منو سایت

کدام زبان برنامه نویسی سودآورتر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کدام زبان برنامه نویسی سودآورتر است؟

این روزها همه ما با فناوری احاطه شده ایم. از تلفن های ما گرفته تا یخچال ها و حتی توالت ها، هوشمند شده اند. وابستگی ما به فناوری روز به روز در حال افزایش است و سازمان ها همیشه به دنبال افرادی هستند که بتوانند بهترین اپلیکیشن ها و نرم افزارها را برای آنها طراحی کنند. در واقع، پیش‌بینی می‌شود که استخدام برنامه‌نویسان، کارشناسان تضمین کیفیت و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و وب بین سال‌های 2021 تا 2031 به میزان 25 درصد رشد کند که بسیار سریع‌تر از میانگین نرخ رشد سایر مشاغل است.

این افزایش تقاضا، برنامه نویسی را به یکی از پردرآمدترین رشته ها تبدیل کرده است. با این حال، تفاوت های زیادی در تقاضا در بین زبان های برنامه نویسی وجود دارد. این بدان معناست که دستمزدی که یک توسعه‌دهنده دریافت می‌کند بسته به زبان‌های برنامه‌نویسی که در آن تخصص دارند می‌تواند متفاوت باشد. بیایید در این مقاله به سودآورترین زبان های برنامه نویسی نگاهی بیندازیم.

سودآورترین زبان های برنامه نویسی

یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید یکی از راه های اصلی برای بهبود مهارت های شما به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار است. سودآورترین زبان‌های برنامه‌نویسی معمولاً بیشترین استفاده را در بین شرکت‌ها و صنایع مختلف دارند، یا حداقل آگهی‌های شغلی بیشتری برای آن زبان‌ها وجود دارد. هنگام انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای یادگیری، باید بازار کار آن را بررسی کنید. همچنین باید میانگین درآمد افراد در زمینه برنامه نویسی در صنایع مختلف را جستجو کنید. علاوه بر این که بدانید کدام زبان برنامه نویسی سودآورتر است، باید مطمئن شوید که این زبان ها در بازار تقاضای بالایی دارند.

کم جستجوترین زبان های برنامه نویسی

  زبان های برنامه نویسی پردرآمد

بیایید با نگاهی به برخی از زبان های برنامه نویسی که در سال گذشته تقاضای کمی داشته اند شروع کنیم. اگرچه ممکن است در چند سال آینده تقاضا برای این زبان ها افزایش یابد، اما به طور کلی انتخاب این زبان ها برای حرفه برنامه نویسی آینده ایده خوبی نیست. شما باید زمان ارزشمند خود را صرف زبان هایی کنید که می دانید در آینده درآمد خوبی برای شما به همراه خواهد داشت.

برخی از این زبان‌ها شامل زبان‌های قدیمی‌تر مانند جاوا و سی پلاس پلاس می‌شوند که در سال‌های اخیر شاهد کاهش تقاضا بوده‌اند. C++ یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که به دلیل نگرانی های امنیتی از محبوبیت خارج شده است. علاوه بر این، کدنویسی با این زبان برنامه نویسی به حافظه زیادی نیاز دارد که سازگاری این زبان برای چندین سیستم عامل را زیر سوال می برد. از طرفی جاوا کارایی و حافظه بسیار بالایی نیز دارد که پیاده سازی آن را بسیار گران می کند.

اگرچه تقاضا برای این زبان ها کاهش یافته است، اما هنوز بسیاری از شرکت ها در دنیا از این زبان ها استفاده می کنند و در گذشته تقاضای زیادی برای آن ها وجود داشت. اما هنوز نمی توان تقاضای زیاد برای این زبان ها را تصور کرد. بنابراین، شاید بهتر باشد زبان‌هایی را انتخاب کنید که در حال حاضر تقاضای بالایی دارند یا در آینده به افزایش تقاضا ادامه خواهند داد. این زبان ها برای مهاجرت با برنامه نویسی نیز عالی هستند.

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری کدامند؟

چندین زبان برنامه نویسی وجود دارد که می توانید آنها را برای یادگیری انتخاب کنید. در حالی که هدف شما در این مرحله ممکن است انتخاب زبانی با درآمد بالا در آینده باشد، عوامل متعددی وجود دارد که یک زبان برنامه نویسی را برای توسعه دهندگان با تجربه جذاب می کند. در اینجا برخی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری و دلیل آن آورده شده است:

1. پایتون

پایتون یک زبان سطح بالا و چند منظوره با نحو بسیار ساده در مقایسه با زبان های دیگر است. این زبان برنامه نویسی چندین کتابخانه را ارائه می دهد که برنامه نویسی و مواردی مانند تجزیه و تحلیل داده ها، توسعه وب، یادگیری ماشین و غیره را انجام می دهند. آسان توسعه‌دهنده فرانت‌اند می‌تواند از پایتون برای برقراری ارتباط آسان داده‌ها با بک‌اند وب‌سایت استفاده کند. بنابراین از این زبان در برنامه نویسی front-end استفاده می شود.

2. من می روم

این زبان برنامه نویسی توسط گوگل برای طراحی پروژه های توسعه نرم افزار ساخته شده است. زبان برنامه نویسی Go شبیه C است، اما نحو آن بسیار ساده تر است و همچنین می تواند برای پشتیبانی از پروژه های مقیاس پذیرتر استفاده شود. این زبان در برنامه نویسی بک اند استفاده می شود و شما می توانید با یادگیری آن خود را برای شغل برنامه نویس بک اند آماده کنید.

3. SQL

زبان برنامه نویسی SQL به شما اجازه می دهد تا با پایگاه های داده کار کنید. زبان SQL یا Structured Query به شما امکان می دهد داده ها را در یک پایگاه داده اضافه، بازیابی و اصلاح کنید، که پایگاه داده را برای تحلیلگران داده و توسعه دهندگان هوش مصنوعی بسیار مفیدتر می کند.

10 زبان برنامه نویسی پردرآمد در سال 2023

زبان های برنامه نویسی پردرآمد

اگرچه هر زبان برنامه نویسی مزایا و معایب خود را دارد، اما بزرگترین مزیت یادگیری هر زبان برنامه نویسی این است که می توانید زبانی را انتخاب کنید که درآمد بالایی برای شما در آینده تضمین کند. لیست زیر فهرست پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در سال 2023 بر اساس داده های جهانی است:

 1. سنگ
 2. من دارم میروم
 3. لنز-C
 4. کاتلین
 5. روبی روی ریل
 6. پرل
 7. °C#
 8. پایتون
 9. جاوا
 10. سریع

بدیهی است که این روزها رقابت در دنیای توسعه نرم افزار به بالاترین حد خود رسیده است. برای اینکه بتوانید با افراد دیگر رقابت کنید، باید مهارت های خود را توسعه دهید. دوره های زیادی وجود دارد که می توانید برای یادگیری زبان های برنامه نویسی جدید و بهبود مهارت های خود به عنوان یک برنامه نویس شرکت کنید. بسیاری از این دوره ها به صورت آنلاین در دسترس هستند و حتی می توانید به صورت رایگان به آن ها بپیوندید و زبان هایی را یاد بگیرید که در آینده پول زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

کدام زبان برنامه نویسی سودآورتر است؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.