منو سایت

مشاغلی که سرعت رشد بالایی دارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مشاغلی که سرعت رشد بالایی دارند

هنگام انتخاب شغل و یافتن شغل ایده آل باید به عوامل مختلفی توجه کنید که یکی از مهم ترین آنها بازار کاری است که شغل مورد نظر شما را ارائه می دهد و اینکه چقدر راحت می توانید در شرکت هایی با آن شغل استخدام شوید. مشاغل با رشد سریع ممکن است فرصت های شغلی مناسب شما باشند.

با توجه به اینکه بازار کار کنونی نه تنها در ایران بلکه در کل جهان آشفته است، همچنان مشاغلی وجود دارد که می توان برای آینده خوبی در نظر گرفت. برای انتخاب شغل، اکثر افراد جویای کار باید به دنبال مشاغلی باشند که به سرعت در حال رشد بوده و از مقاومت بالایی در برابر رکود اقتصادی برخوردار باشند. بنابراین چه به دنبال تغییر شغل هستید و چه تازه وارد بازار کار شده اید، ارزش این را دارد که این مشاغل را بررسی کنید و در مورد آنها بیشتر بدانید.

چرا دانستن کسب و کارهایی که به سرعت در حال رشد هستند مهم است؟

اگر از صنایعی مطلع شوید که سریعترین نرخ رشد را دارند، این فرصت را دارید که با فرصت های شغلی هیجان انگیز و امیدوارکننده آشنا شوید و آینده خوبی در مسیر حرفه ای خود داشته باشید. مزایای افزایش آگاهی کسب و کار عبارتند از:

  • افزایش فرصت های شغلی
  • فرصتی برای همکاری با یک شرکت موفق
  • افزایش رضایت شغلی
  • ثبات کار
  • حقوق و مزایای خوب
  • فرصتی برای آموزش در حین کار
  • توانایی کار در نقش های مختلف
  • فرصتی برای پیشرفت شغلی

سریعترین مشاغل در حال رشد

در زیر کسب و کارهایی را به شما معرفی می کنیم که در سال های آینده بیشترین رشد را خواهند داشت، اما بد نیست بدانید که این لیست کامل نیست و ممکن است تحت شرایط خاص و در آینده تغییر کند. این مشاغل را بر اساس گروه های شغلی مختلف نام گذاری می کنیم. طبق پیش‌بینی‌های اداره آمار کار (BLS)، مشاغلی که بالاترین نرخ رشد را از سال 2021 تا 2031 دارند، شامل پرستاری، برنامه‌نویس وب، نصاب سیستم خورشیدی و دستیار پزشک است. در زیر سریعترین مشاغل در حال رشد در صنعت سلامت و تندرستی، فناوری اطلاعات و مشاغل فنی و فنی آورده شده است.

پرستار

کسب و کارهای با رشد سریع

نرخ رشد (2021-31): +46٪

شرایط تحصیلی: لیسانس پرستاری

مسئولیت های پرستاران بسته به حیطه کاری آنها در بخش های مختلف بیمارستان ها و کلینیک ها متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی پرستاران وظیفه ارائه خدمات اولیه و اورژانسی به بیماران را بر عهده دارند. آنها در انواع تنظیمات پزشکی از جمله بیمارستان ها، مطب های پزشک و کلینیک ها کار می کنند.

امکان کار مستقل پرستاران در بیمارستان ها، درمانگاه ها و درمانگاه ها بدون رابطه استخدامی وجود دارد، اما حضور آنها در کنار پزشکان اغلب ضروری است. پرستاران می توانند بیماری ها را تشخیص دهند، داروها را تجویز کنند و در کنار پزشکان آزمایشات را انجام دهند.

مدیریت در بخش پزشکی و خدمات بهداشتی

نرخ رشد (2021-31): +28٪

شرایط تحصیلی: عزب

مديران خدمات پزشكي و بهداشتي مسئول برنامه ريزي، هدايت و هماهنگي كليه فعاليت هاي افراد شاغل در حوزه مراقبت هاي بهداشتي هستند. آنها معمولاً کل یک مرکز، یک منطقه یا بخش بالینی یا گروهی از پزشکان را در بیمارستان ها و کلینیک ها مدیریت می کنند.

