منو سایت

مدل کار آزاد یا کارمند بهتر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدل کار آزاد یا کارمند بهتر است؟

اگر آگهی‌های استخدامی را مرور می‌کردید، احتمالاً متوجه شده‌اید که شرکت‌ها فرصت‌های شغلی تمام وقت، پاره وقت و آزاد را در آگهی‌های شغلی خود دارند. برخی از افراد در شرکت ها کار می کنند و شغل تمام وقت دارند، اما همچنان به شغل آزاد ادامه می دهند و برای کسب درآمد بیشتر تلاش می کنند. بسته به در دسترس بودن، زمان و ترجیحات شخصی شما، ممکن است بین پیوستن به یک شرکت به عنوان کارمند تمام وقت و انتخاب شغل آزاد دچار مشکل شوید.

کار تمام وقت و فریلنسری هر دو مزایا و معایب خود را دارند. این سؤال که کدام شغل بهتر است، به ویژه با توجه به رویدادهای اخیر جهانی مانند همه گیری کروناویروس، بسیار مورد بحث است. وقتی به دنبال شغل و شغل آزاد هستید، نکاتی وجود دارد که باید حتما بدانید.

برای کمک به شما در انتخاب بین این دو مسیر شغلی، مزایا و معایب هر کدام را به شما می گوییم و تفاوت های آنها را مورد بحث قرار می دهیم.

مزایای فریلنسر بودن

فریلنسر بودن شما را مجبور نمی کند که به یک مکان خاص متعهد شوید. برخی از افراد در خانه بهتر و راحت تر کار می کنند و حتی بهره وری بیشتری نیز دارند که مطمئنا بهترین گزینه برای این افراد است. به عنوان یک فریلنسر، می توانید تمام کارهای خود را در حالی که در رختخواب هستید با لباس های راحت انجام دهید!

یکی از مزیت های کار در هر مکانی این است که حتی می توانید سفر کنید و در حین سفر نیز کارهای خود را انجام دهید. حتی می توانید دائماً محل زندگی خود را تغییر دهید و نگران حضور در محل کار نباشید. سایر مزایای مدل کار آزاد عبارتند از:

ساعت کاری ثابت نخواهید داشت

تفاوت بین فریلنسری و کار کردن

یکی از مزایای فریلنسر بودن این است که ساعت کاری مشخصی ندارید و می توانید هر زمان که بخواهید کار کنید. برای فریلنسرها هشت ساعت کاری در روز وجود ندارد و هر زمان که بخواهند می توانند کار خود را شروع کرده و به پایان برسانند. در این مدل کاری شما به خوبی از ساعت و زمان انجام کارها مطلع هستید، ضرب الاجل خود را می دانید و می توانید در هر زمانی از روز کار خود را تحویل دهید.

وقتی می توانید می توانید استراحت کنید

اگر فریلنسر هستید، می توانید هر زمان که بخواهید به تعطیلات بروید، به هیچ برنامه و دفتری وابسته نیستید و نیازی به درخواست مرخصی ندارید!

این یکی از بهترین مزایای فریلنسری است. شما برای انجام کار خود نیازی به روزهای کاری کارمند ندارید و می توانید هر زمان که بخواهید به تعطیلات بروید و تعداد روزها به عهده خودتان است.

شما خودتان مکان را تعیین می کنید

اگر در یک مکان دورافتاده یا دورافتاده زندگی می کنید که از بسیاری از مشاغل دور است، پیدا کردن یک شغل تمام وقت می تواند چالش برانگیز باشد. اما یک فریلنسر هرگز این مشکل را نخواهد داشت و می تواند بدون توجه به موقعیت مکانی کار خود را انجام دهد و نگران گیر افتادن در ترافیک و رفت و آمد نباشد.

از آنجایی که مدل کار آزاد 100٪ از راه دور است، می توانید کار خود را در هر کجا که هستید یا هر جایی که قصد مهاجرت دارید انجام دهید. شما نیازی به کار در هیچ فضای اداری ندارید، بنابراین دفتر شما می تواند هر جایی که شما انتخاب می کنید باشد.

زندگی اجتماعی پویاتری خواهید داشت

گاهی اوقات داشتن و حفظ یک زندگی اجتماعی در حین کار تمام وقت دشوار است. این امر به ویژه در مشاغلی که ساعات کاری طولانی و اضافه کاری دارند مشهود است. اگر زندگی اجتماعی و رفاه را برای خود در اولویت می‌دانید، به ساعات کاری منعطف ارائه شده در مدل کار آزاد نیاز دارید.

