منو سایت

نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

تیم استخدام پس از بررسی رزومه و مصاحبه با افراد برای یک موقعیت شغلی، بهترین کاندید خود را انتخاب کرده و یک پیشنهاد شغلی ارائه می دهد. فرآیند پیشنهاد شغلی معمولاً شامل یک نامه کتبی رسمی است که جزئیات موقعیت را توصیف می کند، مانند تاریخ شروع مورد انتظار و اطلاعات حقوق. اگر شما مسئول ارائه پیشنهادهای شغلی هستید، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه یک پیشنهاد نامه موثر بنویسید و نامزد را تشویق به پذیرش این موقعیت کنید. در این مقاله ابتدا توضیح می دهیم که پیشنهاد شغلی چیست، سپس نحوه نوشتن پیشنهاد شغلی را شرح می دهیم و نکات مفیدی در این زمینه ارائه می دهیم.

نامه پیشنهاد شغلی چیست؟

کارفرمایان پس از تکمیل فرآیند ارزیابی متقاضیان شغل، بهترین گزینه شغلی را ارائه می دهند. اغلب، یک مدیر استخدام یا متخصص به صورت شفاهی با یک جوینده کار با یک پیشنهاد شغلی تماس می گیرد و با یک نامه پیشنهاد شغلی رسمی پیگیری می کند. نامه پیشنهاد شغلی به یک جوینده کار اجازه می دهد تا قبل از تصمیم گیری در مورد پذیرش این موقعیت، شرایط کار را بررسی کند. هنگامی که کارجو رسماً این پیشنهاد را پذیرفت، شرکت می تواند فرآیند استخدام را آغاز کند.

موارد موجود در نامه پیشنهاد شغلی

نامه های پیشنهاد شغلی می تواند بسته به نوع شرکت متفاوت باشد، اما به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

مخاطب: نامه پیشنهاد شغلی معمولاً شامل تاریخ و اطلاعات تماس مدیر استخدام، از جمله نام شرکت و محل است.

سطر اول نامه: نامه پیشنهاد شغلی معمولا با یک خط افتتاحیه شروع می شود که به نامزد برای گذراندن مراحل مصاحبه تبریک می گوید.

جزئیات شغل: این نامه معمولاً شامل جزئیات شغلی، از جمله عنوان شغل، تاریخ شروع مورد انتظار، برنامه کاری و مسئولیت های شغلی است.

حقوق: بخشی از نامه پیشنهادی کارجو، حقوق ساعتی یا ماهانه موقعیت و جزئیات مربوط به دفعات پرداخت را ارائه می دهد.

مزایای: یک نامه پیشنهاد شغلی معمولاً مزایای شرکت را نیز توضیح می دهد، از جمله بیمه، مرخصی با حقوق، برنامه های بازنشستگی، و مزایای دیگری مانند گزینه های دورکاری و موارد دیگر.

ردیف پایین: نامه معمولاً با تبریک مجدد به متقاضی و ارائه جزئیات در مورد نحوه پذیرش پیشنهاد، مانند امضا و بازگرداندن نامه به پایان می رسد.

چگونه یک پیشنهاد شغلی بنویسیم؟

نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

در زیر نحوه نوشتن یک نامه پیشنهاد شغلی رسمی را همراه با مواردی که هنگام نوشتن این نامه باید در نظر داشته باشید، پوشش داده ایم:

از فرمت نامه نگاری استاندارد استفاده کنید

از قالب نامه رسمی برای نوشتن نامه پیشنهاد شغلی به کارجو استفاده کنید. نامه رسمی معمولاً شامل تاریخ نامه و اطلاعات تماس فرستنده و گیرنده است. نام شخص ارسال کننده نامه مانند مدیر استخدام و اطلاعات تماس شرکت را در زیر تاریخ ذکر کنید. سپس نام و آدرس متقاضی را بنویسید.

با تبریک شروع کنید

در ابتدای نامه تبریک خود را به نامزد و هیجان خود را برای پیوستن به تیم بیان کنید. خط شروع پیشنهاد نامه معمولاً شامل نام شرکت و موقعیتی است که به کارمند پیشنهاد می دهید، اگرچه این پاراگراف بسته به فرهنگ شرکت شما می تواند رسمی یا محاوره ای باشد.