وظایف مدیران خدمات درمانی و بهداشتی معمولاً بسیار مهم است و تأثیر زیادی در مدیریت مراکز درمانی دارند. به طور کلی نقش مهمی در بهبود عملکرد کارکنان و تضمین سلامت روان آنها ایفا می کنند و از تمامی فرصت ها برای بهبود عملکرد کارکنان استفاده می کنند. مدیران خدمات بهداشتی و درمانی اهداف بخش تحت مدیریت خود را تعیین می کنند و اطمینان حاصل می کنند که کارکنان برای رسیدن به این اهداف گام بر می دارند. آنها همچنین مطمئن می شوند که امکانات به روز هستند.

علاوه بر این، مدیران خدمات درمانی و بهداشتی وظیفه جذب و استخدام کارکنان، نظارت بر امور مالی و امکانات، تدوین برنامه های کاری، نظارت بر تهیه بودجه و ارتباط نزدیک و مستمر با کارکنان و مدیران بخش های مختلف بیمارستانی و بالینی را بر عهده دارند.

دستیار پزشک

نرخ رشد (2021-31): +28٪

شرایط تحصیلی: مدرک کارشناسی ارشد

دستیاران در انجام کارهایی مانند معاینه، تشخیص و درمان بیماران به پزشکان کمک می کنند و دست راست پزشکان هستند. علاوه بر این، دستیاران پزشک می توانند برای رسیدگی به وضعیت سلامتی بیماران به خانه های آنها مراجعه کنند.

دستیاران پزشک زیر نظر پزشک، مسئولیت آموزش و مشاوره بیماران و خانواده هایشان در مورد بیماری، تجویز دارو، ارزیابی و ثبت روند بهبودی بیمار و تحقیق در مورد درمان های مختلف را بر عهده دارند.

دانشمند داده

کسب و کارهای با رشد سریع

نرخ رشد (2021-31): +36٪

شرایط تحصیلی: عزب

شغل دانشمند داده یکی از مشاغل مرتبط با مشاغل یادگیری ماشینی است. دانشمندان داده اطلاعات مهم را از مجموعه داده های بزرگ و پیچیده استخراج می کنند. آنها از این داده ها برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و آگاهانه برای کمک به سازمان ها برای بهبود عملکرد و دستیابی به اهداف خود استفاده می کنند.

انجام نظرسنجی یا جستجو در وب برای جمع‌آوری داده‌ها، جزء کلیدی شغل یک دانشمند داده است. دانشمندان داده با استفاده از نرم افزار یادگیری ماشین و تجسم داده ها، داده های خام را طبقه بندی می کنند تا بتوانند یافته های خود را در قالب یک گزارش جامع به مدیران کسب و کار ارائه دهند. آنچه برای دانشمندان داده مهم است این است که بدانند چگونه یافته های خود را به طور مؤثر و به گونه ای که برای عموم قابل درک باشد ارتباط برقرار کنند.

تحلیلگر امنیت اطلاعات

نرخ رشد (2021-31): +35٪

شرایط تحصیلی: لیسانس امنیت سایبری یا رشته های مرتبط (مانند لیسانس نرم افزار)

تحلیلگران امنیت اطلاعات مسئولیت اطمینان از ایمنی و امنیت اطلاعات حساس و سیستم های رایانه ای سازمان ها را بر عهده دارند. آن‌ها شبکه‌ها را از نظر نقض امنیتی رصد می‌کنند، از هرگونه حمله سایبری بالقوه جلوگیری می‌کنند و بهترین راه‌حل‌ها را در صورت وقوع پیاده‌سازی می‌کنند.

