منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا جویندگان کار برای فرصت های شغلی در برخی از شرکت ها اقدام نمی کنند؟

چرا جویندگان کار برای فرصت های شغلی در برخی از شرکت ها اقدام نمی کنند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا جویندگان کار برای فرصت های شغلی در برخی از شرکت ها اقدام نمی کنند؟

یکی از بدترین کابوس‌هایی که تیم‌های استخدام می‌بینند، شناسایی فرصت‌های شغلی شرکت، نوشتن بهترین شرح شغل برای آن و انتظار افراد برای اقدام است. اما در نهایت هیچکس برای این سمت اقدام نکرد. دلیل این چیست؟

وب سایت های بزرگی مانند LinkedIn و SEEK نظرسنجی هایی در این زمینه انجام داده اند و در هر نظرسنجی، بزرگترین مانع کارجویان برای درخواست کار، عدم شناخت کافی از شرکت یا خود شغل است. اما دلایل دیگری نیز در این رابطه وجود دارد که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

1. وب سایت شرکت پاسخگوی تمامی سوالات جویندگان کار نیست

همانطور که می دانید، اولین کاری که بیش از نیمی از جویندگان کار پس از شنیدن آگهی کار انجام می دهند، مراجعه به وب سایت شرکت است. هنگامی که این اتفاق می افتد، شرکت ها – چه بزرگ و چه کوچک – باید آماده باشند تا از طریق وب سایت خود بر جویندگان کار تأثیر بگذارند. آیا کارجو پس از بازدید از وب سایت شما بیشتر به موقعیت شما علاقه مند می شود یا آن را فراموش می کند؟

اگر فردی را در تیم خود ندارید که برند کارفرمای شما را تقویت کند، حتماً آن فرد را در برنامه استخدام خود قرار دهید تا با کمک آنها بتوانید صفحه شغل خود را به گونه ای طراحی کنید که جویندگان کار بتوانند برند کارفرمای شما را احساس کنند. برند و می خواهید در شرکت شما کار کنید. تشویق شوید در این صفحه، فراموش نکنید که در مورد فرهنگ و ارزش ها صحبت کنید، زیرا طبق نظرسنجی LinkedIn از جویندگان کار، 66٪ می گویند که مایلند اطلاعات بیشتری در مورد شرکت شما کسب کنند و پس از آن پاداش و مزایا (54٪) و ماموریت و چشم انداز . اندازه شرکت نیز اختصاص داده شده است (50%).

شرکت هایی مانند Airbnb، Lyft، Deloitte و غیره. زحمات زیادی کشیده اند تا صفحه شغلی وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنند که کارجو بتواند تمام این اطلاعات را همانجا به دست آورد. از این مثال ها برای طراحی صفحه مشاغل خود استفاده کنید. استخدام از طریق وب سایت با طراحی صحیح صفحه کار انجام می شود.

2. شما یک برند کارفرمای قوی ندارید

چرا جویندگان کار برای فرصت های شغلی درخواست نمی دهند؟

تحقیقات نشان می دهد که شرکت هایی با نام تجاری کارفرمایی قوی تقریبا 50 درصد کمتر از سایر شرکت ها برای استخدام هزینه می کنند. این کاملا منطقی است، زیرا بدون یک برند کارفرمای قوی، باید زمان زیادی را صرف جذب افراد کنید و این می تواند هزینه استخدام را افزایش دهد.

در حالی که طراحی یک وب سایت جذاب و موثر می تواند به شما کمک کند تا برند کارفرمای خود را تقویت کنید، کارهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید. برای شروع، باید حساب های رسانه های اجتماعی خود را تقویت کنید زیرا ادعا می شود درخواست های شغلی را 30 تا 50 درصد افزایش می دهد. همچنین ابزارهایی را برای تقویت برند کارفرمای خود در نظر بگیرید، از جمله پست های وبلاگ در مورد فرهنگ سازمانی، بهبود شرح شغل، بهبود تجربه کارمند و موارد دیگر.

در نهایت، اگر می خواهید داستان، تصویر یا شهرت برند خود را بهبود ببخشید، سعی کنید آن را بگویید. اگر این کار را نکنید، شخص دیگری در استخدام کارشناسان از شما پیشی خواهد گرفت و از شما پیشی خواهد گرفت.

3. جویندگان کار، فرآیند درخواست را پیچیده یا زمان بر می دانند

وقتی یک کارجو متوجه می شود که فرآیند درخواست کار پیچیده است و هیچ ایده ای در مورد حقوق ارائه شده توسط شرکت ندارد، بسیاری از آنها وقت خود را برای ارسال رزومه تلف نمی کنند.

