منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه در 3 ماه یک کدنویس شوید – راهنمای 2022

چگونه در 3 ماه یک کدنویس شوید – راهنمای 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه در 3 ماه یک کدنویس شوید - راهنمای 2022

امروزه کدنویسی یکی از پرتقاضاترین مهارت هاست. اگر به حرفه ای در برنامه نویسی و توسعه علاقه مند هستید، یادگیری کدنویسی شما را در مسیر درست قرار می دهد. اگر نمی خواهید حرفه ای در علوم کامپیوتر دنبال کنید، کدنویسی نیز یک مهارت عالی برای استفاده شخصی است.

تصویر 1 پست وبلاگ در 3 ماه کدنویس شوید

پس چگونه کدنویسی را یاد می گیرید؟ فکر کردن در مورد همه راه های مختلف یادگیری کدنویسی می تواند بسیار سخت باشد. این مقاله بینشی در مورد نحوه انتخاب بهترین مسیر تحصیلی ارائه می دهد. این مراحل را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه در 3 ماه توسعه دهنده شوید.

چرا میخوای کد بزنی؟

قبل از شروع یادگیری کدنویسی، به این فکر کنید که چرا می خواهید این مهارت را یاد بگیرید. برای برخی از افراد، آنها می خواهند حرفه ای در برنامه نویسی کامپیوتر یا توسعه نرم افزار شروع کنند. دیگران ممکن است به دنبال ارتقای شغلی باشند که به دانش نحوه کدنویسی نیاز دارد.

با این حال، کدنویسی نباید فقط در مورد یک حرفه باشد. شاید فکر می کنید این یک فعالیت جالب برای انجام در اوقات فراغت شما خواهد بود. ممکن است ایده ای برای برنامه ای که می خواهید بسازید داشته باشید.

دانستن انگیزه خود برای یادگیری کدنویسی به شما کمک می کند تا بهترین مسیر را انتخاب کنید. کسی که می‌خواهد یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار شود، مسیر یادگیری متفاوتی با کسی که فقط می‌خواهد یک برنامه‌نویس سرگرم‌کننده شود، خواهد داشت.

سبک یادگیری شما چیست؟

هنگامی که انگیزه خود را برای یادگیری درک کردید، باید دریابید که چگونه بهترین مطالعه را انجام دهید. شاگردان بصری ممکن است بخواهند بر روی مطالب خواندنی و آموزش های ویدئویی تمرکز کنند. زبان آموزان شنوایی می توانند گوش دادن به سخنرانی ها یا فیلم ها را انتخاب کنند. یادگیرندگان حرکتی زمانی بهترین عملکرد را دارند که بتوانند مهارت های عملی را تمرین کنند.

همچنین در نظر بگیرید که آیا به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک گروه بهتر یاد می گیرید. فیلم ها و آموزش های آنلاین برای زبان آموزان فردی ایده آل هستند. افراد دارای سبک یادگیری اجتماعی می توانند کلاس ها و گروه های خصوصی را انتخاب کنند.

ماه اول: با اصول اولیه شروع کنید

وقتی سفر خود را برای برنامه نویس شدن شروع می کنید، در ابتدا باید روی اصول اولیه تمرکز کنید. یادگیری اصول برنامه نویسی و علوم کامپیوتر به شما این زمینه را می دهد تا بفهمید کد نویسی کجاست.

منابع رایگان زیادی وجود دارد، بنابراین یادگیری کدنویسی برای شما هزینه ای ندارد. حتی پلتفرم هایی با دوره های پولی اغلب دوره های آزمایشی رایگان را برای استفاده از برنامه های خود ارائه می دهند. گزینه های Udemy، Coursera، edX و Udacity را بررسی کنید.

در اینجا چند دوره مبتدی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا همزمان با یادگیری کدنویسی، شروع به کار کنید.

دوره اصول برنامه نویسی ارائه شده توسط Udemy یک نمای کلی از 9 زبان برنامه نویسی و نحوه کار آنها ارائه می دهد. شما اصول مورد نیاز برای توسعه وب و اپلیکیشن را خواهید آموخت. با کمی بیش از 3 ساعت سخنرانی، می توانید این دوره را به راحتی در کمتر از یک ماه کامل کنید.

دوره علوم کامپیوتر Coursera مقدمه ای گسترده برای مبانی برنامه نویسی کامپیوتر ارائه می دهد. مفاهیم اولیه برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی مختلف را به شما آموزش می دهد. انتظار می رود حدود 20 ساعت در هفته برای تکمیل این دوره در یک ماه وقت بگذارید.

