منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کتاب های درسی علوم داده رتبه بندی شده بر اساس سطح آمادگی شما

کتاب های درسی علوم داده رتبه بندی شده بر اساس سطح آمادگی شما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کتاب های درسی علوم داده رتبه بندی شده بر اساس سطح آمادگی شما

علم داده می تواند یک زمینه چالش برانگیز باشد، بنابراین مهم است که تصمیم بگیرید کدام کتاب های درسی بهترین گزینه برای کمک به شما در توسعه دانش خود در مورد موضوع خواهد بود. چه فقط به این موضوع علاقه مند باشید، چه بخواهید در این صنعت شروع کنید یا در حال حاضر مهارت هایی در این صنعت داشته باشید، گزینه های کتاب زیادی وجود دارد. کتاب‌های درسی فهرست‌شده در اینجا بر اساس سطح آمادگی شما رتبه‌بندی می‌شوند تا به شما کمک کنند بر پایه‌ای که در حال حاضر دارید بسازید.

تصویر یک پست وبلاگ در مورد کتاب های درسی علوم داده

برای کسانی که علاقه کلی به این موضوع دارند

اگر علاقه کلی به علم داده دارید، چیزی می خواهید که بسیاری از اصول اولیه را پوشش دهد و همچنین بینش های ارزشمندی را ارائه دهد. این بخش به بهترین کتاب‌های عمومی در علم داده نگاه می‌کند.

همه دروغ می گویند: داده های بزرگ، داده های جدید، و آنچه که اینترنت می تواند به ما در مورد اینکه ما واقعاً چه کسی هستیم به ما بگوید نوشته ست استیونز-دیویدویتز

یکی از دلایلی که این کتاب بهترین کتاب در علم داده است این است که یک کتاب فنی نیست. این بدان معناست که هر کسی می تواند آن را بخواند و مفاهیم اولیه کتاب را درک کند. جالب‌تر از آن، این کتاب با ارائه داستان‌سرایی قانع‌کننده‌ای که کاملا مفهوم علم داده‌ای خاص را نشان می‌دهد، مخاطب را درگیر می‌کند. این داستان ها شامل افرادی می شود که بسیار خلاق هستند و الگوهایی را در چیزهای به ظاهر تصادفی پیدا می کنند. واقعیت این است که این چیزهای به ظاهر تصادفی می توانند خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید فاش کنند.

این چیزی است که این کتاب در مورد آن است. همه دروغ می گویند، اما با کمک داده ها می توانید به راحتی حقیقت را کشف کنید. این کتاب برای افرادی طراحی شده است که نه تنها کنجکاو هستند که علم داده چیست، بلکه در مورد آنچه که می تواند انجام دهد نیز کنجکاو هستند. این به ویژه در مورد داده های اجتماعی صادق است. برای کسانی که علاقه اولیه به این موضوع دارند، خواندنی سرگرم کننده و جالب است.

الگوریتم های ظلم اثر صفیه نوبل

این نویسنده با استفاده از داستان های بسیار ساده، موضوع داده های کوچک را با زمینه بسیار زیاد بررسی می کند. در مقایسه با بسیاری دیگر از کتابهای علم داده عمومی مشابه، دیدگاه منحصر به فردی را در مورد علم داده ارائه می دهد. به عنوان مثال، نویسنده درباره نحوه برگزاری جشن برای خواهرزاده و دوستان خود صحبت می کند. در این داستان، او چیزی شبیه به “دختران سیاه پوست” را در گوگل به یاد می آورد و در نهایت با نتایج نامناسبی روبرو شد. زمانی که او برای «دختران آسیایی» و «دختران لاتین» جستجو کرد، همین اتفاق افتاد.

او در ادامه توضیح می دهد که چگونه گوگل بر اساس مدل درآمدی است، بنابراین نتایج جستجوی آنها بیشترین سود را برای آنها دارد. این کتاب به جزئیات بیشتری در مورد این موضوع و موضوعات دیگر می‌پردازد، و نگاهی اغلب هوشیارانه به علم داده ارائه می‌دهد.

کتاب های درسی برای مبتدیان

اگر تازه شروع کرده‌اید یا فقط اصول اولیه را دارید، کتابی می‌خواهید که بتواند به شما کمک کند تا بر اساس آن اصول اولیه بسازید. در این بخش تعدادی از بهترین کتاب های درسی برای مبتدیان بررسی می شود.