خوشبختانه، فریلنسینگ به شما این آزادی را می دهد که انتخاب کنید چه زمانی با خانواده و دوستان باشید و چه ساعاتی از روز را به کار اختصاص دهید. اگرچه در مدل کارمند تمام وقت امکان گذراندن وقت با خانواده و دوستان و داشتن یک زندگی اجتماعی فعال وجود دارد، اما این موضوع تنها به ماهیت کار شما بستگی دارد.

اگر اهل تیم هستید، مطمئنا از بودن در یک محیط تیمی و گذراندن وقت با اعضای تیم لذت خواهید برد که می تواند جایگزین بسیار خوبی برای زندگی اجتماعی شما باشد. همه چیز به زمینه کاری که در آن هستید و همچنین ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

درآمد بیشتری خواهید داشت

تفاوت بین فریلنسری و کار کردن

ممکن است از دوستان خود شنیده باشید که آنها از شغل آزاد درآمد خوبی کسب می کنند. با مدل کار آزاد می توانید در چندین پروژه کار کنید و درآمدی بیش از یک شغل تمام وقت داشته باشید و نیازی نیست منتظر حقوق ماهانه باشید. در این مدل، شما به ازای هر پروژه حقوق دریافت می کنید و می توانید بیش از یک پروژه در ماه داشته باشید، بنابراین ممکن است حتی دو برابر یک کارمند حقوق دریافت کنید.

مزایای کارکنان و استخدام تمام وقت

تا اینجا در مورد مزایای فریلنسینگ صحبت کردیم و حالا نوبت به مزایای کارمند بودن رسیده است. در اینجا برخی از مهمترین مزایای کار تمام وقت آورده شده است:

مزایای کارمندان را دریافت خواهید کرد

داشتن درآمد کارمند احتمالاً بزرگترین مزیت کار تمام وقت نسبت به مشاغل آزاد است. این مزایا شامل بیمه درمانی و همچنین روزهای مرخصی با حقوق و مرخصی استعلاجی می شود. متأسفانه، زمانی که شما به صورت آزاد کار می کنید، باید هزینه بیمه درمانی خود را بپردازید که بسته به عوامل مختلفی می تواند گران باشد.

اگر یک شغل تمام وقت دارید، لازم نیست نگران هیچ یک از این موارد باشید، زیرا در بیشتر موارد کارفرمای شما این هزینه ها را برای شما پوشش می دهد. همچنین بسته به محل زندگی و کار شما روزهایی از سال را به عنوان مرخصی بدون حقوق خواهید داشت.

درآمد ثابتی خواهید داشت

اگرچه پول بیشتر بهتر از داشتن یک درآمد ثابت ماهانه است، اما تنها مشکل این است که ثابت نیست. می توانید چند ماه کار کنید، اما بعد از آن می توانید چند ماه بیکار باشید و هیچ پروژه ای نداشته باشید. همه چیز در مدل کار آزاد بستگی به نیاز کارفرما دارد و در مدل کار تمام وقت اینطور نیست.

منزوی نخواهید شد

یکی از معایب فریلنسر بودن این است که شما به تنهایی کار می کنید. برخی از کارها به طوفان فکری نیاز دارند که در مدل تمام وقت در دسترس نیست. گاهی اوقات داشتن همکاران دلگرم کننده است، اما وقتی به صورت آزاد کار می کنید، آن را نخواهید داشت. به همان اندازه که عاشق کار کردن به تنهایی هستید، گاهی اوقات به تیمی نیاز دارید که طوفان فکری یا درخواست بازخورد داشته باشید.

رشد شغلی خواهید داشت

تفاوت بین فریلنسری و کار کردن

استخدام شدن در یک شرکت و کار تمام وقت باعث پیشرفت شغلی شما می شود و همیشه می توانید از تجربیات افراد بیاموزید، هر چه بیشتر برای آموزش شرکت هزینه کنید، بیشتر یاد خواهید گرفت.

آخرین کلمه

اگر در زندگی شخصی خود روال خاصی دارید، کار تمام وقت آن را تغییر خواهد داد. از آنجایی که بیشتر روز خود را در دفتر می گذرانید، باید برخی از کارهای روزمره خود را رها کنید و حتی خود را برای گذراندن ساعات طولانی در رفت و آمد به شرکت آماده کنید. اما مطمئن خواهید بود که حقوق ثابتی دارید و می توانید هر ماه آن را دریافت کنید. اما اگر فردی هستید که به ساعات کاری منعطف نیاز دارید و رفت و آمد برای شما یک کار طاقت فرسا است، رزومه فریلنسری خود را همین امروز برای کارفرمایان ارسال کنید.

کدام مدل را برای کار ترجیح می دهید؟ آیا دوست دارید از مزایای فریلنسری استفاده کنید و ریسک چند ماه نداشتن حقوق را بپذیرید یا دوست دارید شغلی با درآمد ثابت داشته باشید؟ نظر خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

کار آزاد بهتر است یا کارمند؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.