مبانی برنامه نویسی یکی دیگر از دوره های مقدماتی است که از طریق edX ارائه می شود. این دوره بر مهارت های برنامه نویسی اولیه و نحوه استفاده از آنها برای حل مشکلات مختلف تمرکز دارد. این دوره به حدود 12 ساعت مطالعه در هفته برای تکمیل در یک ماه نیاز دارد.

ماه دوم: زبان یاد بگیرید

اکنون که مدتی را صرف یادگیری اصول اولیه علوم کامپیوتر، برنامه نویسی و توسعه کرده اید، زمان آن رسیده است که زبانی را برای تمرکز روی آن انتخاب کنید.

اگرچه در طول یادگیری کدنویسی با چندین زبان برنامه نویسی مختلف در تماس خواهید بود، ایده خوبی است که در ابتدا یکی را برای تمرکز روی آن انتخاب کنید. هرچه می توانید در مورد استفاده از یک زبان بیاموزید و سپس به سراغ زبان های دیگر بروید.

ممکن است تعجب کنید که کدام زبان را انتخاب کنید. اگر به دنبال تغییر شغل هستید، ایده خوبی است که آگهی های شغلی را بررسی کنید و ببینید کارفرمایان به دنبال چه زبان های برنامه نویسی هستند.

نظرسنجی Stack Overflow در سال 2021 نشان داد که محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در بین توسعه دهندگان جاوا اسکریپت، HTML/CSS و پایتون هستند. این زبان ها معمولاً جوامع توسعه بزرگتری دارند که می توانند از مبتدیان پشتیبانی کنند.

بیایید نگاهی به دوره هایی بیندازیم که در کمتر از یک ماه این زبان های برنامه نویسی را به شما آموزش می دهند!

دوره آموزشی Coursera’s Python Basics را می توان در حدود 36 ساعت تکمیل کرد. توسط دانش آموزانی که در دوره ثبت نام کرده اند امتیاز بالایی دریافت می کند. این دوره که با همکاری دانشگاه میشیگان ارائه می شود، برای افرادی است که تجربه کمی در پایتون دارند یا اصلاً تجربه ندارند.

Udemy آموزش های محبوب HTML و CSS و یک دوره پروژه را ارائه می دهد. شما اصول اولیه HTML و CSS از جمله نحوه ایجاد پروژه های دنیای واقعی را خواهید آموخت. این دوره تقریباً 36 ساعت است.

این دوره مقدماتی جاوا اسکریپت از طریق edX ارائه می شود و تقریباً 30-40 ساعت طول می کشد تا تکمیل شود. این دوره به شما اصول زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و نحوه افزودن محتوای تعاملی به صفحات وب را آموزش می دهد.

تصویر 2 پست وبلاگ در 3 ماه برنامه نویس شوید

ماه 3: پروژه شخصی

شما اکنون اصول اولیه علوم کامپیوتر را در اختیار دارید و به یک زبان برنامه نویسی تسلط دارید. قدم بعدی این است که آموخته های خود را بردارید و با ایجاد پروژه شخصی خود، آن را به کار ببرید.

به این فکر کنید که انگیزه اولیه شما برای یادگیری کدنویسی چه بوده است. از این اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد نوع پروژه ای که روی آن کار می کنید استفاده کنید. شاید بخواهید وب سایت خود را ایجاد کنید، یک بازی ویدیویی ایجاد کنید یا یک برنامه توسعه دهید. چیزی را انتخاب کنید که برای شما یا دیگران مفید باشد.

همانطور که روی پروژه خود کار می کنید، مطمئن شوید که در صورت نیاز از کمک بخواهید. یک منبع عالی برای این کار Stack Overflow است که دارای یک جامعه بزرگ از توسعه دهندگان است. شما می توانید سوال بپرسید و از دیگران حمایت کنید.

آماده؟ بیا بریم!

در حالی که کاوش گزینه‌های موجود برای یادگیری کدنویسی عالی است، اما نکته کلیدی این است که شروع کنید. هر چه زودتر شروع به یادگیری و تمرین کنید، سریعتر در راه برنامه نویس شدن خواهید بود.

The post چگونه در 3 ماه یک برنامه نویس شویم – راهنمای 2022 اولین بار در Skillspot ظاهر شد.