منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه از طریق تلفن افراد جویای کار را به مصاحبه شغلی دعوت کنیم؟

چگونه از طریق تلفن افراد جویای کار را به مصاحبه شغلی دعوت کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه از طریق تلفن افراد جویای کار را به مصاحبه شغلی دعوت کنیم؟

یکی از کارهایی که در هر شرکتی می تواند چالش برانگیز و دشوار باشد، فرآیند استخدام است. فکر دریافت مجموعه ای از رزومه ها و درخواست های شغلی فقط برای یک موقعیت خاص می تواند کل تیم استخدام را گیج کند. از بین صدها و هزاران رزومه ارسالی، اینکه کدام متقاضی شغل باید برای مرحله مصاحبه انتخاب شود و اینکه آیا فرد منتخب واجد شرایط کار در شرکت است یا خیر، فرآیندی است که باید در استخدام دنبال شود تا بتوانید در جذب نیرو در سال 96 پیشرفت کنید. یک راه اصولی

در این مقاله شما را با فرآیند دعوت از کارجو به مصاحبه آشنا می کنیم و به شما می گوییم که از چه روش هایی می توانید برای این کار استفاده کنید تا حرفه ای تر به نظر برسید. اما قبل از آن، بد نیست بدانید که روش دعوت به مصاحبه شامل دو دسته متقاضیان شغلی می شود که به نام های متقاضیان فعال (جویندگان کار که برای موقعیت های شغلی رزومه ارسال می کنند) و متقاضیان غیرفعال (افراد منفعل که برای فرصت های شغلی اقدام نکرده اند) نامیده می شود. اینها از راههای دیگر در دسترس هستند). در ادامه در مورد نحوه دعوت این دو دسته به مصاحبه شغلی صحبت خواهیم کرد.

کاندیدای منفعل کیست؟

کاندیدای غیرفعال به شخصی گفته می شود که بدون ارسال رزومه توسط تیم استخدام یک شرکت برای یک موقعیت شغلی در نظر گرفته می شود. این افراد به تغییر شغل و سازمان و درخواست پست جدید فکر نمی کنند. اما همچنان شرکت ها و کارفرمایان دوست دارند این افراد را به عنوان افراد متخصص و با استعداد به تیم خود اضافه کنند و آنها را به عنوان افراد جدید استخدام کنند.

اینجاست که یک برند کارفرمای قوی، سایت های شغلی، حضور فعال و تعامل با مخاطبان رسانه های اجتماعی شما به برند کارفرمای شما کمک می کند. در واقع باید آنها را جزو عناصر اصلی در فرآیند جذب غیرفعال دانست زیرا داوطلبان منفعل به دنبال آنها هستند.

برای دعوت از افراد منفعل، بهتر است مکالمه تلفنی یا چت طولانی نداشته باشید. بهترین و رسمی ترین راه این است که با ارسال پیام در یک پلتفرم اجتماعی شروع کنید تا فرد قبل از برداشتن تلفن، شما و موقعیت شما را بشناسد.

یک پیام متنی معمولی به فرد ارسال کنید که شامل آدرس وب سایت شما می شود و به او می گوید که می خواهید یک چت سریع داشته باشید. اگر آن شخص به شما بگوید “نه متشکرم”، باید به آن احترام بگذارید. اگر پاسخی دریافت نکردید یا آن شخص درخواست اطلاعات بیشتری کرد، تلفن را بردارید و با او تماس بگیرید، خود را معرفی کنید و به او بگویید که می خواهید در مورد یک فرصت شغلی خوب صحبت کنید.

تماس اولیه ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

«سلام خانم/آقای…

آقا خانم……. من از (نام شرکت) هستم.

من اخیراً پیامی در مورد یک فرصت شغلی در سازمان برای شما ارسال کردم که می تواند آینده شغلی شما را بهبود بخشد.

آیا چند دقیقه فرصت دارید تا اطلاعات بیشتری در مورد این فرصت شغلی به من بدهید؟”

به این ترتیب، توجه فرد منفعل بیشتر به شرکت شما و فرصت شغلی شما جلب می شود. علاوه بر این، به فرد این فرصت را داده اید که بیشتر فکر کند و فرصت داشته باشد تا حرفه خود را به یک شرکت دیگر تغییر دهد و همچنین خوشحال باشد که به Headhuunt هدایت شده است.

چه چیزی باید در ایمیل دعوت از فرد منفعل به مصاحبه گنجانده شود؟

فراخواندن کارجو به مصاحبه شغلی

هنگام نوشتن ایمیل برای یک فرد منفعل، باید بهترین روش ارتباطی را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که روش دعوت این افراد به مصاحبه شغلی با روش کاریابی فعال یکسان نیست. بنابراین، بسیار مهم است که ایمیل شما قوی، واضح و دارای لحن مثبت باشد.

