منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه پس از اخراج اعتماد به نفس خود را به دست آوریم

چگونه پس از اخراج اعتماد به نفس خود را به دست آوریم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه پس از اخراج اعتماد به نفس خود را به دست آوریم

بسیاری از مردم با ما موافقند که عزت نفس پس از از دست دادن شغل کاهش می یابد. مطمئناً هیچکس را نمی توان به محض از دست دادن کارش راضی و خوشحال یافت، مگر اینکه خودش استعفا داده باشد. شوک اولیه از دست دادن شغل می تواند به یک سوء ظن جدی برای افراد تبدیل شود، زیرا در این شرایط آنها به این فکر می کنند که چرا اخراج شده اند و برای آینده شغلی خود چه باید بکنند.

بیشتر مردم ارزش و موفقیت خود را با کارشان می سنجند. در واقع این نوع اندازه گیری باعث می شود زمانی که شغل خود را از دست می دهند و حتی نمی توانند به زودی از شر آن خلاص شوند دچار بحران شوند. افرادی که بر اساس کار در محل کار برای خود ارزش قائل هستند، زمانی که شغل خود را از دست می دهند، می توانند ارزش خود را زیر سوال ببرند. اغلب از دست دادن شغل شخصی نیست، اما ما آن را شخصی می‌گیریم.

با این حال، از دست دادن شغل می تواند بر عزت نفس تأثیر بگذارد و این امری اجتناب ناپذیر است. در این مواقع، کارشناسان معتقدند که برای تقویت و بازگرداندن اعتماد به نفس خود باید سریع عمل کنید. اعتماد به نفس کلید پیدا کردن شغل جدید است. اعتماد به نفس به شما در جستجوی شغل جدید کمک می کند، به شما کمک می کند شغل رویایی خود را پیدا کنید و در نهایت به شما اجازه می دهد رزومه خود را به صورت اصولی به روز کنید. همچنین به شما کمک می کند تا در طول مصاحبه با افتخار جلسه را ترک کنید. لازم است بدانید که مدیران استخدام در طول مصاحبه متوجه کمبود اعتماد به نفس در جویندگان کار می شوند. این می تواند تعادل روانی شما را تحت تاثیر قرار دهد و شما را عصبانی و در نهایت شغل خود را از دست بدهد.

  • بیشتر بخوانید: 8 راه برای افزایش اعتماد به نفس چند دقیقه قبل از مصاحبه

اگر به تازگی شغل خود را از دست داده اید و همراه با آن عزت نفس شما نیز کاهش یافته است، این مقاله را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه عزت نفس خود را افزایش دهید.

دستاوردهای خود را مرور کنید

تقویت اعتماد به نفس پس از اخراج

کارشناسان توصیه می کنند با کار و دستاوردهای خود همراه باشید، از جمله هر گونه تعریف و تمجیدی که از کارفرمایان و همکاران خود دریافت کرده اید. اگر تا به حال شلیک نکرده اید، باید خودتان آن را امتحان کنید. هنگامی که این کار را تکمیل کردید، و اگر قبلاً این نمونه کارها را دارید، بنشینید تا این سند را بررسی کنید و کارهایی را که در سال گذشته به خوبی انجام داده اید، مرور کنید. فکر کردن به این چیزها و دستاوردها به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و به روزهای اوج خود بازگردید.

  • بیشتر بخوانید: پورتفولیو چیست؟

یک مربی پیدا کنید یا خودتان یک مربی شوید

وقتی شغل خود را از دست دادید، هیچ اشکالی ندارد که برای کمک به سراغ افراد دیگر بروید. با یک دوست صمیمی، مربی و مربی حرفه ای صحبت کنید. اگر احساس می کنید در برابر از دست دادن شغل خود آسیب پذیر هستید، صحبت با فردی که شما را به خوبی می شناسد می تواند بسیار موثر باشد. آنها می توانند به شما کمک کنند طرز تفکر خود را تغییر دهید و مثبت شوید و همچنین می توانند به شما کمک کنند تا احساسات خود را با کلمات بیان کنید. یک مربی یا مربی شغلی می تواند به شما کمک کند نقاط قوتی را که ممکن است تا به امروز متوجه نشده اید کشف کنید و به شما کمک کند تا بفهمید چگونه آنها را به سمت موفقیت هدایت کنید.

یا می توانید به عنوان مربی شخص دیگری عمل کنید. اگرچه ممکن است کمک کردن به دیگران در حرفه خود پس از از دست دادن شغل غیرعادی به نظر برسد، اما مربی بودن می تواند اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزایش دهد و به شما احساس مفید بودن بدهد. کمک به کسی که ممکن است تازه شروع به کار کرده باشد، تمام کارهای بزرگی را که در این راه انجام داده اید به شما یادآوری می کند. علاوه بر این، با کمک به دیگران برای ادامه حرفه و موفقیت در حرفه خود، می توانید از ارزش های خود آگاه تر شوید.

برای راهنمایی بروید

تقویت اعتماد به نفس پس از اخراج

آیا چیزی برای افزایش عزت نفس شما بهتر از شنیدن تعریف و تمجید دیگران از عملکرد شما وجود دارد؟ کارشناسان توصیه می کنند که به دنبال مشاوره ای باشید که به شما کمک می کند اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورید و همچنین در یافتن شغل عالی باشید. برای این کار از شبکه افراد اطراف خود استفاده کنید. ما شما را تشویق می کنیم که با چند نفر در شبکه لینکدین خود ارتباط برقرار کنید که مطمئن هستید می توانند از مهارت ها و توانایی های شما در محل کار قدردانی کنند. با مدیر و سرپرست سابق خود که مطمئن هستید مهارت های مدیریت پروژه شما را تضمین می کند، تماس بگیرید و از آنها بخواهید که در مورد نحوه کار با شما نظر دهند. سخنان محبت آمیز آنها به شما کمک می کند تا در تمام کارهای بزرگ و احترامی که در این راه کسب کرده اید تجدید نظر کنید. برای این کار می توانید از این افراد بخواهید نکات خود را در لینکدین به اشتراک بگذارند تا سایر افراد در شبکه کاری شما نیز بتوانند این نکات را مشاهده کنند.

همچنین می توانید از رئیس سابق خود توصیه ای بخواهید که در جستجوی کار از آن استفاده کنید. این نه تنها به شما کمک می کند تا شغل جدیدی پیدا کنید، بلکه از شنیدن صحبت های کارفرمای سابق خود در مورد مهارت هایی که دارید و ارزشی که برای شما قائل است، شگفت زده خواهید شد که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

  • بیشتر بخوانید: 5 کاری که بعد از اخراج نباید انجام دهید

چگونه بعد از اخراج برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت اعتماد به نفس خود را به دست آوریم. به نظر می رسد.