منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟ (10 دلیل نسبتا قانع کننده!)

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟ (10 دلیل نسبتا قانع کننده!)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟ (10 دلیل نسبتا قانع کننده!)

طبق یک مطالعه HubSpot، 80٪ از مردم ترجیح می دهند مقالات را به تبلیغات مستقیم بخوانند، و 70٪ موافق هستند که محتوا باعث می شود آنها احساس نزدیکی به یک محصول یا تجارت کنند. اما این آمار چه معنایی برای کسب و کار شما دارد؟ پاسخ ساده است: اگر در حال حاضر استراتژی بازاریابی محتوای موثری ندارید، احتمالاً چیزهای زیادی را از دست داده اید. پس باید همین الان به فکر استخدام تولیدکننده محتوا در سازمان خود باشید.

در اقتصاد دیجیتال امروزی، بازاریابی محتوا شاید موثرترین روشی باشد که کسب و کار شما می تواند برای دستیابی به مشتریان وفادار و بالقوه از آن استفاده کند. به همین دلیل تولید محتوا به یکی از مشاغل پرطرفدار در بازار کار جهانی تبدیل شده است و بسیاری از علاقه مندان به رشته نویسندگی و تبلیغات، شغل تولید محتوا را انتخاب می کنند. با این حال، اگر هنوز در مورد اتخاذ یک استراتژی محتوا متقاعد نشده اید، ما به بررسی جایگاه بازاریابی محتوا در سازمان ها ادامه می دهیم و هشت دلیل برای نیاز به تولید محتوا به شما می گوییم.

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟

بازاریابی محتوا مهم است زیرا به سوالات مخاطبان شما پاسخ می دهد و به شما در ایجاد اعتماد، توسعه روابط، بهبود نرخ تبدیل و ایجاد سرنخ کمک می کند. نباید فراموش کرد که در دنیای امروز، مشتریان از برندهای مورد علاقه خود انتظار محتوای با کیفیت دارند. طبق گزارش State of Inbound، تولید محتوا برای 80 درصد از بازاریابان اولویت اصلی است. علاوه بر این، به طور متوسط، بازاریابی محتوا 26٪ از بودجه بازاریابی B2B را تشکیل می دهد. در اینجا مهمترین مزایای بازاریابی محتوا آورده شده است:

1. مخاطب را برای مدت طولانی تری درگیر نگه می دارد

محتوای عالی یک دارایی مهم است و این توانایی را دارد که برای مشتریان بالقوه شما تجربیات مثبت ایجاد کند و آنها را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگرداند. محتوا بلیط شما برای جلب توجه مخاطبان و تقویت مداوم تصویر برند شماست و می تواند تصویر مثبتی از برند شما در ذهن مخاطبان و مشتریان ایجاد کند.

2. جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی

افزایش فالوورهای شبکه های اجتماعی از طریق ترفندهایی مانند اهدای جوایز راه حلی کوتاه مدت است که حتی ممکن است در دراز مدت به برند شما آسیب برساند. (همه ما هر روز به صفحاتی برمی خوریم که تعداد فالوورهای زیادی دارند اما تعداد لایک ها و کامنت ها هیچ ربطی به تعداد فالوورها ندارد و معمولا زیاد به آنها اعتماد نداریم.) اما با درگیر کردن مخاطب با محتوای مرتبط و جذاب، شما می توانید مخاطب فعالی داشته باشید که محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارد و به تدریج مخاطبان شما را افزایش دهد.

3. مخاطبان شما به شما اعتماد خواهند کرد

ایجاد محتوا به کسب و کار شما کمک می کند تا مستقیماً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند. می توانید به سوالات آنها پاسخ دهید و با مشتریان تعامل داشته باشید. وقتی ارزشی خلق می کنید بدون اینکه چیزی در ازای آن دریافت کنید، مخاطبان شما بیشتر به توصیه های شما اعتماد خواهند کرد. در نهایت، زمانی که محتوای شما در مکان و زمان مناسب منتشر شود، باعث بهبود شهرت برند شما خواهد شد. هرچه مشتریان محتوای با کیفیت بیشتری ببینند، احتمال ارتباط مثبت آنها با شرکت شما بیشتر است.

4. جذب سرنخ های با کیفیت

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟

بازاریابی محتوا می تواند سرنخ های با کیفیت ایجاد کند. هنگامی که مخاطبان شما محتوای شما را می بینند، احتمال اینکه در آینده از شما خرید کنند، بیشتر می شود. همچنین، تماس‌ها برای اقدام (CTA) که مستقیماً در محتوای شما قرار می‌گیرند، می‌توانند سرنخ‌های جدیدی برای تیم فروش شما ایجاد کنند. محتوا همچنین راهی عالی برای هدایت کاربران به صفحه فرود است. شما معمولاً برای ارائه اطلاعات مفید و رایگان به بازدیدکنندگان خود محتوا ایجاد می کنید و می توانید CTA را در هر جایی از محتوا اضافه کنید. هرچه محتوای شما بازدیدکننده بیشتری داشته باشد، احتمال اینکه روی دکمه فراخوان شما کلیک شود و مخاطبان به صفحه فرود شما منتقل شوند، بیشتر می شود.

