منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نحوه شروع یک حرفه در امنیت سایبری – راهنمای مفید برای مبتدیان

نحوه شروع یک حرفه در امنیت سایبری – راهنمای مفید برای مبتدیان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

همانطور که تکنولوژی به تکامل خود ادامه می دهد، همیشه سطوح بالایی از جرایم سایبری وجود خواهد داشت و بنابراین نیاز بی پایان به متخصصان امنیت سایبری با مهارت های متنوع وجود خواهد داشت. اگر از من بپرسید تخصص بسیار جالبی است. نیازهای متخصصان امنیت سایبری بین رشته ای است و این حوزه ای است که به امنیت کلی ما در اینترنت کمک می کند. این با آگاهی از اینکه شما به رفاه بیشتر کاربران اینترنت کمک می کنید، رضایت شغلی بالایی را به همراه دارد. احتمالاً قصد ندارید به طور تمام وقت در زمینه امنیت سایبری کار کنید، اما یادگیری اصول اولیه اتلاف نیست، زیرا مهارت‌های لازم برای راه اندازی کسب و کار شخصی خود در اینترنت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این مقاله راهنمایی جامعی در مورد چیستی امنیت سایبری ارائه می دهد، 5 روش برتر برای ادغام در امنیت سایبری و فرصت های شغلی موجود در این زمینه.

امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری عمل محافظت از محتوای دیجیتال و الکترونیک در برابر حملات سایبری است که معمولاً توسط حملات سایبری برای سرقت، تخریب یا سخت‌تر کردن مشاغل و اموال به طور کلی انجام می‌شود.

اهمیت امنیت سایبری

در طول سال‌ها، ما شاهد افزایش ارتباط ما با اینترنت بوده‌ایم. از رسانه های اجتماعی گرفته تا تجارت الکترونیک، بانکداری دیجیتال و آنچه که دارید. این بدان معنی است که اکنون بیش از هر زمان دیگری اطلاعات شخصی و شرکتی ما ذخیره و ردیابی می شود

به صورت الکترونیکی، ایجاد ایده هایی در مورد اینکه چه کسی هستیم، چه کاری انجام می دهیم و چه کاری انجام نمی دهیم، و عادات ما چیست. اگر چنین اطلاعاتی به دست افراد نادرست بیفتد، معلوم نیست که با آن چه خواهند کرد. به همین دلیل است که نیاز به متخصصان امنیت سایبری در حال افزایش است و انتظار می‌رود که حتی در آینده نیز به رشد خود ادامه دهد.

همانطور که کسب و کارها بیشتر به سمت عملیات الکترونیکی تمایل دارند، نیاز به متخصصان برای اطمینان از ایمنی خود در اینترنت در حال افزایش است. نقطه ضعفی که مهاجمان سایبری از آن استفاده می کنند، اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) است. با توجه به سطح بالای عدم قطعیتی که دستگاه های اینترنت اشیا دارند، دستکاری آنها برای تولید عملکردهایی غیر از آنچه برای آن طراحی شده اند آسان است. بی سابقه نیست که تراکنش های بانکی متقلبانه قربانیان این حملات را شکسته و بی پول کرده است. این به این دلیل است که مهاجمان سایبری سیستم‌های بانکداری الکترونیکی را دستکاری می‌کنند، به‌ویژه زمانی که مالک نسبت به اعتبار خود بی‌توجه است.

آیا امنیت سایبری برای شما مناسب است؟

اگر به دنبال شغلی در امنیت سایبری هستید، ممکن است بخواهید آن را بررسی کنید

نکات زیر را برای بررسی اینکه آیا خوب هستید یا خیر.

-یک درس رایگان بگیرید و مطالب را بخوانید، سپس تصمیم بگیرید که آیا این چیزی است که می خواهید وقت خود را روی آن سرمایه گذاری کنید یا خیر.

-اگر توانایی حل مشکلات را حتی قبل از وجود آنها دارید، احتمالاً در این زمینه احساس راحتی خواهید کرد.

-تحلیل مهارت‌هایی که در حال حاضر دارید را تجزیه و تحلیل کنید و مهارت‌هایی را که برای ایجاد شغلی در امنیت سایبری نیاز دارید، در نظر بگیرید. آیا شما آماده هستید تا برای به دست آوردن آنها کار کنید و اگر چنین است، آیا آماده اید که در طول حرفه خود به یادگیری ادامه دهید؟ زیرا این یک زمینه دائماً در حال تکامل است.

