منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ورود به فین تک: انواع پیشرو در بازه های مشاهده و مهارت هایی که باید داشته باشید

نحوه ورود به فین تک: انواع پیشرو در بازه های مشاهده و مهارت هایی که باید داشته باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فین تک چیست؟

فین تک، مخفف فناوری مالی، هر فناوری است که به دنبال بهبود خدمات مالی است. فین‌تک برای ارائه خدمات بهتر به کسب‌وکارها و شرکت‌ها در مدیریت امور مالی طراحی شده است، اما به هر بخشی که نیاز به مدیریت مالی دارد، مانند آموزش، کمک می‌کند. همچنین می توان از آن برای خودکارسازی و بهبود ارائه خدمات مالی به مصرف کنندگان استفاده کرد. به طور فزاینده ای برای استفاده با گوشی های هوشمند و هر کسب و کاری که با امور مالی سروکار دارد محبوب می شود.

همانطور که رمزارزها محبوبیت پیدا می کنند، ما شاهد فین تک به آن هستیم. این اصطلاح اساساً می تواند برای هر نوآوری که عملکرد خدمات مالی را بهبود می بخشد، حتی اختراع ارز دیجیتال به کار رود. با ظهور بانکداری اینترنتی و سیستم‌های خودکار که نیازی به رابط انسانی یا تعامل ندارند، مشارکت‌های مدرن بسیاری را برای کمک به مصرف‌کنندگان در مدیریت امور مالی دیده‌ایم. مانند بسیاری از پیشرفت‌های فناوری، فین‌تک نیز تفاوتی ندارد، هدف آن جایگزینی اشکال سنتی مدیریت مالی، به‌ویژه آن‌هایی که به مصرف‌کنندگان ارائه می‌شود، برای بهبود یا ساده‌سازی خدمات ارائه‌شده است.

استارت‌آپ‌های فین‌تک به طور منظم تامین مالی می‌شوند و علاقه به این پیشرفت‌ها قوی است و اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه درگیر شوید و چه مهارت‌هایی لازم است، این مقاله همه چیزهایی را که باید بدانید توضیح می‌دهد.

چشم انداز فین تک

چشم‌انداز فعلی فین‌تک با پیشرفت‌های بیشتر و بیشتر فن‌آوری در حال تغییر است و مبتکران دائماً راه‌های جدیدی برای بهبود دسترسی به این فناوری پیدا می‌کنند. خود این صنعت هنوز جوان تلقی می شود و فضای زیادی برای تازه واردان وجود دارد تا به تغییر روش کار ادامه دهند.

راه های مختلفی برای شروع حرفه ای در فین تک وجود دارد و امیدواریم این مقاله راهنمای کسانی باشد که به دنبال موقعیت خلاقانه هستند.

اگر به رویکرد استارت‌آپی علاقه دارید، البته این روش معمولی برای ارائه ایده‌های خود در یک شبکه مستقر است، اما برای بسیاری از افراد صدق نمی‌کند، بنابراین ما بر روی مهارت‌هایی که می‌توانید برای یافتن کار توسعه دهید تمرکز خواهیم کرد. در صنعت فین تک

کلید موفقیت در دنیای فین تک، انعطاف پذیری و سازگاری با رشد سریع صنعت است. بی دلیل به آن انقلاب فناوری نمی گویند.

مهارت های مناسب را بسازید

شروع یک حرفه در فین‌تک می‌تواند شامل یادگیری مهارت‌های جدیدی باشد که قبلاً در نظر نگرفته‌اید، و این بدان معناست که شما نیاز به تمایل دارید تا به پایان عمیق بروید. آماده شدن برای تغییرات عظیمی که به همراه خواهد داشت به شما کمک می کند در چنین زمینه رقابتی موفق شوید.

دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی آنلاینی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا اگر هنوز مهارت ندارید، گواهی‌های فین‌تک را دریافت کنید.

آنها همچنین می توانند قبل از شروع حرفه خود ایده ای از صنعت به شما بدهند و به شما در مورد مهارت هایی که باید توسعه دهید، فرصت های موجود، رقابت ذاتی در صنعت و رویکردهای مختلفی که می توانید در پیش بگیرید، اطلاع می دهند.

مهارت هایی که نیاز دارید:

یادگیری پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی است که برای کمک به نوشتن کد واضح تر و منطقی تر استفاده می شود. می تواند برای هوش مصنوعی، علم داده، یادگیری ماشین و موارد دیگر اعمال شود. پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها است، اما بسته به نیاز برنامه، زبان‌های دیگری نیز وجود دارند، بنابراین ارزش دارد که برای رشته‌ای که می‌خواهید در آن تخصص داشته باشید، مورد نیاز باشد. با این حال، پایتون احتمالاً پرکاربردترین و عالی ترین مهارتی است که اگر می خواهید به فین تک نفوذ کنید، باید از آن برخوردار باشید.