5. کسب و کار به لطف سئو بیشتر قابل مشاهده است

هرچه محتوای باکیفیت و ثابت بیشتری ایجاد کنید، برای تلاش ها و اهداف سئوی شما بهتر است. سئو به محتوای شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد و مخاطبان بیشتری را به سمت محتوای تجاری شما سوق دهد و آگاهی از برند شما را افزایش دهد.

6. معرفی شرکت خود به عنوان مرجع در صنعت شما

ایجاد محتوای با کیفیت به ایجاد اقتدار آنلاین شما کمک می کند. اگر کسب و کار شما به عنوان مکانی معتبر برای کسب اطلاعات شناخته می شود، احتمالاً در موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت. به علاوه، اگر مشتریان شما را به عنوان یک متخصص صنعت ببینند، به احتمال زیاد به شما اعتماد خواهند کرد. محتوای شما باید تخصص شما را در زمینه کاری خود نشان دهد و پاسخ های ارزشمندی به سوالات مخاطبان ارائه دهد.

7. آگاهی از برند را با محتوای با کیفیت ایجاد کنید

با محتوا، می توانید خود را به مخاطبانی معرفی کنید که قبلاً از وجود برند شما اطلاعی نداشتند. راه های زیادی برای افزایش آگاهی از برند وجود دارد، اما بازاریابان محتوا می توانند این کار را به روشی منحصر به فرد انجام دهند. استراتژی محتوا فراتر از رتبه بندی مقاله وبلاگ شما در صفحه اول گوگل است، بلکه باعث می شود محتوای شما (و بنابراین نام تجاری شما) در هر جایی که مشتریان بالقوه شما محصول شما را جستجو می کنند ظاهر شود.

8. افزایش طرفداران وفادار برند

هر کسی که در مورد محتوای شما هیجان زده می شود و آن را با دوستان خود به اشتراک می گذارد، به احتمال زیاد قبل از خرید محصول شما طرفدار برند می شود. طرفداران برند می توانند بر تصمیمات خرید دوستان و خانواده خود تأثیر بگذارند.

9. اندازه گیری عملکرد محتوا آسان است

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟

بازاریابی محتوا هرگز فرآیندی یکباره نیست. نیاز به اصلاح و اصلاح دائمی دارد. شما به راحتی می توانید عملکرد محتوای خود را ارزیابی کنید. و محتوایی را که سرنخ های بیشتری تولید می کند افزایش دهید و مواردی را که عملکرد خوبی نداشتند را از استراتژی محتوای خود حذف کنید. به این ترتیب می توانید در طول زمان عملکرد محتوای خود را بهبود ببخشید.

10. در هزینه های بازاریابی صرفه جویی کنید

بسیاری از بازاریابان تولید محتوا را مقرون به صرفه ترین استراتژی بازاریابی می دانند. اگرچه ممکن است هزینه اولیه محتوا زیاد به نظر برسد، اما تولید محتوا در دراز مدت در مقایسه با تبلیغات پولی، بازاریابی ویدیویی و بازاریابی سنتی بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

نمونه ای از بازاریابی محتوا

فرض کنید شما یک مربی شخصی هستید که به دنبال افزایش مشتریان خود هستید، بنابراین یک وبلاگ راه اندازی می کنید و هر هفته 2 تا 3 قطعه محتوای بهینه شده با کلمات کلیدی می نویسید که نحوه تناسب اندام، تغذیه صحیح و کاهش وزن را توضیح می دهد. این محتوا به مرور زمان در موتورهای جستجو رتبه بندی می شود و زمانی که مخاطبان شما شروع به جستجوی آنلاین برای یافتن راه های تناسب اندام کنند، با وبلاگ شما روبرو می شوند، پست های متخصص شما را می خوانند و هفته به هفته برای کسب اطلاعات بیشتر از شما باز می گردند. برخی از این مخاطبان تصمیم می گیرند به تنهایی آموزش ببینند، در حالی که برخی دیگر تصمیم می گیرند برای انتخاب بهترین رویکرد به یک متخصص اعتماد کنند. بنابراین آنها برای مشاوره رایگان با شما تماس می گیرند و در نهایت در یکی از برنامه های آموزشی شما ثبت نام می کنند.

بازاریابی محتوا، مانند مثالی که در بالا ذکر شد، یکی از موثرترین راه‌ها برای جذب مشتری به تقریباً هر کسب‌وکاری است. بنابراین اگر قبلا یک تولید کننده محتوا استخدام نکرده اید، به استخدام فردی با تجربه در این زمینه فکر کنید.

چرا به تولید محتوا نیاز دارید؟ (10 دلیل قانع کننده منطقی!) اولین بار در وبلاگ استعدادهای درخشان ایران. به نظر می رسد.