منو سایت

مهاجرت با شغل برنامه نویسی چگونه است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مهاجرت با شغل برنامه نویسی چگونه است؟

در حال حاضر برنامه نویسی یکی از پردرآمدترین و پرطرفدارترین حرفه ها در جهان است. به همین دلیل، یک توسعه دهنده وب حرفه ای گزینه های مهاجرت کاری بسیار خوبی خواهد داشت. چه یک برنامه نویس باشید و چه یک کدنویس حرفه ای، و مهم نیست که به چه زبان برنامه نویسی صحبت می کنید، برای مهاجرت به کشورهای دیگر، باید از قوانین مهاجرت آن کشورها، بازار کار آنها و ساده ترین راه ها آگاه باشید. برای کار مهاجرت کنید در این مقاله شما را با روش های رایج مهاجرت برنامه نویس و راه های مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و آلمان آشنا می کنیم.

مهاجرت برنامه نویسان

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

معمولاً در بسیاری از کشورها اولویت استخدام ساکنان محلی در مشاغل مختلف است. بعد از افراد بومی، استخدام افراد از کشورهای همسایه در اولویت است. اما اگر در بازه زمانی حدود یک یا دو ماهه فرد مناسبی برای پست کاری پیدا نشود، احتمال موفقیت متخصصان کشورهای دیگر مانند ایران برای گرفتن موقعیت شغلی و سپس ویزای کار بالا خواهد بود.

در نتیجه برای اینکه بتوانید پیشنهاد شغلی و ویزا در کشورهای دیگر دریافت کنید، باید موقعیت مناسبی را در بین سایت های کاریابی جستجو کنید. برای مهاجرت به بسیاری از کشورها اگر بتوانید کارفرمای مناسبی برای خود پیدا کنید به راحتی می توانید مراحل ویزا را طی کنید.

طبیعتاً هر چه رزومه قوی‌تر و سابقه کاری شما بهتر باشد، شانس بیشتری برای کار خواهید داشت. اگر هنوز برنامه نویسی را شروع نکرده اید و فقط می خواهید یاد بگیرید، بد نیست کمی تحقیق کنید و زبان برنامه نویسی و شاخه ای را انتخاب کنید که بازار کار بهتری در کشور مقصد شما داشته باشد. برای این کار می توانید به سایت های کار مراجعه کنید یا از افرادی که قبلا پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند مشاوره بگیرید.

همچنین، بهتر است قبل از صرف زمان زیادی برای دریافت پیشنهاد شغلی، در مورد این روش مهاجرتی به خوبی تحقیق کنید. درست است که در بسیاری از کشورها یک گرایش عمومی وجود دارد. اما هر کشوری قوانین خاص خود را دارد که باید در نظر داشته باشید. همچنین، برای اطمینان از رسیدن به شغل مورد نظر خود، زمانی را برای نوشتن رزومه مناسب، شرکت در آزمون زبان و آماده شدن برای مصاحبه آنلاین به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد خود اختصاص دهید.

مهاجرت برنامه نویس به کانادا

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

کانادا فهرستی از طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) دارد و برنامه نویسی یکی از مشاغل آن است. این بدان معناست که افراد متخصص در برنامه نویسی شانس بسیار خوبی برای دریافت ویزای کار و مهاجرت به کانادا دارند. کانادا در حال حاضر با کمبود نیروی کار مواجه است. به همین دلیل مهاجرت کاری به کانادا در بین کارگران ماهر و متخصص بسیار محبوب است.

جالب است بدانید که کانادا پس از ژاپن و ایالات متحده آمریکا سومین کشور قدرتمند در صنعت فناوری اطلاعات است. علاوه بر این، کانادا کشوری چند قومیتی است و مهاجران بخش بسیار زیادی از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. اقتصاد پررونق کانادا در کنار امکان مهاجرت خانوادگی از طریق ویزای کاری، این کشور را به مقصدی ایده آل برای کار و زندگی تبدیل کرده است.

در سیستم Knock هر گرایش برنامه نویسی با کد خاصی مشخص می شود. شما می توانید برای کد خاصی که می خواهید با توجه به رشته کاری خود درخواست دهید. استان های نیوفاندلند، لابرادور، پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، کبک و انتاریو بازار کار بسیار خوبی برای برنامه نویسان دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم امتیاز دهی انجام می شود. داشتن مدرک دانشگاهی معتبر، داشتن سن مناسب، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن مدرک آیلتس و سایر گواهینامه های تسلط به زبان انگلیسی، مهارت ها و تجربه کاری همسر از مواردی است که می تواند نمره شما را بالا ببرد. اگر بتوانید حداقل 67 امتیاز کسب کنید و تجربه و مهارت بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشید، شانس خوبی برای دریافت ویزای کار خواهید داشت. شما می توانید امتیاز خود را با توجه به برنامه اکسپرس اینتری و سیستم رتبه بندی جامع کانادا (CRS) محاسبه کنید و سعی کنید امتیاز بیشتری کسب کنید.

مهاجرت برنامه نویسان به آمریکا

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

با توجه به اینکه رابطه آمریکا و ایران پر از تنش و چالش های مختلف است، مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان چندان آسان نیست. به نظر می رسد ساده ترین راه برای کار در آمریکا به عنوان برنامه نویس، گرفتن ویزای کار آمریکا باشد. اما آمریکا در حال حاضر برای ایرانیان ویزای کار صادر نمی کند. اگرچه پس از روی کار آمدن بایدن، قانون منع مهاجرت به آمریکا برای 13 کشور از جمله ایران لغو شد. اما هنوز امکان گرفتن ویزای کار برای ایرانی ها وجود ندارد. به همین دلیل اکثر برنامه نویسان ترجیح می دهند با اخذ ویزای تحصیلی مهاجرت کنند.