توسعه اپلیکیشن موبایل 

اگر از مصرف کننده معمولی بخواهید فناوری مالی را که به صورت روزانه استفاده می کند شناسایی کند، به احتمال زیاد همه آنها می گویند بانکداری آنلاین. از آنجایی که کاربران بیشتر و بیشتر به جای حضوری به بانکداری آنلاین روی می آورند، به خصوص پس از همه گیری ویروس کرونا، فرصت بسیار خوبی برای توسعه دهندگان برنامه های کاربردی تلفن همراه وجود دارد تا درگیر شوند.

نه تنها برنامه های جدید همیشه در حال اجرا هستند، بلکه برنامه های موجود همیشه در حال پیشرفت هستند. بانک ها و شرکت ها همیشه به دنبال استخدام توسعه دهندگان برنامه های کاربردی بی حوصله برای بهبود خدمات ارائه شده خود هستند. قبل از تخصص در توسعه اپلیکیشن های مرتبط با فین تک، به دنبال دوره های آنلاین باشید تا اصول توسعه اپلیکیشن را بیاموزید.

علم داده

دانشمندان داده یکی از پرتقاضاترین نقش ها در تجارت هستند که برای پردازش جریان عظیمی از داده ها به کمک نیاز دارند. بانک ها و شرکت هایی که به طور خاص انواع خدمات مالی را ارائه می دهند، باید حجم زیادی از داده ها را مدیریت کنند. در نتیجه، در حال حاضر کمبود این موقعیت‌ها وجود دارد که در حال تکمیل شدن هستند، که برای هر کسی که با علم داده آشنا است و می‌خواهد دانش خود را در فین‌تک به کار بگیرد، خبر خوبی است.

مجدداً، بسیاری از دوره‌های رایگان آنلاین برای کسانی که می‌خواهند مهارت‌های خود را بهبود بخشند، از زبان‌آموزان مبتدی تا متوسط، وجود دارد.

حفاظت سایبری

برای بسیاری از شرکت‌ها، تهدید هک‌های سایبری یکی از رایج‌ترین تهدیدها است و شرکت‌ها سالانه میلیون‌ها دلار برای بهبود امنیت سایبری خود سرمایه‌گذاری می‌کنند. البته این یک نگرانی بزرگ برای بانک ها یا سایر شرکت های خدمات مالی است که مبالغ هنگفتی را پردازش می کنند. داستان های وحشتناک بی پایانی در زندگی واقعی درباره حملات امنیت سایبری علیه صنعت مالی وجود دارد، زیرا هکرها آنها را بزرگترین هدف می دانند.

نه تنها تراکنش های مالی، بلکه شهرت این شرکت ها نیز در خطر است. این بدان معنی است که همیشه تقاضای زیادی برای کارشناسان امنیت سایبری در صنعت فین تک وجود دارد تا به تقویت خدمات کمک کنند.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

هوش مصنوعی دیگر فقط یک مفهوم علمی تخیلی نیست، بلکه هزاران برنامه کاربردی در دنیای واقعی وجود دارد. یادگیری ماشینی آینده شناسایی مدل و بهبود خدمات است و فین تک تفاوتی با آن ندارد. چیزی که آن را برای شرکت‌ها بسیار جذاب می‌کند این است که فناوری چقدر انعطاف‌پذیر است، حوزه‌های مختلفی که می‌تواند به آن کمک کند، از امنیت سایبری گرفته تا علم داده.

این بدان معناست که هیچ کمبودی برای افراد حرفه‌ای وجود ندارد که بتوانند این فناوری را نوآوری کنند و برنامه‌های خدمات مالی را هم برای مصرف‌کنندگان و هم برای مشاغل طراحی کنند. اگر می‌خواهید به بخش فین‌تک دیگری بروید، داشتن تجربه در یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نیز یک امتیاز خواهد بود، زیرا مهارت‌های توسعه‌یافته اغلب قابل انتقال هستند.

تجسم داده ها

تجسم داده ها یکی از خلاقانه ترین مشاغل در فین تک است که اساساً یک گام فراتر از تجزیه و تحلیل داده است و شامل تفسیر نحوه استفاده از اطلاعات جمع آوری شده برای بهبود تجارت است. این نقش به خلاقیت و مهارت های داستان سرایی نیاز دارد، زیرا باید دیگران را در مورد بهترین راه برای اعمال داده های تجزیه و تحلیل شده متقاعد کنید.

اگر در تجزیه و تحلیل داده ها تجربه دارید و به دنبال فرصتی برای یافتن شغل در فین تک هستید، تجسم داده ها را به عنوان گام بعدی بالقوه در نظر بگیرید.

نشریه نحوه ورود به فین‌تک: بهترین انواع بازه‌ها و مهارت‌های مشاهده که باید برای اولین بار در Skillspot ظاهر شوند.