منو سایت

محبوب ترین زبان های برنامه نویسی (2021)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در حال ورود به آخرین بخش سال هستیم و زمان آن فرا رسیده است که به محبوب ترین آنها نگاه کنیم زبانهای برنامه نویسی در سال 2021. فهرست های رتبه بندی بسیاری در طول سال منتشر می شود و هر یک از آنها شاخص های مختلفی را در نظر می گیرند، مانند چند بار و در چه زمینه ای زبان جستجو شده است. موتورهای جستجواز جمله پیشنهادات شغلی، انجمن های توسعه دهندگان، آموزش یا توسعه نرم افزار رایگان.

TIOBE یکی از شرکت هایی است که هر ماه محبوبیت زبان های برنامه نویسی را به روز می کند. افراد مسئول این شاخص می گویند که این بهترین زبان برنامه نویسی یا زبانی نیست که اکثر خطوط کد با آن نوشته شده است، اما می گویند تجزیه و تحلیل صفحه وب جایی که این زبان ها ظاهر می شوند ممکن است تعداد متخصصان، مشاغل یا دوره های آموزشی موجود در سراسر جهان برای هر زبان را منعکس کنند. رتبه بندی او در ماه نوامبر شامل 5 برتر زیر است:

پایتون

این زبانی است که اخیراً بیشترین محبوبیت را به دست آورده و برای اولین بار در اکتبر 2021 به اوج رسیده است. زبان منعطف زیرا به سبک های مختلف اجازه می دهد و برنامه های پیچیده تر و بیشتری را می سازد. این است زبان کراس پلتفرم که می تواند برای توسعه آسان برنامه های کاربردی برای هر سیستم عاملی مورد استفاده قرار گیرد. در عین حال کار با آن بسیار قدرتمند است پردازش داده هابنابراین در زمینه های مهمی مانند هوش مصنوعی، کلان داده، یادگیری ماشین یا علم داده محبوبیت پیدا کرده است.

در برنامه درسی Codelearn Python اولین زبان “واقعی” است که دانش آموزان پس از گذراندن سطح اولیه یاد می گیرند و به لطف آن یاد می گیرند. اصول برنامه نویسی از طریق برخی از زبان های آموزشی ماجراجویی پایتون به دانش‌آموزان کمک می‌کند برنامه‌های خود را توسعه دهند.

درجه سانتیگراد

تا همین اواخر، اولین زبان بود و محبوب ترین زبان برای ایجاد نرم افزار برای سیستم ها و برنامه ها به حساب می آمد. C یک زبان متمرکز بر پیاده سازی است سیستم عاملکه اولین آن یونیکس بود. بعدها برای انواع دیگر توسعه استفاده شد.

C یک زبان برنامه نویسی کارآمد و فشرده است. یکی از مزایای یادگیری استفاده از این زبان است کاملا خواستاراین است که یادگیری برنامه نویسی در C به طور دقیق باعث می شود در نوشتن کد به هر زبان دیگری نظم بیشتری داشته باشیم.

جاوا

این یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که بیش از همه برجسته است قابلیت حمل و انعطاف پذیری آن. او برای سال‌ها در صدر فهرست محبوب‌ترین زبان‌های دنیا باقی ماند و حرفه‌ای‌هایی که می‌توانند با جاوا کار کنند، بسیار مورد توجه شرکت‌ها هستند. جاوا را تقریباً در همه جا می توان یافت، زیرا هم برای برنامه نویسی صفحات وب یا برنامه های موبایل و هم در زمینه واقعیت مجازی یا بازی های ویدیویی استفاده می شود.

بدیهی است که باید بخشی از چنین زبان برنامه نویسی گسترده ای باشد برنامه درسی Codelearn. جاوا می تواند برای ایجاد برنامه ها و فرآیندهای در حال اجرا استفاده شود انواع دستگاه هاو این زبان به همان برنامه اجازه می دهد تا روی سیستم عامل های مختلف اجرا شود.

C ++

بسیار منعطف و قدرتمند، C ++ یک زبان برنامه نویسی است که به عنوان پسوند C ایجاد شده است، بنابراین آنها ویژگی های بسیاری را به اشتراک می گذارند. ما به خصوص آن را دوست داریم زیرا بسیار آموزشی است و یادگیری آن یادگیری زبان های دیگر مانند C#، Java یا PHP را آسان تر می کند.

C ++ یک زبان برنامه نویسی چند پلتفرمی است که برجسته است سریع و کارآمد و می تواند در بسیاری از پروژه های مختلف استفاده شود: برنامه های دسکتاپ، سیستم عامل ها، پایگاه های داده، کتابخانه ها، برنامه های کاربردی تلفن همراه، واقعیت افزوده، بازی های ویدئویی و موارد دیگر.

° С #

در نهایت، C # تکامل دیگری از زبان C است که توسط مایکروسافت از C و C ++ ساخته شده است و برخی از ویژگی‌های مشابه دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا را اضافه می‌کند. به همین دلیل است که اگر قبلا برنامه نویسی با C و جاوا را یاد گرفته باشید، یادگیری این زبان آسان است.

C# قدرت C را حفظ می کند، اما کوچک است ساده تر و مدرن تر. این یک زبان شی گرا است، اما برای برنامه نویسی کامپوننت گرا نیز استفاده می شود. به عنوان یک زبان بین پلتفرمی، برای توسعه نیز استفاده می شود تقریبا همه چیزاز برنامه های موبایل گرفته تا برنامه های دسکتاپ، برنامه های کاربردی وب، اینترنت اشیا و غیره.

ویژوال بیسیک، جاوا اسکریپت، زبان اسمبلی، SQL و PHP زبان‌های برنامه‌نویسی بودند که در فهرست ۱۰ نوامبر TIOBE قرار گرفتند. این ترتیب بسته به رویکرد متفاوت است و می توانیم رتبه بندی های بسیار مشابه دیگری مانند PYPL فهرست یا فهرست منتشر شده توسط IEEE.