منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مجتمع علم و فناوری بامداد برگزار شد: نقشه راه نقشه راه یادگیری ماشین

مجتمع علم و فناوری بامداد برگزار شد: نقشه راه نقشه راه یادگیری ماشین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مجتمع علم و فناوری بامداد برگزار شد: نقشه راه نقشه راه یادگیری ماشین

مجتمع علم و فناوری بامداد اخیراً میزبان سمینار نقشه راه یادگیری ماشین بود که در آن میرمحمد احمدپور مدرس سمینار توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی علم و فناوری بامداد، احمدپور از اعضای هیئت علمی مجتمع علم و فناوری بامداد در گفت وگویی گفت: هوش و امروز نیاز بازار کار برای این مقوله مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به ارتباط بین یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی گفت: هوش مصنوعی حوزه بسیار وسیعی را در بر می گیرد اما یادگیری ماشین بخشی از این هوش مصنوعی است و امکان یادگیری را برای کامپیوترها فراهم می کند.

مهندس احمدپور

وی افزود: یادگیری عمیق یکی از زیرمجموعه های یادگیری ماشینی است که حرفه ای ترین شغل امروز دنیاست و شرکت های بزرگ فناوری جهانی در این زمینه سرمایه گذاری می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه چه ابزارهایی برای ورود به بازار کار در زمینه یادگیری ماشینی نیاز است، گفت: اولین قدم تسلط بر برنامه نویسی به ویژه زبان برنامه نویسی برای کار و ریاضی (جبر خطی و آمار) برای کار در زمینه فراگیری ماشین؛ در عین حال بهتر است افراد علایق خود را در نظر بگیرند و بدانند بازار هدف در این زمینه به چه چیزهایی نیاز دارد تا بتوانند آموزش و یادگیری خود را در مسیر درست هدایت کنند.

مهندس احمدپور

مدرس مجتمع علم و فناوری بامداد تاکید کرد: نقشه راه یادگیری ماشینی به همین منظور تدوین شده است که می تواند دید کلی برای شناخت بازار هدف و برداشتن گام بر اساس الزامات و علایق در اختیار افراد قرار دهد.

وی پایتون را مهم‌ترین زبان در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی نام برد و گفت: سادگی و سطح بالا از ویژگی‌های مهم محبوبیت این زبان برنامه‌نویسی در این مناطق به یکی از محبوب‌ترین زبان‌های دنیاست. در سال 2021. “به رسمیت شناخته شده توسط جاوا اسکریپت.

احمدپور با اشاره به مفهوم یادگیری ماشینی گفت: یادگیری ماشین علمی است که به رایانه امکان می دهد با مجموعه ای از داده ها موضوع خاصی را بیاموزد و در زمینه ها و صنایع مختلفی مانند پزشکی، کشاورزی، فروشگاه های آنلاین و … کاربرد دارد. . او در جهان بسیار محبوب و جذاب است.

مجتمع علم و فناوری بامداد برگزار شد: نقشه راه نقشه راه یادگیری ماشین

وی همچنین در بخشی از سخنان خود به یادگیری عمیق و یادگیری تقویتی به عنوان جدیدترین فناوری روز دنیا اشاره کرد و گفت: فناوری های جدید مانند یادگیری پیشرفته یکی از داغ ترین موضوعات امروز جهان است و آینده هوش مصنوعی را پوشش می دهد. جایی که گوگل بیشتر سرمایه گذاری های خود را متمرکز کرده است، مانند ساخت برخی بازی های رایانه ای. به همین دلیل است که در کشور ما شایسته است افراد متخصص در این زمینه فعالیت کنند و محصولات صنعتی را تهیه کنند.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: یادگیری زبان، برنامه نویسی و تسلط بر ریاضیات و در نهایت توسعه دانش و مهارت بر اساس نیاز کسب و کاری که در آن مشغول هستیم یکی از مهم ترین مواردی است که در آموزش نقشه راه ماشینی باید به آن توجه کنیم. ..

گفتنی است مجتمع علم و فناوری بامداد با حضور در چهارمین نمایشگاه کارگری ایران که از 5 تا 16 بهمن ماه برگزار شد، دستاوردهای جدید خود را در زمینه آموزش اشتغال، برگزاری سمینارهای تخصصی و آشنایی نیروهای خلاق جوان کشور با راهکارهای ویژه برای ورود به بازار فناوری اطلاعات و صنعت پرداخت.

نوشته مجتمع علم و فناوری بامداد: کارگاه آموزشی نقشه راه یادگیری ماشین برای اولین بار در علم و فناوری بامداد. به نظر می رسد.