منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هوش مصنوعی دستمزدها را بین 50 تا 70 درصد کاهش می دهد.

هوش مصنوعی دستمزدها را بین 50 تا 70 درصد کاهش می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هوش مصنوعی دستمزدها را بین 50 تا 70 درصد کاهش می دهد.

تحقیقات اخیر در زمینه معرفی هوش مصنوعی در زمینه ها و صنایع مختلف نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند منجر به نابرابری در عدالت و ایجاد میلیون ها شغل شود.

بنابراین طبقه متوسط ​​و طبقه کارگر شاهد کاهش مستمر ثروت خود خواهند بود. به عنوان مثال در ایالات متحده، ایجاد شغل در کشورهای مختلف از طریق تولید دستگاه هایی مانند گوشی های هوشمند اپل در چین، کمبود مواد اولیه در تولید، گذار به اقتصاد خدمات و تضعیف اتحادیه ها برخی از چالش های اصلی است. کشورهای صنعتی مانند آمریکا و کارگران آن کشور با آن روبرو هستند.

بر اساس یک مطالعه جدید دانشگاهی، فناوری اتوماسیون یکی از دلایل اصلی نابرابری درآمد در ایالات متحده در 40 سال گذشته بوده است. این گزارش که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی منتشر شده است، می گوید 50 تا 70 درصد تغییرات دستمزد در ایالات متحده از سال 1980 تا کنون به دلیل معرفی اتوماسیون در صنایع مختلف است.

پیشنهاد مقاله: 12 شغل هیجان انگیز در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در سال 2022

هوش مصنوعی، رباتیک و فناوری‌های پیچیده جدید تفاوت بزرگی در نابرابری‌های ثروت و درآمد ایجاد کرده‌اند و به نظر می‌رسد این امر سرعت بیشتری خواهد گرفت. در حال حاضر، متخصصان با تحصیلات دانشگاهی بسیار بهتر از کارگران یا متخصصانی هستند که صلاحیت ندارند. افرادی که دارای مدرک فوق لیسانس هستند، شاهد افزایش حقوق خود هستند، در حالی که حقوق کارگران کم مهارت به شدت کاهش یافته است. بر اساس این مطالعه، درآمد واقعی مردان بدون دیپلم هم اکنون 15 درصد کمتر از سال 1980 است.

بر اساس نتایج منتشر شده در این مقاله، بسیاری از تغییرات در ساختار دستمزدها در ایالات متحده به دلیل اتوماسیون وظایف شرکتی است که قبلاً توسط عوامل انسانی انجام می شد. این شامل ماشین‌های مبتنی بر واحدهای تولیدی یا روبات‌های صنعتی است که جایگزین کارگران نیمه ماهر در صنایع یا واحدهای تولیدی شده‌اند یا نرم‌افزارهای تخصصی‌تر که جایگزین کارکنان اداری، اپراتورها و موارد مشابه شده‌اند.

امروزه سیستم های هوش مصنوعی همه جا هستند. دستیارهای صوتی دیجیتال با هوش مصنوعی هر آنچه را که می خواهید در مورد آن بدانید را با حداقل اتلاف وقت ارائه می دهند. فقط ازشون بپرس به جای اینکه یک فرد زنده با مشکلی برخورد کند، یک چت بات شرکتی با شما صحبت می کند و به سوالات شما پاسخ می دهد. این مشکل توجه مدیران عامل شرکت های بزرگ را به فناوری هوشمند و اتوماسیون معطوف کرده است.

امروزه فناوری هوشمند قادر است به تشخیص سرطان و مشکلات سلامتی کمک کند. بانک ها از نرم افزارهای پیشرفته برای بررسی کلاهبرداری و مشکلات مشکوک استفاده می کنند. ماشین های بدون راننده، برنامه های خبری، رسانه های اجتماعی و برنامه های تجاری توسط هوش مصنوعی کنترل می شوند.

در گزارش اخیر مجمع جهانی اقتصاد (WEF) آمده است: «نسل جدیدی از ماشین‌های هوشمند که با پیشرفت‌های سریع در هوش مصنوعی و روباتیک هدایت می‌شوند، می‌توانند به طور بالقوه جایگزین بسیاری از حرفه‌های انسانی موجود شوند». رباتیک و هوش مصنوعی یک مشکل بزرگ در دنیای تجارت خواهد بود، زیرا این بیماری همه گیر 19 شرکت را مجبور کرده است که به سرعت فناوری های جدید را برای کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و کمتر شدن وابستگی به افراد واقعی اتخاذ کنند.