ابتدا به شرح شغلی واضح، مختصر و قانع کننده نیاز دارید. نکات برجسته شرح شغل را در ایمیل، از الزامات تا حقوق، درج کنید و سپس گیرنده را در نظر بگیرید. شما باید در ایمیل مشخص کنید که فرد منتخب در لیست نهایی شما قرار دارد و با این کار این احساس را به او منتقل می کنید که برای او ارزشمند هستید. درباره او تحقیق کنید و بیشتر با او آشنا شوید تا مطمئن شوید که چگونه در ایمیل توضیح دهید که آن شخص برای موقعیت و شرکت شما مناسب است.

افرادی که در بازار کار منفعل هستند معمولاً تمایلی به ارسال رزومه برای موقعیت جدید ندارند. بنابراین باید برگ برنده ای در دست داشته باشید تا آنها را متقاعد به تغییر کنید. روی ارزش‌های منحصربه‌فردی تمرکز کنید که احتمالاً تأثیر مثبتی بر این افراد دارد. اگرچه بسیاری از شرکت‌ها بر ارزش‌های مادی تمرکز می‌کنند، اما مزایای بهتر یا فرصت‌های توسعه شغلی بیشتری را برای کارمندان خود در نظر بگیرید، زیرا اینها مهمترین عوامل در پذیرش درخواست شغلی هستند.

همچنین افراد منفعل باید با روش های ارتباطی شما آشنا شوند. آیا تیم شما ترجیح می دهد از طریق تماس های ویدیویی ارتباط برقرار کند یا کل فرآیند را روی پلتفرمی مانند Slack انجام دهد؟ در واقع کارجو باید از این موضوع آگاه باشد تا راحتتر با او ارتباط برقرار کند.

در نهایت، باید موضوع ایمیل را جذاب کنید. اغلب، اگر گیرنده فرستنده را نشناسد، ایمیل را بدون نگاه کردن به آن حذف می کند. البته با توجه به حجم زیاد ایمیل های اسپم که برای افراد ارسال می شود، این امر کاملا طبیعی است. این خط موضوع می تواند کار شما را دشوار کند، بنابراین باید یک موضوع ایمیل جذاب انتخاب کنید.

از یک موضوع کوتاه استفاده کنید که مشخص کند گیرنده مورد نظر ایمیل چه کسی است. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از نام شخص در موضوع ایمیل، احتمال باز شدن آن را تا 20 درصد افزایش می دهد. اما مراقب باشید که این کار را کاملا طبیعی انجام دهید. در غیر این صورت باید منتظر بمانید تا ایمیل شما اسپم شود.

بانک رزومه 2 میلیون نفری ایران تلنت به شما این امکان را می دهد که به غنی ترین و حرفه ای ترین رزومه های متخصصین ایران دسترسی داشته باشید و از بین آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید و برای مصاحبه آماده شوید و افراد مستعد را به راحتی جذب کنید.

با استفاده از این لینک می توانید به بزرگترین و ثروتمندترین بانک رزومه در ایران دسترسی داشته باشید.

ارتباط با نامزدهای فعال

فراخواندن کارجو به مصاحبه شغلی

برقراری ارتباط با جویندگان کار فعال برای شما دشوار نیست، زیرا آنها دوست دارند همه شرایط استخدام کنندگان را بپذیرند و همچنین دوست دارند چت کنند. اگر نمی توانید با آنها تماس بگیرید و آنها در دسترس نیستند، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت تا در مورد کار با شما صحبت کنند. این افراد فعالانه به دنبال کار هستند و امیدوارند شغل خوبی پیدا کنند.

فرمت دعوت به مصاحبه تلفنی برای جویندگان کار فعال

فراخواندن کارجو به مصاحبه شغلی

فرمت ایمیل برای دعوت از کارجویان فعال به مصاحبه

فراخواندن کارجو به مصاحبه شغلی

بهترین راه برای یافتن نامزدهای منفعل

از آنجایی که جویندگان کار فعال معمولاً به سراغ شما و فرصت های شغلی شما می آیند، معمولا راحت تر است که به آنها مراجعه کنید و آن افراد را به عنوان افراد واجد شرایط استخدام در نظر بگیرید. اما به یاد داشته باشید که در بین افراد منفعل می توانید افراد واجد شرایط و با استعدادی را پیدا کنید که حتی از آگهی استخدام شما اطلاعی ندارند و قصد تغییر شرکت را ندارند.

افراد منفعل را در بانک رزومه جستجو کنید

فراخواندن کارجو به مصاحبه شغلی

با استفاده از جستجوی بانک رزومه متقاضی در سایت ایران تلنت می توانید در مدت زمان کوتاه تری به تعداد زیادی کارجوی منفعل دسترسی داشته باشید و اطلاعات کاملی از کار، تحصیلات و … داشته باشید. همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد افرادی داشته باشید که در گذشته با آنها مصاحبه کرده اید اما رد شده اید. اگرچه ممکن است این افراد هنوز برای فرصت های شغلی شما مناسب نباشند، اما هنوز هم راه بسیار خوبی برای دسترسی به افرادی است که در فرصت های شغلی شما متخصص هستند.

چگونه از طریق تلفن افراد جویای کار را به مصاحبه شغلی دعوت کنیم؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.