منو سایت

چگونه می توان به مدیران بازخورد داد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه می توان به مدیران بازخورد داد؟

بر اساس یک نشریه جدید از هاروارد بیزینس، دادن بازخورد به همکاران به ندرت مفید است. نویسندگان استدلال می‌کنند که انتقاد سازنده به افراد کمک نمی‌کند و وقتی بر کاستی‌های فردی تأکید می‌کنید، در واقع در یادگیری آن‌ها دخالت می‌کنید. آنها می گویند مدیران باید کارکنان را تشویق کنند که کمتر نگران نقاط ضعف خود باشند و در عوض روی نقاط قوت خود تمرکز کنند.

تحقیقات تجاری و تجربه هاروارد در مرکز رهبری خلاق (CCL) آنها را به نتایج متفاوتی سوق داد: بازخورد – چه مثبت و چه منفی – برای کمک به مدیران برای بهبود بهترین و مقابله با بدترین ها ضروری است تا بتوانند در رهبری برتر باشند. بودن.

چند ایده در این مقاله وجود دارد که نشان می دهد بازخورد چگونه باید باشد.

بازخورد سخت به پیشرفت و برجسته شدن افراد کمک نمی کند

در واقع نقد مؤثر باید با احترام و دقت ارائه شود. نظرات مکرر یا بسیار منفی می تواند واکنش های محافظتی را در افراد ایجاد کند که ادراک را مختل کرده و انگیزه را کاهش می دهد.

بازخورد مثبت برای یادگیری بسیار مهم است

ارائه بازخورد به مدیران

مردم اغلب به سرعت متوجه اشتباهات خود می شوند، اما توجه به نحوه صحبت آنها در مورد اشتباهات و ارائه اطلاعات در مورد آنها مهم است.

اینکه به کسی بگویید چگونه یک مشکل را حل کند اغلب رویکرد اشتباهی است

با پرسیدن سوالاتی که ذهن را تحریک می کند و منجر به تحقیق و آزمایش می شود، یادگیری را تقویت می کنید.

اما نکات دیگری در خصوص ارائه بازخورد به مدیران وجود دارد که به شدت با آن مخالفت می شود.

مردم ارزیابی‌کنندگان غیرقابل اعتماد دیگران هستند و بنابراین بازخوردی ارائه می‌دهند که تحریف‌تر از حقیقت است.

بازخورد هرگز کاملاً عینی نیست زیرا از یک دیدگاه شخصی با یک دیدگاه منحصر به فرد می آید. با این حال، برای یک رهبر بسیار ارزشمند است که بداند دیگران چگونه او را می بینند و تجربه می کنند، زیرا آنها بر اساس برداشت خود تصمیم می گیرند. تصمیم گیری در مورد اینکه به چه کسی گوش دهیم، با چه کسی کار کنیم، اعتماد کنیم، حمایت کنیم و پیشرفت کنیم.

بازخورد آسیب پذیری تهدیدی است که مانع یادگیری می شود

ارائه بازخورد به مدیران

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که بهترین بازخورد را دریافت می‌کنند، بسیار بیشتر از دیگران احتمال دارد عملکرد خود را بهبود ببخشند. در یک مطالعه CCL، آنها دریافتند که مدیران موفق تمام تهدیدهای بالقوه در طول مسیر (مانند روسای وحشتناک، اشتباهات تجاری، کاهش رتبه و اخراج کارکنان) را به عنوان محرک های اصلی توسعه خود می بینند.

مردم فقط باید روی نقاط قوت خود تمرکز کنند

کار ما نشان داده است که نادیده گرفتن نقاط ضعف یکی از بزرگترین عواملی است که منجر به انحرافات فردی در سازمان ها می شود. مهم نیست که یک رهبر موفق چه نقاط قوتی دارد، یک «نقص کشنده» (مانند غرور، ناتوانی در تشکیل تیم، یا مشکل در سازگاری با تغییرات جدید) می تواند منجر به شکست شود.

شما می توانید با بهتر شدن در کاری که قبلا انجام می دهید، به بهترین وجه به سازمان خود کمک کنید.

این بدان معنی است که همه در حال حاضر کار درست را انجام می دهند – آنها مهارت ها و شایستگی های حیاتی را دارند که سازمان ها برای موفقیت به آن نیاز دارند. تحقیقات ژان لزلی نشان می دهد که این اتفاق نادر است. در واقع، او دریافت که رهبران در آینده در چهار مهارت مهم رهبری ضعیف‌ترین هستند. این مهارت ها عبارتند از تعهد، رهبری کارکنان، برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت تغییر.

وقتی فقط روی نقاط قوت خود تمرکز می کنید، باعث می شوید مردم فکر کنند جایی برای پیشرفت وجود ندارد. علاوه بر این، مسئولیت حفظ و توسعه سازمان را از مدیران سلب می کند که گاهی اوقات دشوار است که در نهایت کارایی سازمان را به خطر می اندازد.

بنابراین، به جای تشویق مردم به اجتناب از بازخورد منفی، باید بر نحوه ارائه بازخورد منفی به روش هایی تمرکز کنیم که تهدید را به حداقل برساند. رویکرد CCL برای ارائه بازخورد، به نام Situation-Behavior-Impact (SBI)، برای کشف نقاط قوت و ضعف به روشی واضح، خاص، حرفه ای و مراقبتی آموزش داده می شود.

ارائه بازخورد به مدیران

ارائه دهندگان بازخورد ابتدا زمان و مکان یک رفتار را ثبت می کنند. سپس رفتار را توصیف می کنند (آنچه دیدند و شنیدند). مرحله آخر، توصیف تأثیر رفتار بر افکار، احساسات یا اعمال ارائه دهندگان بازخورد است.

برای نشان دادن این ایده، بیایید توضیح دهیم: “در جلسه کارکنان امروز صبح، در حالی که در مورد استراتژی های تامین مالی بحث می شد، مدیر هنگام صحبت جسیکا صحبتش را قطع کرد و قبل از اینکه فرصتی برای اتمام کار داشته باشد، گفت. “این ایده هرگز جواب نمی دهد.” این باعث می شود شرکت کنندگان احساس ناامیدی کنند و این ناامیدی این است که دیگر نمی توانند نظر او را بشنوند و در طول مسیر از به اشتراک گذاشتن ایده ها می ترسند.

در هر صورت باید سازمان ها، مدیران و کارکنان را تشویق کنیم تا نقاط قوت خود را بشناسند و از آنها استفاده کنند. اما شما به دلیل تهدیدات احتمالی نقاط ضعف را نادیده می گیرید.

  • بیشتر بخوانید: با روش بازخورد FeedForward آشنا شوید

نشریه چگونه باید به مدیران بازخورد بدهد؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.