منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مهارت های برتر اکسل که در واقع می تواند به شما کمک کند تا به یک حرفه فناوری تبدیل شوید

مهارت های برتر اکسل که در واقع می تواند به شما کمک کند تا به یک حرفه فناوری تبدیل شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهارت های برتر اکسل که در واقع می تواند به شما کمک کند تا به یک حرفه فناوری تبدیل شوید

اکسل به طور گسترده توسط تحلیلگران، مشاوران، بازاریابان، بانکداران و حسابداران استفاده می شود. حتی ممکن است با متخصصان دیگری که از فرمول‌ها و نمودارهای پیچیده اکسل استفاده می‌کنند، مانند گرافیست‌ها و مهندسانی که فرمول‌ها و نمودارهای اکسل را به حداکثر می‌رسانند، برخورد کنید.

تصویر پست وبلاگ مهارت های اکسل برای شغل فنی

اگر تحصیلات ندارید، توسعه مهارت های اکسل یک راه قدرتمند برای شروع تجزیه و تحلیل داده ها مانند متخصصان است.

پس از تکمیل آموزش صحیح، به طور خودکار در نیروی کار امروزی ارزشمندتر می شوید. بیایید با این صفحات گسترده اکسل آشنا شویم.

#1. جداول محوری

جدول محوری یک رویکرد کاربر پسند برای خلاصه کردن سریع حجم عظیمی از داده ها است. برای تجزیه و تحلیل عمیق داده های عددی و برای پاسخ به سوالات غیر منتظره در مورد آن استفاده می شود.

یک جدول محوری به طور خاص برای:

#2. ماکروهای اکسل

ماکرو اکسل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها است که می‌توانید هر زمان که نیاز دارید چندین بار ضبط، نام‌گذاری، ذخیره و اجرا کنید.

ماکروها به شما این امکان را می دهند که در زمان انجام عملیات های تکراری مانند دستکاری داده ها و گزارش های داده که باید به طور منظم تکمیل شوند، صرفه جویی کنید. وقتی یک ماکرو می سازید، کلیدها و کلیک های ماوس را ضبط می کنید.

هنگام اجرای یک ماکرو ذخیره شده، فشار دادن کلید و کلیک ماوس به همان ترتیبی اجرا می شود که ضبط می شود.

#3. نمودارها و نمودارها

نمودارها و نمودارها به شما کمک می کنند تا با تجسم اعداد کمی به روشی آسان و قابل درک، اطلاعات خود را درک کنید. با وجود این واقعیت که گاهی اوقات نام ها به جای یکدیگر استفاده می شوند، آنها متمایز هستند.

نمودارها ساده‌ترین نمایش بصری اولیه داده‌ها هستند و اغلب مقادیر نقاط داده را در طول زمان نشان می‌دهند، در حالی که نمودارها پیچیده‌تر هستند زیرا به شما امکان می‌دهند بخش‌هایی از یک مجموعه داده را با سایر داده‌های موجود در همان مجموعه مقایسه کنید.

#4. اگر یک خطا

تابع IFERROR برای گرفتن و مدیریت مشکلات در فرمول ها و محاسبات استفاده می شود. IFERROR یک فرمول را بررسی می کند و در صورت ارزیابی خطا، مقدار دیگری را که شما مشخص کرده اید برمی گرداند. در غیر این صورت، نتیجه فرمول را برمی گرداند.

#5. Sparkline

برای نشان دادن روند در داده ها، از خطوط جرقه استفاده کنید. Sparkline یک نمودار کوچک است که داده ها را در یک سلول کاربرگ نمایش می دهد.

از خطوط جرقه برای برجسته کردن اوج و پایین یا نشان دادن روندها در یک سری از مقادیر، مانند اوج یا فرورفتگی فصلی، چرخه های اقتصادی، یا نشان دادن روندها در یک سری از مقادیر استفاده کنید. برای حداکثر تاثیر، یک خط درخشان در کنار داده های او قرار دهید.

