منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مهندس نرم افزار در مقابل دانشمند کامپیوتر – درک آنچه که هر دو می خواهند

مهندس نرم افزار در مقابل دانشمند کامپیوتر – درک آنچه که هر دو می خواهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهندس نرم افزار در مقابل دانشمند کامپیوتر - درک آنچه که هر دو می خواهند

آیا می دانید تفاوت بین مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر چیست؟ شاید در تلاش هستید که بفهمید چه رشته ای را در مدرسه بخوانید یا تصمیم می گیرید چه شغلی را دنبال کنید.

تصویر پست وبلاگ مهندسی نرم افزار در مقابل علوم کامپیوتر 1

در این مقاله به شباهت ها و تفاوت های مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر خواهیم پرداخت.

مهندسی نرم افزار چیست؟

مهندسی نرم افزار شامل طراحی، توسعه، نگهداری و آزمایش برنامه های کاربردی نرم افزار است. این زمینه شامل کار با سیستم های نرم افزاری، سیستم های کنترل شبکه و سیستم عامل ها می باشد.

به کارگیری رویکردهای مهندسی در توسعه نرم افزار، تمرکز مهندسی نرم افزار است. این شامل یک دیدگاه عملی و توسعه برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است.

مهندسی نرم افزار می تواند شامل مواردی مانند تضمین کیفیت، برنامه ها و بازی ها باشد. این شامل ایجاد نرم افزار برای حل مشکلات است. مهندسی نرم افزار بر روی یافتن نیازهای کاربر و ایجاد یک نرم افزار کاربردی برای رفع این نیازها تمرکز دارد.

موضوعات مهندسی نرم افزار شامل سیستم های توزیع شده، معماری نرم افزار، فناوری های وب، مقیاس بندی، تست نرم افزار، طراحی نرم افزار و چرخه عمر توسعه نرم افزار می باشد.

علم کامپیوتر چیست؟

وقتی صحبت از مطالعه کامپیوتر به میان می آید، علوم کامپیوتر بیشتر جنبه انتزاعی و نظری دارد. همچنین شامل نگاهی به دیدگاه ریاضی در مورد نحوه کار کامپیوترها می شود.

هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، یادگیری ماشینی و روباتیک نمونه هایی از رشته های علوم کامپیوتر هستند. موضوعات دیگر شامل ریاضیات پیشرفته، سیستم عامل، برنامه نویسی همزمان و گرافیک کامپیوتری است.

علوم کامپیوتر به شما کمک می کند تا بفهمید کامپیوترها چگونه کار می کنند و چگونه داده ها پردازش می شوند. این شامل طراحی سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر می شود.

شباهت های بین مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر چیست؟

مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر در مورد آنچه در مدرسه و همچنین در محل کار انجام خواهید داد، اشتراکات زیادی دارند.

هم علم کامپیوتر و هم مهندسی نرم افزار با یادگیری اصول اولیه شروع می شود. این شامل دوره های اصول برنامه نویسی، ساختارهای داده، الگوریتم ها، جبر خطی و حساب دیفرانسیل و انتگرال است.

دانشمندان کامپیوتر و مهندسان نرم افزار با ساختارهای داده، مدیریت داده، منطق، محاسبات، الگوریتم ها و سیستم عامل ها کار خواهند کرد.

تفاوت بین مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر چیست؟

در مورد دوره های دانشگاهی که پس از یادگیری اصول اولیه می گذرانید، تفاوت هایی وجود دارد. یک برنامه علوم کامپیوتر شما را ملزم به مطالعه مواردی مانند یادگیری ماشینی، توسعه نرم افزار شی گرا و امنیت سایبری می کند.

برنامه مهندسی نرم افزار شامل دوره های مهندسی برق، رابط های کاربری، طراحی نرم افزار، تضمین کیفیت و تست نرم افزار خواهد بود.

کدام مسیر را باید طی کنم؟

انتخاب بین تحصیل در علوم کامپیوتر و تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار می تواند دشوار باشد. اگر به ریاضیات و منطق علاقه دارید یا اگر می خواهید حرفه ای داشته باشید که شامل یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی، گرافیک یا امنیت است، علوم کامپیوتر بهترین گزینه است.

از سوی دیگر، اگر ترجیح می‌دهید رویکرد عملی داشته باشید، یا اگر می‌خواهید روی کل چرخه زندگی نحوه ساخت و نگهداری سیستم‌های نرم‌افزار تمرکز کنید، بهتر است در رشته مهندسی نرم‌افزار تحصیل کنید.

