منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟

کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟

کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟ واقعا سوال خوبی است. مستاجران حدود شش ثانیه را صرف بررسی رزومه شما می کنند و هنر رزومه شما آنها را متقاعد می کند که به خواندن ادامه دهند. شما با لباس نامناسب و سابقه ساحلی به مصاحبه شغلی آنلاین نمی روید، پس چرا این حساسیت را روی رزومه خود صرف نکنید و آن را با اصول اولیه یادداشت نکنید. برای جلب نظر کارفرما باید یک سری قوانین را در رزومه رعایت کنید. بنابراین قبل از ارسال رزومه، حتما این نکات را مطالعه کنید. اینها مواردی است که کارفرمایان در رزومه به دنبال آن هستند.

1. خلاصه کار

از آنجایی که تعداد رزومه های دریافتی از مدیران استخدامی و کارفرمایان بسیار زیاد است، نوشتن خلاصه شغل و ذکر رزومه در رزومه می تواند به آنها کمک کند تا شما را با افراد دیگر مقایسه کنند. در دو تا سه جمله خلاصه کنید که چرا کاندیدای ایده آل برای این موقعیت هستید و از زبانی که در بقیه رزومه استفاده می شود برای بیان این جملات استفاده کنید. این قسمت از رزومه، نیاز به نامه پوششی را برای بسیاری از کارفرمایان بی نیاز می کند.

2. آمار

اگر به سوال “کارفرمایان در رزومه به دنبال چه چیزی هستند؟” بله، باید بگوییم که پاسخ داده ها، اعداد و داستان های موفقیت شماست. بسیاری از مدیران و کارفرمایان دوست دارند دستاوردهای قابل اندازه گیری را ببینند. از اعداد برای برجسته کردن دستاوردهای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر مدیر امور مالی و حسابداری شرکتی بودید، نشان دهید که X مقدار پول را در یک سازمان 50 نفره مدیریت کرده اید. برای تجربه کارآموزی نیز همین کار را انجام دهید (مثلاً «من ۱۲ محصول جدید را از طریق معرفی و عرضه به بازار به یک شرکت مصرف کننده معرفی کردم و فروش را ده درصد افزایش دادم»).

3. سابقه کارآموزی

کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟

کارآموزی و کار آزاد چیزهای زیادی برای ارائه دارد و کارفرما با مشاهده آنها متوجه می شود که شما به حرفه خود نگاه می کنید و خارج از جنبه مالی کار می کنید. اگر در یک شرکت یا مؤسسه مذهبی یا سیاسی خاصی دوره کارآموزی دارید، آن را در رزومه خود وارد نکنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد سوء تفاهم از سوی کارفرما شود. در مورد کارآموزی در این شرکت ها فقط می توانید به کارهایی که انجام داده اید و شهر این شرکت اشاره کنید و از ارائه جزئیات خودداری کنید.

4. از رنگ آمیزی رزومه خودداری کنید

می توانید از رنگ برای منحصر به فرد کردن رزومه خود استفاده کنید، اما در این کار زیاده روی نکنید. انتخاب رنگ سیاه و سفید در کنار رنگ دیگری می تواند رزومه شما را شیک کند. حتی اگر قبل از نوشتن رزومه خود روی کارکنان برند کار کرده اید، باز هم می توانید از رنگ برند خود در رزومه خود استفاده کنید.

5. فونت مدرن

اگر می خواهید توجه کارفرما و مدیر استخدام را جلب کنید، روی فونت های خسته کننده و غیرحرفه ای تمرکز نکنید. فونت های پیشنهادی برای رزومه های استاندارد IranSans ایران یکان و نازنین هستند که همگی دارای حروف استاندارد بوده و در تمامی سیستم عامل ها خوانا هستند.

6. هایپرلینک ها

آدرس ایمیل، آدرس حساب لینکدین، وب سایت شخصی یا نمونه کار آنلاین شما باید در رزومه شما باشد تا روی آن کلیک کنید و به صفحه آنها هدایت شوید. به یاد داشته باشید که در رزومه خود و برای بخش هایی که باید روی آنها کلیک کنید، مانند شبکه های اجتماعی، از لینک ها استفاده کنید.

7. برای فارغ التحصیلان جدید: دوره های دانشگاهی

کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟

اگر به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید، هیچ اشکالی ندارد که دروس دانشگاهی خود را در رزومه خود بگنجانید، به شرطی که به طور منظم آنها را تنظیم کنید و مستقیماً آنها را با موقعیتی که برای آن درخواست می کنید مقایسه کنید. اما به جای اینکه فقط عنوان دوره (اقتصاد پایه) را ذکر کنید، در مورد مهارت ها یا دانشی که از یک دوره یا دوره خاص به دست آورده اید صحبت کنید (مثلاً در درس X، مقاله های 20 صفحه ای در مورد چگونگی تغییر، نوشتم. در مورد بازار فناوری تلفن همراه.

8. نمرات و میانگین موفقیت

اگر معدل بالایی دارید، می توانید آن را در رزومه خود بگنجانید. شما می توانید این کار را حداقل برای زمانی که برای اولین کار خود درخواست می دهید انجام دهید. اما شما می توانید این کار را بر اساس آنچه در شرح شغل آماده شده است انجام دهید. به عبارت دیگر، اگر در آگهی شغلی شما قید شده است که به حداقل معدل نیاز دارید، می توانید آن را در رزومه خود درج کنید.

در صورت عدم وجود شرایط، می توانید در رزومه خود ذکر کنید که با معدل بالا و معدل بالا فارغ التحصیل شده اید، به خصوص اگر در دانشگاه معتبری تحصیل کرده اید و معدل شما مختص آن دانشگاه خاص است.

9. فضای سفید

اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اید و سابقه کار زیادی ندارید، نباید بیش از یک صفحه رزومه داشته باشید. اگر رزومه شما در این مرحله از اولین جستجوی شغلی شما بیش از یک صفحه داشته باشد، حتما هنگام نوشتن رزومه اشتباه کرده اید. البته ممکن است بخواهید تمام اتفاقاتی که در دوره کارآموزی برایتان افتاده است را شرح دهید، اما بد نیست بدانید که این حجم از محتوای رزومه شما بسیار آزاردهنده است. بنابراین، فضای کمی در صفحه خالی بگذارید و آن را با مطالب اضافی پر نکنید.

10. تجربیات زندگی

کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟

سوالات در مورد علایق و سرگرمی های شما دیگر در دستور کار کارفرمایان نیست. در عوض، کارفرمایان می خواهند در مورد تجربه شخصی شما بدانند. اگر در خارج از کشور و به زبانی غیر از زبان مادری خود تحصیل کرده اید، اما سازگاری با محیط را یاد گرفته اید، این نشان می دهد که بهترین انتخاب برای فرصت های شغلی هستید و در مقابل افراد دیگر برگ برنده دارید.

این کار را قبل از ارسال رزومه به کارفرما انجام دهید

اکنون که پاسخ به “کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟” وقتی رسیدید، وقت آن است که مطمئن شوید رزومه مناسبی برای کارفرمایان خود دارید. آیا برای نوشتن و تدوین رزومه خود به کمک نیاز دارید؟ با کمک رزومه ساز ایران تالنت می توانید محتوای استانداردی را که کارفرمایان به دنبال آن هستند تهیه کنید.

کارفرمایان در رزومه به دنبال چه هستند؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.