منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟

ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟

نوشتن یک آگهی شغلی خوب و استاندارد یکی از مراحل مهم در فرآیند گزینش و استخدام است که می تواند ضمن ارائه اطلاعات دقیق شغلی به کارجو، از سوء تفاهمات مربوط به شرح وظایف کارکنان در آینده جلوگیری کند. نوشتن اطلاعات نادرست و نادرست در آگهی استخدام یکی از دلایل دریافت رزومه نامناسب است و می تواند فرآیند استخدام را طولانی و طاقت فرسا کند. در این مقاله، 5 بخش ضروری نوشتن یک آگهی شغلی استاندارد را بررسی کرده‌ایم:

1- موقعیت

عنوان شغلی اولین برخوردی است که جویندگان کار با فهرست شما دارند. پس سعی کنید در انتخاب کلمات دقت زیادی داشته باشید و بدون کوچکترین ابهامی دقیقا همان موقعیتی را که می خواهید بنویسید.

2- حقوق

حتی بدون بررسی آمار نیز می توان تشخیص داد که حقوق یکی از مهم ترین عوامل انتخاب و خروج از سازمان است. بنابراین در نوشتن میزان حقوق، پاداش و سایر عوامل اجتماعی برای کارکنان تردید نکنید. اگر اطلاعات حقوق و دستمزد موقعیت شغلی کافی ندارید، می توانید محدوده حقوق کارمندان در گروه های شغلی مختلف با ایرانسلری را مشخص کنید.

3- شرح شغل

زمانی که کارجو برای یک موقعیت رزومه ارسال می کند، به این معنی است که می خواهد در آن شرکت استخدام شود و شرایط از پیش اعلام شده برای آن شغل را قبلا پذیرفته است، بنابراین وظایف و مسئولیت هایی که از کارجویان بالقوه انتظار دارید بسیار می شود. مهم. از سوی دیگر، اگر وظایف کتبی با عنوان شغلی مطابقت نداشته باشد یا با آنچه مورد انتظار است فاصله زیادی داشته باشد، به راحتی می توانید یک کارجو موثر را از دست بدهید.

4- الزامات اساسی

در این قسمت فقط مهارت های مورد نیاز برای شغل مورد نظر را لیست کنید. این بخش در واقع باید تکمیل کننده شرح شغل باشد، نه پسوند آن. به عنوان مثال، اگر موقعیت مورد نظر مستلزم تسلط بر نرم افزار خاصی است، باید نام نرم افزار و سطح مهارت مورد نیاز را در این قسمت ذکر کنید.

5- در مورد شرکت

حتی اگر شرکت شما شناخته شده باشد، جویندگان کار هنگام خواندن آگهی استخدام، مقدمه کسب و کار را خواهند خواند. بنابراین سعی کنید کسب و کار خود را به خوبی معرفی کنید و حتما عکس و جلد آگهی را درج کنید.

نقطه پایان

نکته مهم دیگری که استخدام کنندگان در نوشتن این مطالب باید در نظر داشته باشند این است که آگهی استخدام یک بنر تبلیغاتی نیز هست و جذابیت و دقت متن نوشته شده می تواند کیفیت رزومه های دریافتی را افزایش دهد. همچنین آگهی استخدام خود را در نسخه انگلیسی Irantalent به زبان انگلیسی و در نسخه فارسی فارسی درج کنید. مشاهده آگهی کار به زبان فارسی برای جویندگان کار آسان‌تر و با احتمال بیشتری آن را بررسی می‌کند.

نمونه ای از یک آگهی شغلی استاندارد:

ویژگی های یک آگهی شغلی استاندارد چیست؟

ویژگی های نوشتن یک آگهی استخدامی استاندارد چیست؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.