منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه رزومه خود را برای تغییر شغل آماده کنیم؟

چگونه رزومه خود را برای تغییر شغل آماده کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه رزومه خود را برای تغییر شغل آماده کنیم؟

تصمیم برای تغییر شغل به این معنی است که باید به رزومه های جدید با اطلاعات به روز فکر کنید. اگرچه همه ما می دانیم که ایجاد یا حتی به روز رسانی رزومه کاری دشوار است، اما باید بدانید که بسیاری از تجربیات و مهارت های شما که به تازگی کسب کرده اید می تواند به شما کمک کند شغل جدیدی پیدا کنید و اگر در رزومه جدید این اتفاق بیفتد.

مهارت های زیادی وجود دارد که می توان در مشاغل مختلف از آنها استفاده کرد و به خصوص مهارت های نرم باید در رزومه جدید شما گنجانده شود. به عنوان مثال، اگر از یک مدیر تولید به یک شرکت انتشاراتی به یک برگزار کننده رویداد در صنعت مراسم عروسی تبدیل شوید، مهارت‌های سازمانی، مهارت‌های رهبری و تجربه در تعالی و بودجه‌بندی به شما کمک می‌کند تا از دیگران متمایز شوید. کاندید شوید

هنگام نوشتن رزومه هنگام تغییر شغل، باید این مهارت ها و توانایی ها را تنظیم کنید تا آنها را به کارفرما و مدیر استخدام نشان دهید و توضیح دهید که چرا برای شغل آنها مناسب هستید. اگر می خواهید شغل خود را تغییر دهید، به فکر تغییر صنعت شغلی خود باشید یا به دلایلی دیگر، در این مقاله با ما همراه باشید تا نکاتی را برای نوشتن رزومه برای تغییر شغل به شما بگوییم.

مهارت های قابل انتقال خود را شناسایی کنید

هنگام تغییر شغل رزومه بنویسید

برای نوشتن رزومه، برای تغییر شغل خود باید تمام قوانین و ممنوعیت های موجود در رزومه را رعایت کنید. در مقاله رزومه چیست و چگونه یک رزومه حرفه ای بنویسیم، در مورد اینکه چه چیزی نیاز دارید و چه چیزهایی نباید صحبت کنید، صحبت کردیم. شروع به نوشتن یک رزومه برای تغییر شغل کنید تا با صنعت جدید خود آشنا شوید. شرح شغل و اخبار صنعت را بخوانید تا اطلاعات کافی در مورد مهارت های مورد نیاز کارفرمایان به دست آورید. رزومه فعلی خود را با سابقه کاری خود چاپ کنید و لیستی از تمام مهارت هایی که در طول حرفه خود کسب کرده اید را اضافه کنید. برخی از آنها ممکن است مستقیماً در رزومه شما ذکر شود، اما ممکن است برخی از آنها در موقعیت جدید شما مورد نیاز نباشد. سپس مهارت های مورد نظر کارفرما را فهرست کنید و به دنبال مهارت های مشابه باشید.

خلاقانه فکر کنید: اگر از فروش به سمت تدریس در حال حرکت هستید، وجه اشتراک این برنامه ها را در نظر بگیرید. هر دو شغل به توانایی تمرکز، قدرت گفتار، توانایی ارائه و انتقال قوی دانش، همراه با توانایی درک و به خاطر سپردن نیاز دارند.

همچنین به یاد داشته باشید که می توانید فایل های غیر استخدامی خود را در CV خود قرار دهید. آیا در ساختمان خود عضو هیئت مدیره بودید؟ آیا در انجمن اولیا و مربیان کار کرده اید؟ داوطلب شدن و هر کسب و کار کوچکی که فقط در اینستاگرام کالا و خدمات می فروشد می تواند مهارت و تجربه خاص شما را در مشاغل خاص ثابت کند.

فقط مراقب باشید زیاده روی نکنید: 300 دنبال کننده در توییتر شما را در رسانه های اجتماعی متخصص نمی کند. اما می توان گفت دانش و تجربه ای در این زمینه دارید و در این شبکه ها به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار کرده اید.

هدف را در ابتدای رزومه درج کنید

از قسمت های مهم رزومه به درستی استفاده کنید، به خصوص قسمت ابتدایی رزومه و ابتدا هدف خود را بنویسید تا بتوانید بیشتر در مورد خود بگویید. در این بخش، مانند تمام بخش های هر رزومه، باید در مورد خود بگویید. اما هدف واقعی این بخش این است که خود را به عنوان فرد مناسب برای این کار معرفی کنید. (این برای کل رزومه صادق است، اما این بخش بیشتر قابل مشاهده است زیرا اول است!)