– آخرین اما نه کم‌اهمیت، جای خالی امنیت سایبری را در محل خود بررسی کنید. سرمایه گذاری این همه برای یادگیری و از دست دادن شغل خوشایند نخواهد بود.

5 مرحله برای ورود به امنیت سایبری

محتوای رایگان را به حداکثر برسانید

در زمینه امنیت سایبری، محتوای رایگان زیادی در اشکال مختلف وجود دارد. در حالی که این ممکن است غیرممکن باشد، شما می توانید چند مورد را انتخاب کنید و از نظر مذهبی پیروی کنید تا در امنیت سایبری شغلی ایجاد کنید. این منابع می توانند به شکل وبینار، ویدئوهای یوتیوب، پادکست ها و پست های وبلاگ باشند. روی ایجاد مهارت های خود تمرکز کنید.

متخصصان امنیت سایبری باید مهارت های برنامه نویسی، لینوکس و شبکه داشته باشند. شروع با ابتدایی ترین مهارت ها و بالا رفتن به شما کمک می کند تا تمام مفاهیم مهم را درک کنید. بسیاری از منابع رایگان به صورت آنلاین در دسترس هستند و شما می توانید با رقابت برای آزمایش دانش خود به رشد دسترسی داشته باشید.

با کارشناسان صنعت تماس بگیرید

یادگیری از کارشناسانی که سال ها تجربه عملی دارند، درک شما از دنیای امنیت سایبری را بهبود می بخشد. یکی از راه‌های استفاده از این افراد، ایجاد یک رابطه مربی / مربی است. مربیان به نظارت بر مربیان در حین پیشرفت کمک می کنند و مطمئن می شوند که در جهت درست کار می کنند.

در رویدادها شرکت کنید

در رویدادهایی مانند کنفرانس ها، آموزش ها، اجلاس سران، وبینارها شرکت کنید تا با متخصصان مرتبط IT آشنا شوید و با آنها تعامل داشته باشید. بسیاری از آنها با هزینه کم یا بدون هزینه وجود دارند، چه به صورت مجازی و چه فیزیکی.

متعلق به یک جامعه است

تعلق داشتن به یک جامعه، به خصوص در سال های اولیه، مهم است، زیرا به شما این فرصت را می دهد تا متوجه شوید که مبارزات شما فقط مال شما نیست. وقتی سعی می کنید وارد امنیت سایبری شوید، افراد دیگر با همان چالش هایی مواجه می شوند که شما با آنها روبرو هستید. همچنین شبکه ها و پنجره ای برای به اشتراک گذاشتن فرصت ها با دیگران ایجاد می کند.

مشاغل در امنیت سایبری

تخصص های مختلفی در امنیت سایبری وجود دارد که می توانید به جای تلاش برای کسب همه مهارت ها، روی آنها تمرکز کنید. در حالی که این امکان پذیر است، شانس شما را برای متخصص بودن کاهش می دهد

شما همه جا با ویژگی های مشترک امنیت سایبری هستید. سود در رشته های مختلف در این زمینه وسیع امنیت سایبری بدیهی است که متفاوت است و به صلاحیت ها، مذاکرات و تجربه بستگی دارد.

با این وجود، متخصص اصلی امنیت سایبری مبلغ بسیار خوبی سالانه، بسیار بالاتر از میانگین، به دست می آورد.

برخی از گرایش های این رشته عبارتند از:

 • امنیت سایبری عمومی
 • مهندسی امنیت شبکه
 • کارشناس امنیت اپلیکیشن
 • مهندس امنیت ابر
 • مهندس مدیریت هویت و دسترسی.
 • معمار امنیت
 • تستر نفوذ
 • نرم افزارهای مخرب / تحلیلگر پزشکی قانونی
 • تجزیه و تحلیل واکنش حوادث
 • رمزنگار
 • مربی امنیتی
 • ممیز امنیتی
 • مسئول ریسک و انطباق
 • مهندس امنیت سایبری

ورود به امنیت سایبری تا زمانی که اقدامات لازم انجام شود نباید آزاردهنده باشد، به خصوص اینکه این حوزه ای است که می توان در آن تجربه غیر فنی را غرق کرد.

همچنین شما را تشویق می کنیم که پست وبلاگ هک اخلاقی ما را بخوانید.

انتشارات چگونه در امنیت سایبری حرفه ای شروع کنیم – راهنمای مفید برای کدنویسان مبتدی برای اولین بار در Skillspot ظاهر شد.