تحلیلگران امنیت اطلاعات از نرم افزارهایی مانند فایروال ها و برنامه های رمزگذاری داده ها برای محافظت از اطلاعات حساس استفاده می کنند. آنها همچنین مسئول مستندسازی فرآیندها و گزارش حملات هستند. تحلیلگران امنیت اطلاعات توصیه‌ها و پیشنهادهایی را برای افزایش سطح امنیت به مدیریت یا کارکنان ارشد فناوری اطلاعات ارائه می‌کنند و همچنین به سایر کارمندان کمک می‌کنند تا با رویه‌های جدید وظایف خود را ایمن‌تر انجام دهند. تحلیلگران امنیت سایبری زیرمجموعه ای از تحلیلگران امنیت اطلاعات هستند.

توسعه دهنده وب

نرخ رشد (2021-31): 30%

شرایط تحصیلی: مدرک دیپلم یا لیسانس

توسعه وب یکی از حرفه ای ترین مشاغلی است که می توان آن را ترکیبی از مهارت های فنی و خلاقانه دانست. توسعه دهندگان وب با زبان برنامه نویسی انتخابی خود، وب سایت هایی را طراحی می کنند که نیازهای مشتریان و کارفرمایان را برآورده می کند. توسعه دهندگان وب باید بدانند که چگونه با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند HTML یا XML کد بنویسند. آنها همچنین باید بتوانند برنامه های کاربردی وب سایت، رابط ها و منوهای ناوبری را بسازند و آزمایش کنند و با طراحان برای نهایی کردن طراحی و عملکرد وب سایت کار کنند.

توسعه دهندگان وب می توانند به تنهایی یا با تیمی از توسعه دهندگان روی طراحی وب سایت کار کنند. برخی از آنها تمام کارهای طراحی وب سایت را خودشان انجام می دهند و برخی دیگر در ساخت برخی اجزای خاص مهارت دارند. به عنوان مثال، توسعه دهندگان بک اند پایه و اساس هر وب سایت را طراحی می کنند و توسعه دهندگان فرانت اند مسئول چیدمان و ویژگی های بصری سایت هستند.

تکنسین سرویس توربین بادی

کسب و کارهای با رشد سریع

نرخ رشد (2021-31): +44٪

الزامات آموزشی: گواهینامه حرفه ای

تکنسین سرویس توربین بادی وظیفه نصب، نگهداری و تعمیر توربین های بادی را بر عهده دارد. اگرچه مرکز نصب و نگهداری توربین های بادی قبلا ساخته شده است، اما برای نصب توربین های جدید و نگهداری از توربین های قدیمی به چنین تکنسین هایی نیاز است.

آنها قطعات و سیستم های توربین الکتریکی، مکانیکی و هیدرولیک را آزمایش و عیب یابی می کنند. علاوه بر این، آنها مسئول تعویض تجهیزات توربین یا قطعات فرسوده، جمع آوری داده ها از عملکرد توربین و سرویس سیستم های انتقال زیرزمینی هستند.

نصب کننده سیستم های خورشیدی

نرخ رشد (2021-31): +27٪

الزامات آموزشی: دیپلم دبیرستان یا معادل آن

یک نصاب خورشیدی سیستم های فتوولتائیک (PV) را که نور خورشید را به انرژی تبدیل می کند، مونتاژ، نصب و نگهداری می کند. این سیستم ها ممکن است در محیط های تجاری، صنعتی یا مسکونی مورد نیاز باشند. برخی از آنها بر روی پشت بام ها و برخی دیگر بر روی زمین قرار می گیرند.

نصابان سیستم خورشیدی سیستم ها را با توجه به شرایط مکان و نیاز مشتریان خود تنظیم می کنند. سپس سیستم را آزمایش می کنند تا مطمئن شوند همه چیز به درستی کار می کند.

همانطور که گفتیم، مشاغلی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، در چند سال آینده سریعترین رشد را خواهند داشت. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین تغییراتی که در دنیا رخ می دهد، ممکن است مشاغل دیگری جای این مشاغل را بگیرند و لیست آگهی های شغلی افراد جویای کار تغییر کند. اما در حال حاضر می توانید از این مشاغل برای انتخاب شغل خود ایده بگیرید.

مشاغلی که سرعت رشد بالایی دارند ابتدا در وبلاگ ایران تلنت نوشته شد. به نظر می رسد.