در بخش هدف، همه چیزهایی را که کارشناس استخدام باید درباره شما بداند فهرست کنید. می توانید از این فضا برای توضیح اینکه چگونه در شغل قبلی موفق به یادگیری مهارت هایی شده اید که به طور خاص برای این شغل نیاز دارید استفاده کنید.

دریابید که کدام قالب رزومه برای شما بهترین است

هنگام تغییر شغل رزومه بنویسید

رزومه یک فرمت رایج در میان جویندگان کار است، زیرا تجربه را به ترتیب زمانی فهرست می‌کند، اما این بدان معنا نیست که تنها گزینه موجود است. برای افرادی که می‌خواهند شغل خود را تغییر دهند، رزومه معمولاً مفیدتر است، زیرا این فرمت رزومه مستقیماً بر مهارت‌ها و سابقه کاری شما (به جای محل کار و زمان) تمرکز دارد. این نوع رزومه به شما کمک می‌کند تا بخش‌هایی از کسب‌وکار و مهارت‌های خود را که برای شغل جدید شما مناسب‌تر است، برجسته کنید.

با پیروی از مثال بالا، اگر می خواهید شغل خود را از فروش به تدریس تغییر دهید، رزومه به شما این امکان را می دهد که مهارت های ارائه خود را به جای فهرست کردن تجربه فروش خود که ربطی به تدریس ندارد برجسته کنید. رزومه ترکیبی که ترکیبی از رزومه برای زمان و کارایی است نیز گزینه خوبی برای تغییر شغل است.

بخشی از مهارت های خود را به رزومه خود اضافه کنید

وقتی مدیران استخدام رزومه شما را بررسی می کنند، ممکن است موقعیت یا مسئولیت شما را در صنایع قبلی نبینند. بنابراین برای تغییر شغل، به دنبال یک الگوی رزومه باشید که بتوانید بر مهارت‌های خود تأکید کنید و از بخش مهارت‌ها برای تعیین مهارت‌های نرم و سختی که برای شغل جدیدتان نیاز است استفاده کنید.

هنگام تغییر شغل رزومه بنویسید

اطلاعات غیر ضروری را دور بریزید

لازم نیست تمام مشاغل، کارهایی که انجام داده اید و برنامه های سالانه خود را در این رزومه فهرست کنید. رزومه خود را به عنوان یک آلبوم در نظر بگیرید: فقط به دنبال اطلاعات مفیدی باشید که به انتخاب شما کمک می کند و البته برای شغل جدید شما مناسب خواهد بود. این امر به ویژه اگر برای شغلی غیر از شغل قبلی خود درخواست می دهید بسیار مهم است.

از استفاده از شرایط صنعت یا شغل قبلی خود اجتناب کنید

شغل و صنعت جدید یعنی مواجه شدن با اصطلاحات و اصطلاحات جدید! زمانی که مدتی در یک رشته کار می کنید، شرایط تخصصی آن شغل جزئی از برنامه روزانه شما می شود.

نکته این است که در حالی که اصطلاحات می تواند به شما کمک کند در زمینه اصلی خود حرفه ای به نظر برسید، می تواند مدیر و متخصص را در استخدام یک شغل جدید گیج کند. عناوین شغلی، سابقه کاری و وظایف و دستاوردهای مرتبط با کار را به زبانی واضح و قابل فهم برای همه توضیح دهید. بهتر است همه چیز در رزومه را به زبانی ساده و بسیار مختصر توضیح دهید و از پر کردن بیش از حد رزومه خودداری کنید. در این مواقع ارائه توضیحات زیاد کمکی به شما نمی کند و بدتر از آن می تواند فرآیند استخدام را پیچیده کند.

نمونه رزومه برای تغییر شغل

هنگام تغییر شغل رزومه بنویسید

اخرین حرف

همه ما می دانیم که نوشتن رزومه یک چالش است و همه افراد حرفه ای نیستند، اما این مهم ترین مرحله در استخدام است. باید بتوانید یک یا دو صفحه کارفرما و کارشناس استخدام را متقاعد کنید تا شما را جذب کند.

اگر رزومه ندارید، هم اکنون می توانید با استفاده از رزومه ساز ایران تلنت در عرض چند دقیقه رزومه خود را ایجاد کنید. اگر تجربه خاصی در نوشتن رزومه دارید یا فکر می کنید که نکات مهم دیگری را فراموش کرده ایم، خوشحال می شویم که از شما بشنویم.

چگونه رزومه خود را برای تغییر شغل آماده کنیم؟ برای اولین بار در ایران وبلاگ استعدادیابی. به نظر می رسد.