منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

در این مقاله به بررسی میانگین درآمد برنامه نویسان در کشورهای مختلف با در نظر گرفتن تجربه و زمینه کاری آنها می پردازیم.

میانگین دستمزد توسعه دهندگان نرم افزار در جهان

طبق گزارش Indeed، ایالات متحده با میانگین 106,816 دلار، بالاترین دستمزد مهندسان نرم افزار را در سال 2020 دارد. متوسط ​​حقوق برنامه نویسان سطح ابتدایی در ایالات متحده 101,178 دلار است، در حالی که مهندسان ارشد با تجربه 6-9 سال، 118,898 دلار در سال دریافت می کنند.

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

میانگین حقوق توسعه دهندگان نرم افزار در اروپا

طبق گزارش PayScale در اروپا، بالاترین حقوق مهندسان نرم افزار مربوط به سوئیس، نروژ و دانمارک است که به ترتیب 88773 دلار، 88773 دلار و 66878 دلار در سال هستند.

میانگین حقوق یک مهندس نرم افزار در آلمان 55000 دلار است. در حالی که در هلند این حقوق به 51 هزار دلار در سال می رسد. میانگین دستمزد توسعه دهندگان نرم افزار در سوئد، فنلاند و فرانسه از 41000 تا 45000 دلار در سال متغیر است. انگلیس با 40 هزار دلار کمترین حقوق را در بین این کشورها هنگام استخدام برنامه نویس دارد.

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

بالاترین دستمزد برای برنامه نویسان جدید متعلق به سوئیس با 72000 دلار (PayScale) است. در حالی که یک برنامه نویس ارشد در این کشور 105000 دلار درآمد دارد. این ارقام در آمریکا به ترتیب 68 و 121 هزار دلار است.

بیشترین شکاف بین حقوق برنامه نویسان پایه و ارشد در کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلیس، هلند و نیوزلند (29000 تا 34000 دلار) مشاهده می شود. فرانسه با اختلاف 14 هزار دلاری کمترین میزان را در بین سایر کشورها دارد.

از نظر مهارت و زمینه کاری، توسعه دهندگان پایتون، اندروید، iOS و جاوا اسکریپت پردرآمدترین توسعه دهندگان در ایالات متحده هستند.

میانگین حقوق توسعه دهندگان نرم افزار ایالات متحده بر اساس صنعت

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

علاوه بر موضوعات ذکر شده، سایت WINATALENT به مقایسه میزان برون سپاری پروژه های نرم افزاری در مناطق مختلف و همچنین مقایسه نرخ ساعتی برخی از مهارت ها و زبان های برنامه نویسی پرداخته است.

در ایران در سال های اخیر با افزایش نرخ ارز و تورم، برخی از شرکت ها از درآمد پایین خود گلایه مند هستند و برنامه نویسان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این در حالی است که تعداد زیادی از توسعه دهندگان به دنبال راهی برای خروج پروژه از ایران و کسب درآمد ارزی هستند. پلتفرم فریلنسری WINATALENT که در حال حاضر حوزه نرم افزار و فناوری اطلاعات را پوشش می دهد، امکان ارتباط برنامه نویسان ایرانی با کارفرمایان و پروژه های خارجی را فراهم کرده است. با کمک این سایت مشکل حقوق گرفتن کاملا حل شده و فریلنسرها به راحتی می توانند معادل حقوق خود را دریافت کنند.

میانگین حقوق برنامه نویسان کشورهای مختلف برای اولین بار در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.