نحوه انتخاب صفحه کلید برای بازی

انتخاب صفحه کلیدی که به بهترین وجه با نیازهای ما مطابقت دارد، مهم است تا در هنگام استفاده از رایانه احساس راحتی کنیم، خواه یادداشت برداری، کار از راه دور، برنامه نویسی یا بازی کردن باشد. وجود دارد انواع مختلف کیبوردو هر کدام ممکن است برای یک موقعیت خاص مناسب تر باشند. به این ترتیب، افرادی که دوست دارند بازی های ویدیویی انجام دهند، احتمالا دقیق به نظر می رسند، در حالی که افرادی که برای کار به صفحه کلید نیاز دارند، ممکن است صفحه کلید ساده تر و ساکت تر را ترجیح دهند. بنابراین اولین سوالی که باید قبل از خرید کیبورد جدید از خود بپرسیم این است که برای چه چیزی به آن نیاز داریم.

صفحه کلید مکانیکی در مقابل صفحه کلید غشایی

کیبوردهای غشایی همان کیبوردهای کلاسیکی هستند که همیشه در خانه داشته ایم. آنها ممکن است کلیدهای ضخیم تر یا ظریف تری داشته باشند. تفاوت اصلی با انواع دیگر کیبوردها زیبایی شناختی نیست، بلکه در داخل کیبورد است و بر اساس مکانیزمی که او برای راندن کلیدها استفاده می کند. تمام کلیدهای صفحه کلید غشایی از یک سطح پلاستیکی یا سیلیکونی (یک غشای منفرد که کل فضای صفحه کلید را اشغال می کند) به عنوان یک سیستم فعال سازی استفاده می کنند، در حالی که هر کلید روی صفحه کلید مکانیکی دارای “سوئیچ” خود و سیستمی است که مستقل از کلیدهای اطراف است. بنابراین خطر اشتباه و فشار دادن کلیدهای دیگر به حداقل می رسد.

که تفاوت ایجاد می کند کیبوردهای غشایی ارزان تر است، بنابراین از آنجایی که در حال حاضر مدل های زیادی وجود دارد که استفاده از آنها واقعا راحت است، اگر نمی خواهید از صفحه کلید خود برای بازی استفاده کنید، احتمالا بهترین انتخاب برای شما هستند. علاوه بر این، آنها سبک تر از صفحه کلیدهای مکانیکی هستند و همچنین بسیار کم صداتر هستند، به عنوان یک عیب بزرگ کیبوردهای مکانیکی این است که آنها به طور کلی سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. درست است که می‌توانید یک نوع سوئیچ بی‌صدا را نیز برای صفحه‌کلید مکانیکی انتخاب کنید، بنابراین امروزه به راحتی می‌توان ساکت‌تر را پیدا کرد، اما به خاطر داشته باشید که قیمت نیز افزایش خواهد یافت.

اگر یک گیمر واقعی هستید، احتمالاً در نهایت یک صفحه کلید مکانیکی را انتخاب خواهید کرد تا به شما در دستیابی به دقت کمک کند، در این صورت باید تصمیم بگیرید که چه بودجه ای را می خواهید برای آن خرج کنید. صفحه کلیدهای مکانیکی اجازه می دهد سطح بسیار بالاتری از سفارشی سازیدوام بالایی داشته باشد و در صورت شکسته شدن کلید یا تغییر طراحی آن امکان تعویض آن را فراهم کند.

بهترین کیبوردهای بازی

1. Mars Gaming MKXTKL

برای کسانی که به دنبال یک کیبورد گیمینگ ساده و ارزان هستند، اگر فقط بودجه ای در حدود 30 یورو دارید، این صفحه کلید مکانیکی می تواند گزینه خوبی باشد. Mars Gaming MKXTKL دارای طراحی فشرده و ارگونومیک برای راحتی بهتر، سیستم نورپردازی با جلوه های مختلف و سازگار با چندین پلتفرم است.

2. Dierya DK61E

برای بازیکنانی که ترجیح می‌دهند با کیبوردهای کوچک فضا به دست آورند و می‌توانند بدون برخی کلیدها کار کنند، این صفحه کلید مکانیکی 60 درصدی می‌تواند با بودجه‌ای در حدود 60 یورو انتخاب خوبی باشد. Dierya DK61E دارای 61 کلید با فناوری ضد شبح است و دارای طراحی فشرده و ارگونومیک با نور پس زمینه است.

3. HyperX Alloy Origins Core

گزینه دیگر، اگر نمی خواهید از صفحه کلید 60% استفاده کنید، انتخاب یک صفحه کلید فوق العاده فشرده با طراحی TKL است. یکی از مدل هایی که می توان با قیمت حدود 120 یورو پیدا کرد، صفحه کلید مکانیکی HyperX Alloy Origins Core است. با حافظه‌ای که به شما امکان می‌دهد حداکثر سه پروفایل پیکربندی را ذخیره کنید، منطقه عددی را که اغلب می‌توانیم روی صفحه‌کلیدها پیدا کنیم، حذف می‌کند و به شما امکان می‌دهد بدون از دست دادن کلیدهای زیادی به اندازه صفحه‌کلیدهای کاهش‌یافته، فضایی برای استفاده از ماوس به دست آورید.

4. Razer Huntsman Tournament Edition

با چنین بودجه ای، Razer Huntsman Tournament Edition به گونه ای طراحی شده است که سرعت بالاتری را با پاسخ سریعتر نسبت به کلیدهای شما ارائه دهد. همچنین دارای طراحی جمع و جور بدون منطقه دیجیتال است و دارای حافظه یکپارچه است که به شما امکان می دهد تا حداکثر پنج پروفایل پیکربندی را ذخیره کنید.

5. Corsair K70 RGB MK.2

سرعت و دقت دو ویژگی اصلی این کیبورد مکانیکی با نور پس‌زمینه RGB است که با قیمتی در حدود 150 یورو یافت می‌شود. سوئیچ‌های Cherry MX-Speed ​​آن عمدتاً برای بهبود سرعت پخش‌کننده طراحی شده‌اند، اما در عین حال نسبت به سایر انواع سوئیچ‌ها بی‌صدا هستند و آن را به یک مدل متعادل تبدیل می‌کنند.