#6. قالب بندی مشروط

یکی از اساسی ترین اما قدرتمندترین قابلیت های صفحات گسترده اکسل، قالب بندی شرطی است. هنگامی که می خواهید سلول هایی را برجسته کنید که معیارهای خاصی را دارند، می توانید همانطور که از نام آن پیداست از قالب بندی شرطی در اکسل استفاده کنید.

این به شما امکان می دهد تا به سرعت یک لایه تجزیه و تحلیل بصری را در بالای مجموعه داده خود قرار دهید. قالب بندی شرطی در اکسل می تواند مورد استفاده قرار گیرد:

برچسب زدن و جستجو تنها چند نمونه هستند.

شماره 7. فیلترها

یک فیلتر در اکسل با حذف موقت موارد غیر ضروری از صفحه به نمایش داده های مرتبط کمک می کند. داده ها بر اساس معیارهای تعیین شده فیلتر می شوند.

هدف از فیلتر کردن تمرکز بر مهمترین جنبه های یک مجموعه داده است. به عنوان مثال، داده های فروش یک سازمان در سطح شهر را می توان بر اساس مکان فیلتر کرد.

در نتیجه کاربر می تواند در هر زمان فروش چندین شهر را مشاهده کند. کار با یک پایگاه داده بزرگ نیاز به استفاده از یک فیلتر دارد.

#8. کانتیف

COUNTIFS به دسته توابع آماری اکسل تعلق دارد. COUNTIFS تعداد سلول‌ها را در محدوده‌های یکسان یا مجزا که یک یا چند معیار را برآورده می‌کنند، شمارش می‌کند.

COUNTIF و COUNTIFS از این جهت متفاوت هستند که COUNTIF برای شمارش سلول‌ها در یک محدوده با یک شرط طراحی شده است، در حالی که COUNTIFS می‌تواند چندین معیار را در همان محدوده یا محدوده‌های دیگر ارزیابی کند.

COUNTIF ابزاری است که به تحقیق سریع داده های مالی کمک می کند. به عنوان مثال، ممکن است فهرستی از وظایفی که باید توسط یک بخش تکمیل شود، و همچنین تاریخ و اولویت هر کار به ما داده شود.

در این حالت می توانیم از تابع COUNTIFS برای ایجاد جدولی استفاده کنیم که تاریخ، تعداد کارها و اولویت آنها را نمایش می دهد.

#9. برش دهنده ها

اسلایسرها نوعی فیلتر بصری هستند. با انتخاب نوع داده ای که می خواهید، می توانید داده های خود (یا جدول محوری، نمودار محوری) را با استفاده از یک برش دهنده فیلتر کنید. در یک گزارش خلاصه، فرض کنید به فروش بر اساس شغل مشتری نگاه می کنید.

شما همچنین می خواهید بدانید که فروش در یک منطقه خاص چقدر است. شما دو گزینه دارید تا سطح منطقه ای خاص را بررسی کنید.

برای انتخاب یک فروشگاه باید چندین بار با یک فیلتر گزارش (یا فیلتر دیگر) کلیک کنید. با اسلایسرها، فقط کافی است کلیک کنید.

شماره 10. پاور پیوت

Power Pivot یک ویژگی افزودنی عالی است که به شما امکان می دهد مدل بسازید و تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته را انجام دهید.

حجم عظیمی از داده ها از منابع مختلف را می توان با Power Pivot برای تجزیه و تحلیل سریع و به اشتراک گذاری بینش ها با هم ترکیب کرد.

یک مدل داده، که اساسا مجموعه ای از جداول رابطه ای است، می تواند در کمترین زمان در هر دو Power Pivot و Excel تولید شود. هر داده وارد شده به اکسل نیز می تواند در Power Pivot استفاده شود.

نتیجه

مهارت داشتن در این مهارت ها به شما برتری در دنیای فناوری می دهد. اگر به دنبال حرکت به سمت حرفه فناوری هستید، مهارت در اکسل اولین قدم عالی خواهد بود.

پست بهترین مهارت‌های اکسل که واقعاً می‌تواند به شما کمک کند تا به یک حرفه فناوری تبدیل شوید اولین بار در Skillspot ظاهر شد.