منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • فرآیند بررسی استخدام و رزومه در اپل چگونه کار می کند؟

فرآیند بررسی استخدام و رزومه در اپل چگونه کار می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فرآیند بررسی استخدام و رزومه در اپل چگونه کار می کند؟

بسیاری از مردم در سراسر جهان دوست دارند برای غول های فناوری کار کنند و این باعث شده است که روند استخدام در این شرکت ها را بررسی کنند و رزومه ای برای آنها ارسال کنند. یکی از این شرکت ها اپل نام دارد که یکی از برترین شرکت ها در سیلیکون ولی است که به طور مرتب افراد حرفه ای و نخبه را از سراسر جهان جذب می کند.

اپل به مخفی کاری معروف است و این نیز در مراحل استخدام این شرکت است و بسیاری از زوایای استخدام این شرکت اطلاعی ندارند. اما از آنجایی که این سازمان بزرگ شده و بیش از 100000 نماینده در سراسر جهان دارد، نیاز به جذب نیرو در این سازمان افزایش یافته است و افراد زیادی این فرصت را دارند که برای این غول فناوری کار کنند و تجربه بسیار خوبی در یکی از معروف ترین ها داشته باشند. شرکت های جهان این مقاله نشان می دهد که از فرآیند استخدام در اپل چه انتظاری باید داشت.

کار در اپل چگونه است؟

از آنجایی که اپل مانند سایر شرکت های بزرگ محیط های کاری زیادی دارد، شناخت و قضاوت در مورد محیط کاری آن کار آسانی نیست. اما با این حال، در حالی که هر یک از محیط های کاری او ممکن است فضای متفاوتی داشته باشد، یک قانون مشترک برای همه آنها وجود دارد که کار برای اپل را بسیار جذاب می کند. اپل مزایای عالی، کار هیجان انگیز و محیط تیمی عالی را برای کارکنان در سراسر جهان فراهم می کند. در مقاله مهم ترین مزایای کار در اپل می توانید با برخی از مهم ترین مزایا آشنا شوید.

اپل چه مشاغلی را ارائه می دهد؟

فرآیند استخدام اپل و بررسی رزومه

آگهی های شغلی اپل بسیار متنوع هستند. برخی از این پست ها شامل طراحی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، عملیات و زنجیره تامین، نرم افزار و خدمات، سخت افزار، بازاریابی، عملکردهای شرکتی، فروش، توسعه کسب و کار و پشتیبانی مشتری می شود.

اوایل سال جاری، اپل اعلام کرد که مدل کار کارکنانش از کار در دانشگاه به مدل کاری ترکیبی تغییر خواهد کرد. در حال حاضر، کار از راه دور در اپل به چند نقش محدود می شود، از جمله کار به عنوان مشاور.

علاوه بر این، فروشگاه های اپل برای موقعیت های تخصصی مانند متخصص تجارت، متخصص فنی و مدیر استخدام می کنند.

اپل دوره های کارآموزی فناوری را برای دانشجویان و دانشجویان دکترا ارائه می دهد. این دوره های کارآموزی به دانشجویان اجازه می دهد تا روی پروژه های مهم کار کنند، بینش خوبی در مورد کار در شرکت به دست آورند و کار در اپل را تجربه کنند.

همانطور که مشاهده کردید، فرصت های شغلی در اپل متنوع است، از کارآموزی گرفته تا حرفه ای و افراد با هر سطح تجربه و البته تجربه و پشتکار می توانند برای کار در خارج از ایران و در این شرکت اقدام کنند.

کجا برای کار در اپل اقدام کنیم؟

زمانی که نامزدها در حال آماده شدن برای کار برای شرکت بزرگی مانند اپل هستند، باید مستقیماً به وب سایت شرکت مراجعه کنند. در وب‌سایت اپل، در بخش مشاغل، می‌توانید فهرستی از صدها موقعیت شغلی، از جمله موقعیت‌های ابتدایی، میانی و ارشد را بیابید.

از آنجایی که رقابت برای شغل در اپل بسیار شدید است، رزومه متقاضیان و آنچه در دست دارند باید قوی و کامل باشد تا از بقیه رقبا متمایز شود.

یکی از موفق ترین راه ها برای درخواست شغل در اپل، شبکه و داشتن مراجع است. اگر متقاضیان قبلاً شخصی را می شناسند که در اپل کار می کند، درخواست معرفی از آن شخص می تواند شانس آنها را برای رسیدن به مرحله مصاحبه افزایش دهد.

اگر نامزدی با کسی در اپل ارتباط ندارد، باید شروع به شبکه سازی کند و به اطرافیان خود در خط کاری خود بگوید. رویدادهای پردیس اپل بهترین راه برای ملاقات با مدیران استخدام و فرصت های کارآموزی در شرکت است.

اپل در کاندیداهای واجد شرایط خود به دنبال چه چیزی است؟

فرآیند استخدام اپل و بررسی رزومه

اپل در فرم استخدام آنلاین خود از متقاضیان در مورد انگیزه ها و آرزوهایشان سوال می کند. این شرکت برای همکاری، نوآوری خلاق و دستیابی به بالاترین استانداردها ارزش قائل است و این موارد برای شرکتی مانند اپل بسیار مهم است. هنگام پاسخ دادن به سؤالات، نامزدها باید مثبت نگر باشند، مهارت های نرم خود را برجسته کنند و به ارزش های اصلی شرکت وفادار بمانند.

