منو سایت

چرا همه باید کدنویسی را یاد بگیرند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تصور کنید به کشور دیگری می روید و زبان مردمی که در آنجا زندگی می کنند را یاد نمی گیرید. زندگی روزمره شما و ارتباط با این افراد، اگر زبان آنها را بیاموزید و در هر موقعیتی از آن استفاده کنید، مطمئنا آسان تر خواهد بود: خرید، رفتن به سینما، تماشای تلویزیون، خواندن روزنامه محلی، درک آنچه در شهر جدید شما اتفاق می افتد، ارتباط با همکاران یا خانواده ها. از همکلاسی های فرزندانتان… هر کسی نیازی دارد تعامل بادیگران و دنیای ما از عناصر مختلفی مانند فناوری تشکیل شده است.

فن آوری ها به طور فزاینده ای در زندگی ما حضور دارند و ما در حال حاضر در جهانی زندگی می کنیم که به لطف نرم افزار کار می کند: لوازم خانگی ما، کامپیوترهایی که در محل کار استفاده می کنیم، وسایل الکترونیکی که در سوپرمارکت برای نشان دادن آنچه خریده ایم و با کارتمان می پردازیم، درهای وسایل نقلیه عمومی، گوشی هوشمندی که همیشه در جیب خود حمل می کنیم… نه می توان از تماس روزانه با فناوری اجتناب کرد و با این وجود تعداد کمی از مردم عملکرد همه این دستگاه ها را درک می کنند و توانایی برقراری ارتباط با فناوری را دارند.

به عبارت دیگر، افراد بسیار کمی دارند صحبت می کنند زبان ماشین، که یک زبان جهانی است که به طور فزاینده ای در سراسر جهان استفاده می شود. به همین دلیل، همانطور که روزی به اهمیت یادگیری حداقل یک زبان خارجی پی بردیم، زمان درک اهمیت یادگیری برقراری ارتباط با رایانه فرا رسیده است. ما می توانیم این کار را از طریق برنامه نویسی و موارد مختلف انجام دهیم زبانهای برنامه نویسی وجود دارد که به وسیله آن می‌توانیم دستورالعمل‌های خاصی را به ماشین‌ها و رایانه‌ها به زبانی که آنها می‌فهمند بدهیم تا بتوانند آن دستورالعمل‌ها را گام به گام دنبال کنند تا اقدامات خاصی را انجام دهند و به اهدافی که برای آنها در نظر گرفته‌ایم دست یابند.

چرا همه باید کدنویسی را یاد بگیرند؟ از یک طرف، حتی اگر ما در حال حاضر بزرگسال هستیم و شغلی داریم که ارتباط نزدیکی با فناوری اطلاعات ندارد، فناوری هر روز در هر بخش حرفه ای اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین، هر تحولی که ممکن است از این به بعد کار ما داشته باشد، مربوط به فناوری و رابطه ای است که ممکن است بین آن و بخش ما رشد کند. اقتصاددانان، وکلا، شیمیدانان، مترجمان، پزشکان… هر بخش حرفه ای بیشتر و بیشتر از ابزارهای تکنولوژیک استفاده می کند و متخصصان بیشتر و بیشتر به اهمیت کسب و کار پی می برند. دانش اولیه برنامه نویسی برای درک نحوه عملکرد نرم افزار علاوه بر این، بسیاری از مشاغلی که امروز می شناسیم ناپدید می شوند یا دستخوش تغییرات قابل توجهی می شوند، در حالی که بسیاری از مشاغلی که در سال های آینده ایجاد خواهند شد هنوز وجود ندارند و به متخصصانی نیاز دارند که دارای مهارت های جدید هستند، مانند مثال. برنامه نویسی و تفکر محاسباتی.

از سوی دیگر، جدا از مزایایی که در سطح حرفه ای دارد، یادگیری کدنویسی در سطح شخصی نیز مزایای زیادی به همراه دارد، به خصوص اگر از سنین پایین کدنویسی را یاد بگیریم. یادگیری کدنویسی مستلزم آن است که متفاوت فکر کنیم و به ما کمک می کند تا روی تفکر محاسباتی کار کنیم، که اینطور است توانایی یادگیری حل مسائل از هر نوع برنامه نویس فردی است که باید به دنبال راه حل ها و پیشرفت های جدید برای کمک به افراد باشد، بنابراین باید بداند چگونه به دیگران گوش دهد، اطلاعاتی را که به او می دهند تجزیه و تحلیل کند، شباهت ها و تفاوت هایی با مشکلات دیگر و راه حل های موجود پیدا کند، از راه حل های موجود استفاده کند. خلاقیت برای حل آن مشکل خاص و نحوه برقراری ارتباط چگونه انجام شد. بنابراین، هنگام یادگیری برنامه‌نویسی، باید به طور همزمان روی یک سری کامل کار کنیم مهارت های عرضی که در هر زمینه ای از زندگی روزمره ما مفید هستند.

به همین دلیل است که ما همیشه آن را می گوییم یادگیری از کد یاد گرفتن فکر کردن و این بدان معنی است که کودکانی که کدنویسی را یاد می گیرند، همزمان مهارت های مهمی مانند توجه و تمرکز، خودمختاری و توانایی آزمایش، خلاقیت و تخیل، کار گروهی، ارتباط و رهبری، اعتماد به نفس و بهبود خود، حل مسئله، راستی. یادگیری کدنویسی آنها را آماده می کند تا با حال و آینده خود روبرو شوند و ابزارهایی را به آنها می دهد تا بر هر چالشی در سطح شخصی، آکادمیک یا حرفه ای غلبه کنند. این یک فعالیت بسیار جامع است که بر زندگی روزمره آنها تأثیر می گذارد و اگرچه بسیاری از مردم فکر می کنند که شروع یادگیری کدنویسی یک رشته بسیار پیچیده است، اما فقط دانستن عملیات ریاضی اولیه و نحوه خواندن و نوشتن لازم است. بنابراین هر کسی می تواند از ۷ سالگی شروع به یادگیری برنامه نویسی کند.

خوشبختانه، مدارس در بسیاری از کشورها شروع به گنجاندن آن کرده اند برنامه نویسی و تفکر محاسباتی در کلاس های درس، بنابراین افراد بیشتری زودتر با مزایای برنامه نویسی آشنا می شوند. در ضمن، اگر می‌خواهید فرزندانتان این دانش را کسب کنند یا خودتان آن را امتحان کنید، شما را تشویق می‌کنیم که آن را کشف کنید روش Codelearnکه برای آموزش برنامه نویسی از ابتدا طراحی شده است.