کدام بهتر است: علوم کامپیوتر یا مهندسی نرم افزار؟

مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر هر دو انتخاب های شغلی یا رشته های تحصیلی عالی هستند. یکی ذاتا بهتر از دیگری نیست و هر دو راهی عالی برای ورود به صنعت ارائه می دهند.

علوم کامپیوتر ممکن است برای افرادی که دوست دارند روی جنبه های انتزاعی یا نظری کار کنند، گزینه بهتری باشد، در حالی که مهندسی نرم افزار ممکن است بهترین انتخاب برای کسانی باشد که رویکرد عملی و عملی را ترجیح می دهند.

تصویر پست وبلاگ مهندسی نرم افزار در مقابل علوم کامپیوتر 2

چه چیزی بهتر است: مهندسی نرم افزار یا علوم کامپیوتر؟

متوسط ​​حقوق در ایالات متحده برای یک مهندس نرم افزار 115756 دلار در سال است. برای مهندس نرم افزار با کمتر از یک سال سابقه، حقوق اولیه 108164 دلار است.برای مهندسان نرم افزار با بیش از 10 سال سابقه، میانگین حقوق 145622 دلار است.

بالاترین شهرها برای مهندسین نرم افزار در ایالات متحده سانفرانسیسکو با 143379 دلار در سال و پس از آن سیاتل با 124869 دلار در سال است. تقریباً 63 درصد از مهندسان نرم افزار در ایالات متحده معتقدند که حقوق آنها پول کافی برای پوشش هزینه های زندگی آنها را فراهم می کند.

میانگین حقوق پایه برای یک دانشمند کامپیوتر در ایالات متحده 104474 دلار است. پردرآمدترین شهرهای ایالات متحده برای دانشمندان کامپیوتر، رودخانه Patuxent با 135386 دلار و پرینستون با 129354 دلار هستند.

حدود 75 درصد از متخصصان کامپیوتر احساس می کنند که هزینه های زندگی به اندازه کافی از حقوق آنها تامین می شود.

آیا دانشجوی علوم کامپیوتر می تواند مهندس نرم افزار شود؟

حتی اگر رشته مهندسی نرم افزار نیستید، همچنان می توانید به عنوان مهندس نرم افزار یا توسعه دهنده نرم افزار کار پیدا کنید. مدارک علوم کامپیوتر بیشتر همان مطالبی را پوشش می دهد که مدرک مهندسی نرم افزار پوشش می دهد.

با داشتن مدرک در رشته کامپیوتر می توانید شغلی در زمینه مهندسی نرم افزار پیدا کنید. همچنین می توانید دوره های اضافی را برای افزایش دانش مهندسی نرم افزار خود بگذرانید تا خود را برای یک کارفرما جذاب تر کنید.

چه شرکت هایی مهندس نرم افزار استخدام می کنند؟

برخی از شرکت‌های بزرگی که مهندسان نرم‌افزار را استخدام می‌کنند عبارتند از: اپل، متا، سامسونگ الکترونیکس، جونیپر نتورکز و ویزا. سایر کارفرمایان شامل لاکهید مارتین، GE Healthcare، Zoom Video Communications Inc، Tesla و TikTok هستند.

انتظار می رود تقاضا برای مهندسان نرم افزار در ایالات متحده بین سال های 2019 تا 2029 به میزان 22 درصد افزایش یابد.

چه شرکت هایی متخصص کامپیوتر استخدام می کنند؟

شرکت های بزرگی که دانشمندان علوم کامپیوتر را استخدام می کنند عبارتند از Apple، SM&A، EY، Adobe و SRI International. سایر کارفرمایان عبارتند از ارتش ایالات متحده، CACI، دانشگاه کلمبیا، آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده، و Voss Scientific.

انتظار می رود بین سال های 2020 تا 2030 تقاضا برای دانشمندان کامپیوتر در ایالات متحده 22 درصد افزایش یابد.

خلاصه

علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار مشاغل پرسودی هستند که اشتراکات زیادی دارند. تفاوت اصلی این است که علم کامپیوتر بر نظریه و اصول انتزاعی تمرکز دارد، در حالی که مهندسی نرم افزار شامل رویکرد عملی تری است.

همچنین، علوم کامپیوتر برای افرادی که می‌خواهند روی هوش مصنوعی یا امنیت تمرکز کنند، مناسب‌تر است. مهندسی نرم افزار گزینه بهتری برای افرادی است که ترجیح می دهند در کل چرخه عمر سیستم های نرم افزاری شرکت کنند.

پست مهندس نرم‌افزار در مقابل دانشمند کامپیوتر – درک آنچه هر دو می‌برند اولین بار در Skillspot ظاهر شد.