مهارت های نرمی که اپل به دنبال آن استارزش های اصلی اپل
تیزبینیبرابری و تنوع
عزمتحصیلات
کنجکاویانطباق
تمرکز تیمزیست بوم
آرمان گراییرفتار مسئولانه
حریم خصوصی

برای کار در اپل به چند سال تجربه نیاز دارید؟

مشاغلی مانند مهندس نرم افزار، مهندس پایگاه داده، مهندس امنیت شبکه یا مدیر علوم داده به چهار تا هفت سال تجربه مرتبط نیاز دارند. هر چه موقعیت درخواستی ارشدتر باشد، به تجربه بیشتری نیاز دارد. این همان چیزی است که در بسیاری از آگهی های استخدام برنامه نویسان خارج از ایران دیده می شود، جایی که تجربه کاری در این زمینه حرف اول را می زند.

فرآیند استخدام اپل

اپل یک شرکت بزرگ است، بنابراین یافتن شغل و کشف نحوه استخدام در اپل می تواند دشوار باشد. اینطور نیست که متقاضیان بتوانند وارد فروشگاه اپل شده و خود را معرفی کنند. از آنجایی که اپل موقعیت های زیادی را در مکان های مختلف ارائه می دهد، ساده ترین و موثرترین راه برای درخواست شغل در اپل انجام آن به صورت آنلاین است. از طریق سایت اپل می توانید تمامی فرصت های شغلی این شرکت را مشاهده کنید. اما فرآیند استخدام اپل شامل مراحل زیر است:

1- روند درخواست

ارسال رزومه خود به آگهی های استخدام اپل اولین کاری است که باید هنگام درخواست شغل در اپل انجام دهید. از آنجایی که فرآیند بررسی رزومه در اپل، مانند سایر شرکت های جهان، استفاده از سیستم ردیابی متقاضی است، متقاضیان برای عبور از این فیلتر باید یک رزومه مناسب ATS داشته باشند. برای این کار، یک فرم آنلاین وجود دارد که نیاز به پر کردن اطلاعات مهم و اساسی دارد.

این فرم اطلاعاتی مانند تحصیلات و تجربه کاری (در صورت وجود) را می خواهد. به یاد داشته باشید که این کار باید در وب سایت رسمی اپل انجام شود.

علاوه بر این، ممکن است از متقاضیان خواسته شود که به برخی از سوالات انگیزشی که هنگام تکمیل فرم درخواست پرسیده می شود، پاسخ دهند. نمونه هایی از این سوالات انگیزشی عبارتند از:

 • چه انگیزه ای باعث شد که به دنبال کار در اپل بگردید؟
 • چرا برای این نقش درخواست دادید؟

بهتر است داوطلبان به این سوالات پاسخ صحیح و درستی داشته باشند زیرا سوالات بسیار مهمی هستند.

2. مصاحبه تلفنی اپل

فرآیند استخدام اپل و بررسی رزومه

پس از اینکه Recruiting برنامه های آنلاین متقاضیان را بررسی می کند، اپل افراد منتخب را برای مصاحبه دور اول دعوت می کند. این یک فرصت عالی برای داوطلبان تایید شده است تا مهارت ها، دانش و علایق خود را به نمایش بگذارند و خود را به عنوان واجد شرایط ترین فرد برای این موقعیت معرفی کنند.

بنا به صلاحدید اپل، این مصاحبه ممکن است به صورت تلفنی نیز انجام شود. این شرکت به متقاضیان توصیه می کند که پروژه های قبلی خود و تجربیات علمی و حرفه ای را در این مصاحبه ها ارائه دهند.

متقاضیان باید به دقت نقش خود را در محل کار قبلی، دستاوردهای خود و روش هایی را که برای مقابله با مشکلات استفاده می کردند، توصیف کنند. این اطلاعات به افراد منتخب کمک می کند تا به سوالات این مصاحبه پاسخ صحیح دهند. برخی از سوالات مطرح شده در مصاحبه اپل عبارتند از:

 • زمانی را توصیف کنید که با تضاد بین طراحی و توسعه مواجه شدید.
 • بزرگترین چالشی که در شغل قبلی خود با آن روبرو بودید و نحوه حل آن را شرح دهید.
 • زمانی را توصیف کنید که از مهارت های رهبری خود استفاده کرده اید.
 • پروژه قبلی که روی آن کار کرده اید را شرح دهید.

3. تست اپل

پس از قبولی در مصاحبه تلفنی از فرد منتخب جهت بازدید از مرکز ارزیابی شرکت دعوت به عمل می آید. این به او این فرصت را می دهد تا با تیم حرفه ای اپل تعامل داشته باشد و همچنین اطلاعات مهمی در مورد تاسیس اپل بیاموزد.

