منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه فعالیت های فوق برنامه را برای کودک خود انتخاب کنیم

چگونه فعالیت های فوق برنامه را برای کودک خود انتخاب کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فعالیت های فوق برنامه برای رشد کلی کودکان و نوجوانان این فعالیت ها خارج از ساعات مدرسه انجام می شود و بنابراین فرصتی عالی برای کمک به آنها برای کشف علایق خود، ملاقات با کودکان دیگر با علایق مشابه، یادگیری مهارت هایی که تکمیل کننده آموزش رسمی آنها است و به دست آوردن ارزش هایی که به رشد شخصی آنها کمک می کند، می دهد. مانند اهمیت تلاش، انضباط و کار تیمی.

گزینه های بیشتر و بیشتر و تنوع بیشتری از فعالیت ها وجود دارد که پیدا کردن یک فعالیت فوق برنامه که مطابق با ترجیحات هر کودک باشد را آسان تر می کند، که ممکن است در طول زمان تغییر کند. مثلا، برنامه نویسی بعد از مدرسه و برنامه های رباتیک مانند Codelearn در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و بچه‌های بیشتری هر سال آنها را انتخاب می‌کنند. هر فعالیت فوق برنامه مزایا و چالش های خود را دارد، اما مهمترین چیز در هنگام انتخاب این است که هر دانش آموز چیزی را پیدا کند. لذت ببرید و احساس انگیزه کنید، بنابراین می توانند در حین تفریح ​​برای رسیدن به اهداف شخصی خود تلاش کنند. همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس آنها می شود.

ورزش هابرای مثال، مزایای متعددی را برای هر دو ارائه دهید سلامت جسمانی و رفاه (رشد مهارت های حرکتی، افزایش استقامت قلبی عروقی، تقویت عضلات، بهبود انعطاف پذیری، پیشگیری از بیماری های کم تحرکی) و همچنین مزایای ذهنی (تمرکز، تصمیم گیری، حل مسئله). آنها فضای بسیار خوبی برای معاشرت و ترویج ارزش های مهم مانند احترام به دیگران، مسئولیت پذیری و اخلاق کاری. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که بیشتر ورزش‌ها به فداکاری شخصی نیز نیاز دارند، زیرا شامل تمرین در روزهای خاص و سفر برای مسابقات در آخر هفته می‌شوند.

یکی دیگر از فعالیت های فوق برنامه محبوب است یادگیری زبان های خارجیمانند فرانسوی یا اسپانیایی. یادگیری زبان ها می تواند درهای آکادمیک و حرفه ای بسیاری را در آینده باز کند، اما مزایای شخصی بسیاری نیز دارد. به ما این امکان را می دهد که راحت تر در جهان بگردیم، با مردمی از فرهنگ های مختلف ارتباط برقرار کنیم و کشورها و فرهنگ های آنها را بهتر درک کنیم. علاوه بر این، یادگیری زبان مغز را تحریک می کند و به آن کمک می کند توسعه انعطاف پذیری شناختی، در نتیجه مهارت های حل مسئله را بهبود می بخشد. با این حال، برای پیشرفت و دستیابی به سطح خوبی از مهارت در یک زبان، باید ثابت قدم بود و زمانی را به تمرین منظم و غوطه ور شدن در زبان اختصاص داد.

فعالیت های فوق برنامه هنری مانند موسیقی، رقص یا هنرهای تجسمی به کودکان اجازه دهید تا تصورات خود را کشف کنند و ایده های خود را خلاقانه بیان کنند. این فعالیت ها خلاقیت، آزادی بیان و اصالت را تشویق می کنند و در نتیجه به آن کمک می کنند رشد عاطفی و اجتماعی کودکان. یادگیری تکنیک های مربوط به هر رشته هنری نیز مستلزم رشد مهارت های مختلف مانند هماهنگی، مهارت های حرکتی ظریف، حافظه و تمرکز است. فعالیت های هنری نیز مستلزم سازگاری برای یادگیری و بهبود تکنیک ها است. با این حال، دسترسی به این فعالیت‌ها ممکن است محدود باشد، زیرا ممکن است در شهرهای کوچکتر نسبت به شهرهای بزرگ کمتر در دسترس باشند. علاوه بر این، در نظر گرفتن این نکته مهم است که گاهی اوقات آنها شامل سرمایه گذاری های مالی قابل توجهی برای مواد یا ابزار می شوند.

با توجه Codelearnیک برنامه برنامه نویسی بعد از مدرسه که از روش خاص خود استفاده می کند، یادگیری برنامه نویسی، رباتیک و تفکر محاسباتی به ما کمک می کند تا در زمینه های مختلف تمرین کنیم. این با مهارت های سوادآموزی برای دانش آموزان جوان تر شروع می شود و به ریاضیات، فیزیک و انگلیسی برای همه دانش آموزان گسترش می یابد زیرا این رشته ها برای کدنویسی نیز اعمال می شوند. Codelearn تفکر منطقی و حل مسئله را ترویج می کند، خلاقیت را تحریک می کند و کودکان و نوجوانان را برای آینده خود آماده می کند، زیرا آنها نیاز به تعامل و درک فناوری در محیط کار و زندگی روزمره خود دارند. یکی از مزایای بزرگ Codelearn این است که می‌تواند هم یک فعالیت در محل و هم آنلاین باشد و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد از یک مرکز یا از خانه شرکت کنند. انعطاف در برنامه ریزی و تسهیل دسترسی برای کسانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند. همانطور که در مورد سایر فعالیت های فوق برنامه دیدیم، یادگیری کدنویسی نیز مستلزم زمان و تعهد قابل توجهی است، زیرا این فعالیتی است که نیاز به تمرین و ثبات دارد.