منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارگاه آموزشی “بینش کامپیوتر، کاربردها و بازار کار” توسط دانشگاه صنعتی بامداد برگزار شد.

کارگاه آموزشی “بینش کامپیوتر، کاربردها و بازار کار” توسط دانشگاه صنعتی بامداد برگزار شد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارگاه آموزشی "بینش کامپیوتر، کاربردها و بازار کار" توسط دانشگاه صنعتی بامداد برگزار شد.

مجتمع علم و فناوری بامداد در چهارمین نمایشگاه کار ایران سمینار «بینش رایانه، کاربردها و بازار کار» را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی علم و فناوری بامداد، در این سمینار که توسط میرمحمد احمدپور مدرس دوره های پایتون و آموزش های عمیق بنیاد علم و فناوری بامداد ارائه شد، کاربرد بینایی کامپیوتر به عنوان یکی از فناوری های نوین در جهان و بازار کار مرتبط مورد مطالعه قرار گرفته است.

مهندس احمدپور

وی در تعریف بینایی کامپیوتری گفت: به طور کلی درک محیط از طریق دوربین (گوشی هوشمند، لپ تاپ، وب کم و …) را بینایی کامپیوتری می نامند. به عنوان فردی که از بینایی خود برای تشخیص اشیا و تصمیم گیری مناسب استفاده می کند. لازم به ذکر است که بینایی کامپیوتر یکی از شاخه های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق است که به منظور ایجاد چارچوب لازم برای پیاده سازی بینایی در کامپیوتر و سیستم های کامپیوتری شکل گرفته است.

احمدپور همچنین به کاربردهای بینایی کامپیوتری اشاره کرد و گفت: از جمله کاربردهای تشخیص چهره، خودروهای خودران، کشاورزی مکانیزه، پهپاد، ویلچر معلولان، فروشگاه های هوشمند، ترازوی هوشمند، خانه هوشمند، ماسک تشخیص چهره و… اشاره کرد.

مهندس احمدپور

وی با تاکید بر اینکه معرفی این فناوری بسیار کاربردی و درآمدزا است، افزود: امروزه استفاده از بینایی کامپیوتر چه در دنیا و چه در کشور ما طرفداران زیادی دارد و جایگاه خود را در صنایع مختلف باز کرده است و شرکت های دانش بنیان کار بر روی “منطقه ها و توسعه قابلیت های عملکردی و مرتبط.

امروز صبح، یک مدرس علم و فناوری دانش مرتبط با کامپیوتر را که افراد برای کار در این زمینه باید آموزش ببینند، برجسته کرد: OpenCV، یادگیری ماشین، طراحی شبکه عصبی مبتدی و پیشرفته، یادگیری عمیق)، شبکه های RCNN و سریع RCNN، انتقال یادگیری. و Multi-Task Learning از جمله برنامه هایی هستند که افراد باید یاد بگیرند.

احمدپور به بازار کار بینایی کامپیوتر اشاره کرد و گفت: بینش کامپیوتری یکی از مواردی است که استارت آپ ها می توانند وارد آن شده و کسب و کارهای مرتبط را توسعه دهند و در این زمینه کارآفرین باشند. در سرتاسر جهان به خصوص در آمریکا و کانادا حدود ده ها هزار شرکت و حتی دانشگاه در حال جذب متخصص، محقق و محقق در زمینه بینایی کامپیوتر هستند که درآمد سالانه آن بین 130 تا 180 هزار دلار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که دنیا به سمت استفاده از فناوری های هوش مصنوعی روی آورده است، بینایی کامپیوتر یکی از ملزومات این حوزه است، مانند چشم انسان وظایف خود را انجام می دهد و این موضوع بسیار مهم است.

گفتنی است مجتمع علم و فناوری بامداد با حضور در چهارمین نمایشگاه کارگری ایران که از 5 تا 16 بهمن ماه برگزار شد، دستاوردهای جدید خود را در زمینه آموزش اشتغال، برگزاری سمینارهای تخصصی و آشنایی نیروهای خلاق جوان کشور با راهکارهای ویژه برای ورود به بازار فناوری اطلاعات و صنعت پرداخت.

نگارش سمینار چشم انداز کامپیوتر، کاربردها و بازار کار توسط علم و فناوری بامداد برای اولین بار در علم و فناوری بامداد انجام شد. به نظر می رسد.