منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه رزومه را از طریق ایمیل ارسال کنیم؟

چگونه رزومه را از طریق ایمیل ارسال کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه رزومه را از طریق ایمیل ارسال کنیم؟

بسته به فرصت شغلی مورد نظر، می توانید رزومه خود را به صورت آنلاین یا ایمیل ارسال کنید. اگر قصد دارید رزومه خود را به صورت آنلاین ارسال کنید، قبل از انجام این کار حتما آگهی استخدام و کلیه شرایط و ضوابط آن را مطالعه کنید. با خواندن شرح شغل، می توانید تصمیم بگیرید که کدام فرمت رزومه برای فرصت شغلی مناسب است تا بتوانید در ایمیل خود موثرتر باشید. در این مقاله مراحل ارسال رزومه از طریق ایمیل و نکات مربوط به آن را توضیح می دهیم.

ایمیل رزومه

زمانی که قصد دارید رزومه خود را ایمیل کنید، مراحل زیر به شما کمک می کند تاثیر مثبتی بر مدیر استخدام داشته باشید:

1. دستورالعمل ها را برای ارسال ایمیل دنبال کنید

برای ارسال رزومه از طریق ایمیل، حتماً دستورالعمل های مندرج در آگهی استخدام را دنبال کنید. به عنوان مثال، کارفرما ممکن است از شما بخواهد که ایمیل خود را برای یک یا چند نفر فوروارد کنید، عبارت خاصی را در موضوع ایمیل قرار دهید، رزومه خود را در قالب خاصی ارسال کنید، یا از شما بخواهد که به سوالاتی در متن ایمیل یا متن ایمیل پاسخ دهید. به صورت فایل پیوست جداگانه پاسخ دهید.

حتما این دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که یک متخصص استخدام رزومه شما را بررسی می کند. برخی از مدیران استخدام به دنبال این هستند که شما از این دستورالعمل ها پیروی کنید تا توجه شما را به جزئیات و دقت بسنجند. تنها پیروی از این دستورالعمل ها می تواند رتبه شما را به عنوان یک جوینده کار کسب کند.

2. موضوع ایمیل را به درستی وارد کنید

ایمیل رزومه

در مورد موضوع ایمیل حتما به شرح شغل مراجعه کنید و ببینید آیا این موضوع ذکر شده است یا خیر. اگر دستورالعملی وجود ندارد، به یاد داشته باشید که خط موضوع ایمیل اولین چیزی است که هر استخدام کننده ای می بیند، و اگر آن را به درستی پر نکنید، رزومه خود را نامرئی خواهید کرد. نوشتن یک موضوع واضح که توضیح دهد برای چه نقشی درخواست می کنید، می تواند اطمینان حاصل کند که ایمیل شما در پوشه اسپم استخدام کننده و مدیر استخدام قرار نمی گیرد. یک موضوع ساده که نام و عنوان شغلی شما را ذکر می کند، گزینه خوبی برای هر عنوان شغلی است. همچنین به مدیر استخدام کمک می کند تا رزومه های ارسالی را دسته بندی کند.

3. فایل های خود را پیوست کنید

اگر روش دیگری برای ارسال فایل در آگهی استخدام ذکر نشده است، پیوست کردن فایل به ایمیل تنها راه آسان برای ارسال رزومه و نامه پوششی است. حتما رزومه خود را با فرمت صحیح ارسال کنید. بسیاری از کارفرمایان به دنبال رزومه با فرمت PDF هستند، اما اگر کارفرما درخواست نوع فایل دیگری را داشته باشد، آن را در آگهی استخدام ذکر می کنند و شما باید رزومه خود را در آن فرمت ارسال کنید.

اگر از رزومه ساز ایران تلنت برای ایجاد رزومه خود این گزینه را دارید که ابتدا یک رزومه حرفه ای و استاندارد داشته باشید و همچنین می توانید یک خروجی PDF از آن را به صورت رایگان دریافت کنید. ساخت رزومه با ایران تلنت می تواند بهترین راه حل برای بسیاری از افرادی باشد که با ایجاد رزومه مشکل دارند.

سعی کنید از ارسال فایل های حجیم خودداری کنید زیرا ممکن است دسترسی به آنها برای برخی دشوار باشد. به طور کلی، فایل های بزرگتر از 10 مگابایت برای ایمیل مناسب نیستند و گیرنده بعید است که برای دانلود آنها وقت بگذارد. یک قالب ساده با فونت های ساده برای رزومه خود انتخاب کنید تا حجم فایل خود را کاهش دهید. حتما نام مناسبی را برای فایل رزومه خود انتخاب کنید. اگر کارفرمای شما نام خاصی برای رزومه شما درخواست می کند، حتما آن را در فایل رزومه خود قرار دهید.

4. ایمیل را به صورت حرفه ای تمام کنید

هنگام پایان دادن به ایمیل خود، از عبارات و کلمات حرفه ای مانند نامه های رسمی استفاده کنید. به عنوان مثال، نام کامل، آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کنید. حتما از یک ابراز تشکر رسمی استفاده کنید.

