار کار می کند رها شود. فرصت برای مطالعه برنامه نویسی در مدارس دسترسی همگان به آموزش STEM را تسهیل می کند و به کاهش نابرابری های اجتماعی، اقتصادی و جنسیتی کمک می کند.

بیش از 90 درصد والدین در ایالات متحده بر این باورند که یادگیری کدنویسی برای آینده فرزندانشان ضروری است و بسیار مثبت می گویند که دانش آموزان ابتدایی و دبیرستانی می توانند برنامه نویسی را در مدرسه بیاموزند. مطالعات اخیر گالوپ و گوگل. داده‌های اخیر همچنین نشان می‌دهد که بیش از نیمی (53%) از دانش‌آموزان در ایالات متحده قبلاً در مدرسه‌ای که در آن ثبت‌نام می‌کنند، موضوع کدنویسی دارند، و معلمان بیشتری از این حمایت می‌کنند که برنامه‌نویسی باید در برنامه درسی هر دانش‌آموز گنجانده شود. .

در سال 2013، انگلستان جایگزین موضوع قدیمی در علوم کامپیوتر (متمرکز بر استفاده از ابزارهای آفیس) با موضوع خاصی از برنامه نویسی که از آن زمان در آن گنجانده شده است. برنامه ملی و برای همه دانش آموزان 5 تا 16 سال اجباری است. سه سال بعد و پس از دو سال ارائه آموزش های قبلی برای معلمان در تمام موضوعات، فنلاند در سال 2016 برنامه نویسی را در برنامه درسی مدرسه گنجاند. در این صورت برای همه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه نیز اجباری است، اما به‌جای ایجاد یک موضوع خاص، متعهد می‌شوند که در همه دروس روی تفکر محاسباتی و برنامه‌نویسی کار کنند و به ویژه در درس ریاضی به آن بپردازند.

برنامه نویسی کامپیوتر با بسیاری از موضوعات دیگر مرتبط است و یکی از مزایای یادگیری کدنویسی از سنین پایین این است که به دانش آموزان کمک می کند تا عملکرد خود را در موضوعات دیگر بهبود بخشند مانند ریاضیات، علوم یا زبان ها. این پیشرفت به کالج و سایر مؤسسات آموزش عالی منتقل می شود تا بعدها توسعه یابد تفکر محاسباتی همچنین سازگاری با زندگی بزرگسالی را هم در سطح شخصی و هم در سطح حرفه ای تسهیل می کند.

به خصوص، یکی از مهارت های مورد نیاز در محیط حرفه ای برنامه نویسی است (بیش از 800000 پیشنهاد ICT در اروپا در سال 2020 منتشر شده است) که دیگر در صلاحیت انحصاری برنامه نویسان رایانه نیست. ریاضیدانان، اقتصاددانان، شیمیدانان، حقوقدانان، روانشناسان، زبان شناسان … از یک سو، پروفایل های متفاوت و بیشتری برای توسعه فناوری های نوظهور به عنوان هوش مصنوعی؛ از سوی دیگر راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری جدید در بسیاری از فضاها مانند اتاق های عمل، آزمایشگاه ها یا دارالترجمه ها استفاده می شود. ما بیشتر و بیشتر در محاصره فناوری زندگی می کنیم، بنابراین همه حرفه ها مجبورند خود را با این واقعیت جدید وفق می دهدبرخی از آنها ممکن است ناپدید شوند و ما نیز شاهد ظهور موارد جدید خواهیم بود.

Codelearn پیشنهاد جدیدی برای مدارس ایجاد کرده است تا به آنها کمک کند برنامه نویسی و تفکر کامپیوتری را در کلاس درس در ساعات مدرسه ادغام کنند. به طور رسمی در سپتامبر گذشته راه اندازی شد، Codelearn Classroom می توان آن را به عنوان یک درس برنامه نویسی در نظر گرفت و یا می توان آن را در دروس دیگری مانند فناوری یا ریاضی گنجاند. این برنامه از یک برنامه درسی دقیق پیروی می کند و محتوای ساختار یافته را ارائه می دهد، ابزارهای برنامه ریزی و نظارت را برای معلمان ارائه می دهد، با تمام سطوح مدرسه ابتدایی و متوسطه سازگار است و از پلت فرم و روش یادگیری خود استفاده می کند که توسط کارشناسان فناوری اطلاعات و آموزش توسعه داده شده است.

اگر علاقه مند به کدنویسی در مدرسه خود هستید، لطفاً با ما تماس بگیرید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره Codelearn Classroom.