منو سایت

پیشنهاد ارزش کارمند (EVP) چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پیشنهاد ارزش کارمند (EVP) چیست؟

پیشنهاد ارزش کارمند (EVP) یکی از مهم ترین الزامات هر کسب و کاری است که شما را از رقبای خود متمایز می کند و می تواند به شما در جذب و استخدام افراد واجد شرایط و حفظ کارمندان کمک کند. برای ایجاد ارزش پیشنهادی کارمند خود، می توانید با درک اینکه کارکنان فعلی شما چه چیزی را در مورد شرکت شما دوست دارند و جویندگان کار در محل کار ایده آل خود چه می خواهند شروع کنید.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه یک پیشنهاد ارزش کارمند می تواند به شما در جذب افراد ماهر و با استعداد کمک کند، چه عواملی می توانند یک پیشنهاد ارزش کارمند ایجاد کنند و چند نمونه از بهترین نمونه ها را ارائه می دهیم.

پیشنهاد ارزش کارمند چیست؟

پیشنهاد ارزش کارمند (EVP) مجموعه‌ای از مزایایی است که به کارکنان در ازای مهارت‌ها، تجربه کاری و کیفیت کار در هر موقعیت شغلی ارائه می‌کنید. اما ارزش پیشنهادی یک کارمند چگونه برای کارمندان مفید است؟

پیشنهاد ارزش کارمند معمولاً شامل مزایا، پاداش‌های مالی، فرصت‌های توسعه شغلی و امتیازاتی است که کارکنان دریافت می‌کنند. همچنین ارزش ها و چشم انداز شرکت را بیان می کند. هدف ارزش پیشنهادی کارمندان این است که کارکنان را در مورد کار کردن برای شرکت شما هیجان زده کند و به گونه ای باعث شود که کارمندان به کار برای شرکت شما افتخار کنند. علاوه بر این، این یک راه عالی برای ایجاد و توسعه نام تجاری کارفرمای شما است.

بسیاری از جویندگان کار به دنبال شرکت هایی می گردند که ارزش های آنها با ارزش های آنها همخوانی داشته باشد. همسو کردن ارزش پیشنهادی کارمند خود با اهداف و علایق یک جوینده کار می تواند آنها را متقاعد کند که شرکت شما را نسبت به دیگران انتخاب کنند. در واقع، طبق نظرسنجی وب سایت Indeed، 21 درصد از جویندگان کار به دنبال شغلی رفتند که با علایق و ارزش های آنها مطابقت داشت.

علاوه بر این، داشتن یک EVP قوی و متقاعد کننده می تواند افراد سایر شرکت ها را متقاعد کند که برای آن شرکت کار کنند (یعنی کسانی که به طور فعال به دنبال کار نیستند اما برای فرصت های شغلی مناسب هستند)، که درصد زیادی از نیروی کار را تشکیل می دهند. .

به طور کلی ارزش پیشنهادی کارکنان درست مانند ارزش پیشنهادی کارفرمایان است که محصول خود را به مشتریان می فروشند.

پیشنهاد ارزش کارمند

چه چیزی یک پیشنهاد ارزش کارمند خوب را تعریف می کند؟

یک EVP قوی باید متمایز و متفاوت از آنچه رقبای شما ارائه می دهند باشد و باید پاسخگوی خواسته ها و نیازهای کارمندان شما باشد. در واقع، ارزش پیشنهادی کارکنان باید ارزش شرکت شما را منعکس کند و باعث شود کارکنان شما احساس غرور، انگیزه و تشویق کنند تا هر روز بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

یک پیشنهاد ارزش قوی معمولاً بیشتر از حقوقی است که به کارمند خود می دهید. در زیر برخی از عناصر کلیدی را که معمولاً بر ارزش پیشنهادی خوب و قوی کارمند تأثیر می‌گذارند، بیان می‌کنیم:

 • پاداش های مالی مانند حقوق، پاداش های فصلی و همچنین جوایز سهام.
 • مزایای استخدامی مانند مرخصی استحقاقی، بیمه درمانی، صندوق بازنشستگی، مرخصی والدین یا موارد مشابه.
 • فرصت‌های توسعه شغلی مانند آموزش مدیریت و رهبری، آموزش فنی، برنامه‌های مربیگری، ارتقای شغلی، سفرهای کاری با تمام هزینه‌ها، بازپرداخت شهریه یا دوره‌های آموزشی پولی.
 • هدایا و مشوق های پولی و غیر پولی مانند عضویت در باشگاه، قهوه و تنقلات رایگان، ساعات کاری انعطاف پذیر، فرصت های دورکاری یا کارگاه های تیم سازی.
 • یک محیط کاری سالم و مثبت که استقلال و تعادل کار و زندگی را برای کارکنان تضمین می کند.
 • درباره فرهنگ سازمانی، اهداف و ارزش‌هایی مانند ارتباطات، همکاری و روابط مثبت بین اعضای تیم و مدیران صحبت کنید.