زمانی که شرکت ها و نیروی انسانی آن ها مراقبت می کنند تا درخواست کار برای کارجو جذاب و کارآمد باشد، ترس از اتلاف وقت در ارسال رزومه را از بین می برد و شما احساس اطمینان خواهید کرد.

4. شرکت شما سفیر برند ندارد

طبق یک مطالعه لینکدین، 21 درصد از افرادی که شغل خود را تغییر می دهند، ابتدا از یکی از کارمندان آن شرکت و 39 درصد از طریق ارجاع، در مورد موقعیت شغلی مطلع شدند. اگر کسی برای جای خالی شما درخواست نمی دهد، می تواند به این معنی باشد که شرکت شما سفیر برند ندارد.

کارمندان شما نقش مهمی در فرآیند استخدام دارند و 89 درصد جویندگان کار زمانی که به شغلی علاقه مند هستند با کارمندان شرکت ارتباط برقرار می کنند.

سفیران برند باید برای بحث در مورد چه چیزی آماده باشند؟ جویندگان کار بیشتر به موضوعاتی مانند مسیر شغلی، انتظارات و حجم کاری، “یک روز در محل کار” در شرکت شما و به طور خلاصه، دیدگاه یک کارمند در مورد شرکت مورد علاقه خود برای کار علاقه دارند.

5. آگهی استخدام حاوی اطلاعات موقعیت یا شرایط شغلی نیست

چرا جویندگان کار برای فرصت های شغلی درخواست نمی دهند؟

تحقیقات SEEK نشان می دهد که دو بخش مهم برای جویندگان کار هنگام مشاهده آگهی های شغلی، مکان و شرح وظایف و الزامات شغلی است. بنابراین در نوشتن شرح شغل و آگهی استخدام باید نهایت دقت را داشته باشید تا چیزی از قلم نیفتد.

6. در آگهی استخدام بار قانونی ذکر نشده است

این لحظه بسیار مهمی برای بسیاری از جویندگان کار است، زیرا هر دو نفر می خواهند در مورد حقوق و دستمزد بیشتر بدانند. به همین دلیل باید محدوده حقوق و امکان افزایش حقوق را در آگهی استخدام خود مشخص کنید.

7. شرکت شما انعطاف پذیر نیست

بسیاری از افراد تجربه کار از راه دور را داشته اند و در کار با این مدل کار موفق بوده اند. آنها خواهان انعطاف پذیری برای انجام این کار در آینده هستند، اما بسیاری از کارفرمایان به یک مدل کار اعتقاد دارند و آن را تغییر نمی دهند. به همین دلیل جویندگان کار به شرکت هایی مراجعه می کنند که برای آنها انعطاف پذیری فراهم می کند. آیا با دیدن این موضوع و از دست دادن کارشناسان همچنان بر موضع خود پافشاری می کنید؟ آیا می خواهید درآمد خود را کاهش دهید؟ این مشاغل غیر کاربردی چه تاثیری بر شهرت شما خواهند داشت؟

8. جویندگان کار به دنبال مزایای بهتری هستند

این روزها داستان های زیادی در مورد مزایای شرکت های مختلف می شنوید که باعث می شود شرکت ها بخواهند این مزیت ها را در شرکت خود نیز داشته باشند. جویندگان کار معمولاً جذب شرکت هایی می شوند که برای آنها ارزش قائل هستند و برای حفظ آنها پول می دهند. برای آشنایی با برخی از مزایای شرکت های بزرگ، پیشنهاد می کنیم مقاله مهم ترین مزیت های کار در اپل را مطالعه کنید.

برای جذب فرد مناسب چه کاری می توانید انجام دهید؟

چرا جویندگان کار برای فرصت های شغلی درخواست نمی دهند؟

تحقیقات SEEK نشان می‌دهد که 38 درصد از جویندگان کار به جای تعداد موقعیت‌های خالی، بر کیفیت فرصت‌های شغلی تمرکز می‌کنند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید فهرست شغلی شما آنچه را که کارجو به دنبال آن است ارائه می‌دهد.

مهم است که محدوده حقوق و دستمزد را در آگهی خود لحاظ کنید و هنگام توصیف عنوان شغل و موقعیت جغرافیایی، اطلاعات مختصر اما مفیدی ارائه دهید.

آخرین کلمه

همانطور که از قبل به یقین می دانیم، چالش جذب و حفظ افراد با صرف هزینه حل نمی شود. اکنون زمان آن فرا رسیده است که وضعیت شغلی خود را بررسی کنید و گام های جسورانه ای برای جذب افراد با استعداد به سازمان خود بردارید.

چرا جویندگان کار برای فرصت های شغلی در برخی از شرکت ها اقدام نمی کنند؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.