مثال: غزاله عزیز، خوشحالیم که موقعیت کاردانی بازاریابی در گروه ایرانتالنت را به شما پیشنهاد دهیم. ما در مورد مهارت‌ها و دیدگاه‌هایی که می‌توانید به تیم بازاریابی ما بیاورید هیجان‌زده هستیم.»

جزئیات کار را بدهید

در متن نامه مشخصات موقعیت شغلی را ذکر کنید تا متقاضی بتواند تمامی اطلاعات لازم را تایید کند. نامه پیشنهاد شغلی معمولاً شامل شرح شغل و تاریخ شروع مورد انتظار است. همچنین گنجاندن اطلاعاتی در مورد برنامه کاری، مدیر و وضعیت شغلی موقعیت شغلی مفید است. این جزئیات می تواند به نامزد ایده بهتری از شغل جدید بالقوه خود بدهد.

مثال: همانطور که قبلاً صحبت کردیم، تاریخ شروع شما در این موقعیت 25 سپتامبر 1401 است و برنامه کاری شما شنبه تا چهارشنبه، 9 صبح تا 5 بعد از ظهر خواهد بود. در این موقعیت به رکسانا معتمدی، مدیر بازاریابی گزارش می دهید. کار شما شامل نوشتن بیانیه های مطبوعاتی، مدیریت حساب های شبکه های اجتماعی شرکت و کمک به زینب مظهری در ایجاد و اجرای کمپین های بازاریابی است.

لیست حقوق و مزایا

نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی

پس از توضیح جزئیات موقعیت شغلی، تمام اطلاعات مربوط به حقوق و مزایایی را که شرکت به کارجو ارائه می دهد، ارائه دهید. شما همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد مزایایی که جوینده کار ممکن است در این موقعیت دریافت کند، مانند بیمه درمانی یا مرخصی با حقوق، درج کنید. برای مختصر نگه داشتن نامه، می توانید اسنادی را نیز پیوست کنید که مزایای شرکت را با جزئیات بیشتری توضیح می دهد.

مثال: «حقوق ماهیانه شما در این سمت 10 میلیون تومان است و در صورت دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، هر سه ماه یکبار 9 میلیون تومان به عنوان پاداش پرداخت می شود. شرکت ما همچنین یک برنامه مرخصی شخصی و استعلاجی با حقوق ارائه می دهد. شما در سال اول 15 روز مرخصی با حقوق دریافت می کنید و این تعداد در سال دوم استخدام شما افزایش می یابد. شما همچنین می توانید دو روز در هفته از راه دور کار کنید.”

مراحل بعدی را توضیح دهید

نامه را با تبریک مجدد به نامزد و توضیح مراحل بعدی در پایان نامه پایان دهید. به عنوان مثال، شرکت شما ممکن است از متقاضیان شغل بخواهد که نامه پیشنهاد شغلی را برای پذیرش رسمی این موقعیت، امضا و برگردانند. اطلاعات تماس مانند شماره تلفن یا آدرس ایمیل را درج کنید تا اگر استخدام کننده در مورد پیشنهاد شغلی سوالی داشت با شما تماس بگیرد. همچنین می توانید مهلتی را برای داوطلب برای پذیرش موقعیت تعیین کنید که معمولاً دو یا سه روز از تاریخ پیشنهاد است.

نامه را تصحیح کنید

قبل از ارسال نامه برای داوطلب، زمانی را برای تصحیح آن برای اشتباهات املایی، دستوری یا نقطه گذاری اختصاص دهید. همچنین می توانید از شخص دیگری مانند مدیر منابع انسانی خود بخواهید که نامه را قبل از ارسال آن برای داوطلب بررسی کند. تصحیح نامه خود قبل از ارسال می تواند به اطمینان حاصل شود که حرفه ای به نظر می رسد و اطلاعات مربوطه را برای کمک به کارجو در تصمیم گیری ارائه می دهد.

نحوه نوشتن نامه پیشنهاد شغلی (Job Offer) برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت بنویسید. به نظر می رسد.