نمونه هایی از ارزش پیشنهادی کارکنان

در اینجا چند نمونه از ارزش پیشنهادی کارکنان در شرکت های مختلف آورده شده است:

 • در Best Tech Unlimited، مدیران ارزش پیشنهادی خود را موفقیت کارکنان خود و کمک به آنها در دستیابی به اهدافشان تعریف کرده اند. تیم مدیریت آنها با ارائه آموزش های مدیریت و رهبری، کارگاه های تیم سازی و دوره های دانشگاه آزاد، کارمندانی را که حداقل یک سال در تیم بوده اند، به طور مداوم تشویق می کند تا شغل خود را پیش ببرند. در پیشنهاد ارزش کارکنان خود، آنها متعهد به بهبود زندگی اعضای تیم و کمک به آنها برای حرفه ای شدن هستند.
 • Marking Solutions به دنبال اعضای تیمی است که مشتاق کمک به دیگران هستند. هدف آنها همکاری دوشادوش با مشتریان برای کمک به کسب و کار کوچک آنهاست. آنها این کار را با تفکر خارج از چارچوب برای ایجاد محتوای خلاقانه و کمپین های بازاریابی انجام می دهند که مشتریان جدیدی را به این شرکت ها جذب می کند. برای کمک به کارکنان خود برای ایجاد یک رابطه منحصر به فرد مشتری و کارمند، آنها مزایایی مانند سفر با حقوق بین شرکت و مکان های ملاقات مشتری، دوره های آموزشی خدمات مشتری و فرصت های توسعه شغلی را ارائه می دهند.
 • تیم Elevate برای همکاری و مشارکت ارزش قائل است. بنابراین، آنها وقت گذاشته اند تا دفتر را به مکانی مورد علاقه برای همه کارمندان تبدیل کنند. آنها می خواهند وظایف کاری را از کسل کننده به سرگرم کننده تبدیل کنند. برای حمایت از این رویکرد، آن‌ها مزایایی مانند آشپزخانه کاملاً مجهز، ساعات کاری انعطاف‌پذیر، پاداش‌های منحصربه‌فرد، استراحت کارکنان بین شغل و زمان تعطیلات نامحدود را ارائه می‌کنند. شعار کاری آنها این است: “بیا با ما خوش بگذران و جایی که کار می کنی را دوست داشته باش.”

چگونه پیشنهاد ارزش کارکنان را در شرکت خود ایجاد کنیم؟

پیشنهاد ارزش کارمند

ارزش پیشنهادی شما باید برای جویندگان کار جذاب باشد و حس وفاداری به شرکت ایجاد کند. در اینجا پنج مرحله برای کمک به ایجاد یک EVP قوی وجود دارد که می توانید در فرآیند جذب استعداد و استخدام خود در نظر بگیرید:

1. آنچه را که کسب و کار شما در حال حاضر ارائه می دهد، ارزیابی کنید

شرکت شما چه چیزی را به کارمندان می فروشد و ارائه می دهد؟ مزایا، پاداش، محیط کار و سایر فرصت هایی که کسب و کار شما به کارکنان ارائه می دهد را در نظر بگیرید.

با گذشت زمان، ارزش های شما ممکن است تغییر کند، بنابراین مهم است که به طور مداوم ارزش پیشنهادی خود را بررسی کنید تا مشخص کنید که آیا این ارزش ها به طور دقیق همه ارزش های شرکت شما را نشان می دهد یا خیر.