مجمع جهانی اقتصاد تخمین می زند که اتوماسیون تا سال 2025 حدود 85 میلیون شغل را از بین خواهد برد. WEF تخمین وحشتناکی را انجام داده است که در حالی که برخی از مشاغل جدید ظاهر می شوند یا مانند گذشته به فعالیت خود ادامه می دهند، این نگرانی وجود دارد که تعداد آنها به اندازه کافی بزرگ نباشد. به خصوص با خروج هزینه ها برای خودروهای هوشمند. زمان کاهش می یابد و امکانات آنها افزایش می یابد.

غول مشاور PriceWaterhouseCoopers در گزارشی اشاره می کند که هوش مصنوعی، رباتیک و سایر اشکال اتوماسیون هوشمند پتانسیل ایجاد مزایای اقتصادی عظیم و کمک به 15 تریلیون دلار در تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2030 را دارند. با این حال، پیاده سازی چنین سیستم های هوشمند ممکن است به منابع انسانی زیادی نیاز داشته باشد. منابع در ابتدا، اما در درازمدت سود کلانی را برای صاحبان صنایع به همراه خواهد داشت که می تواند منجر به ایجاد مشاغل جدید شود، اما بیم آن می رود که در برخی مشاغل تغییرات اساسی ایجاد شود و برخی از آنها برای همیشه پاک شوند.

نگرانی در مورد فناوری های جدید که بهره وری را مختل می کند و باعث از دست دادن شغل می شود، مدت هاست که وجود داشته است. از یک طرف بحث این است که اتوماسیون مشاغل جدید و بهتری ایجاد می کند و نیاز به کار یدی را از بین می برد. برعکس این است که افراد بدون مهارت های مناسب بیکار می مانند و جایی در دنیای جدید ندارند.

آمازون، گوگل، مایکروسافت، اپل، زوم و سایر غول‌های فناوری در طول این همه‌گیری به سودهای مالی زیادی دست یافتند. گسترش ویروس روند اتوماسیون، از جمله انتخاب فناوری برای انسان را تسریع کرده است، اگرچه عامل انسانی هنوز مورد نیاز است. به عنوان مثال، اگرچه آمازون سرمایه‌گذاری زیادی برای خودکارسازی پایگاه‌های اطلاعاتی خود انجام می‌داد، این خرده‌فروش آنلاین همچنان مجبور بود بیش از 300000 کارگر را در طول همه‌گیری استخدام کند. موضوع مهم دیگری که منابع کمی به آن اشاره کرده اند، کیفیت کار است. طرفداران هوش مصنوعی می گویند که شما چیزی برای نگرانی ندارید، زیرا در طول تاریخ با فناوری های جدید کنار آمده ایم. اما سوال بزرگ این است که شما می توانید شغل داشته باشید، اما کیفیت آن چیست؟

برای ارتباط ماندن با دنیای تجارت، باید مهارت های جدیدی را یاد بگیرید تا یک قدم جلوتر از بازار کار حرکت کنید. بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد: طبق یک مطالعه IBM، بیش از 120 میلیون کارگر در سراسر جهان طی سه سال آینده به دلیل تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل، به بازآموزی نیاز خواهند داشت. تعداد افرادی که تحت تأثیر قرار خواهند گرفت بسیار زیاد است».

Oliver Weimann، یک شرکت مشاوره مدیریت، می گوید پیشرفته ترین شهرهای جهان برای چالش های جدیدی که هوش مصنوعی ایجاد خواهد کرد، آماده نیستند. تخمین زده می شود که بیش از 50 میلیون کارگر چینی ممکن است در نتیجه معرفی فناوری های هوش مصنوعی نیاز به بازآموزی داشته باشند. در ایالات متحده، 11.5 میلیون آمریکایی باید مهارت های لازم برای زنده ماندن در بازار کار را کسب کنند. میلیون‌ها کارگر در برزیل، ژاپن و آلمان برای تغییراتی که هوش مصنوعی، رباتیک و فناوری‌های مرتبط ایجاد می‌کنند به کمک نیاز دارند.