“مقدمه ای بر یادگیری آماری: با یک برنامه کاربردی در R” نوشته گرت جیمز، دانیلا ویتن، ترور هستی و رابرت تبشیرانی

مشکل اصلی مردم با کتاب های درسی مبتدی این است که کتاب های درسی علوم داده برای مبتدیان قابل خواندن نیستند. این کتاب های درسی ممکن است اطلاعات ارزشمند زیادی ارائه دهند، اما کاربرد این نظریه ها نشان داده نشد. به همین دلیل است که این کتاب بسیار عالی است. در حالی که ممکن است به اندازه سایر کتاب های درسی عمیق نباشد، شما دانش زیادی را که برای موفقیت به عنوان یک دانشمند داده نیاز دارید، دریافت می کنید. می‌توانید برخی از الگوریتم‌های اساسی یادگیری ماشین را بیاموزید که به شما دانش آماری لازم را می‌دهد تا بدانید در آن جعبه‌های سیاه که در آن داده‌ها وارد و خارج می‌شوند چه می‌گذرد.

این کتاب خاص برای افرادی طراحی شده است که اهل آمار و برنامه نویسی نیستند. با این حال، این بدان معنا نیست که اگر پیشینه ای در علم داده دارید، می توانید اطلاعات ارزشمندی از این کتاب به دست آورید. این یک تجدید عالی برای دانشمندان داده های پیشرفته تر و یک نقطه شروع عالی برای کسانی است که شروع به یادگیری در مورد علم داده می کنند.

کتاب های درسی برای متخصصان داده های پیشرفته

در نهایت، برای آن دسته از متخصصان علوم داده پیشرفته تر، این کتاب درسی می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد.

“تشخیص الگو و یادگیری ماشین” توسط کریستوفر ام. بیشاپ

در مورد کتاب های درسی، این یکی از بهترین کتاب های درسی علوم داده است. این کتاب بر اساس دیدگاه بیزی نوشته شده است. به محض خواندن چند صفحه اول این، به وضوح می توانید ببینید که این برای مبتدیان نیست. این کتاب بسیار مورد توجه دانشمندان داده است و به طور مداوم توسط برخی از کارشناسان برتر در این زمینه صحبت می شود.

پس این کتاب وقتی می گوید «تشخیص الگو» به چه معناست؟ وقتی صحبت از یادگیری ماشینی می شود، همه چیز به تشخیص الگو برمی گردد، درست است؟ یادگیری ماشینی یک اصطلاح بسیار فانتزی است که اساساً به این معنی است که شما از داده های قدیمی برای فکر کردن به داده های جدیدی استفاده می کنید که قبلاً دیده نشده است. این کتاب بسیار عالی است زیرا اطلاعات زیادی در مورد علم داده را پوشش می دهد که می تواند دیدگاه جدیدی در مورد این موضوع به شما بدهد. این چنین اطلاعات عمیقی را ارائه می دهد و به وضوح موضوع را به گونه ای ارائه می دهد که مفاهیم مهم علم داده های پیشرفته را با جزئیات پوشش می دهد. قطعا کتابی برای مبتدیان نیست.

نتیجه

اگر به دنبال یک کتاب درسی علوم داده عالی هستید، اینها برخی از بهترین گزینه هایی هستند که می توانید انتخاب کنید. مهم نیست که در چه مرحله ای از دانش در علم داده دارید، اینها بهترین گزینه ها هستند، صرف نظر از اینکه در چه سطحی از آمادگی هستید. حتی اگر دانشمند داده پیشرفته تری هستید، هر یک از این گزینه های کتاب می تواند برای مجموعه شما عالی باشد. این کتاب‌ها می‌توانند اطلاعات ارزشمند و شگفت‌انگیزی در مورد علم داده به شما ارائه دهند، با برنامه‌هایی که می‌توانید برای بهبود مهارت‌های خود از آنها استفاده کنید. اینها تنها برخی از موارد ضروری هستند که باید روی آنها سرمایه گذاری کنید.

The post کتاب های درسی علوم داده رتبه بندی شده بر اساس میزان آمادگی شما اولین بار در Skillspot پدیدار شد.