2. فهرستی از ویژگی هایی که کارکنان ایده آل شما دارند تهیه کنید

در جلسه ای با تمام مدیران شرکت خود شرکت کنید و تمام ویژگی هایی را که می خواهید در افرادی که می خواهید برای موقعیت های خود جذب کنید فهرست کنید. همه این ویژگی ها فرد ایده آل شما را برای این شغل تعیین می کند. تمام مهارت ها، کیفیت ها و توانایی های این کارمندان ایده آل را ذکر کنید. این ویژگی ها و ویژگی های احتمالی جویندگان کار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • قابل اعتماد
 • با انگیزه بودن
 • با تجربه بودن
 • پرشور بودن
 • منضبط

دانستن ویژگی‌های احتمالی کارمند ایده‌آل خود به شما این امکان را می‌دهد که ارزش پیشنهادی خود را حول آن ویژگی‌ها تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال کارکنان با انگیزه هستید، فرصت های آموزشی و توسعه شغلی می تواند در پیشنهاد ارزش کارمند شما گنجانده شود. این به شما امکان می دهد با انگیزه ترین افرادی را که به دنبال فرصت هایی برای رشد و توسعه حرفه خود هستند جذب کنید.

3. یک نظرسنجی از کارکنان فعلی برای کشف خواسته ها و نیازهای آنها انجام دهید

پیشنهاد ارزش کارمند

برای کاهش جابجایی کارکنان در سازمان خود، باید در جذب و استخدام افراد واجد شرایط و با استعداد قوی باشید و علاوه بر آن بر حفظ کارکنان فعلی خود تمرکز کنید. از کارمندان خود بپرسید که در مورد شرکت شما چه چیزی را دوست دارند و دوست دارند چه چیزی بهبود یابد. از این لیست استفاده کنید تا بدانید کارمندان فعلی شما از چه چیزی بیشترین سود را خواهند برد.

کارکنان انگیزه بیشتری برای ماندن در شرکتی با EVP دارند که حول نیازهای آنها می چرخد. میزان مشتاق بودن کارکنان نسبت به شرکت شما، جو مثبتی در شرکت ایجاد می کند و جذب افراد را آسان تر می کند. سوالاتی که باید در نظرسنجی کارکنان خود بگنجانید عبارتند از:

 • چه چیزی را در مورد کار در اینجا بیشتر دوست دارید؟
 • برخی از مزایای مورد علاقه شما در حال حاضر در شرکت ارائه شده است؟
 • دوست دارید چه فرصت هایی را در شرکت برای شما فراهم کنیم؟
 • آیا شغل شرکت شما مشخص است؟
 • آیا احساس می کنید که دارید کاری معنادار انجام می دهید؟
 • چه نوع حمایتی را دوست دارید که شرکت به شما کمک کند تا در حرفه خود پیشرفت کنید؟
 • به نظر شما چه چیزی این شرکت را منحصر به فرد می کند؟

انجام مصاحبه های خروجی روش عالی دیگری برای دریافت بازخورد مثبت است که می توانید از آن برای ایجاد یک EVP قوی استفاده کنید.

4. پیشنهاد ارزش کارمند را برای هر یک از کارکنان و جویندگان کار تعریف کنید

برای اطمینان از جذب نامزدهای ایده‌آل خود، پیام‌های خود را متناسب با مخاطب خاصی که می‌خواهید جذب کنید، تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید افرادی را استخدام کنید که مایل به یادگیری و رشد برای یک موقعیت کارآموزی در شرکت شما هستند، پیشنهاد ارزش کارمند شما می تواند شامل هر گونه رشد، پیشرفت شغلی یا بازپرداخت هزینه های آموزشی باشد.

ایجاد یک پیشنهاد ارزش خاص برای هر جویای کار، افراد مناسب را در شرکت شما جذب و استخدام می کند. حتی اگر پیشنهاد ارزش کارمند خود را برای شخص خاصی تنظیم کنید، به یاد داشته باشید که هر EVP همچنان باید ارزش های کلی و اهداف شغلی شرکت شما را نشان دهد.

پیشنهاد ارزش کارمند

5. ارزش پیشنهادی را به کارمندان شرکت خود در میان بگذارید

وقتی ارزش پیشنهادی کارمند خود را تعریف کردید، وقت آن است که آن را با جویندگان کاری که می خواهید جذب کنید به اشتراک بگذارید. آن را در شرح شغل خود، در وب سایت شرکت یا وب سایت های استخدام، در طول فرآیند مصاحبه، نامه های پیشنهاد شغلی، حساب رسانه های اجتماعی خود و سایر بخش های فرآیند استخدام ذکر کنید.

به یاد داشته باشید، هدف EVP کمک به جذب، استخدام و حفظ افراد مناسب برای کسب و کارتان است، بنابراین مهم است که این افراد بدانند چه چیزی شرکت شما را منحصر به فرد می کند.

پیشنهاد ارزش کارمند (EVP) چیست؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.