البته ایده هایی برای کمک به افراد غیر ماهر که قادر به سازگاری با تغییرات نیستند وجود دارد. به عنوان مثال، طرح درآمد پایه جهانی (UBI) یکی از عناصری بود که زمانی توجه مردم آمریکا را به خود جلب کرد و به شعار کمپین اندرو یانگ نامزد دموکرات ریاست جمهوری تبدیل شد. سیاست یانگ این بود که مردم را از فقر بیرون بیاورد یا به آنها کمک کند با درآمد ماهانه تضمین شده در طول کار سخت زندگی کنند. حامیان می گویند که این به مردم امنیت مالی لازم برای یافتن یک شغل خوب و اجتناب از بدهی را می دهد. منتقدان می گویند پول مجانی مانع کار می شود و جامعه ای وابسته به دولت ایجاد می کند.

بر اساس یک گزارش تحقیقاتی توسط Wells Fargo، این روبات ها 200000 شغل در صنعت بانکداری را طی 10 سال آینده حذف خواهند کرد که تأثیر نامطلوبی بر متخصصان وال استریت، از جمله دلالان سهام، فروشندگان و خریداران اوراق قرضه خواهد گذاشت. اینها افرادی هستند که در بانک های سرمایه گذاری یا شرکت های کارگزاری کار کرده اند و اوراق بهادار را برای بانک ها، مشتریان و خودشان معامله کرده اند. این حرفه آنقدر پرسود بود که الگوریتم ها، نرم افزارها و برنامه های کاربردی تجاری هوشمند آنها را ناراحت کرده و مهارت هایشان را به حاشیه می برد.

در زمینه رباتیک جایی برای ناآگاهی وجود ندارد. ربات های پیشرفته ای که می توانند عملیات ظریف را با دقت بیشتری انجام دهند و اشعه ایکس را با کارایی و دقت بیشتری ارسال کنند تا سلول های سرطانی را که به راحتی با چشم انسان قابل مشاهده نیستند، شناسایی کرده و نتایج را تجزیه و تحلیل کنند، توسط پزشکان مجرب و آموزش دیده حذف خواهند شد.

ربات جراح

رانندگان کامیون و تاکسی، صندوق‌داران، خرده‌فروشان و افرادی که در کارخانه‌ها و کارخانه‌های تولیدی کار می‌کنند جای خود را به رباتیک و فناوری خواهند داد. وسایل نقلیه بدون راننده، کیوسک های سفارش در رستوران های فست فود و اسکن تلفن های سریع در فروشگاه ها به زودی مشاغل بزرگ با دستمزد کم یا مهارت های کم را حذف خواهند کرد.

ظهور هوش مصنوعی و حتی مهندسان نرم افزار به حاشیه رانده خواهد شد. به گفته جک دورسی، رئیس توییتر و میلیاردر Square، هوش مصنوعی به زودی قادر به رمزگذاری خواهد بود. بنابراین برخی از مهندسین نرم افزار برای مبتدیان با چالش جدی مواجه خواهند شد. دورسی در یکی از قسمت‌های پادکست Yang Speaks گفت: «ما در مورد کامیون‌های خودکششی و غیره صحبت می‌کنیم. او افزود: “هوش مصنوعی حتی وارد دنیای برنامه نویسی نیز خواهد شد.” بسیاری از الگوریتم های هوشمند در یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق در طول زمان قادر به رمزگذاری خواهند بود و بنابراین برنامه نویسان تازه کار با مشکلات جدی مواجه خواهند شد.

زمانی که مشاوران تجاری و شرکت های فعال در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک می گویند که نیازی به نگرانی نیست، باید نگران باشیم. شرکت‌ها – چه مک‌دونالد و چه کیوسک‌های سلف‌سرویس – به تدریج برای کاهش هزینه‌ها به اخراج‌ها روی خواهند آورد. حتی کارگزاران بورس یا بانک های سرمایه گذاری به جای جذب کارشناسان مالی به الگوریتم های هوشمند برای کسب سود بیشتر روی می آورند.

این فرآیند این پتانسیل را دارد که بر همه طبقات کارگر تأثیر منفی بگذارد. با توجه به اینکه این مطالعه عواقب ناگوار هوش مصنوعی از جمله دستمزدهای از دست رفته و افزایش سریع نابرابری درآمدی را نشان می دهد، وقت آن رسیده است که قبل از اینکه خیلی دیر شود، به طور جدی در مورد نحوه مدیریت هوش مصنوعی صحبت کنیم.

هوش مصنوعی دستمزدها را بین 50 تا 70 درصد کاهش می دهد. برای اولین بار در علم و فناوری در صبح. به نظر می رسد.