این زمان خوبی برای داوطلبان برای یادگیری نحوه کار در اپل خواهد بود. مرکز ارزیابی ممکن است تمرین هایی مانند موارد زیر را ارائه دهد:

 • تمرینات گروهی سیب

این تمرین توسط شرکت برای آزمایش توانایی داوطلب در کار موثر با یک تیم استفاده می شود. در طول تمرین، برخی از کارمندان اپل از نزدیک توانایی نامزد در حل مشکلات را به عنوان یک عضو تیم ارزیابی می کنند.

بنابراین، در این مرحله اشتراک گذاری و استدلال ایده ها بسیار مهم است. اما متقاضیان باید مایل به کمک به دیگران برای حل مشکلات باشند. داوطلبان در این تمرین باید شیوا و روان صحبت کنند و این کار را بدون وقفه انجام دهند.

 • تمرین تایپ اپل

وظیفه داوطلب در این مرحله ارائه پاسخ به یک مشکل در مطالعه موردی است که قبلاً دیده نشده است. برای این منظور خلاصه ای از آنچه اتفاق افتاده به فرد داده می شود. متقاضیان باید تمام اطلاعات ارائه شده در رزومه را به دقت بررسی کنند. این به آنها کمک می کند تا پاسخ خود را سریع بدهند.

 • بازی های نقش آفرینی اپل را تمرین کنید

برای این تمرین، به داوطلبان بیست دقیقه فرصت داده می شود تا به صورت جفت روی یک موضوع مشخص کار کنند تا ببینند چگونه می توانند مجموعه ای از داده ها را تجزیه و تحلیل کنند. هر دو نامزد باید پاسخ های خود را آماده کنند.

این کار دارای بخش دوم است که بسیار جالب است. پرسنلی که با متقاضیان مصاحبه می کنند به عنوان مشتری عمل می کنند و متقاضیان نماینده کارمندان اپل خواهند بود. آنها باید مهارت های مذاکره و تفکر تحلیلی و توانایی کار در یک تیم را نشان دهند.

4. آخرین مصاحبه اپل

فرآیند استخدام اپل و بررسی رزومه

این آخرین مرحله در فرآیند استخدام اپل است. رسیدن به این مرحله بسیار رضایت بخش است و همچنین نشان دهنده شایستگی نامزدها برای کار در اپل است.

این مصاحبه حضوری و تنها با یک کارمند اپل – یک مدیر یا مدیر ارشد مسئول بخشی که متقاضی برای استخدام در آن درخواست می کند، خواهد بود. این یک مصاحبه مبتنی بر شایستگی است و برای یافتن اینکه داوطلب چقدر واجد شرایط، پرشور و مشتاق است در مورد شغل اپل استفاده می شود.

به همه افراد در این مرحله توصیه می‌شود که برای مصاحبه با آمادگی کامل حاضر شوند، زیرا این آخرین فرآیندی است که قبل از گرفتن کار باید طی کنند.

مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم، نکات مهم در مصاحبه حضوری در اپل است:

 • مصاحبه معمولا یک ساعت طول نمی کشد. گاهی اوقات ممکن است کمتر از سی دقیقه طول بکشد.
 • در این مصاحبه، متقاضیان باید دلایل قوی برای کارمند شدن اپل و اشتیاق خود به کار در شرکت ارائه دهند.
 • آنها باید آماده باشند تا سوالات جالبی از مصاحبه کننده بپرسند زیرا از آنها خواسته می شود که این کار را انجام دهند. به عنوان مثال، آنها می توانند در مورد شغل خود در اپل بپرسند.

5. فرآیند ورود اپل

پس از تکمیل استخدام، استخدام کننده مانند هر کارمند دیگری با فرآیند استخدام روبرو خواهد شد. Onboarding یکی از مهمترین فرآیندها در هر سازمانی است که در آن افراد جدید در مورد شرکت و نقش خود آموزش می بینند. کل فرآیند یک روز کامل طول نمی کشد و فقط چند ساعت طول می کشد.

چه مدت طول می کشد تا در اپل استخدام شوید؟

فرآیند استخدام اپل و بررسی رزومه

پس از تکمیل مراحل استخدام اپل، با فرد منتخب تماس گرفته می شود و می تواند در شرکت شروع به کار کند. زمان خاصی برای تماس تلفنی اپل وجود ندارد. اما با این وجود، دریافت بازخورد از اپل تنها چند هفته طول می کشد.

توجه: فقط داوطلبان منتخب که در مصاحبه قبول شوند توسط این شرکت استخدام می شوند.

آخرین کلمه

اپل مکانی است که افراد می توانند مهارت های خود را توسعه دهند و با استخدام شدن به افراد موفقی تبدیل شوند. این شرکت هنگام ارائه شغل به نامزدها بسیار محتاط است. آنها عموماً افراد را بدون توجه به مذهب، هویت جنسی، منشاء ملی یا نژاد استخدام می کنند.

هر کسی می تواند برای کار در اپل درخواست دهد و با استفاده از اطلاعات ارائه شده در این مقاله، فرآیند استخدام اپل را طی کند.

فرآیند بررسی استخدام و رزومه در اپل چگونه کار می کند؟ اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.