نکاتی برای ارسال رزومه از طریق ایمیل

ایمیل رزومه

در هنگام ارسال رزومه به نکاتی توجه کنید:

رزومه و ایمیل خود را اصلاح کنید

حتما قبل از ارسال ایمیل و رزومه خود را بررسی کنید تا از صحت آنها مطمئن شوید. بررسی کنید که ایمیل شما به خوبی خوانده می شود و هیچ غلط املایی یا دستوری وجود ندارد. یک ایده خوب برای افزایش دقت هنگام بررسی ایمیل این است که آن را برای چند دقیقه پس از نوشتن بگذارید و سپس دوباره برای ویرایش آن بازگردید. با این کار به ذهن خود استراحت می دهید و می توانید اشتباهات را راحت تر پیدا کنید. تاریخ ها را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز درست است و اگر در رزومه شما وقفه ای وجود دارد، دلیل آن را ذکر کنید، مانند سفر به خارج از کشور یا مرخصی برای مراقبت از کودکان یا بستگان.

ایمیل خود را به شخص دیگری نشان دهید

هنگام نوشتن متن ایمیل، سعی کنید آن را برای شخص دیگری ارسال کنید تا بتوانید نظر شخص دیگری را از محتوای ایمیل خود دریافت کنید. اگر نام گیرنده ایمیل خود را نمی دانید، کمی تحقیق کنید. در حالت ایده آل، سعی کنید نام مدیر استخدام، مدیر منابع انسانی یا رئیس بخش مورد نظر خود را پیدا کنید. درج نام شخص در ایمیل نشان می دهد که برای یافتن این اطلاعات وقت گذاشته اید، که می تواند تأثیر مثبتی بر استخدام کننده یا کارفرما بگذارد.

از یک آدرس ایمیل حرفه ای استفاده کنید

هنگام ارسال رزومه، از آدرس ایمیلی استفاده کنید که شامل نام شما یا حداقل بخشی از نام شما باشد. اگر آدرس ایمیلی با نام خود ندارید، یک آدرس ایمیل جدید با نام خود ایجاد کنید. هنگامی که از نام خود در ایمیل استفاده می کنید، استخدام کننده یا مدیر استخدام مشکلی برای باز کردن ایمیل شما نخواهد داشت. اگر آدرس ایمیل شما جالب و حرفه ای به نظر نمی رسد، مردم از باز کردن آن و دانلود پیوست ها خودداری می کنند.

یک ایمیل آزمایشی ارسال کنید

ایمیل رزومه

قبل از ارسال ایمیل به کارفرما، ایمیل خود را برای دوست یا شخص دیگری ارسال کنید تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد. مطمئن شوید که آن را طوری ارسال کنید که گویی برای مدیر استخدام ارسال کرده اید و همه فایل ها را پیوست کنید. همه پیوست‌ها را باز کنید تا مطمئن شوید که نسخه‌های صحیح هستند و همه چیز به درستی کار می‌کند. در صورت وجود مشکل، آن را تغییر دهید و در نهایت برای مدیر استخدام ارسال کنید.

شامل قالب بندی مناسب

اگر دستورالعمل ها از شما می خواهند که رزومه خود را به جای پیوست ایمیل در متن ایمیل قرار دهید، قبل از ارسال این کار را انجام دهید. برای این منظور از یک فونت ساده و خوانا استفاده کنید و سراغ فونت های فانتزی نروید. سعی کنید از کد HTML، فونت های رنگارنگ یا تصاویری که می توانند بر فرمت رزومه شما تأثیر بگذارند استفاده نکنید. ساده نگه داشتن محتوای رزومه ممکن است بهترین گزینه باشد. این همچنین کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تمام محتوا به درستی برای مدیر استخدام نمایش داده می شود.

رزومه و نامه پوششی خود را ترکیب کنید

برخی از شرکت ها ممکن است از شما بخواهند که نامه و رزومه خود را در یک فایل PDF ترکیب کنید. اگر اینطور است، سعی کنید از همان فونت و قالب استفاده کنید تا مطمئن شوید که هیچ مشکلی وجود ندارد. همه چیز را در یک فایل Word ذخیره کنید و بررسی کنید که درست باشد. سپس فایل خود را به صورت PDF ذخیره کنید و از نام فایل مناسب استفاده کنید. مثلا:

John_Smith_Resume_CoverLetter_Business_Manager_Position.

یک مقدمه کوتاه بنویسید

اگر رزومه و نامه خود را به صورت ضمیمه ارسال می کنید، بهتر است یک معرفی کوتاه در پیام ایمیل خود قرار دهید. با استفاده از یک مقدمه، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خودتان ارائه دهید و مدیر استخدام را تشویق کنید تا برای اطلاعات بیشتر رزومه شما را باز کند. شغل مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس رزومه و نامه خود را پیوست کنید. همچنین می توانید یک یا دو جمله در مورد اینکه چرا به این موقعیت علاقه مند هستید یا چگونه می توانند با شما تماس بگیرند بنویسید.

نمونه رزومه ایمیل شده

در اینجا نمونه ای از یک برنامه ایمیل است که رزومه شما را پیوست می کند که ممکن است هنگام ارسال رزومه برای شما مفید باشد:

ایمیل رزومه

* اطلاعات تماس، نام و شماره تلفن در این ایمیل ساختگی است و فقط به عنوان نمونه ارائه شده است.

چگونه رزومه را از طریق ایمیل ارسال کنیم؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.