اگر می خواهید به عنوان برنامه نویس در آمریکا کار و زندگی کنید، باید گرین کارت آمریکایی بگیرید. گرفتن گرین کارت آمریکا از طرق مختلف امکان پذیر است. اگرچه بعید به نظر می رسد که یک ایرانی کارفرمای آمریکایی برای دریافت ویزای کار پیدا کند. اما اگر می خواهید شانس خود را امتحان کنید، ابتدا باید یک کارفرما پیدا کنید.

سپس کارفرما مجوز کار شما را دریافت می کند. سپس باید درخواست خود را به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کنید. اگر درخواست شما تایید شود، پرونده شما به مرکز ملی ویزای ایالات متحده (NVC) ارسال خواهد شد. سپس می توانید مراحل ویزا را در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده دنبال کنید.

راه های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اگر یکی از اعضای خانواده اصلی شما شهروند دائمی ایالات متحده باشد، می تواند به عنوان حامی شما برای دریافت کارت سبز اقدام کند. همچنین ازدواج با یک شهروند آمریکا و شرکت در قرعه کشی از دیگر راه های دریافت گرین کارت آمریکاست.

مهاجرت برنامه نویسان به آلمان

مهاجرت با شغل برنامه نویسی

آلمان با اقتصاد قوی و جامعه پویا، فرصت های زیادی را برای پیشرفت در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. آلمان بازار کار بسیار خوبی برای برنامه نویسان دارد. زیرا سالانه حدود 6000 استارت آپ در کشور ما ثبت می شود و طبیعی است که برای ایجاد و توسعه نرم افزار و وب سایت خود به افرادی نیاز دارند. متوسط ​​درآمد برنامه نویسان در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالاست و به همین دلیل یافتن شغل و گرفتن ویزای کار در آلمان می تواند موقعیت بسیار خوبی برای هر فرد با تجربه ای باشد.

یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به آلمان به عنوان برنامه نویس، دریافت پیشنهاد شغلی است. برای انجام این کار، باید سایت های کار آلمان را جستجو کنید و کارفرمایی را پیدا کنید که می خواهد شما را استخدام کند. سپس با این پیشنهاد شغلی می توانید برای ویزا اقدام کنید.

حتی اگر قبل از مهاجرت به آلمان نتوانستید شغلی پیدا کنید، راه حل دیگری برای شما وجود دارد. آلمان یک ویزا به نام ویزای جستجوی کار دارد. با این ویزا که شش ماه اعتبار دارد می توانید وارد آلمان شوید و به مدت شش ماه به دنبال کار باشید. اگر موفق به یافتن شغل شدید، می توانید ویزای خود را با ویزای کار آلمان عوض کنید. البته این ویزا شرایطی دارد. اول اینکه شما باید مدرک تسلط به زبان آلمانی داشته باشید و دوم اینکه توانایی مالی برای اقامت شش ماهه در آلمان را داشته باشید.

مهاجرت برنامه نویسان به کشورهای دیگر

درست است که کشورهایی مانند کانادا، آمریکا و آلمان برای مهاجرت باز هستند و شانس زیادی برای استخدام برنامه نویس در آنجا وجود دارد. اما مشاغل IT، علوم کامپیوتر و برنامه نویسی به طور کلی در سراسر جهان مورد تقاضا هستند. بنابراین لازم نیست خود را به یک یا دو کشور محدود کنید. برای مثال شرایط مهاجرت به سوئد بسیار شبیه شرایط مهاجرت به آلمان است. همچنین انگلستان تمایل زیادی به جذب نیروهای واجد شرایط و متخصص در زمینه برنامه نویسی دارد.

میانگین حقوق برنامه نویسان در کشورهای مختلف

برنامه نویسی یکی از حرفه های مدرن است که تقریباً در سراسر جهان درآمد قابل توجهی به همراه دارد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از برنامه نویسان در ایران در خارج از ایران استخدام می شوند. درآمد برنامه نویسان در آلمان بین 2500 تا 5000 یورو در ماه متغیر است و به طور متوسط ​​هر برنامه نویس در آلمان می تواند حدود 3500 یورو در ماه درآمد داشته باشد.

در کانادا، یک برنامه نویس بسته به تجربه و توانایی های خود می تواند بین 58000 تا 80000 دلار در سال درآمد کسب کند. در انگلستان درآمد یک برنامه نویس از 27800 تا 50000 پوند در سال متغیر است. طبیعتاً هر چه تجربه کاری بیشتر باشد درآمد شما بیشتر خواهد شد.

نتیجه

برنامه نویسی شاخه های مختلفی دارد و کار در هر کدام نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد. از آنجایی که در دنیای امروز بسیاری از شرکت ها و استارت آپ ها استخدام برنامه نویسان را در اولویت قرار می دهند، شانس مهاجرت افراد با تجربه برنامه نویسی بسیار بالاست. برای اینکه بتوانید با دریافت پیشنهادهای شغلی مناسب و ویزای کاری به کشورهای دیگر مهاجرت کنید، باید اطلاعات دقیقی در مورد روند مهاجرت و قوانین هر کشور داشته باشید. در این مقاله نحوه مهاجرت برنامه نویسان به کشورهای مختلف مانند آمریکا، آلمان و کانادا را توضیح داده ایم تا به شما در انتخاب درست و استخدام در خارج از ایران کمک کند.

نوشتن مهاجرت با شغل برنامه نویسی چیست؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.